Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Sordoran válasza consono (#39649) üzenetére


Sordoran
addikt

Lehet, nem próbáltam újra rakni. Annyira nem fontos, de lehet futok ezzel egy kört. Amúgy tudom hogy a viber app elég fos, pedig iOS-en így is jobb mint androidon. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#39652) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Igen furcsa kérdéssel állok elétek. Programozóként dolgozom és 14 év Linux után váltottam át macOS rendszerre, egy Mac Mini 2018, később 2020 gépeken. Az azonnal szemet szúrt, hogy az Apple billentyűzet kiosztása habár lehet sokaknak jó, addig programozni rajta egyenesen szenvedés, ha nem lehetetlen.
Így azzal kezdtem, hogy megkeressem a módját a változtatásának, köznyelv szerint “Windows” kiosztás képében.
Na ez idáig rendben is van. Azonban a hordozhatóság végett vettem egy iPad–et és billentyűzetet hozza. Itt szinten szembesültem az Apple kiosztással, ami szintén zavaró.
Kérdésem az lenne, hogy van–e mód iPadOS alatt is elérni a “Windows” billentyűzet parancsokat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

But who is watching the guardians?

(#39653) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Új fülest vennék, de van egy kis issue-m.
A gyártó szerint az Airpods 3 nem kompatibilis az ipad mini 2 vel. Az én gondolatmenetem szerint mivel az Airpods 3 BT5 ös a mini 2 meg BT4 es, de elvileg ezek a szabványok backward compatible-ök ezért mennie kellene, nem? Az a baj hogy elállós mókát nem akarok játszani mert az airpodsot a legtöbb kisker nem veszi vissza bontva, higéniára hivatkozva. :/ Szerintetek? iPadot upgrade-elni nem szeretnék, a mini 2 vel überboldog vagyok.

Szép hétvégét nektek!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#39654) Mr. Y válasza hszilard666 (#39653) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A Bluetooth visszafelé kompatibilitása a fő egység felől értendő, ez esetben itt az iPad tölti be ezt a szerepet. Vagyis az kommunikál pl BT2.1 szabvánnyal is.
Kb úgy lehet laikusként elképzelni, hogy az Xbox one kompatibilis egynéhány Xbox 360-as játékkal, de az Xbox 360 nem kompatibilis az Xbox one játékokkal.

But who is watching the guardians?

(#39655) hszilard666


hszilard666
veterán

Mostmár értem! Köszönöm az információt! :R
Akkor elengedem az új Airpodsot, nézek egy kettest.

Kellemes estét!

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#39656) Rage47


Rage47
veterán

M1-es iPad Prómon landolt az iPadOS 16 public beta ma este. Ez a Stage Manager és külső monitor nem egy egyszerű dolog, az biztos. Kellett egy kis idő, mire kitapasztaltam. Ezt egy egyszerű felhasználó nem fogja tudni kezelni konkrétan szerintem. Egy pró usernek viszont kevés. Szóval szerintem a következő évekre kijelölte magának az utat az Apple és ezt fogja fejlesztgetni iPaden.

(#39657) moleculez


moleculez
veterán

Ha már Airpods: hallhatóan hangosabban szól iPaddal mint iPhonenal. Másnál is?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39658) Mr. Y válasza moleculez (#39657) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem így tapasztaltam, de nagyon nem is figyeltem rá. Este majd csekkolom

But who is watching the guardians?

(#39659) consono válasza moleculez (#39657) üzenetére


consono
nagyúr

Nem Airpodsal, de a 16-os bétánál én azt vettem észre, hogy megint mintha még visszavettek volna BT-n a max hangerőből...

"In God we trust. All others must bring data"

(#39660) smc válasza smc (#39239) üzenetére


smc
addikt

Újra elérhető a PIP! :) (youtube app)
Telefonon és ipaden is megy, ios 15.5, premium van, nem tudom nélküle is megy-e már. Megnézné valaki? :)
[link] csak us-ben megy premium nélkül.. :U

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39661) 360xbox360


360xbox360
tag

iSTYLE diákkedvezménnyel lehet vásárolni 2 ipadet egyszerre, valaki tudja esetleg?

