Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4316) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Sajnos volt szerencsém a Logilink UA0041A SATA merevlemez házhoz, megosztanám tapasztalataimat.

Külső backup megoldásként használtam (volna), egy Hitachi HTS541010A9E680 1 terás lemez került bele. BTRFS snapshotokat mentettem rá, annyit kell a dologról tudni, hogy ez egy olyan fájlrendszer, ami checksumolja az adatokat, magyarán fájlrendszer ellenőrzésnél kiderül, ha bármilyen elváltozás történt akár írás, akár a tárolás során (bit rotting).

Sajnos a csodálatos külső házat használva rendszeresen kaptam is a checksum errorokat. Írásnál maga az eszköz nem jelzett semmi hibát, "csendben" kíírta a szemetet a háttértárra, normál (NTFS) fájlrendszernél ki se derült volna, max a fájl megnyitásánál jöttek volna elő az anomáliák. Annak kis esélyt adok, hogy a lemez lenne a hibás, mert közvetlenül a gépbe, SATA csatira dugva nem kaptam ilyen hibát.

MOAI MA6116A a vezérlő, van valakinek komolyabb tapasztalata ilyennel? Hátha másnál is előjött hasonló probléma már. Gariztatással érdemes megpróbálkoznom ilyen erősen sztochasztikus hiba esetén, vagy inkább felejtsem el azt a <2000 Forintot és vegyek valami értelmesebbet?

A táblázatban úgy nézem nem szerepel a modell, összeszedtem hozzá az infókat:

Gyártó, modell:
Logilink UA0041A [link]
Chip: MOAI MA6116A
UASP: N/A
IDE / SATA (chip): SATA I/II
Interfész: USB 2.0
Csatlakozó típusa: A
Fémház: részben
HD Sentinel támogatás: IGEN
HDD leállítás leválasztáskor: N/A
Alvó mód: N/A
Csavaros HDD rögzítés: NEM
HDD magassága (max): 9,5 mm
HDD kezelés (max): N/A
Tartozékok: USB 2.0 Y kábel, csavarok
Árkategória: nagyon olcsó (1k+)
Ajánlott: NEM
Komment: Gagyi kialakítás, nekem írási hibákat produkált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.