Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1738) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nem tudom melyik topikba lenne a legodaillőbb, de mivel a külső rackemet érinti így ide írom.

Miért van az hogy a most frissen leformázott rakben levő vinyómra 110 mb/s helyett ilyen 40-50 között másol nagyobb filmfájlokat? (illetve újabban mindent)

Érdekes hogy amikor róla másolok akkor megvan a 100-110-es tempó, de ha rá (tehát amikor ír) akkor már pár napja azt tapasztalom hogy ilyen lassú :F

Mindezt egy WD Red belső vinyón keresztül végzem, és arról másolom a tartalmakat egy külső rackbe helyezett 5k1000 -re.

Továbbá próbaképpen megpróbáltam, és érdekes hogy amikor a rendszermeghajtómról (Intel x25m SSD) másolom a rakcra ugyanazt a tartalmat akkor megvan a kellően magas sebesség, de ha a WD RED -ről akkor meg ilyen lassú.

Készítettem is erről egy kimutatást, ugyanazt a filmet az első képen WD Red-ről másolom a rackre, a másodikon pedig az SSD-ről a rackre:

Jól láthatóan a kettő között levő sebesség különbség több mint a duplája :F

Lehet hogy a w8 ennyire kiszámíthatatlan? :F

Régóta használom már ezzel a wd red és rack felállással és mindig 100-110 megás stabil írási ill. olvasási sebességem volt.

Kíváncsiságból crystal d.m.-en le is futtattam a három adattárolómat, hogy mi a helyzet (a nevüket oda írtam):

Jól láthatóan a WD RED-em új korában levő sebességéhez képest megkopott a teljesítménye a 45%-os leterhelésnek köszönhetően, de ez a 30-40-50 megás írási sebesség akkor is nonszensz :( évek óta legalább ennyire le volt terhelve, de akkor is simán ment a maximális sebességen a nagyobb fájlok másolása.

Könyörgöm mondjatok valamit, mert szétvet az ideg, semmi ötletem :F

Köszönöm szépen előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.