(#39662) Rage47 válasza 360xbox360 (#39661) üzenetére


Rage47
veterán

Hívd fel őket.

(#39663) bostone


bostone
addikt

A harmadikat ingyen adják.

(#39664) NGA


NGA
addikt

Az ipadra 1 vagy 2 év garancia van?

(#39665) merqree válasza NGA (#39664) üzenetére


merqree
őstag

Ártól függ….

(#39666) Rage47 válasza NGA (#39664) üzenetére


Rage47
veterán

a 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,
a 100 000 forintnál drágább, de 250 000 forintot el nem érő eladási ár esetén két év,
250 000 forint eladási ár felett három év.

(#39667) jófejsrác válasza bostone (#39663) üzenetére


jófejsrác
senior tag

:DDD

(#39668) NGA válasza Rage47 (#39666) üzenetére


NGA
addikt

Aktiválás után az apple oldalán csak 1 évet mutat

(#39669) Noukoum válasza NGA (#39668) üzenetére


Noukoum
veterán

Két gari van.

Az egyik az apple világgari, ami 1év.

A másik a magyar gari, ami itthoni vásárlás esetén érvényes. Vételártól függően 1/2/3 év.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39670) merqree válasza Noukoum (#39669) üzenetére


merqree
őstag

Illetve ez a 2 vagy 3 év magánszemélyek részére van kizárólag. Jogi személy esetében csak 1 év.

(#39671) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Egy 2. Gen ipad pro-t használok, 15-5-ös ios-el. Kreszvizsgára felkészítés miatt kellene használnom az etitan rendszert, viszont az oldalon semmi nem reagál semmilyen böngésző alól (bármi aminek kattinthatónak kellene lennie). Esetleg van olyan aki használta ios alól az etitan rendszert?

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#39672) Noukoum válasza merqree (#39670) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen, de érdemes érdeklődni mert bizonyos helyeken cégre is megadják a hosszabb garit.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39673) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Van olyan aki vág videót iPad pro M1-el?
Ha igen milyen alkalmazást használtok erre a célra?

(#39674) jófejsrác válasza TechN7ne (#39673) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szerintem a Lumafusion-t használják sokan - egyszeri fizetős

(#39675) moleculez válasza TechN7ne (#39673) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon alapnak jó az iMovie az ugye gyári, és ingyen van. Ha kinőtted, vagy már alapból tudod mit csinálsz akkor Luma Fusion, sokat használom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39676) smc válasza moleculez (#39675) üzenetére


smc
addikt

Ezzel kb ki is fújt a felhozatal ipaden. Jó volna azért néhány plusz funkció a lumafusion-be.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39677) moleculez válasza smc (#39676) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem így is overkill a legtöbb usernek, amire a LF nem elég, arra amúgy sem iPadot használnál, desktop OS-en meg más világ van.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39678) smc válasza moleculez (#39677) üzenetére


smc
addikt

Hát jó, de nekem jelenelg az ipad a legerősebb gép videóvágásra, tehát nem jönne rosszul néhány plusz funkció :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39679) TechN7ne válasza smc (#39678) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én meg sokkal jobban szeretem az ios/ipados rendszert mint maga a macOS-t.
Apple mobil rendszerei egyszerűbbek ,gyorsabbak ,jobban értelmezhetőek.

Számomra az iPad sokkal könnyebb és kényelmesebb használtra mint a Macbook-om (én jobban szeretem).
Gyerkőc lefoglalta az iPad 8-am ezért nekem meg lett egy iPad pro M1-em. :)
3,5 jack et hiányolom ,viszont a 120hz kijelző és az M1 chip brutális.
Maga a kijelző képe nem sokkal jobb mint a sima mezei iPad szérián ,akkumulátor üzemidőre vagyok még kiváncsi.

jófejsrác , moleculez
Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#39680) Mr. Y válasza TechN7ne (#39673) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

LumaFusion, több mint egy éve dolgozom vele, kifejezetten jó

But who is watching the guardians?

