Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3999) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
:R

Van immár 3db Sharkoon Rapid Case USB3-as külső házam, idejének látom a FW frissítést
(most jelenleg minden a gyári értéken van, de azért nem lenne rossz az alvó mód - mondjuk 10 perc után illetve, ha jól látom van UASP támogatás, de nem aktív).

Mindhárom azonos vezérlővel szerelt:
ASM1051
VID: 174C
PID: 55AA

Az összefoglaló alapján simán megoldható, de nem igazodok el a nekem megfelelő fw kiválasztásával.
Computerbase oldaláról leszedtem a szerintem megfelelőt: ASMedia.1051.No.Name.Device
Temp\
as_mp_Tool v0.3.ini
as_mp_Tool v0.4.-.1.hdd.standby.Aus..ini
as_mp_Tool v0.5.-.1.hdd.standby.10.Min..ini
as_mp_Tool v0.6.-.1.hdd.standby.30.Min..ini
ASMedia.1051.130220.81.F6.02.bin
ASMedia.1051.Flash.Update.Anleitung.pdf
AsmShowFwVersion.exe
MPTool.exe

Itt értelemszerűen(a leírtak szerint) a 3-as az alap 10perc, 4-es alvás off, 5-ös 10perc, 6-os 30perc.

Kérdés:
A megfelelőt töltöttem e le vagy másik kellene/akkor melyik?
UASP támogatott kell e ?

Előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv,
gaben

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4001) King Unique válasza Gh00st (#3999) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mielőtt belefognál, nem ártana néhány dolgot megnézni és tisztázni:

Ha fut a HDS és ezen érték (5 perc) < külső rack alvó módjának gyári értéke (pl. 10 perc) —► alvó mód nem fog működni.

Az UASP mód egy HDD esetén nem létszükséglet és a gyakorlatban csak SSD-vel használható ki az USB 3.0 max. sebessége —► [link], [link].

Honnan vagy benne biztos, hogy mindháromban ASM1051 chip van, megnézted? Az, hogy az MP Tool főablakában "ASMT1051" megnevezés szerepel, az semmit nem jelent. De erről az összefoglalóban is szó esik.

Az ASM1051(E) chipek úgy tudom nem feltétlen támogatják az UASP-t. Még ezen oldal is említi. Ellenben az ASM1053(E) / ASM1153(E) chipek már inkább.

A tieden egyébként a 13040911DA01 firmware van, ami elvileg a legújabb külső oldalakon fellelhető verzió az ASM1051-es chipekhez. Például az usbdev oldalán is ez a legutolsó, míg a plugable | computerbase oldalakon egy régebbi verzió (130220.81.F6.02) van fent. Tehát utóbbiakkal max. downgrade-elni tudnál.

Az utóbbi 2 oldalon lévő firmware elvileg gyárilag tartalmazza a 10 perc utáni alvó módot. Illetve az ASM1051-es chipeknél korábban működött a sima flashelés is. —► [link], [link]

A firmware frissítése kizárólag opcionális és csak indokolt esetben, valamint saját felelősségre alkalmazandó! Rossz esetben egy balul elsült műveletnél, akár "téglásíthatjuk" is a külső meghajtót!

[ Szerkesztve ]

(#4002) Gh00st válasza King Unique (#4001) üzenetére


Gh00st
tag

Üdv!

Köszönöm a mindenre kiterjedő és kimerítő választ.
:R

- HDS nem fut, így azzal nem lesz gond.
- UASP nem kell, megértettem.
- Igen, megnéztem (elolvastam az összefoglalót, mielött ide írtam)
- Valóban downgrade lenne, erre nem figyeltem.
- A flashaleshez szükséges egy megfelelő bin.file, ezért is fordultam Hozzátok.

Nem szeretném téglásítani, pusztán csak egy megfelelő fw- t keresek.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4004) King Unique válasza Gh00st (#4002) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor tuti ASM1051 chip és nem a HDS kavar be. Bár attól még az alvó módot akadályozhatja a Windows / valamely program folyamata, amely hozzáférést intéz a lemezhez.

