Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!!!
- Kalandor: Habemus papam
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
harry
veterán
Fél-off, bár hátha érdekel valakit, Lidl-ben lesz 5k-ért ilyen TRX féleség: link
-
Ájvé
veterán
válasz
Antonio #6196 üzenetére
Én PP és MP esetén is mindig normál rackből indítok és GS-be is innen megy tudtommal a lökés, felsőből csak visszaejted alsó rackbe, onnan megy a lökés vagy nyomás. Nyomás esetén van értelme a felső racknek, ha nem megy még a rendes MP, akkor PP-vel fel lehet lökni a sújt és "negatív nyomással" lassan a lehető legnagyobb erőkifejtéssel visszaengedni. Nekem csak így ment sokáig 36-al, de egyébként TGU-t sokkal jobbnak éreztem erősítés szempontjából. TGU-val jutottam el 36-al a nyomásig.
-
holyburger
csendes tag
Sziasztok!
Keresnék eladó 16kg-os 360gears márkájú, RKC/Military/Girya/FullForce kettlebell típusok valamelyikét
Ha netán akad, írjatok privátban. -
Antonio
senior tag
Köszi,
csak most olvastam a válaszod, de pont tegnap mikor írhattad a levele véletlen pont a Pavel kettlebell visszatért videót néztem a tecsőn,
De ha jól emlékszem abban a PP (push pres-t) mutatták és nem MP úgy hogy kezdőpont csak a PP nél a szakítás felső pozíciója. Mivel PP nél más a mozgás dinamikája (lendület, comb csip rásegítéssel) mint MP nél ahonnan mindig rack ből indulunk és erőből nyomás/végig feszítés.
Amúgy nem szent írás hogy szakítás felső pozícióját -kiinduló pozíció gyanánt- csak szakításból szabad elérni kiindulásnál
szépen néznénk ki
Elég ha "csak" kinyomod. Dupla 32 vel szakítani az már embertelen -
Lacika_LP
csendes tag
Ha valakit esetleg érdekel a dolog:
-
vojna
csendes tag
válasz
Antonio #6192 üzenetére
Csak a tapasztalataimat tudom megosztani.
Nekem van dupla 32-es, dupla 36-os és egy 40-es is.Amikor kész vagy a létrákkal egykezes 32-vel, elvileg jöhet a 40-es.Nekem azonban ez már nagy ugrás volt.A 36-os és a 32-es között tényleg alig volt nekem különbség, amit eleinte nehezen értettem. Egyszer aztán megmértem a súlyokat, és kiderült, hogy a 32-esem 32.5kg, a 36-osom 35kg, a 40-esem pedig 41kg! Ez sok mindent megmagyaráz.
A dupla 32-essel az a bajom, hogy nem tudom szakítani, pedig a Kettlebell visszatérben úgy indulnak a nyomások, hogy szakítással viszed a súlyt a fejed fölé.Úgyhogy ilyet csináltam vele állapottól függően:
3-4 C&P 3-as 4-es létra a léták végén 2-3 elölgugolás
3-4armerwalk lépcsőn 2 emelet+ 10dupla swing . A lépcső igencsak meg tudja növelni a súlyt, amúgy az eredeti sétához nagyobb súlyokat kéne használni.
A dupla 32-es kinyomásához úgy érzem nem kell annyi erő, mint a az egykezes 40-eshez.Szóval lehet jobban tudsz erősíteni egy 40-essel.
Sokszor az sem jó, ha túl sok féle súly van otthon, mert hajlamos az ember a csapongásra a lehetőségek között... -
Ájvé
veterán
válasz
Antonio #6185 üzenetére
TGU végül is csak felállást jelent, de szerintem teljes a jó, én mindig úgy csináltam.
Kettlebell complex jó.
Alapvetően döntsd el mit akarsz, erősíteni vagy állóképességet javítani (vagy mindkettőt valamennyire).
Ha erősíteni akarsz helyedben felvétel és nyomásokra mennék rá, nem kell két bell hozzá. 32-vel megy az 5-ös létra (váltott kéz 1-1 2-2 3-3 4-4 5-5 folyamatosan) akkor jöhet nagyobb bell, személy szerint 40-el folytatnám, 36 nem lenne olyan nagy különbség.
Még ha nem is megy mindjárt a nyomás 40-el, TGU-val és Jerk+ negatív nyomással tudsz erősíteni vele úgy is (én 24-ről 36-ra ugyan ezt csináltam és megy már vele a nyomás).
Szoktam írni az edzéseimet, de nem mennél vele sokra. -
Lacika_LP
csendes tag
Ugy gondoltam en is.
Alapbol mindent egy kezcserevel csinalunk.
Peldaul soha nem szakitunk tobb kezcserevel. Eleinte nem faraszto, mert az alkar leszabalyoz. Ez a kezdoknek meg jol is jon szerintem, nem serulnek meg, mert nem tudnak annyit csinalni.
Kesobb amikor mar javul a fogas, sokkal erdekesebb lesz a jatek.Lengetni is ilyen 40-40,50-50,60-60.. -as sorozatokban szoktunk.
Olimpiai ruddal is lehet erositeni. Csak siman nyujtott kezzel tartasz 30-50 kg-ot es az ujaiddal "emelgeted".
Ez eleg durva.Illetve ami nagyon komoly, az a szakitas kesztyuben. Sima cerna kesztyu, 10 perc, egy csere.
Na annal meg a 16kg-tol is leszakad a karom.200-at szoktam vele, de nem is mindig sikerul. Attol fugg, elotte mennyi rendes szakitas van.
Ez arra is jo, hogy javuljon a technika. Mivel csuszik, nem lehet erobol csinalni, mert elrepul a golyo. Es mivel kicsi a suly, a fogason kivul nem nagyon terheli a testet, szoval edzes vegen nyugodtan lehet csinalni.
Ezt mindenki utalja akit ismerek, tenyleg borzaszto, probald ki.(a kesztyu ujjait ne vagd le, a golyo pedig ne legyen kretas)
-
Antonio
senior tag
Sziasztok,
kb pont 1 éve kérdeztem hasonlókat (de aztán erőemelés irányába mozdultam el a kettlebell "csak" kiegészítő volt).