(#39681) lugosi válasza TechN7ne (#39679) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az iMovie kezdésnek egyszerűbb, a lumafusion pedig rengeteg mindent tud. A jack hiányát meg tudod oldani egy usbc-jack átalakítóval.

(#39682) TechN7ne válasza lugosi (#39681) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vlmi agyament megoldás ,hogy egy iPad-ba belerakták az M1-et 8gb rammal :Y
Természetesen jó értelemben ,akkumulátor picit gyengébb mint a iPad 7/8/9- ben van + többet fogyaszt a 120hz kijelző és gondolom az M1 is.
Ezek az M1-es iPad ek hamarabb halnak majd meg akkumulátor gyengeségben mint teljesítményben az is biztos ,ha végtelen energiájuk lenne minimum 10 évig olyan maradna ilyen konstrukciókkal mint a villám.

Rendesen megérzem ,hogy a 13 pro max telefonom is picit lassabb - nagyon komoly ez a cucc. :C

Szerk.
Szoftver támogatás az M1-es iPad-ok tekintetében a 6/7 év helyett minimum 10!

[ Szerkesztve ]

(#39683) Sordoran válasza TechN7ne (#39682) üzenetére


Sordoran
addikt

Nyers erő tekintetében biztos nem lehet panasz erre a készülékre amíg használja az ember. Viszont szoftveres oldalon nem fogjuk tudni soha kiaknázni teljesen. Mármint többet ki lehetne hozni belőle adott OS-el, így marad az hogy kevesebbet tud, de azt sokkal gyorsabban mint bármi más a kategóriában. :DDD
Eddig egy dolog nem tetszik benne, Genshin Impact-et futtatva normál beállításokkal (grafika zöld sávban, tehát nem terhelt) is 5 perc alatt kellemetlenül felmelegszik. Hátha tok segít rajta (ha nem érzem, nincs probléma :U ).

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#39684) TechN7ne válasza Sordoran (#39683) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

“ Viszont szoftveres oldalon nem fogjuk tudni soha kiaknázni teljesen.”

Dehogynem :K
Későbbiekben biztosan jól fog jönni a nagyobb teljesítmény ,pl. ha egy A14-es iPad air haldoklik majd pár év múlva -ez az M1-es még simán száguldozni fog (meg se fog neki kottyanni az iPadOS 20 sem ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#39685) Mr. Y válasza TechN7ne (#39682) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tudod amíg az M1-es CPU-knak elég a passzív hűtés, vagy a Macbook / Mac Mini-k esetében az a minimális ami van, természetesen figyelembe véve a konkurencia kényszermegoldásait, addig nem hiszem, hogy pont az M1 fogyasztásával lenne probléma :) Jó persze, nem egy A15 Bionic, de erőben sem :))

Hihetetlen sokat gondolkodtam rajta, hogy a 2018-as Mac Mini-t (egyébként a fullos verzió) mire váltsam, 2020-as kiadásra vagy M1-es iPad-ra (bár ebben az esetben az imádott Mini6-om feleslegessé vált volna), végül az egyetlen érv ami meg tudott győzni a Mac Mini mellett az a monitor támogatottság.

Mert valamiért hiába van az M1-es iPad-ban is HDPC2.3-as TB kimenet, akkor sem tudja kezelni megfelelően a külső monitorokat. Ellenben ugyan ez a CPU gépben igen. Ez nálam kifejezetten fontos, hiszen 3, olyakor 4 monitorral dolgozom (amit hozzá kell tenni, az Intel-es 2018-as kihajtott, az M1-es már nem, legalábbis darabszámra).

