Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4004) King Unique válasza Gh00st (#4002) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor tuti ASM1051 chip és nem a HDS kavar be. Bár attól még az alvó módot akadályozhatja a Windows / valamely program folyamata, amely hozzáférést intéz a lemezhez.

Ha jól meggondoltad és (saját felelősségre) belevágnál, akkor ASM1051 chip esetén a következő firmware verziókkal lehetne próbálkozni:

a.) ASMedia.1051.No.Name.Device —► computerbase
b.) USB3-SATA-U3 13022081f602 —► plugable

Mindkettőben a 130220.81.F6.02 verziójú firmware van, de elvileg működnie kell a downgrade-nek is. ASM1051 chipes külső házam most nincs kéznél, de nálam pl. az ASM1053 chipes külső rack oda-vissza frissíthető régiről az új firmware verzióra egyaránt.

Továbbá mindkettő oldalon lévő firmware-ben elvileg gyárilag be van állítva a 10 perc utáni alvó mód és csak le kell futtatni őket. A computerbase oldalán lévőben ugyan van többféle INI fájl, de nem muszáj babrálni, mert a v0.3 az alapértelmezett, amelynél megint 10 perces érték van.

c.) 130409_11_DA_01 —► usbdev

ASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia... :F

Az UASP módot vsz nem támogatja, mivel frissítettem vele egy ilyen külső házat, ami utána már csak BOT módban csatlakozott. A leválasztás utáni HDD leállítás azonban működött, illetve az alvó mód is, mert 10 perc után leállt a merevlemez. Ami viszont nem volt ok, az a LED működése...Üzem közben nem világított, csak néha-néha felvillant, de leválasztás után viszont folyamatosan égett. Tehát épp ellentétesen működött, mint ahogy normál esetben kellett volna.

Szóval elsődlegesen az a. / b. opció javasolt, mert a c. esetében vannak furcsaságok. Igaz, én utóbbit másfajta chipes külső házzal teszteltem.

A frissítés menete, illetve a korábbi leírások, screenshotok stb. pedig megtalálhatók az összefoglalóban. Ahogyan például az is, hogy esetleg a harmadik opciót választva az ASM1051 chipekhez az 1.10-es MP Tool használata javasolt. Valamint az szintén, hogy ezen művelet átírja a gyári azonosítókat. Tehát azokat nem árt előtte megnézni az adott helyeken, sőt akár lementeni a screenshotokat. Továbbá - hacsak be nem jelöli valaki külön - a frissítés a HDD-n lévő adatokat sem bántja. De biztos, ami biztos alapon, akár egy adatmentést is meg lehet előtte ejteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.