De most családi/anyagi okokból, visszatérek az otthoni edzésre. (6 évig nyomtam csoportban szóval alapok megvannak)
most van otthon 2x24 kg meg egy 32g.
most elkezdtem a Teljes feszítés kettlebell komplex-et (2x24 el a 32 vel meg mennek az evezések.
[link]3 kérdésköröm van:
1.
kérdés nem tudom milyen bell be fektessek bele ha majd ezt a komplexet befejezem.
- még egy 32-es? de nem tudom hogy dupla 24-es ről dupla 32 re való ugrás 28 kg kihagyásával menne?
- vagy inkább 1 db 36 ost vegyek (na persze most épp nem lehet kapni) és egykezes gyakorlatokra gyúrjak és ha már megy 36 os biztosan akkor dupla 32 vel bepróbálkozhatok?2. nincs itt valakinek -aki komolyabban foglalkozik a témával- valami exceles táblázatban évek alatt összegyűjtött edzést tervek? mert az ember hol itt hol ott talál valamit. Pavel féle könyve(ke)t még nem olvastam érdemes őket haladóként megvenni elsősorban edzés terv/edzés elmélet miatt? konkrét edzéstervekkel csináld ezt és ezt ennyiszer annyiszor, így növeld úgy növeld stb.
Nekem valami olyan komplexebb rendszerbe foglalt edzéstervek kellenének mint ez a fenti teljes feszítés komplex. melyeket céljaimnak megfelelően tudok alkalmazni (mind 1 mind 2 kezes súlyokra) akár építkezni akarok erősödni (értsd súlyokat növelni), akár ballisztikus /aerob képességeimet akarom előtérve helyezni.
3.
mi a hivatalos TGU? mi még úgy tanultuk hogy felállunk és a mozdulatsort visszafelé is megcsináljuk a kiinduló fekvő pozícióig (ez egy egység) majd váltjuk a kezet, de most sok videóban azt látom hogy csak felállnak és onnan simán csak lerakják a bellt oszt kész ...
-
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6183 üzenetére
Ez egy kéz, utána másik kéz, ebből pedig 5 kör pihenő nélkül, de elhiszem, hogy megy, Simple&Sinistert is iszonyat gyorsan lenyomtad.
Láttam, Denisov állatkodott, iszonyat mire képes.
Grat neked is, nekem már az is elképesztő amit te mesélsz, 16-al még snatcheltem régebben, 270-280 körül ment 10 perc alatt tizesével, de a végén már oda volt az alkarom.
Egyébként alkart hogy erősítitek? Swing, vagy valami más is van? Pár tippet adhatnál, ami még nem műhely titok -
Lacika_LP
csendes tag
–5 Swings
–5 Snatches
–5 Clean and Presses
–5 Front Squats
–1 Get upEbbol 100%, hogy megy 5kor 32lg-al.
Tegnap ezt nyomattam:
Szakitas 16kg, 1ora, 1200 ismetles letetel nelkul. Kezet 20-30 ankent csereltem.
Ez azert mar megviseli a tenyeret sajna.
Egyebkent ez most egy orosz kihivas, hogy 2016 ot kell szakitani letetel nelkul. Kivancsi voltam, mennyire vagyok messze. De a kozeleben sem vagyok. Meg max 2-300 darabot tudtam volna lasabb tempoban, viszont akkor pedig mar nagyon sokaig tartana. Es a legnagyobb baj meg nem is a faradtsag, nem anyira faraszto, hanem, hogy maradjon bor a tenyeren..Szoval akarhogy nezem, aki ezt megcsinalja brutalis.
Egyebkent kozuluk sem sokan csinaltak meg eddig. -
Ájvé
veterán
Ahogy előttem is írták ajánlott legalább pár hónapot okításra járni, utána, ha megvannak az alapok tudod otthon is csinálni. Azért is lenne jó eljárni, mivel egyből nagyobb súlyt vehetnél otthonra, egyébként is legalább 16-os lenne ajánlott kezdő súlynak. Pár hónapot járnál, lehet vehetnél legalább 20-as esetleg 24-est is. Ez utóbbi a leginkább optimális súly egyébként, később is használható, akkor is ha nagyobb súlyokkal is tudsz már edzeni. Ehhez viszont erős alapok kellenének.
Ha saját kútfőből vágnál neki (ami abszolút nem ajánlott, sérülés veszélyt rejt magában), akkor is legalább 12 kg esetleg 16 Kg-os lehet (sérülés kockázat csökkentése érdekében inkább 12-es).
A kinézett súlyok viszont nagyon jók, ha eljutsz idáig, nyugodtan vehetsz a Force szériából.Lacika_LP:
Ha már challengek, kipróbálhatnád a Deep6 nevű kihívást is:
www.strongfirst.com/how-to-conquer-the-dreaded-deep-6/
kezd szerintem 24Kg "advenced"-el, én 3 kört tudok "intermediate" nehézséggel, elég kemény szerintem (24-el biztos vagyok benne, hogy megcsinálod, 32-vel nyomások miatt nem vagyok biztos, hogy megy, persze mit beszélek, én egy kört se tudnék 32-vel).
-
Pxs
aktív tag
Üdv, leendő újoncként szeretnék pár égető kérdésre választ kapni.
Dióhéjban: 71 kg, 183 cm, deréktől lefelé jó erőben (5 év riksasofőr meló Bp-n + rengeteg bringázás), deréktől felfelé átlagos (Powerball-on kipörgettem a 9500 RPM-et, ami nem mérvadó
), súlyzós edzés vagy felsőtestet igénybe vevő sport nagyon régóta nem volt. Ezek fényében mekkora 'bell-lel lenne érdemes kezdenem?
Őket néztem ki: [link] és [link].
(8 és 12 kg, de csábítóan hangzik a kétkezes gyakorlatok -és az azokkal járó remélhetőleg gyorsabb fejlődés- miatt két azonos súlyú & típusú is)
Továbbá:
-edzőkesztyűt érdemes hozzá viselni?
-a derekam eléggé merev, sok ülőmunka miatt, illetve az ízületek mindenhol ropognak, el lehet így kezdeni és segít is az ízületes gondokon?Van itthon egy 4 kg-os Spartan kettlebell példányom, ami talán kulcstartónak jó lenne, de régebben óvatosan akartam kipróbálni.