Minden esetre, ha már az alap témánál tartunk, mint videóvágás, az M1-es gépek futtatnak iPadOS és iOS szoftvereket is, így lepróbáltam a LumaFusion-t is a Mac Mini-n. Az, hogy érintőképernyő nincs ott, úgy vélem kárpótolható a Magic TrackPad-el. Imádom úgy, ahogy van. Igaz, nem hordozható a kivitel, nade ki hordozna magával ennyi monitort? :DD

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#39686) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Hónapok óta tartó vergődés után csak beadtam a derekam az MK-nak.
Nagyon szeretem, nem bántam meg - teljesen más élmény így használni az iPad-et.

(#39687) bostone válasza jófejsrác (#39686) üzenetére


bostone
addikt

Fajin kis szett!
:)

(#39688) Sordoran válasza jófejsrác (#39686) üzenetére


Sordoran
addikt

Gratula hozzá! Bár van laptopom így nem érzem szükségét hogy vegyek (mármint ha gépelni kell, tudok hol), de mégis elgondolkozom rajta mindig ha szembejön. :DDD Picit tartok tőle, hogy ősszel ez is drágul majd, akció viszont úgyse lesz rá kb. soha.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#39689) jófejsrác válasza Sordoran (#39688) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem asztali pc van, 2x is neki futottam a MacBook Airnek, de egyszerűen szükségtelen volt az iPad és pc mellett.

iPad így már tökéletes.

(#39690) Rage47 válasza jófejsrác (#39686) üzenetére


Rage47
veterán

:C
ja hát ősz előtt érdemes beszerezni a kütyüket... :/

[ Szerkesztve ]

(#39691) Pano válasza jófejsrác (#39689) üzenetére


Pano
addikt

iPad akkor lenne igazán tökéletes, ha végre minden appot normálisan optimalizálnának rá.
Ki tudok akadni, amikor egy app (pl instagram) mobil felbontásban fut és akkor az ember nézegessen egy kis négyzetet a képernyő közepén.

(#39692) Sordoran


Sordoran
addikt

Néhány app-nál én se értem, miért nincs optimalizálva a nagyobb kijelzőre. Instagram-nál én is meglepődtem, de ott rákeresve láttam hogy ez tudatos lépés, így szimplán töröltem iPad-ról és használom mobilról (meg a többi ilyen appot is). :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#39693) TechN7ne válasza Mr. Y (#39685) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Fogyasztást tekintve a készenléti állapot sokkal jobb mint pl. egy A14 ami az iPhone 12 szériával jött...
Egész éjszaka csak 1/2%-ot merül az M1-es iPad ,míg az egész iPhone 12 széria használat nélkül egy éjszaka alatt 20/30% - al kevesebb volt.
Am átlagosan egy laza napot bír a 11 colos M1 pro ami nem sok iPad-hez képest ,iPad 8-am sokkal tovább bírja köszönhető a 60Hz-es kijelzőnek ,az A12 cpu-nak és a nagyobb akkumulátorának.
Hozzáteszem ,hogy a felhasználói élmény összemérhetetlen az M1 pro javára ,az M1 és a 120Hz-es kijelző megeszi az egész háztartásban lévő gépeim gyorsaságban - pedig van még egy M1-es Air-em és egy 2020-as i7-es 27 colos szörnyetegem is alma fronton.

Elmebetegek röviden , :)

Sordoran
Szép lassan az alkalmazás gyártók is ráállnak majd az Apple chip-re jobban optimalizálni.
Állítólag az M2 még gyengébb lett mert kisebb tárhely mellett gyengébb ssd-ket pakoltak alájuk ,M1pro/max is jobban sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#39694) Amilo02 válasza TechN7ne (#39693) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Fogyasztása nem a legjobb az biztos. A 12.9"-nak van, hogy egy óra átlagos böngészéssel 20%-ot is esik az akku töltöttsége. Igaz, MK-val használva... Ha rajta van a Baseus HUB, akkor még gyorsabban merül.
Még nem próbáltam 100%-ról "egyhuzamban" használni és ezáltal lemeríteni, de szerintem nem bírna ki 6óránál többet.

