Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) schawo válasza #61392896 (#19050) üzenetére


schawo
titán

Ezért :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19052) nebancsa válasza schawo (#19051) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ebbe a látványba szerelmesedtem bele anno.. :)

(#19053) nebancsa válasza nebancsa (#19052) üzenetére


nebancsa
senior tag

(#19054) #61392896 válasza schawo (#19051) üzenetére


#61392896
törölt tag

Ez az eredeti?

(#19055) Breki válasza nebancsa (#19053) üzenetére


Breki
veterán

Másmilyen a kettő?

A baloldali jobban tetszik!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#19056) #61392896 válasza nebancsa (#19053) üzenetére


#61392896
törölt tag

A baloldali mennyibe kerül?

(#19057) csubuka válasza biega (#19031) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm ezt a tippet is!

A Seiko SNK-kat is nézegetem most, lehet az a legésszerűbb megoldás a pilótákra.

Ésszerűsítésnek pont jó lenne :) Korrekt méret, márkás, semmi extra, minimalista. Rendes kicsi pilóta nem lesz quartzban azt hiszem amúgy sem. A másik korábbi bauhaus quartz-ok vannak Seiko árban, akkor meg már az automatát kell venni ár/érték miatt. Jobb szeretem a pilóta dizájnt, bár vacillálok.

Mondjuk a korábbi Parnis, amim most van jobban tetszik, csak ha túl nagy, akkor túl nagy, kompromisszum kell.

(#19029) schawo: Köszönöm szépen az újabb tippet!

(#19040) futpalika: Hmm, nekem egy kicsit zavaró a korábban linkelt pilóta Parnison amúgy a korona. 44mm (lehet, hogy kicsit lecsúszva hordom, sehogy sem jó az, ha az embernek nem szuper vastag csuklója van, csak kellett kis idő, hogy rájöjjek erre). Ezért hordom jobb kézen és úgy nem zavar :) Illetve ezért akarom lecserélni és megszabadulni ettől a túl nagy óra problémától. Mindegy, hogy tetszik a dizájn, a épp nem adja ki a méret.

[ Szerkesztve ]

(#19058) #61392896 válasza csubuka (#19057) üzenetére


#61392896
törölt tag

Nekem most a függőleges téglatest órák tetszenek inkább. Pont a leírt dolog miatt.

(#19059) petipetya válasza csubuka (#19057) üzenetére


petipetya
nagyúr

A jobb csuklóm nekem is vastagabb valamennyivel (persze minimálisan), mert az alapból bal csuklón hordott és kényelmesre beállított laza szíj már szorít a jobb csuklómon.

"nincs rá lezsóidő"

(#19060) dzsi23 válasza csubuka (#19057) üzenetére


dzsi23
addikt

"az automatát kell venni ár/érték miatt"

Ezt az említett konkrét típusokra érted, vagy általánosságban? Mert hát aki a kvarcot szereti, annak nyilván a kvarc éri meg jobban. :D

(#19061) AMD Power


AMD Power
titán

Az igaz,hogy a Naviforce az aranylag "jobb" mint a tobbi kinai ora?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19062) nebancsa válasza AMD Power (#19061) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem, sőt engem kirázz a hideg mikor látok egyet... :))

(#19063) AMD Power válasza nebancsa (#19062) üzenetére


AMD Power
titán

Aliexpreszről mik a javasolt óra márkák?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19064) nebancsa válasza #61392896 (#19054) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem eredeti, kínai hamisítvány de csodaszép kategóriából. IWC portugál stílusra hajaz ez a parnis, erre utalt schawo. Az eredeti számomra elérhetetlen 2-3 misi.
Másnak is tetszik, nem telik el hónap hogy valaki privátban kifaggasson honnan van.

(#19065) nebancsa válasza AMD Power (#19063) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én a parnis-t merem ajánlani, vele jó tapasztalatom van. Ezenkívül van még sok ajánlott fajta, kicsit pontosíts mi fontos neked, és mi számít jó minőségünek.