Edzés eleinte itthon lenne, autodidakta módon (begyűjtöttem egy rakat videót, 1-2 Android alkalmazást és a "Kezd el a Kettlebellt" könyvet Mr. Tsatsouline tollából), aztán lehet csoportos edzésre is járnék.
Előre is nagy köszönet a válaszokért!
-
Lacika_LP
csendes tag
Mai challenge:
2016 masodperc (33:36) lokes, 2*16 kg al, letetel nelkul.
307 darab lett a vege, eleg durva volt. Nem azert mert faraszto, kb 15 perctol mar nagyon fajtak a kezeim.https://instagram.com/p/BAILB4RN3gI/
-
harry
veterán
Ha csak a golyó alá kell, akkor elég egy szőnyeg darab (nekem ez van a szobában), arra jó, hogy nem koppan letevésnél, és védi a padlót, de nyilván ejtés ellen sokat nem véd, így hát nem kell leejteni
Kb. lábtörlő méretben (vagy akár az, fürdőszobai szőnyeg, padlószőnyeg maradék darab, vagy bármi).
Vagy egy szép nagy szőnyeg (pl 2m*2m), amire rá is állhatsz.
Esetleg megfordítani a dolgot, s a golyó aljára tenni ilyen öntapadós filcet (vagy bármi anyagot ráragasztani).
Ha ejtés / nagyobb koccanás ellen is védeni akarod, akkor egy 1-2cm vastag tömör gumilap a nyerő.
-
Ájvé
veterán
Gumi ahogy előttem is írták, vagy volt teszkóban mozaik műanyag szőnyeg, arra is hallottam, hogy jó, meg olcsó, csak már nincs. Decathlonba ha akad ilyesmi,a lényeg hogy stabil legyen és kemény a felülete, ne mozogjon, ne gyűrődjön, ja és ne csúszón. Vettem én is ilyen fitness szőnyeget, de pénzkidobás volt csak, még swingelni rajta esetleg jó, de TGU-nál gyűrődik és eltereli a figyelmed, sőt akadályoz.
-
lorcsi
veterán
Sziasztok!
szerintetek otthoni szobai edzésekhez ez az 1 cm vtg elég lehet?
[link]
csillapítani a letételkori ütközést, kopást szomszédok miatt..és a padló miatt is
vagy vastagabb kellene ? -
-
-
Ájvé
veterán
Pont nem szabad súlypontot hátra vinni, a lényeg, hogy a súlyt a tested közép súlyponti vonalába tartsd, szóval nem mehet hátra. Itt is mondja, leaning back is not allowed (5:44).
Szóval a golyó marad ahol rackban is volt (kicsit elfordul persze a kéz, hogy a súly a tested súlyponti középvonalában maradjon) törzs meg bedől előre, kicsit nehéz megtartani ugyan abban a pozícióban, de kis gyakorlással kisebb súllyal segít ezen is.
Igen, be kell dönteni előre, lényeges a láb állása is, mint malomnál is, kicsit haránt kell állni, nekem jobbal jobban megy, valószínűleg az állásom miatt is, lényeg a golyó marad fent középen súlypontban. -
harry
veterán
Néha csinálok én is, tehát az útja nagyjából megvan. Azzal a résszel van inkább gondom, amikor a kart a törzs vonala mögé (ha egyenesen állnék, akkor a függőlegestől hátra) kell vinni. Itt ez valahol úgy jön elő, hogy rackben van, kihozod oldalra a kart, alkar függőleges, elfordulsz kicsit, majd elkezdesz behajolni, na ennél a résznél azért forogna a váll, illetve az alkarom nem marad meg függőlegesben, kicsit beljebb jön a csuklóm (ami amúgy lehet nem is gond, hisz a súly ott van a túloldalán, nem is lehetne végig függőleges, ebből a síkból nézve...?). Szóval kb. itt, 5:15-nél: link
De jobban átgondolva, itt sem megy a hát mögé a váll, lehet akkor egyszerűen jobban be kell hajolnom alá, s jobban oldalra fordítani a törzset, hm. Na majd játszok még ezzel valamikor.
Szélmalmot aránylag ritkán csinálunk, de az kb. rendben szokott lenni. -
Ájvé
veterán
Nem kell hozzá nagyobb váll mobilitás, mint a TGU-hoz, igazából könnyebb a bent press, mint egy military press. Pont a vállról veszi le a terhet, ami militarynál nagyon nehéz, tartod a súlyt és közben lefelé dőlsz (törzsből) kicsit haránt, kinyújtod a kezed, majd felegyenesedsz. Nehéznek tűnik, de egyébként nem olyan nehéz. Gyakorlatilag olyan, mint a szélmalom, csak nem felfelé van kinyújtva a kezed, hanem rackbe van.
Eleinte én is paráztam tőle, de kisebb súllyal begyakoroltam, 36-al is megy már, nyomás is megy vele, de bent presst könnyebbnek érzem. Bal kézzel mondjuk nehezebben megy, szóval azzal a kézzel lehet nekem is van valami problémám, vagy nem megfelelő az állás és testtartás (nem ugyan úgy állok be mindkét kézzel, konkrét okát nem tudom, talán bal oldalam nem olyan mobilis vagy lehet nem jó az állásom).
Amivel megy a malom azzal mennie kell a bent pressnek is. -
harry
veterán
válasz
Lacika_LP #6164 üzenetére
Ezt a stílust nagyon bírom
Jó is, hogy mutatta a bent-presst, jó lenne megtanulnom rendesen, elég király lenne mondjuk egy emberrel bent presst nyomni (mint pl. Ervin)[link] Azt hiszem ez még odébb van
A vállmobilitásom elég rossz amúgy, azon mindenképp kéne javítanom ehhez. Ahogy kezdek lehajolni, úgy jönne velem a karom is. Vagy ha pl. állok, fej felett nyújtott kézzel, benne súly, akkor nem igazán tudok leguggolni, mert előrejönne a karom (mert guggolásnál kicsit előre dől a test, a karom meg maradna a testem vonalában, hiszen így függőleges esetén hátrébb kerülne, az meg annyira nem megy). Ezen jó lenne javítani, csak mindig elég alacsony prioritást élvez, nem nagyon foglalkozok vele...
