Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) hoby36


hoby36
senior tag

Hétfőn hozza a futár az új bringám.Már nagyon várom! :K

A logikában semmi sem véletlen!

(#19802) MarioAna válasza RootRulez (#19800) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ki lehet fogni jókat, ha folyamatosan nézi az ember :K . Én bikemag apróról vettem tavaly januárban a Focust ilyen állapotban. Azóta igaz, hogy a váz kivételével szinte mindent cseréltem rajta, de nem feltétlen használhatatlansági okokból. 25-ért megvettem és mehettem vele, nagyjából rendben volt vele minden.
hoby36: képet! ;]

[ Szerkesztve ]

(#19803) hoby36 válasza MarioAna (#19802) üzenetére


hoby36
senior tag

[link]
Ő az.Aztán veszek rá órát...

A logikában semmi sem véletlen!

(#19804) MarioAna válasza hoby36 (#19803) üzenetére


MarioAna
senior tag

komoly kis gép :). A Konák mindig a gyengéim voltak, főleg a Scrap :B .
Mostanában viszont nagyon nézegetem az outikat-SS-eket, de nem lenne bölcs döntés egyre beruházni a jelenlegi anyagi helyzetben :W :(

(#19805) hoby36 válasza MarioAna (#19804) üzenetére


hoby36
senior tag

Hát elég drága dolog sajna egy jobb bringa.

A logikában semmi sem véletlen!

(#19806) DemonDani válasza hoby36 (#19803) üzenetére


DemonDani
addikt

jó vétel volt ennyiért :K leld benne örömed ;]
első telóra figyelni kell majd, hajlamos lehet köpni az olajat, érdemes nagy gondot fordítani a becsúszó tisztaságára ha ilyesmi gondja lenne legalább szemét ne menjen bele

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19807) hoby36 válasza DemonDani (#19806) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm,figyelek majd rá.Tényleg jól leárazták szerencsére.Néztem más üzleteket is,azokban a régi árán van.

A logikában semmi sem véletlen!

(#19808) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Erről a bicajról mi a vélemény? Megér-e ennyit, milyenek a ktm-ek?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19809) venember83 válasza MarioAna (#19804) üzenetére


venember83
nagyúr

Attól függ, honnan nézzük. A használtpiac eléggé stagnál, most jó áron lehet bringákat venni. Ha van az embernek bringára való fölös pénze. Morálisan nem az igazi visszaélni a sok megszorult ember helyzetével, de ilyenkor érdemes alkudni és vásárolni.

Bagira01: Tessék lecsapni rá, bár korántsem full XT vagy SLX szettes, de határozottan jó bringa!

[ Szerkesztve ]

(#19810) ludsimon válasza venember83 (#19809) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is észrevettem.

Ami kb 1 éve elment 1-2 nap alatt, most kb 1-2 hét... vagy még több és mindenki alkudozni próbál. :(

undefined

(#19811) Bagira01 válasza venember83 (#19809) üzenetére


Bagira01
veterán

Az a baj, hogy ahogy rákerestem a gugliba, ugyan ezeket a képeket is kidobta, szóval ezek nem saját képek a bicajról, és info se nagyon van. Én 190cm vagyok, mekkora váz kéne 56-os?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19812) Bici válasza venember83 (#19809) üzenetére


Bici
félisten

Én (majdnem) így vettem, idén vázat a munkába járós bringámhoz.

8000-ért hírdette a srác a komplett frissen szinterezett vázat+villát, de látszik a vázon, hogy többet ér annál, mert egyrészt gyönyörű, másrészt a szinterezés is volt vagy 10-ben neki, ráadásul kaptam hozzá vadiúj k.csapágyat, új nyeregcsövet, és stucnit.
Iszonyatosan el akarta adni, és látszott rajta, hogy nagyon kell neki a pénz, és nem is nézett ki csalónak.
Megkérdeztem, hogy lehet-e alkudni, és összenézett a barátnőjével (nem túl vidáman) és mondta h oké, mennyiért vinném? Mondtam 10-ért. :)
Alig hitte el. Azért az örömért, amit láttam rajtuk, lazán megérte +2k.
Csak szomorú, hogy pár ezer Ft mekkora probléma egyeseknek... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19813) venember83 válasza Bagira01 (#19811) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg kell nézni élőben, hogy új-e. 19-20 col körüli jó kell legyen, de nagyon változók ezek a méretezések, érdemes ráülni az adott modellre. Pl. mostanság a Kona és Merida bringák nagyon hosszú felsőcsővel rendelkeznek, legalább egy mérettel kisebbet illik venni ezekből, hogy kényelmesek legyenek. Már ha az ember nem feküdni akar a bringán.