(#19066) AMD Power válasza nebancsa (#19065) üzenetére


AMD Power
titán

Asztalosságban. A Naviforce sok jót írtak a a neten, magyarul is. Sinobit irták még jónak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19067) Fall-N válasza #61392896 (#19040) üzenetére


Fall-N
veterán

Használtál már olyan automata órát, amit kézzel is lehet húzni? Ha kicsi a korona akkor nagyon kényelmetlen tekerni a koronát. Sokkal jobb ez a nagy. Igaz ez az idő beállításra is.

(#19068) dzsi23 válasza AMD Power (#19063) üzenetére


dzsi23
addikt

Óramárkákat találsz a topik összefoglalójában, azok alapján elindulhatsz. Viszont a márka nem garancia, az ajánlott márkáknak is lehet rossz modelljük, illetve vannak más márkák is ajánlott órákkal, amik nem szerepelnek az összefoglalóban (nyilván nem lehet mindet odaírni).
De talán konkrét darabot is ajánlhatunk, ha leírod, mit keresel pontosabban: mekkora összeget szánnál rá, kvarc vagy mechanikus, méret, mit kell tudnia (pl. stopper, dátum, forgatható lünetta), mennyire legyen vízálló, milyen környezetben hordanád (utcán, irodában, tárgyaláson, sportolás közben vagy akár bálban).
Szerk.: Ja, és persze analóg vagy digitális... vagy netán "anadigi".

[ Szerkesztve ]

(#19069) schawo válasza nebancsa (#19064) üzenetére


schawo
titán

Amit én linkeltem, az az eredeti iwc.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19070) #61392896 válasza nebancsa (#19064) üzenetére


#61392896
törölt tag

Egy linket kaphatnék?

(#19071) Breki válasza AMD Power (#19063) üzenetére


Breki
veterán

Bent vannak az összefoglalóban.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#19072) Breki válasza nebancsa (#19064) üzenetére


Breki
veterán

De most a kettőnek a hátoldala más?

Ez nem a kék és fekete Parnis hátulról?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#19073) rarki72 válasza nebancsa (#19064) üzenetére


rarki72
tag

Quartz kategóriában Megir és Naviforce az ár/érték arány bajnok.
Mechanikusban (akár automata, akár kézi húzós) kerüld a Winner-t, T-Winner-t és ez által talán a Forsining-et is - azt hiszem egy cég.
Olcsó mechanikusban FnGeen, Jaragar, Paulareis, Shenhua SH nekem nem okozott csalódást.
Most vagyok túl első 25$ feletti óra vásárláson, az áldozat egy Geya Submariner homage (találsz itt róla összegzést pár oldallal korábban). Azért az 55$-ért szinte túl perfekt :)
Parnis, Pagani Design, Sekaro az 60$ felettiekben népszerű és nem igen olvasni sok rosszat róluk.
És persze ott a Reef Tiger, ha magasabb csúcsokat akarsz betámadni ;)

(#19074) nebancsa válasza Breki (#19072) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nem, ez még régről ide belinkelt összehasonlítás [link]

A kék és a fekete teljesen egyforma hátulról.

raki72: Igazad van, csak kaptam egyet ajándékba, az teljesen gagyi, és jó képet is kellett hozzá vágnom. (feleségem vette, nem is volt olcsó, magyar webshoptól. Agyon volt dicsérve, és tudta órával örömet tud okozni, így meglepett egy ilyennel.) Szóval azóta a név hallatán kiráz a hideg :))

(#19075) Breki válasza nebancsa (#19074) üzenetére


Breki
veterán

ja hogy az a replika

akkor ha jól gondolom jobb oldali jobb szerkezetben bal oldali meg kinézetben. :-)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#19076) nebancsa válasza Breki (#19075) üzenetére


nebancsa
senior tag

Mind a kettő pontos, bár én nem másodpercezek úgy nem mértem őket és nem is fogom. A bal oldali járástartalékban jobb 90 óra. A jobb oldalinak meg a rotorja jobban húz. Kinézet meg szubjektív, kinek mi tetszik. Engem lenyűgözött az elején fél órát nézegettem nagyító alatt. :) Parnisnál ilyen veszély nem fenyegetett, semmi felirat, dekoráció semmi.