Ha már itt tartunk, esetleg bevált tippek, gyakorlatok ehhez? -
Lacika_LP
csendes tag
Pavel video, 2003-bol. Most lattam a facebookon, gondoltam megosztom, erdekes.
https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=gLeRzQVc8xw
-
Lacika_LP
csendes tag
Igen, ez a szemszog is tok erdekes.
En nem lennek benne biztos, hogy ha a mai eros emberek nem arra keszulnenek 10-20 evet, nem tudnak megcsinalni.De ezek mar sokkal specialisabb sportagak, sajat kovetelmeny rendszerrel. Nagyon sok embernek ez a kiugrasi lehetosege. Es szeritem egyik olimpiai felkeszulesi programba sem fer bele, hogy kozben olyan dolgokkal faradszak magukat es tanuljanak meg, amitol nem lesznek jobbak abban, amire az egesz palyafutasuk alatt keszulnek.
-
Lacika_LP
csendes tag
En sem mondanam, nem is mondtam.
De azert szerintem 150-200kg-ot lokni tobb ero kell. Nem veletlen edzenek egy jo eredmenyert minimum 10 evet. A beast hez egy 80-90kg-os sracnak szerintem eleg egy ev, ha csak arra keszul.Mondhatjuk siman, ez teljesen az allokepessegrol. A max suly 32kg. Ha ehhez eleg eros vagy, csak akkor tudsz tobbet csinalni, ha jobb az allokepesseged.
Profiban mar mindenkinek jo a technikaja es mindenki jol tud sporolni az energiaval.
Az amatoroknel sok mindennel lehet nyerni.Sulyemelesben ugyan ez. Amatoroknel eleg lehet, ha ugyesebb vagy. Mert sok mulik a technikan. De a profik kozott mar mindenki jo, az nyer, aki erosebb.
Persze meg hozza jon, hogy versenyrol van szo. Meg kell tanulni versenyezni, format idoziteni, mentalisan is erosnek kell lenni. Ebben is lehet sok kulonbseg.
-
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6157 üzenetére
Igen, igaz vannak már újabb eszközök, azért régi erős emberek "trükkjeit" ma sem sokan csinálják meg, bármennyire is erősek, szóval szerintem nem feltétlenül kellenek újabb eszközök se. Mondjuk régen is volt elemelés, felvétel és nyomás stb. Ezek a régi erős emberek azért elég sok mindent tudtak amit ma nem látsz viszont egy súlyemelőtől vagy erőemelőtől.
Siegmund is írt a kettlebellről, ő sem volt gyenge, na tőle szívesen olvasnék vagy tanulnék, elképesztő mire volt képes, mindössze 75 kilójával. -
vojna
csendes tag
válasz
Lacika_LP #6154 üzenetére
Én nem akadtam ki, de inkább úgy fogalmaznék, hogy nem a legjobb a max, erő növelésére.Arra a legjobb a barbell. A szakításnál pl ha egy súllyal 12-nél többet tud csinálni valaki, és tovább növeli az ismétlésszámot, akkor már nem az erő, hanem az erő-állóképesség fejlődik inkább.Ami persze szintén nagyon fontos.
Szerinted hivhatjuk a GS-t állóképességi súlyemelésnek?
Azért a beast chalange sikeres teljesítése után nem mondanám senkire, hogy gyenge. Meg vannak még nagyobb golyók is... Kérdés,hogy aki ilyen súlyokkal dolgozik, az csak kettlebellt használ, vagy mással is erősít? -
Lacika_LP
csendes tag
Igen, de nem is ezt mondtam. Es most nem is azt, hogy kinek mire van lehetoseg. Csak, hogy ha a korulmenyeket nem nezzuk, vannak profibb rendszerek az ero fejlesztesere.
Regen lehet, hogy nem volt manapsag viszont van.
Es azert egy sulyemelo max egy ora alatt biztosan megbirkozik egy akar 48kg -os bellel, de egy belles nem fog mondjuk egy 100 kgos szakitassal.
De az is biztos, hogy egy 10 perces lokestol infarktust kapna, ha nem keszulne raEgyebkent igazad van, nyilvan sok embernel az is szamit, hogy mondjuk nem tud eljarni edzesre, eszkozre pedig nincs epp minimum 2-300.000 forintja. Es helye hozza.
-
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6154 üzenetére
Igaz, valakinek elég ez a bizonyos szint is. Nem mindenkinek van lehetősége se súlyemelést tanulnia, erőemelés mondjuk egyszerűbb, de ahhoz is sok minden kell eszköz téren. Arról nem is beszélve, hogy mennyire kötetlen időben, mondjuk este 10-kor nem biztos, hogy mindig örülnek a szomszédok, de ez van, rámjön akkor edzek.
Egyébként volt idő amikor nem volt tárcsa, meg rúd és akkor is voltak erős emberek. Persze volt dumbbel a barbell őse. Kettlebell és erőről mindig ez jut az eszembe. Tudom, hogy soha az életbe meg se fogom közelíteni ezt, de nem gyenge. Persze más kérdés hogyan edzett/készült, milyen eszközökkel, de egészen biztosan ott volt mindig a kettlebell is. -
válasz
Lacika_LP #6154 üzenetére
Ezzel egyetértek
nekem is nagyon szimpi a súlyemelés, de 35 évesen elkezdeni...Vállmobilitásom szar a szakításhoz, lökés az még ok. Néha amiket látok videókon a kínaiaktól vagy oroszoktól, 85 kilósan 300+ os súlyokkal guggolva, 200+ okat szakítva, tényleg nagyon erősek.
-
Lacika_LP
csendes tag
Ezen most lehet, hogy ki fogtok akadni, de szerintem a kettlebell marhára nem jó erőt fejleszteni. Maximum egy bizonyos szintig. Ha valaki erőt akar, ott az olimpiai súlyemelés. Gyönyörű sport. Vagy az erőemelés.
Ez persze csak az én véleményem. Én tuti az olimpiai emelést választanám, ha erőt szeretnék fejleszteni.