Bici: Mondjuk én elsősorban komolyabb alkatrészekre gondoltam, azok is ár alatt mennek. A leírt esetben tényleg vicc volt az eladási ár, s akár természetesnek is mondható, hogy adtál egy tízest a vázért így felszerelve és frissen szinterezve.

(#19814) coqito


coqito
tag

Olyanban kérném segítségeteket illetve először csak véleményeteket, hogy van nekem egy pár éves gazdaságos madaras tecsós bringám. Na most a fék már cserélve van rajta nagyon jól fog. Váltó eredeti de vált rendesen igazából használható. Első kerék hibátlan talán zsirzás ráfér de amúgy nem lötyög nincs bent 8-as szóval használható. Hátsó kerék viszont viszonylag nagy nyolcas és a tengelye kicsit görbe. Hajtókar cserélve volt pedál használható fém pedál. Lánc nyúlott valamennyire de ha rábólintotok a dologra akkor úgyis cserés lesz.

Na most amit szeretnék az a Kelly's Magnus mellé egy országúti bicó. Nem kell semmi extrára gondolni csak tudjak vele haladni stb. Na most akkor a kérdés: Szerintetek erre a kis acélvázas csodára ha hátsó kerékbe agyat cserélek és becentíroztatom rárakom az maxxis aszfaltgumit, veszek bele egy monoblokkot és veszek rá egy normálisabb kormányt akkor az megéri nekem? :D

Oké a kérdés furcsa de most nincs nagy pénzem egy országutira de velencei tó körözésre meg ilyen aszfaltos kerékpározásokra edzésre jó lenne ez, vagy fölöslegesen sok kiadás lenne már erre. Főleg a hátsó kerékkel vagyok bajba hogy érdemes -e belé új tengelyt vennem centríroztatni és csapágyazni és visszarakni, vagy újat kéne boltolnom. Mert látom Én is hogy ez nem túl nagy minőségű hátsó kerék de most a fő erő a kérdésben.

Válaszotokat előre is nagyonszépen köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#19815) hoby36


hoby36
senior tag

[link] :C

A logikában semmi sem véletlen!

(#19816) ludsimon válasza hoby36 (#19815) üzenetére


ludsimon
veterán

lol

undefined

(#19817) Vasinger! válasza hoby36 (#19815) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hogy tud ilyen gyorsan tekerni? Ehhez rohadt nagy áttétel kell már.

(#19818) ludsimon válasza Vasinger! (#19817) üzenetére


ludsimon
veterán

Time trial-os gépe lehet.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#19819) DemonDani válasza venember83 (#19813) üzenetére


DemonDani
addikt

Nekem is olyan a Nox hogy 19,5"-t irtak, de kisebb volt a 20"os gepidám. nem kicsit... rendesen furcsa hogy alig van ki a nyeregcsövem ( :DDD )

A sok szorult emberhez meg:
Hát igen ez tény, én is hihetetlen áron jutottam a Noxhoz. Mindig azt keresem hogy mi fog elromlani rajta, mi volt a trükk az eladásnál :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19820) siti válasza ludsimon (#19818) üzenetére


siti
senior tag

dehát azt is tekerni kell, pláne ha kijön a furgon mögül a szélárnyékból :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#19821) dqdb válasza coqito (#19814) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alternatív megoldásként veszel egy másik kerékszettet, arra felrakod a 1.5-ös aszfaltgumikat, és aszfaltos túrázáskor csak a kerekeket kell kicserélned.