(#19077) rarki72 válasza rarki72 (#18848) üzenetére


rarki72
tag

Geya G78011GWN (Submariner homage) - AliExpress
Túl vagyok a tesztelésen, ezért összegzem, hogy meg legyen egy helyen.

Szerkezet: Sea-gull ST16 / mp stoppos, automata, kézzel is húzható
Járástartalék: 48 óra meg 20 perc dobozban
Rotor teljesítmény: Masszív irodai munka és otthoni kockulás (WoT) mellett sem kell kézzel húzni és 4 nap viselet után dobozban, érintetlenül a járástartaléka 47 óra volt
Járáseltérés: Számlappal felfelé dobozban +2 mp/nap, kézen hordva +57 mp/nap
Beszabályozás után dobozban -21 mp/nap, kézen hordva +25 mp/nap
(0. szervizre nem volt szükség)
Tok: 316L acél, koronazárral
Tok méret: 40mm
Vízállóság: 300m (30ATM)
Üveg: zafír kristály
Hátlapi üveg: zafír kristály
Szíj: jelölt, tömör szemes (a tok fülbe csatlakozó rész is tömör anyag) 316L acél
Szíj méret: 20mm / csatnál 18mm
Ár: $140 az alap, ami szinte mindig akciózva van $80 körülire és néha $60 körülire

(#19078) schawo válasza rarki72 (#19077) üzenetére


schawo
titán

Húha, akkor elég durva "lógása" van, lehet kimaradt belőle az olajozás az óra összeszerelésekor. :Y Én elvinném 0. szervizre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19079) T0mcs válasza rarki72 (#19073) üzenetére


T0mcs
tag

Pagani nal sajnos automata diver eltűnt a kínálatból az Alin biztos :( már quartz ot árulnak. Talán még a Binger t hozzádobnám a 60$ felettiekhez bár én még nem próbáltam.

(#19080) Breki válasza nebancsa (#19076) üzenetére


Breki
veterán

A bal oldalira tudsz egy linket adni?

Megfogott ez a hátoldal.

Van fehérben is?

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#19081) Fall-N válasza AMD Power (#19063) üzenetére


Fall-N
veterán

Általános tapasztalat, hogy 20 $ alatt semmilyet sem. Márkák közül: Curren, Skmei, Naviforce, Parnis, Bliger, Rider, Starking, Pagani design, Shark, Guanquin, Cadisen, Megir stb.

Figyelni kell arra is hogy milyen anyagból van az óra tokja. Az olcsóbb fém ötvözet (alloy = spiáter) vagy réz, króm bevonattal. Ezek sajnos nem bírják sokáig, az izzadtság miatt a króm lekopik hamar a rézről. A legtöbb olcsó órában kvarc szerkezet van, azokkal sok gond nincs. Olcsó automata órákkal viszont vigyázni kell. Ott már érdemes normális szerkezeteset venni. (Miyota, Sea-Gull)

A szíjak viszont általában nem igazi bőrből vannak, így lehet, hogy az cserés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19082) Fall-N válasza Fall-N (#19081) üzenetére


Fall-N
veterán

Az még lemaradt, hogyha automata órát szeretnél érdemes nézni a webshopokat, mert sokszor féláron kapni Orient vagy Seiko 5-öt 30ezer Ft környékén. 20k körül meg Parnis az ajánlott vagy a Vostok (Boctok) Komandarskie vagy Amfibia sorozat.