Szerintem csak szimplán rá lehet kattanni a kettlebellre, mindegy, hogy melyik fajtája. Érdekes a súlypontja, az alakja és a gyakorlatai miatt. Aztán persze van rendszer, ami erőt fejleszt vele, van ami állóképességet, van ami csak simán rekreációs sportként működik. Azon pedig teljesen fölösleges vitatkozni, melyik a fontosabb, vagy jobb. Mindenkinek más. A legtöbb embernek egyébként szerintem teljesen mindegy.Ha jó az edző és jól tanítja meg a dolgokat, majdnem mindegy, mit választ egy ember, aki csak heti kétszer szeretne mozogni és egészséges lenni.
Ha valaki ennél többet szeretne, majd eldönti úgy is, hogy miben szeretne még jobb lenni és esetleg ahhoz választ egy másik sportot. Ez valószínűleg már úgy is egy speciálisabb mozgás lesz. Mondjuk a gs, vagy a súlyemelés, erőemelés, testépítés. Ezek tényleg arra a legjobbak, hogy kimondottan egy dologban legyél jó.
-
vojna
csendes tag
Érdekes, hogy ez a téma időnként előjön. Természetes szerintem, hogy aki csinálja már egy ideje a kettlebell edzést a Pavel-féle rendszerben, és utána meglátja a GS-ben a szinteket, esetleg kétségei támadnak, hogy az RKC nem is olyan kemény.Miért lehet letenni a súlyt a szakításteszt alatt, miért lehet kezet cserélni, és miért nem úgy néz ki a mozgás, mint a GS-ben? Sokáig nem találtam erről semmit,csak egy-két félmondatot.
A válasz a "Nyers Erő" 55-56. oldalán. Engem mindenesetre megnyugtatott, az ott leírt magyarázat.
Alapmű szerintem, ha érdekel valakit az erőededzés elmélete. -
harry
veterán
Kipróbáltam ma ezt, rám fért a sok zabálás után
+pár snatch még a végén, hogy 200 legyen. 24-gyel persze, kellemesen átmozgatott.
2 perc: snatch 6-6-6-6
1 perc: military press 3-3
1 perc: viking push press 6-6
8 kör (32 perc) -
lkereki
tag
Sziasztok!
Régóta olvasgatom ezt a fórumot, sok érdekes dolog előkerül itt. Én 2012-ben ismerkedtem meg ezzel a sporttal, azóta is kedvencem (küzdősportok mellett).
Most egy 40 kg-os Military Grade beszerzésében kérnék segítséget, nem tud valamelyikőtök egy eladó példányt? Fontos lenne ez a típus, mert a párja már megvan, egyforma kellene...
Köszi előre is. -
Lacika_LP
csendes tag
Ott ahol ugy latod, hogy csavarodik, mar nem kap igazan terhelest. Inkabb semleges. Az alkarod es a felkarod atadja a sulyt elobb a torzsedre majd mikor jon a hatso lengetes, a combokra es a derekra. A derekat sem igazan terheli, nagyon kicsi az erokar. Nalunk van hatso lengetes is. Ott a suly felfele tart mar es azzal lassitod le, ahogy hatul kinyujtod a combod. Pont ellentetes ero.
Ezt eleg nehez csak leirni. Lanyokat es kisebb sulyu versenyzoket nezz. Denisov szakitasban nem jo pelda. 114 kg es nagyon eros. Az o technikaja nem igazan mukodik kisebb sulyu versenyzoknel.Egyebkent sem jo mast masolni. Vannak alapveto technikai elemek es torvenyszerusegek, amit mindenki megtanul az elejen. Sokaig igy kell csinalni, majd szepen lassan hozzaigazitani a technikat az ember alkatahoz, adottsagaihoz, fizikumahoz.
De ezt nem 16 vagy 24kg nal persze. A cel 32kg, mindent ugy kell csinalni, hogy mukodjon vele is. Meg ezzel a sullyal is eleg sokat kell edzeni, hogy kialakuljon az, ami a legjatekonyabb.
A szakitas ilyen szempontbol bonyolult. Mar az alap is az, par centimeter is nagyon sokat szamit itt, vagy ott. Ha lehetne kezet cserelgetni, sokkal egyszerubb lenne a keplet, csak jo kondi kellene. Igy viszont nagyon preciznek kell lenni, mert van egy par kritikusabb resz, ami megoli az alkart. Peldaul a felso pozicioban ez kb fel cm.
Ha lesz ra egyszer lehetoseg, megmutatom.A lokes valamivel konyebb, nincs nagy elteres a technikak kozott.
-
harry
veterán
Sok téma előkerült, szerintem lehet vitát nyitni, azért fórum
Ami nyilván nem veszekedést jelent.
Én magam részéről amolyan semlegesen tekintek az egészre. Én azzal a részével foglalkozom, ami érdekel, s szeretem csinálni, a sport, mozgás öröme miatt. Most, hogy azt minek nevezik, mennyire népszerű, honnan jött vagy kitől, egyáltalán nem érdekel.
Lehet, hogy Pavel-ék elmentek egy kicsit marketingesebb / általánosabb irányba, ami lehet nem szimpatikus, ha viszont nem lenne, vélhetően nem ismertem volna meg a sportot, szóval én csak örülök neki. Hogy ki-minek tartja magát, vagy mit állítanak magunkról, az megint nem érdekel.
Párhuzamot sem azért vontam, hogy megnézzem melyik 'jobb', semmilyen irányba sem akarok minősíteni, azt akarom látni, miben más, mi a gondolat mögötte, hogyan működik, hiszen ebből lehet tanulni. Szóval majd lehet utánaolvasok kicsit a témának, a girjáról nem sokat tudok. Jobban mondva semmit, azt leszámítva, hogy kettlebell sport.
Szokott menni a vita a crossfit / kettlebell / testépítés csoportok között is, amint szintén nem tudok mire vélni, mindegyiknek más a célja, máshogy működik, más az öröm forrása, felesleges szembeállítani őket, mindenki csinálja azt a részét, ami neki tetszik. Én mindhármat szeretem, s mindet más miatt.
Gerinc téma: azért gondolnám, mert ha utánafordulsz, csavarodik a gerinc, más irányból kap terhelést, ami általában nem tesz jót neki. De mivel még nem tanította / mutatta ezt nekem senki élőben, így nyilván lehet több részletet nem látok, mert amúgy elhiszem, hogy helyes a technika, mondhatni igazolja magát.