Bagira01: jó az a bringa ennyiért, egyedül a feketére eloxált becsúszók kopása fog neked mérgelődést okozni.

rétisün: na, hazafelére változott a szél iránya, megkaptam a kaputól kapuig tartó finom szembeszelet, olyan érzésem volt, mintha 4-5%-os emelkedőn tekernék :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19822) DemonDani válasza dqdb (#19821) üzenetére


DemonDani
addikt

A becsúszó kopása sem biztos már hogy komoly gondot okoz majd. Nekem a Raidon 4000 km után makulátlan, egyetlen kopásszerűség ott van. ahol egy ideig hozzáért a fékbowden

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19823) feka007


feka007
nagyúr

Na múlt hét végén beteg voltam full jó időben, most meg fúj a szél mint állat.. :U Azért elmentem ma kicsit, mert már fully-hiányom volt. :D Jó választás volt a Schwalbe Smart Sam, 30-as tempót simán lehet tartani vele ha nincs szél, gördülési hangja is alig van, Epiken az Ignitor olyan volt mint a lánctalp ehhez képest. Úgy hallottam elég strapabíró is, remélem nem kopik el hamar majd a meleg nyári aszfalton. A hátsó Ignitor az kb 800 km után már elég sokat lekopott az aszfalttól, mondjuk az olyan is

[ Szerkesztve ]

(#19824) ludsimon válasza feka007 (#19823) üzenetére


ludsimon
veterán

Fully-val sírni a szél miatt milyen dolog kérem szépen? :Y :U
Azzal hegyre kell menni nem országútizni. :U

undefined

(#19825) dqdb válasza ludsimon (#19824) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyen szélben nem biztos, hogy túl jó ötlet fák között tekerni :U

DemonDani: ez XCM (vagy XCR), azokról hallottam ilyet, ezért gondoltam, szólok előre. De ha neked nem kopik, az jó hír, mert ez SR minőségjavulást jelent.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19826) ludsimon válasza dqdb (#19825) üzenetére


ludsimon
veterán

Mert netán megtámadnak a fák? :Y
Amíg országúton van 40-50 km/h-s szél erdőben jó ha ebből érezni 5-10 km/h-t.
Max hegytetőn viszi le a bringás fejét a szél. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#19827) feka007 válasza ludsimon (#19824) üzenetére


feka007
nagyúr

Majd ha felvisz egy metró a Börzsönybe Vácról, akkor minden nap oda fogok menni downhillezni amikor ráülök a bringára.. :D

(#19828) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#19826) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az azért van így, mert a fa levelei + ágai felfogják a szelet, r-go a fa ága letörhet és ráeshet a kobakodra.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#19829) ludsimon válasza Doki-HUN1978 (#19828) üzenetére


ludsimon
veterán

Hmm, hát ezzel nem értek egyet. :)

Ennyi erőből el is csaphat egy autó az úton, mert ha olyan sűrűn vinné le a faágat a fákról akkor már nem lenne rég erdő. :D
Meg mire van a sisak. :DDD

undefined

(#19830) fpeter07 válasza DemonDani (#19819) üzenetére


fpeter07
veterán

Mi is ez a Nox? Lehet ám, hogy csak én nem vagyok képben. :B

(#19831) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerintetek mennyit érhet ez a bringa használtan? Nem sokat mentem vele, viszonylag jó állapotban van, gumikat ugye cserélni kéne.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#19832) venember83 válasza fpeter07 (#19830) üzenetére


venember83
nagyúr

(#19833) fpeter07 válasza venember83 (#19832) üzenetére


fpeter07
veterán

Ó, Így már emlékszem.