[ Szerkesztve ]

(#39695) Mr. Y válasza TechN7ne (#39693) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem teljesen tudok veled egyet érteni, a 12-és Szériával kapcsolatban.
Tény, hogy asszony 12 Mini-je gyorsan merül és a megvásárlása óta már csak 86%-os az akku, de én ugyan akkor vettem a 12-t és mind mai napig 100% az akku és egy éjszaka alatt max 1-2 százalékot zuhan.

But who is watching the guardians?

(#39696) Mr. Y válasza jófejsrác (#39686) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szép is, jó is, de csak ha gépel rajta az ember. Programozáshoz megszokhatatlan a kiosztás és míg MacOS alatt módosítható, addig úgy vettem észre iPadOS alatt már nem lehet meghackelni… különben én is vennék billentyűzetet (mert a dolog érdekessége, hogy a programozó szoftverek elérhetőek rá).

But who is watching the guardians?

(#39697) Sordoran válasza TechN7ne (#39693) üzenetére


Sordoran
addikt

Mivel nem írtad, így nem tudom biztosra, de ha neked is wifi only az iPad, nem is csoda ha nem merül éjszaka. Ellenben telefon ugye mobilhálózat jel erősségének függvényében kicsit és sokat is merülhet. Bár 20-30% merülés egy éjszaka alatt az nem normális.
Feltöltöttem egyik este az iPad-et, igaz hogy nem is nagyon nyúltam hozzá, de 2 nappal később 96%-on vettem kézbe. :DDD Ez így kell legyen, ha nem használom, ne merüljön.
Én is minap néztem bemutató tesztjét az M2-es Macbook Pro-nak, hát az tényleg siralmas hogy az SSD miatt annyival gyengébb lett. Bár iPad esetén mivel más háttértár van/lesz így itt lehet szimpla növekedés lesz majd, de az a +20-30% erő semmit nem számít, ha az M1-nek sincs megközelítve se még a határa.

Mr. Y: Ilyen helyrerakó hozzászólások kellenek nekem, ne remegjen meg a vásárlás gomb fölött az ujjam. ;] Videó és kép szerkesztés miatt vettem az iPad-et, nem tervezek gépelős feladatokat. Mármint videókra az a minimális felirat túlélhető a virtuális billentyűzeten, toknak pedig már van egy mágneses ESR ami tökéletes. Egyedül a Pencil 2-t vettem még meg hozzá, a szerkesztéseknél jól jön a precízebb érintés, és szerencsére találtam hozzá (egyszeri) kupont, így nem marha mocskosul drága, hanem szimplán marha drága volt. :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#39698) R a y válasza Pano (#39691) üzenetére


R a y
senior tag

Instagram safariból ua mint az standalone app. Sőt, safariban képeket le is lehet menteni instagramból, úgy, hogy kvázi nem lemented a képet, hanem ha hosszan rányosz, akkor kijelöli és lehet másolni, ezáltal be lehet illeszteni bárhová. iPaden fb appot se használok, teljesen jó a safaris megoldás.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#39699) Mr. Y válasza Sordoran (#39697) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szubjektív panaszomat óhajtotta, említeni, nem akarok én meggyőzni senkit semmiről.
A mágneses tok nekem nagyon bevált, az egész gép felcuppantható pl a hűtőre, nem kell helyet keresni a konyhában :DD Persze ez viszont nem a legideálisabb utazáshoz. Ahhoz marad a Love Mei páncél :))

But who is watching the guardians?

(#39700) moleculez


moleculez
veterán

Annyira vennék MK-t, viszont annyira shemmi szükségem rá :O
Tényleg nem tudom megindokolni magamnak. A jegyzeteimet Pencillel csinálom, ha meg gépelni kell, ott a macbook.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.