-
Lacika_LP
csendes tag
Durva, hogy mennyire ragaszkodnak a tradíciókhoz.
Egy érdekes sztori. Tavaly még volt egy grand prix széria is a világkupák mellett.
Idénre eltörölték, mert nagyon zavarta őket a sok reklám a facebookon. Nem örülnek neki, hogy fel kellene zárkózniuk a modern sportok közé e tekintetben is. Afféle rongyrázásnak tartják. Hozzátartozik, hogy a vezetőség kb 60-70 éves emberekből áll, csak pár fiatal van. Ha lecserélődnek ezek az emberek, biztosan bepörögnek majd a dolgok. Még így is elég durván terjeszkedik a sport. 560 induló volt a vb-n. Csak amerikából több, mint 60-an jöttek. Ez eddig a legtöbb, ami volt. Előbb utóbb csak rájönnek, hogy a reklám nem hülyeség. -
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6141 üzenetére
Sosem volt ő giryevik, Specznaz szerepel az előéletében.
Szövege meg igen, érdekes. Viszont így tudja magát eladni, szóval érthető. Oroszok nem ilyenek, de ő felvette a nyugati stílust. Az kétségtelen, hogy felépített egy "birodalmat", ha azt nézzük honnan jött (Specznaz) akkor ez egy tökéletes életpálya, szerintem bármelyik volt kollégája cserélne vele, már amelyik még él.
GS szempontjából meg mindegy, mert ez nekik nem jelent semmit, mint írtad, gyakorlatilag egy súlyzóra épülő "fitness" ipart építtetett ki csúnyán szólva (ennél azért nyilván több, de van némi hasonlóság azért). Oroszok szemében kb ennyit is érhet. -
-
Lacika_LP
csendes tag
válasz
Csarlee #6140 üzenetére
Ez érdekes. Mester jelölt volt, én úgy tudom. Iván is azt mondta. De végül is nem annyira lényeges.
Az oroszok így sem veszik komolyan. Náluk egyébként alap a master of sport. Tényleg durva, hol tartanak.
De nem is kell, hogy komolyan vegyék, teljesen mást csinál, aminek semmi köze ahhoz, amit azelőtt csinált, illetve amit ott most is csinálnak, ahonnan jött.Mondom, nekem egyedül pár dumával van bajom, ami nem a valóságot adja. Ezek a dolgok már nagyjából részletkérdések. Nem fogunk rajta összeveszni, max érdekességnek jók.
-
Lacika_LP
csendes tag
Nagyjából egyet értünk.
Talán annyi, hogy az oroszokat tényleg nem érdekli ez az egész. Nem böki a csőrüket Pavel, a legtöbben nem is ismerik. Ő is versenyzett régen, de még csak a master of sport rangig sem jutott el. Amit most csinál, abban kétség kívül nagyon jó. Nem, mint sportoló, hanem mint egy szervezet megalkotója és irányítója.
Ez is ugyan úgy elérhető bárki számára. Ebben szerintem hasonlít a kettő. Nem kell mindenkinek versenyre mennie. Viszont a technikák nagyon természetesek, főként a combot terhelik,nem a gerincet. És mivel elég összetettek, szinte sosincs vége a tanulásnak. Ez elég érdekes dolog.
Ha sportként nézzük pedig, nekem a legjobban az tetszik, hogy annyira vagy jó, amennyit teszel érte.
4 darab golyóval, vagy egy havi bérlettel nagyon sokat lehet fejlődni. Nem lesz jobb a másik, ha több pénze van, mint mondjuk a technikai sportoknál. Nem olyan tehetőseknek is van esélyük kitörni, ami szerintem nagyon jó dolog. Egy csomó kazahstánt, ukránt látok, akik odajönnek a versenyre egy kopott melegítőben, és valami hihetetlen, amit művelnek. Nagyon tisztelem ezeket a srácokat. -
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6137 üzenetére
Szerintem RKC/SFG inkább tömegeknek szól, Pavel létrehozott egy rendszert az átlag nyugati embernek. Szerintem az a legjobb benne, hogy sokrétű, lehet csak ezt csinálni (nyilván közelébe sincs a GS-nek), mint fő tevékenység és jó kiegészítő más sportokhoz. GS esetén ez utóbbit nem nagyon tartom elképzelhetőnek. Gyakorlatilag globalizálta a kettlebellt, egy mindenki számára elérhető rendszert hozott létre, könnyen elsajátítható és fejlődni is lehet benne. Olyan kezdeményezésekről nem is beszélve, mint a kettlebell spine. RKC/SFG a nyugati elpuhult társadalomnak szinte gyógyír.
Persze nyilván, arról ne beszéljünk mekkora üzlet lett ez neki, szerintem az oroszoknak ez fáj jobban.
Én sem szeretnék vitát generálni, csak véleményem/meglátásom írtam le. -
Lacika_LP
csendes tag
Nem hiszem, hogy le tudom írni a különbségeket, mert rengeteg van. A kettő dolog között a nevén kívül talán nincs is hasonlóság.
Az rkc technika egy kimondottan egyszerű dolog, a lényege, hogy mindenki számára elérhető legyen ugyan abban a formában.
Itt a szakítást minden egyes emberre külön rá kell igazítani, hogy megfelelően működjön. Ezért látsz annyi félét, ha nézegeted a videókat.Miért lenne rossz a gerincnek? 100 -szor annyit szakítunk és lengetünk, még sincs senkinek semmi baja. 70-80 éves papák versenyeznek még veteránban.
Tesztelhetjük is, érdekes lehet. A lengetés az alap, az mindenkinek megy. Lengessünk 10percet, letétel nélkül. A kézcsere mindegy. A golyó súlya is. Mondjuk valaki 24kg-al, én 32-vel. Nekem biztos, hogy nem lesz gond a gerincemmel, alig kap terhelést. A combom használom szakításnál.Egyébként nekem semmi bajom az sfg-vel, van pár haverom, aki azt csinálja. Mindenki el tudja dönteni, mi tetszik neki, ezzel az ég világon semmi baj nincs.
