Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20215) dqdb válasza Tüzi (#20212) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerencsére nappal nem kell kukásmellény, csak éjszaka és rossz látási viszonyok esetén. Mivel kis helyen elfér, mindig a hátizsákomban van, éjszaka városban is fel szoktam venni.

Nálam a hátsó prizma hiányába lehet belekötni, de helyette van narancsos piros reflexszalag a nyeregcsövön, ami hasonló hatású. Vettem egyszer hátsó prizmát, de első felrakáskor széttörött a rögzítése a "jó" minőségű műanyag jóvoltából. Annyi van még, hogy nappal nincsen fent általában a világítás a bringán, cserébe ott van mindig a hátizsákomban közel egy éjszakányi feltöltött akkuval.

Amúgy - mivel a KÖHéM rendelet előírja a lámpák és prizmák felszerelési magasságát is - a szabályok betű szerinti értelmezésével körülbelül mindenkit megbüntethetnének, mert:
* a kormányra szerelt lámpa túl magasan van
* a nyeregcsőre szerelt lámpa túl magasan van
* fejlámpát eleve nem szabad használni
* a hátsó lámpa nem villoghat, én városban mindig úgy megyek, hogy a két sornyi LED-ből az egyik világít, a másik villog
* nem tudod az első és a hátsó lámpát egyszerre kapcsolni

Ja, és a szó szerinti értelmezés alapján a reflexcsíkos gumi is tiltott hasonlóan a küllőkre húzott fényvisszaverő csíkokhoz, mert azok nem borostyánsárgák és a földtől való távolságuk sem megfelelő :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.