(#19083) rarki72 válasza schawo (#19078) üzenetére


rarki72
tag

a beszabályozást nem én csináltam, hanem órás.
és írtam, hogy 0. szervizre nem volt szükség - pont azért, mert ha nem is rettentően gyakori de többször fordul elő kínai órával, mint másikkal, hogy kell a 0. szerviz (bár lehet kínában ez is cég függő és nem általánosítható jelenség).
amúgy az olajhiányt először a járástartalékon érzed meg.
az ST16-ra mindenhol 36 órát írnak, de nekem 48 feletti és itt más is írta, hogy 45 felett van neki is.
az egyébként 36 órás szerkezeteim 38-39 körül teljesítenek.
amelyikből kimaradt az olaj 22-nél nem akart tovább menni és a 22 óra alatt 40 percet késett.
szóval olaj rendben, mert:
- látta órás
- nincs gond a járástartalékkal sem

(#19084) rarki72 válasza nebancsa (#19074) üzenetére


rarki72
tag

húha...
szégyellem magam, kihagytam az egyik nagy kedvencemet a Quartz kategóriából.
Főleg homage órái vannak, de acél tok/szíj és Miyota szerkezet.
Reginald

(#19085) nebancsa válasza Breki (#19080) üzenetére


nebancsa
senior tag

Itt minden is van.

[link]

(#19086) csubuka válasza #61392896 (#19058) üzenetére


csubuka
addikt

Azokat a formákat még nem néztem :)

(#19059) petipetya: Igen, csak elég furán és szokatlanul néz ki, hogy jobb kezen hordja az ember az órát. Meg ez már olyan vészmegoldás. Akkor inkább kisebb legyen az óra hosszú távon.

(#19060) dzsi23: Ezt csak az általam kinézett órákra értettem, nem nagy általánosságban mindenre :) Ha a Seiko-nak van a fentebbi modellből quartz olcsóbban simán venném azt :D

(#19087) schawo válasza rarki72 (#19083) üzenetére


schawo
titán

És akkor mi ez a hatalmas járáseltérés. Az olaj hiánya rengetegféle hibát okozhat. Más a jelenség, ha az egyik, és más ha egy másik csapágy nincs rendesen megoljazova. A nagy járáseltérés általában erre utal. Az én ST16-om 10mp-en belül jár pozíciótól függetlenül. Az egy perces eltérés bármilyen óránál nagyon durva, olyat még a tongji sem nagyon csinál.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19088) AMD Power válasza dzsi23 (#19068) üzenetére


AMD Power
titán

Most egy mereg draga Casio Edifice van. De ebben dolgozok es mar latszik rajta,hogy nem "szereti". Fem szijas sima mutatos kene valami elegansabb.

Max ilyen 20-25 dollar. Tobbet nem er meg nekem.

Breki Pont ott van a Naviforce marka is amitt nem javasolt a kollega. Pedig nekem azok tetszenek a legjobban.

Pl Naviforce

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19089) dzsi23 válasza AMD Power (#19088) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem nem igazán jönnek be, de ez szubjektív, a többségnek nincs gondja a Naviforce-okkal. Persze, olcsó kínai, tehát nem 100%, hogy hibátlan példányt kapsz (ez a többi márkára is igaz), de erre való alin a dispute. Melyik típus tetszik neked? Szerk.: Már látom a linket. :)

(#19077) rarki72:
A 140$ szerintem csak dísznek van kiírva, de 60$-ért egész jó vétel. :K Főleg, ha igaz a 30ATM.

(#19079) T0mcs:
Alin eltűnt, de ebay-en van automata is.

(#19086) csubuka:
A Lorus és a Pulsar is a Seiko csoporthoz tartozik, és nagyrészt kvarcok, én tőlük választanék. (Vagyis választottam is tőlük, van Lorusom és Pulsarom is.)

