Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#33841) QVAnti válasza Pfiucska (#33837) üzenetére


QVAnti
újonc

Ez régen biztos, hogy igaz volt és a big4 pozik nagy részénél valószínűleg ma is igaz, mert egy random cég auditjához (főleg asszisztensi, pályakezdő szinten) nem kell semmi különösebb szaktudás, ezért a fizetés nem jó, ellenben droid jellegű munka nagyon sok van (tanácsadás dettó, színes-szagos preziket kell szerkeszteni, figyelve a brand egységére és stb bullshit). Amit én csinálok, az szerencsére elég specifikus, szűkebb réteg alkalmas különböző pénzügyi kockázatok értékelésére és azok modellezésére / a bankok által használt modellek ellenőrzésére vagy validálására, enélkül viszont a cég nem tudja megcsinálni a teljeskörű könyvvizsgálatot egy banknak, ergo kénytelen alkalmazni szakértőket is. Szóval ha általánosságban a big4-t kérdezi valaki, akkor jó eséllyel igaz, amit írtál, viszont szerencsére mindegyik big4 elkezdett speckóbb területekkel is foglalkozni, így egy-egy terület szakértőjeként szerintem egyáltalán nem elvetendő gondolat ilyen helyre menni.

HoTDoG #33840:
Nekem is van jópár ismerősöm az én cégemnél is és más big4-nál is, aki külföldre ment cégen belül, pl. USA, Svájc, UK, Ausztria, Németország. Néhányan maradtak, néhányan visszajöttek. Alapvetően jól kiépített menete van ezeknek a külföldi lehetőségeknek, bárki pályázhat rájuk, de nyilván jó pont, ha volt korábbi közös munka a fogadó országgal, illetve ha a helyi vezetés támogatja a pályázatod. Viszont végül úgyis egy több körös interjún fogja eldönteni a fogadó ország vezetője, hogy mehetsz-e. Ami nagy előny, hogy ha mehetsz, akkor a relocation-ben viszonylag sok segítséget ad a cég.
Egyébként nekem is tervben van így cégen belül Svájc, meglátjuk mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.