(#19834) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#19829) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nyilván 50km/órás szél nem töri le az egészséges fák ágait, de gondolom dqdb fórumtárs ezért nem javasolta az erdőt?!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#19835) fungeld


fungeld
aktív tag

Valakinek nincs otthon véletlenül 31,8-as hajlított monti kormány?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19836) ludsimon válasza fungeld (#19835) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak az van. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#19837) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Csereéretté vált a hátsó sor és a lánc az outimon. ebikeról rendelnék hozzá ujat, de nem tudom milyen fogaskoszorú kell. Egy Altrix premium agy van hátul, ez vajon kazettás vagy menetes lehet? Nem tudom hogy lehet megállapitani...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#19838) TripleB válasza madmike (#19837) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem kazettás az már. Mi van a a lánckerekekre írva? Vagyis a zárógyűrűre?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#19839) Manitou válasza madmike (#19837) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem kazettás, de ha csinálsz egy képet róla, megmondom neked, hogy az -e.

(#19840) madmike


madmike
őstag

képet nem tudok csinálni,de mégcsak megnézni sem, majd csak vasárnap.
Ellenben van 2 képem, amin valamennyire látszik.

1
2

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#19841) Manitou válasza madmike (#19840) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem inkább kazettásnak tűnik, bár nem valami jó a kép.

[ Szerkesztve ]

(#19842) venember83 válasza Manitou (#19841) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez segít?

(#19843) venember83


venember83
nagyúr

Kellett nekem keresgélni, találtam egy szép outit: itt. Egyszerű kis KTM... :U

Ja, ahogy nézelődtem, az Altrix Premium agyat mindenhol kazettásként láttam.

[ Szerkesztve ]

(#19844) madmike válasza venember83 (#19842) üzenetére


madmike
őstag

ezek szerint kazettás :) köszönöm.
érdekes, hogy a képen az a kerék van mint nekem, Remerx Aero felnivel, a leirásban meg Mach-ot ir...

szerk: outin kb mennyit bir ki egy lánc illetve egy fogaskoszoru?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#19845) rétisün válasza venember83 (#19843) üzenetére


rétisün
veterán

faszányos, jó felszereltséggel :C tessék megvenni jól :K

(elsőre a neuzert néztem, nem görgettem lejjebb :B mondom milyen KTM? :F :DDD )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19846) venember83 válasza rétisün (#19845) üzenetére


venember83
nagyúr

Remélem, hogy most már sikerül összedobni egy országúti árát, a monti projekt nagyrészt letudva, százötven-kétszázezer forintért már lehet nagyon jó virsligumisat kapni. :)

madmike: Nagyon felhasználásfüggő. Esős, poros körülmények között, rossz hajtástechnikával simán lehet, hogy ezer-ezerötszáz kilométernél cserélheted a láncot. Ha viszont szép körkörösen hajtasz, ápolod a láncot, akkor 2-3000 km elérhető, tudtommal.

19847: Egy részletem van, annyi elég is, nem szeretem ezt az egész részletezést, nyugodtabban alszok, ha nem tartozok senkinek, lehetőleg. Mindazonáltal valószínűleg megoldható lenne Meménél a részletfizetés, igen.

[ Szerkesztve ]

(#19847) rétisün válasza venember83 (#19846) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg Memével részletfzetésről is meg tudnál egyezni, ez a KTM pl. jó vételnek tűnik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19848) ludsimon válasza venember83 (#19846) üzenetére


ludsimon
veterán

Épp nézegettem is őket:
[link]
[link]
Ha veszel is, végigjártam az utat, úgyhogy most picit képben vagyok.

Szóval 6600-as Ultegra (2005-ben jelent meg) egy árban van a 2011-es kiadású 105, 5700-as szériával. A 2011-es 5700-as széria viszont örökölte az Ultegra tulajdonságait.
Itt egy bemutató
6700-as széria már 2012-es de az már felsőbb kategória.

Ha viszont ez tényleg 6700-as full akkor jelenleg ez a legjobb ajánlat.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#19849) rétisün válasza ludsimon (#19848) üzenetére


rétisün
veterán

illetve az ultegra szett is van már elektronyosban, ha esetleg nem akarsz váltóbovdenekkel vacakolni :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19850) ludsimon válasza rétisün (#19849) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez magas labda volt. :DDD
Elektromos váltááás? :U

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.