Egyedül ezt a nagy oroszozást tartom benne képmutatásnak. A Pavel-en kívül nincs más orosz, aki ezt csinálja, vagy talán pár ember. Az oroszoknál ez egy tradicionális sportág, már 20-30 éve is rendezeték a versenyeiket. A katonai bajnokság is keményebb, mint a vb, nem hogy az orosz bajnokság. De ez nem is csoda, jó sok év előnyük van.A Denisovot kérdeztem is erről mikor itt volt nálam, nagyon érdekes volt, amiket válaszolt.
Kérdeztem, hogy mit gondolnak az oroszok az rkc-ről és a hard style-ról...
Azt mondta, leginkább semmit, mivel azt sem tudják, mi az. Akik járják a világot versenyekre, azok tudják. A hardstyle kifejezés szerinte vicces. Akik ezt használják, azoknak érdemes lenne kipróbálni a 10 perc biathlont vagy longcycle-t 2*32kg-al. Az elég hard..(Ebben egyet értek én is)
Vitát nem szeretnék, csak elmeséltem ezt a sztorit. Én tiszteletben tartok mindent, nem szretek más dolgával foglalkozni. Ha kérdeztek, szívesen válaszolok a sajátomról.
Szakítás oldalról Itt jobban látszik a technika.
-
-
harry
veterán
válasz
Lacika_LP #6128 üzenetére
Csak, hogy jók-e a megfigyeléseim: úgy látom többször is elemelkedik a sarok, sőt, talán érdemes is figyelni arra, hogy végiggördülj a talpadon? Felfelé átlendíted a golyót a füle felett, lefelé viszont oldalra csavarva kell / érdemes hozni? Mármint nyilván kisebb terhelés, de ez így belefér, nem számít, csak a felfele irány? Ami pedig kicsit fura nekem, hogy alsó ponton mintha annyira nem lennének szorosan egy vonalban a vállak, hanem kicsit a golyó után hajolnál, ezt másnál, hasonló technikánál meg kifejezetten meg lehetett figyelni. Ez utóbbi esetben nem rossz ez gerincnek?
Nem kötözködni akarok, csak szeretném megérteni, miben tér el az sfg technikától, könnyebb-e így csinálni, itt min van inkább a hangsúly stb. -
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6132 üzenetére
Lassan már nem is ember, ezen azért kiakadtam kicsit, még csak nem is a 730 ismétlésen (mert csináltak már 1000-et is), hanem hogy 425-nél vált kezet, hogy nem szakad le a karja
-
harry
veterán
válasz
Lacika_LP #6123 üzenetére
Ez mit jelent, hogy csináltál percenként ~13 ismétlést, snatch holdban pihenő, majd következő percben folytattad? S 10 perc körül csere a másik kézre?
Ma volt megint warrior, ismét sikerült 28-al, most már biztos vagyok benne
8-8-8-8-7-6-5 ismétlésekkel sikerült megcsinálni, tehát 7 sorozat, 8 perc alatt, így egész jól befértem a 12p-be. Most kb. ez volt a cél, hogy 'stabilabban' meglegyen, múltkor elég meghalós és kapkodós volt. Most egy időre kijátszottam magam.
Következő kihívás nekem talán az lenne, hogy egy kézcserével lenyomni a 24kg@100 snatch-et, akár 5p felett. Nos hát nem tudom, meg kell nézni
Azt már sikerült elérni, hogy letevés / szünet nélkül megy (úgy 4.5p), de 10-enként váltok kezet. De ez is előrelépés.
-
harry
veterán
válasz
Lacika_LP #6121 üzenetére
Inkább úgy mondom, hogy ha én most emelni akarnám a terhelést, akkor máson változtatnék (több ismétlés, hosszabb ideig csinálni, kevesebb kézcsere, vagy magán a technikán javítani), mert ez a súly egyelőre nekem kicsit sok 'általános' snatch-hez. De persze biztos fel lehet edződni hozzá, biztos van, aki a 24-ről vélekedik így, ami meg nekem komfortos.
Állat
Hogy nem szakad le a karod... Hány ismétlés volt?
-
harry
veterán
Jelentem nekem is sikerült a 28-as Warrior
Végül nehezebben ment, mint ahogy számoltam. Úgy 3.5p alatt megvolt az 'eleje', nagy pihi, s úgy 4:50-től snatch a végéig, de sokkal többet kivett, a vége felé már kellemesen szédültem, a szellőzés sem volt túl nyerő a teremben, nekem az nagyon számít. Meg talán ha az előtte lévő héten is edzettem volna valamit
Lehet megpróbálom megint karácsony előtt, most úgyis rámegyünk a snatch-ekre. Szeretnék egy stabilabb eredményt. Amúgy sok értelmét nem látom 28-al snatchelni. A következő inkább az lenne, hogy 32-vel megcsinálni az 'elejét', a snatch meg 24-gyel. De az még odébb van.
Amit amúgy próbáltam korábban, az 24-gyel snatch, letevés nélkül (de tízenkénti kézváltással) úgy 4:30 lett a száz ismétlés; illetve 24-es warrior, az meglett 9p alatt (itt kellett pihenni snatch alatt, szóval ebből még lehetne faragni).
-
Lacika_LP
csendes tag
Bocsanat, nem ironianak szantam es semmi ilyesmi. Tenyleg igy van.
A fiuk ket kezes hosszu ciklust, ket kezes lokest es szakitast tanulnak.
Egy kezzel csak a leges legelejen csinaljuk a dolgokat, illetve a kezdok szoktak igy kulonbozo feladatokat csinalni.Uhh, nem vagyok benne biztos, hogy menne. Nyomasban rossz vagyok tenyleg. Talan igy, hogy van mindig egy felvetel az segithet.
De ezt most nem fogjuk megtudni, ma mutottek ki egy zsircsomot a hatambol es osszevartak. Szoval most egy kis kenyszerpihenot kell tolnom
-
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6114 üzenetére
"Egy kezzel a felvetel+lokes a lanyok versenyszama."
Köszi, akkor szerintem ki is tárgyaltuk ezt
Ja ha már lányok, addig te is kislány vagy, még nem vagy a Sig Klein challenge-re képes
SFG-s vagyok vedd azt is figyelembe, te profi sportoló vagy és látszik ez az óriási különbség.
Hát érdekes unalom űzőket nyomtok, majd egyszer összeszedem minden erőmet és talán nekiveselkedek, gyanítom nem menne végig. -
Lacika_LP
csendes tag
Ertem a csiziot.