[ Szerkesztve ]

(#19090) csubuka válasza dzsi23 (#19089) üzenetére


csubuka
addikt

Nézegettem azokat a Rubikonon. A fránya dizájn és a válogatósságom azért nem egyszerű sajnos :D

(#19091) rarki72 válasza schawo (#19087) üzenetére


rarki72
tag

érdekes amit mondasz, mert a pozíció minden órámat befolyásolja és nem 1-2 mp-el.
Citizen Marine Sport +46 mp/nap kézen hordva, de az oldalán tárolva 12 órával felfelé csak +12 mp/nap
Orient Multiyear kézen +22 mp/nap de oldalán 9 órával felfelé -2 mp/nap
Paulareis Submariner Style kézen +40 mp/nap de hátán számlappal felfelé csak +18 mp/nap
Poljot Ref.#: 1551467 kézen +5 mp/nap de oldalán 12 órával felfelé 35 mp/nap

szerintem nem szántál még időt arra, hogy minden pozícióban rögzítsd a járáseltérést.
tedd meg először azzal az óráddal, ami szerinted csak pár másodpercet produkál bármilyen pozícióban.
WatchCheck androidos alkalmazás kiválóan alkalmas az adatok rögzítésére.

(#19092) schawo válasza rarki72 (#19091) üzenetére


schawo
titán

Évek óta mérem az óráimat :)
ETA 2824-2 szerkezet:

Miyota 8217:

Seagull ST17 (ugyanaz mint az ST16, csak nem mp stoppos):

Seagull ST6:

ETA Valjoux 7750:

Miyota 8215:

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19093) rarki72 válasza schawo (#19092) üzenetére


rarki72
tag

félre értettél...
"szerintem nem szántál még időt arra, hogy >>> minden pozícióban <<< rögzítsd a járáseltérést." :D
segíts, mert nem találom azt a mérést ahol mind a 6 pozíció csekkolva van.
félre ne érts, nem piszkálódásnak szánom, de mint az idézetben láthatod nem 1-2-3 pozícióról beszéltem, hanem mindről vagyis hatról.
és pont ezért lényeges amit az én óráimról írtam, mert mindegyiknél csak egy pozíció van ami jelentősebben eltér a többitől és ha nem méred mindegyiket, akkor azt hihetnéd, hogy nincs ilyen pozíció.
ettől persze még lehet, hogy nincs, csak én kaptam ki 12 szar mechanikust egyszerre, de szerintem abban mindenkivel megegyezhetünk, hogy tény az ami megtörtént és nem a feltételezés.
minap valaki feltételezte, hogy senki se jön szembe a kanyarban amit nem látott be és egy 40 tonnás pótkocsis gabonás szerelvény előzésébe kezdett. feltételezte, mert nem látott jönni szembe senkit sem és egyébként tegnap se jött senki...
... isten nyugosztalja szegényt... ;)

(#19094) schawo válasza rarki72 (#19093) üzenetére


schawo
titán

Ó, értem :) Megnézem ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19095) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi órák tetszenek a feleségemnek, ezek mennyi vállalható minőségűek? Természetesen az árkategóriát figyelembe véve.
[link]
[link]
[link]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#19096) pulutodurumo válasza apóka (#19095) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az első nekem 200$, biztos valami rossz vicc. A második kicsit lutri, de vállalható (inkább 20 dodót adnék érte), az utolsó a leginkább bíztató. A Guanqin csinál nagyon jó ár-érték arányú órákat normális minőségben, reméljük ez is olyan.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19097) ztibor válasza pulutodurumo (#19096) üzenetére


ztibor
senior tag

Nem is értem azt az árat, mindenhol 20$ körül mennek ezek az órák!

(#19098) dzsi23 válasza ztibor (#19097) üzenetére


dzsi23
addikt

200$-ról mégiscsak jobb akciózni, mint 40$-ről, nem? ;) Ha meg valaki esetleg "eredeti" áron veszi meg, mert látja, hogy sokan vették (de igazából mindenki 20$-ért), akkor van egy jó napja az eladónak. :D

(#19095) apóka:
+1 a Guanqinra! :K

[ Szerkesztve ]

(#19099) dzsi23 válasza AMD Power (#19088) üzenetére


dzsi23
addikt

Amúgy a linkelt Naviforce abszolút szembemegy a leírásoddal ("sima mutatos kene valami elegansabb"). :U

(#19100) AMD Power válasza dzsi23 (#19099) üzenetére


AMD Power
titán

Mind1. Az pl tetszik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.