Ha jól meggondoltad és (saját felelősségre) belevágnál, akkor ASM1051 chip esetén a következő firmware verziókkal lehetne próbálkozni:

a.) ASMedia.1051.No.Name.Device —► computerbase
b.) USB3-SATA-U3 13022081f602 —► plugable

Mindkettőben a 130220.81.F6.02 verziójú firmware van, de elvileg működnie kell a downgrade-nek is. ASM1051 chipes külső házam most nincs kéznél, de nálam pl. az ASM1053 chipes külső rack oda-vissza frissíthető régiről az új firmware verzióra egyaránt.

Továbbá mindkettő oldalon lévő firmware-ben elvileg gyárilag be van állítva a 10 perc utáni alvó mód és csak le kell futtatni őket. A computerbase oldalán lévőben ugyan van többféle INI fájl, de nem muszáj babrálni, mert a v0.3 az alapértelmezett, amelynél megint 10 perces érték van.

c.) 130409_11_DA_01 —► usbdev

ASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia... :F

Az UASP módot vsz nem támogatja, mivel frissítettem vele egy ilyen külső házat, ami utána már csak BOT módban csatlakozott. A leválasztás utáni HDD leállítás azonban működött, illetve az alvó mód is, mert 10 perc után leállt a merevlemez. Ami viszont nem volt ok, az a LED működése...Üzem közben nem világított, csak néha-néha felvillant, de leválasztás után viszont folyamatosan égett. Tehát épp ellentétesen működött, mint ahogy normál esetben kellett volna.

Szóval elsődlegesen az a. / b. opció javasolt, mert a c. esetében vannak furcsaságok. Igaz, én utóbbit másfajta chipes külső házzal teszteltem.

A frissítés menete, illetve a korábbi leírások, screenshotok stb. pedig megtalálhatók az összefoglalóban. Ahogyan például az is, hogy esetleg a harmadik opciót választva az ASM1051 chipekhez az 1.10-es MP Tool használata javasolt. Valamint az szintén, hogy ezen művelet átírja a gyári azonosítókat. Tehát azokat nem árt előtte megnézni az adott helyeken, sőt akár lementeni a screenshotokat. Továbbá - hacsak be nem jelöli valaki külön - a frissítés a HDD-n lévő adatokat sem bántja. De biztos, ami biztos alapon, akár egy adatmentést is meg lehet előtte ejteni.

[ Szerkesztve ]

(#4005) Gh00st válasza King Unique (#4004) üzenetére


Gh00st
tag

Szia,

Nem hagyott nyugodni egy gondolat...

2016-04-29-én (#3842) p.gabor fordultam elsőként Hozzátok, akkor vettem meg 2 Sharkoon Rapid Case-t(majd eladtam, mert raid0-ban kellettek a gépbe a HDD-k).
Megnéztem az akkor készült képeket, amin 1051 volt a vezérlő, megnéztem a mostaniakat is és itt volt a probléma, ugyanis átneveztem a mappát és a régieket néztem.
Tehát, inkább szétkaptam újra és lám 1053-as van már ezekben:

Ezen új információ alapján akkor,
- computerbase oldaláról ez kell nekem:
Aktuelle Firmware für ASM 1053/1053E :ASMedia.1053/1053E Support 8TB+ HDD
ASMedia.1053.No.Name.Device / 130107917D00.bin
- plugable szerint:
UASP1_130107917D00.exe
Mivel ez exe, automatikusan betölti a módosított verziót(MPTool).
- vagy próbáljam az általad javasoltat, ami felment a 1053-asra
(c.) 130409_11_DA_01 —► usbdev
ASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia... )

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4006) King Unique válasza Gh00st (#4005) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez bizony tényleg ASM1053 és fentebb a c. opciónál nem hiába volt nekem kissé gyanús az a firmware. Ezért érdemes mindig szemrevételezni a chipet, mert az a biztos... :)

Tehát ASM1053 chip esetén az alábbi firmware verziók jöhetnek szóba:

ASMedia.1053.No.Name.Device —► computerbase

ASMedia.1053.No.Name.Device.uasp —► computerbase

USB3-SATA-UASP1 130107917d00 —► plugable

Nem UASP-s külső házhoz elvileg a sima (első) verzió való. De akár az utóbbi kettő közül is lehetne valamelyikkel próbálkozni, hátha aktiválja ezen módot. Hiszen támogatott chip esetén eleve a firmware-től függ a működése. Illetve mindháromban gyárilag benne van a 10 perc utáni alvó mód, tehát azt nem szükséges külön babrálni. Ezeket az MP Tool unlock után csak simán le kell futtatni. Esetleg előtte az azonosítókat át lehet írni az eredeti értékekre, amiket a tálca értesítési területén és az eszközkezelőben megnézel.

"vagy próbáljam az általad javasoltat, ami felment a 1053-asra"

Írtam fentebb, hogy nálam az kicsit furán működött...Tehát elsődlegesen az imént említett 3-at javasolnám és azt az újabbat csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

(#4007) Gh00st válasza King Unique (#4006) üzenetére


Gh00st
tag

Nem is tudom hol kezdjem...

Tegnap belekezdtem az első rack frissítésébe, itt meg is álltam.
Mint ismeretes lett egy kis változás(10533-as vezérlőm van), ezért az ennek megfelelőt töltöttem le a computerbase:
• ASMedia.1053.No.Name.Device / 130107917D00.bin
• ASMedia.1053.No.Name.Device.uasp / 130107.91.7D00.bin

illetve plugable:
• USB3-SATA-UASP1 130107917d00 / UASP1_130107917D00.exe oldaláról.

Mindhárom verzióval sikerült a flash, uasp támogatott és megy, de a ledes visszajelzés nem teljesen oké.
Alapesetben bekapcsolásnál hosszan világít, majd csak akkor villan fel, ha aktivitás van(ezzel nem is lenne gond), de kikapcsolást követően nem alszik ki. :W
TwoLeds esetén pont fordítva, folyamatosan világít és nem villog, ha aktivitás van a lemezen.

A HDD-leállítását, már meg sem említem(HDDS nem fut, Aida OSD igen és persze ez sem engedi lekapcsolni. Tehát vagy ez vagy az)

Saját felelősségre feldobtam a 130409_11_DA_01.bin-t és minden rendbejött.
Működik a led visszajelzés és a leállítás is(igaz ki kellett kapcsolnom a lemez hőmérséklet figyelést).

Még tesztelem...
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4008) King Unique válasza Gh00st (#4007) üzenetére


King Unique
titán

Elég lett volna nyilván csak az egyiket lefuttatni a háromból, de már mindegy. Illetve nálad ezek szerint pont az ellenkező eset áll fenn, vagyis pl. a LED helyes működését illetően is a 130409_11_DA_01 firmware vált be. Érdekes, de az a lényeg, hogy most ok. Valamint az a jó, hogy az ASMedia (PID: 55AA) chipek firmware frissítése esetén általában működni szokott a downgrade / upgrade is, így ha esetleg egy régebbi / újabb firmware netán mégsem válna be, akkor lehet másikkal próbálkozni.

Amúgy az ASM1053 chipes Sharkoon Rapid-Case esetében mások is már frissítettek az említett 2 oldalon lévő firmware verzióval, de eddig nem volt rá panasz —► [link], [link].

Az alvó meg nyilván a 130107917D00 firmware-nél is működik és a leállítást nálad vsz az AIDA akadályozta. Gondolom arra vonatkozott a hőmérséklet figyelésének kikapcsolása.

Köszönjük a visszajelzést! :R

[ Szerkesztve ]

(#4009) Gh00st válasza King Unique (#4008) üzenetére


Gh00st
tag

Azért flasheltem többször, mert egyrészt a fent nevezett ledes gondok illetve uasp támogatás engedélyezése, másrészt így bizonyosodtam meg arról, hogy sajnos nálam(bár minden esetben sikeres volt a beavatkozás)egyik verzióval sem sikerült a ledeket rendes működésre bírni.

Igen, Aidaban kapcsoltam le a hőfok figyelést.

Nincs mit, én köszönöm a sok segítséget.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.