Mi nem szoktunk semmit 10 esevel csinalni. Egy kezzel a felvetel+lokes a lanyok versenyszama. 10 perc, egy kezcsere. 16,24 kg.Viszont van egy jo kis challenge ra.
Felvetel+lokes, 1 ora. Barmennyi kezcsere, letenni nem szabad.Eleg durca
Ha egyszer nagyon unatkozol, probald ki. Le lehet butitani fel orara, az is mar eleg komoly. Paran mar megcsinaltak nalam. -
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6110 üzenetére
Hát igen, már csak így olvasatban is elég kemény, én csak egy 24-el (nincs több, így nem tudom párosítani
) szoktam felvétel és lökést csinálni, 100 ismétlés (10x10) vagy 10 percig (általában 10-es váltással), de még ez is kemény nekem. Két 32-est, hát kb esélytelen.
Az biztos, hogy ezek minden téren igénybe veszik a tested és iszonyat kemény, még ha kívülállónak olyan "lazának" is tűnik.
Mivel nem volt ingerem 36-al megcsinálni a Simple&Sinistert, megcsináltam 24-el, 5:38 lett. -
Lacika_LP
csendes tag
Igen ugy. Nem olyan veszes, ha belegondolunk h 2*32 vel 10 percet kell lokni. Ott is vegig a kezedben van a golyo. Vagy szakitas, ott mondjuk a vall nem annyira farad.
Nagyobb golyoval erdekesebb lenne.Hat, lokni.
Az mas teszta, kinyir teljesen.
Mondjuk : 2*32kg, 3*5 perc, 9-es tempoban, 10 perc pihenokkel. Persze letenni nem lehet. Ez volt az egyik legdurvabb edzes, amit valaha meg tudtam csinalni hibatlanul. -
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6108 üzenetére
Egy állat vagy
Nem is kell kapkodni, nyilván te még inkább tudod (SFG instruktorid is van ha nem tévedek).
Ennyi idő alatt még 24-el se végzek, nem semmi, akkor ezek szerint 5-5 TGU-t oldalanként egybe megcsináltad, na nekem swing után azért nem megy ennyi, 2-3 maximum.
Ezek után meg se kérdezem mit szoktál csinálni, mikor le is fáradsz -
Lacika_LP
csendes tag
Na megcsinaltam.
5:40 lett, 34kg-al.
Annyit csaltam, hogy mindent egyben csinaltam.
50-50 swing, 5-5 tgu.
Nem volt valami faraszto, de a tgu t nem lehetne szabalyosan gyorsabban csinalni. Igyekeztem minden lepest szepen megtartani, nem folyamatosan csinalni. Nagyobb golyom viszont nincsen. -
Ájvé
veterán
Olvasom, csak azért írtam, mert ez a következő "fokozat" mérője, szóval ha tudod tartani válthatsz nagyobb súlyra.
Ettől függetlenül nem érzem, hogy olyan jó lenne, szerintem ha egybe meg tudod csinálni a swinget letétel nélkül utána kis pihenő után a TGU-t is akkor tényleg jöhet a nagyobb súly.
TGU szintideje 10 perc tudtommal, 15 perc már elég sok idő, swinggel együtt értendő ez már.
Nem verseny persze, 7-8 percbe simán belefér 10 TGU és nem kapkodva. Szoktam (már ritkában) időzített TGU-t csinálni (minden állást 5-10 másodpercig kitartok, beállítástól függően, 8 még sikerült 36-al, így 96 másodperc egy TGU). Ha nagyon ráérős akkor is 9 perc alatt megvan. Úgyhogy ez nem megy a technika rovására.
TGU-m szerintem jó, minden állást kitartok (pedig újabban már folyamatos végrehajtást követelik SFG-n, de nekem kapkodós, én kitartom az állásokat inkább), swingen lehetne sokat javítani. Ha használok magnézium port akkor swing sokkal jobb, vagyis így megy szépen fel mellkas magasságig is. Ha tudok pihenni nem gond 100 swing így se, de 5 perc alatt nem megy. Ahhoz hogy menjen tüdő kell (meg comb és far, az első ilyen 5 perces swing után volt rendesen izomláz, mivel nem volt ilyen intenzív a swingem és ezt nem technikára értem, hanem rövid idő alatti ismétlésekre) és ezt csak akkor tudom fejleszteni, ha időre megyek rá. Szóval ezért lényeges nekem az idő, mert persze 10 perc swing, 15 perc TGU nem lenne gond. -
vojna
csendes tag
Szerintem érdemes elolvasnod az S&S könyvet! Ez ui. nem pont arról szól, hogy minál hamarább ledaráld a két gyakorlatsort. Az 5p swing és 15p TGU csak tákékoztató jellegű, arra szolgál, hogy ha ezen belül vagy, és valóban kirobbanó a swinged, és a TGU-nál csak minimálisat pihensz a kézcserénél, mehetsz nagyobb súlyra. Különösen a TGU esetében a cél, hogy a felállást lassan, feszítve csináld, hogy többet legyél a súly alatt.Szóval ez egyáltalán nem verseny, nem is az a cél.
Érdekes úgy is kipróbálni a TGU-t, hogy fekvésben, térden, és állva egy-egy nyomást beletesz az ember.Már 24-el is kemény így az 5 bal, 5 jobb. -
Ájvé
veterán
válasz
Lacika_LP #6102 üzenetére
TGU 5-5, összesen 10, karonként 5 egyesével váltva.
Gondolom, hogy megy egyben a swing
Nem azon a két kilón múlik, nekem azért 36 mert ez a nagy golyóm, a másik 24-es, az kicsi. Lényeg hogy minimum 32-es legyen a súly lehetőleg, ennél nagyobb is lehet persze, 48-ról is vannak fent videók, ez lenne a végső cél férfiak esetében, 15 perc alatt.
Ha nem kell ne pihenj, nekem kell -
Lacika_LP
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Home server / házi szerver építése
- OLED TV topic
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- MediaTek lapka köré épülne a Galaxy S25 FE?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- The First Descendant (PC, PS4, PS5, XO, XSX)
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Lenovo Thinkpad P1 gen1, gen2, P52s FHD, 4K oled touch
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest