Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) szaszyka válasza SharpSA (#40200) üzenetére


szaszyka
senior tag

Még egy eszköz, amit cipelni kell. Pont ezért csesztetik az Apple-t a lightning miatt :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#40202) Sordoran válasza Jaded (#40199) üzenetére


Sordoran
addikt

Semmi nem gátolná, hogy több ugyanolyan kábelt is tarts otthon/magadnál. Viszont amikor nem egyszerre merülnek le, akkor mégis csak jobb ha egy kábelt használhatsz hozzájuk, mint hogy keresni a sok között azt amelyik jó.
Első körben jó ha eszköz oldalon lesz egység, utána jöhet adapter oldalon is. Bár utóbbinál csak type-A és type-C a választék. Nekem szerencsére a hordozós töltő adapterem és a power bankom is rendelkezik mindkettővel.
Nálam most a telefon lóg ki a sorból a lightning miatt, amúgy ipad, kamera és fejhallgató is type-C.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40203) Jaded válasza Sordoran (#40202) üzenetére


Jaded
senior tag

Igen, de a fórumtárs egy db kábelt említett :) Nálam is csökkent a készülékek száma: kiesett az Airpods és a Watch.
A Macbook pedig sajnos nem a használattól megy tönkre :(

Renault Megane IV Limited

(#40204) NGA


NGA
addikt

Egy kis segitseget kernek. Ha messengeren hivnak, akkor ugye kicsorog az ipad es a telefonom is. Ha felveszem a telefont, az ipad ugy marad kicsorges allapotban, es meriti a hulye magat. Ez regebben nem vol, ha felvettem telefonon, az ipad lerakta. Most nem. Mi lehet a gond?

beakadt a hülye, ujrainditottam, jo lett

[ Szerkesztve ]

(#40205) mazsiii92 válasza NGA (#40204) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szerintem nem az iPaddel, hanem magával a messengerrel lehet valami gond. Mostanában elég bugos.. nekem pl telefonon nem hajlandó linket megnyitni… :F

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#40206) SharpSA válasza szaszyka (#40201) üzenetére


SharpSA
veterán

Na az a kb 3x1 cm-es kütyü aztán sok helyet igényel.
Egyébként igen, én is örülnék, ha usb-c lenne már végre minden eszköz.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#40207) smc


smc
addikt

Na akkor mindenki vegyen ipadet még október előtt aki kicsit is árérzékeny, mert a tegnapi beárazásból kiindulva itt sem lesz jobb a helyzet :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40208) consono válasza smc (#40207) üzenetére


consono
nagyúr

Elég durvák lettek az új árak, tényleg az járt jól aki még az event előtt vett 13-ast :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#40209) Drenadar válasza consono (#40208) üzenetére


Drenadar
veterán

igen :D volt bennem kétely meg izgulás de nagyon örülök hogy vettem egy 13p -t

(#40210) tuzpenge válasza Drenadar (#40209) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az a szomorú, hogy egy 400 ezres telefonnak örülni kell hogy még annyiért vehettél, mert mostantól 570 ezer.....csúfos világot élünk....
Ui: az idei event egy rakás f*s volt szerintem....semmi újdonság csak az örült nagy duma tartalom nélkül....A kamera körüli kivágá + effektek jópofa meg minden de hogy 150 ezret nem ér, meg az AOD....pfff. 2022-őt írunk hahóóó apple!, de a hatalmas nagy innovációból (akksi % kijelzés) az XR, 11 és minik kimaradnak...Hát kösse fel az összes programozója magát az apple-nek, ekkora szégyent.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#40211) Drenadar válasza tuzpenge (#40210) üzenetére


Drenadar
veterán

és ez lehet nem is lesz már jobb...

(#40212) tuzpenge válasza Drenadar (#40211) üzenetére


tuzpenge
őstag

Valószínűleg (sajnos) igazad van. Legalábbis rövid-közép távon.

ˣ

(#40213) Amilo02 válasza consono (#40208) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Miért, "Event " után már sehol nem lehet venni 13P-t?

[ Szerkesztve ]

(#40214) koxkids válasza Amilo02 (#40213) üzenetére


koxkids
őstag

De, csak már több helyen árat is emeltek reggel..

(#40215) golyós


golyós
őstag

Az árakat látva azonnal rendeltünk a gyereknek egy Ipad 9.gen-t, Pencillel.
Istyle-on már nem is volt, szerencsére az Apple-nél még volt, ma már jött is az email, hogy szállitás alatt

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#40216) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ipad 9 mennyire lehet még elég játszogatni egy 2-3 évre? Genshin és társaira gondolok.
Elnézve a tegnapi ár korrigáció miatti emelkedést árban nem hiszem, hogy kivárnám a 10-est.

Vagy veszek most egy Minit vagy egy 9-est. Előbbiben tetszik az A15 és a 4GB utóbbiban a méret és a home gomb + a jack. Pro-Contra játékra/streamingre és egyetemi jegyzetfüzetként? :B

Lesz vagy 200-220 az új 10-es nem hiszem, hogy annyit kiadnék rá akkor már már ott lenne egy Galaxy Tab S8 300 körül megint. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40217) consono válasza Micsurin (#40216) üzenetére


consono
nagyúr

A Genshin most tökéletesen fut rajta, kislányom egyik kedvence :) Legfeljebb két év múlva lejjebb kell venni picit a grafikából... Nézzétek meg élőben a Minit és a 9-et, mert nálunk a Mini rajtam kívül senkinek nem jött be a családból!

"In God we trust. All others must bring data"

(#40218) smc válasza Micsurin (#40216) üzenetére


smc
addikt

Azt is vedd figyelembe hogy a mini játékra a méret miatt jobb is lehet, könnyebb kézben tartani.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40219) consono válasza smc (#40218) üzenetére


consono
nagyúr

No de mi lesz az immerzióval? :D A Mini alig nagyobb mint egy nagyobb telefon én pont játszani nem azt venném, hanem mindenesnek, ha jobb lenne a szemem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40220) smc válasza consono (#40219) üzenetére


smc
addikt

Ez csak egy szempont volt amit érdemes szem előtt tartani, ha pedig kontrollerrel játszana rajta akkor minél nagyobb annál jobb. :)
Ahogy már mondtam 12.9 (vagy egy még nagyobb) és mellé egy mini lenne ideális nekem. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40221) consono válasza smc (#40220) üzenetére


consono
nagyúr

:D

"In God we trust. All others must bring data"

(#40222) Drenadar válasza consono (#40219) üzenetére


Drenadar
veterán

hát azért.... jóval nagyobb. van amire nagyon kényelmes a mérete van amire nem... :)

(#40223) Süvi válasza golyós (#40215) üzenetére


Süvi
őstag

Nagyon jó döntés volt.

Valószínű nálunk is hasonló lesz a helyzet Ipaddal is. (Watch s7-re pont most adtam le a rendelést :) )
A feleségem épp mondta, hogy már nem az igazi a 2016-os Ipad Pro, szerintem nem várjuk meg az októbert és veszünk egy 2021-es Pro-t.
4-5 évig jó lesz.

(#40224) smc válasza Süvi (#40223) üzenetére


smc
addikt

Bőven jó lesz szerintem. A 2018-as is tökéletesen elég szinte mindenre a mai napig. Durva, már 4 éves lesz. :Y
De hát minek cserélném ha elég? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#40225) Süvi válasza smc (#40224) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem még a 2017es is jó :)
Biztos jobb lesz az M2-es, de nekünk már annyit nem fog érni, pedig naponta használatban van munka miatt is 2-3 órát.

(#40226) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Van arrol info hogy mikor mutatják be az új iPadet? Én is azt tervezem hogy előtte rendelek valahonnan egy iPad 9-et és bemutatóig nem veszem át, 200 ezret már nem adnék egy sima iPadért..

(#40227) bostone válasza PTomi92 (#40226) üzenetére


bostone
addikt

Talán október.

(#40228) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi :R

Csak a Hw érdekel, a Mini csak amiatt került a képbe maga a méret nem tetszene alapból nem nyerek effektíve vele eleget az S10-hez képest. (6,1' vs 8,3')Ha játszok az ~90%-ban kontrollerrel lesz úgyis. Filmnézés meg úgyis tokban állítva.

Azt nem tudom az A13 vs A15 és a mínusz 1GB ram mennyivel csapna meg. Legalább egy 3 évet szeretném ha kihúzna az új játékokat nézve is. Pont egy esetleges A14 + 4GB ram miatt vártam a 10. gent de ha ugrik akkorát az ára mint az i13-on saccolták, hogy fog most akkor belenyalna a 200-ba szóval inkább kompromisszum...

Szóval vehető még mindig ilyen célra a tavalyi alap Ipad? :F

consono Köszi! Milyen beállításokkal?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40229) oba


oba
addikt

Csatlakozom egy 8. generációs modellel hozzátok 🙂 Sejtem a választ de azért rákérdezek, hogy reklámmentes YouTube kliens létezik e jailbreak nélkül? Mint androidon a Vanced pl.

(#40230) moleculez válasza oba (#40229) üzenetére


moleculez
veterán

Van, YT Premium. :U

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40231) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Kicsit elgondolkoztam, hogy esetleg beleteszik-e ezt az újfajta dinamikus notch-ot az új Pro-ba is. Voltak már cikkek korábban arról, hogy a 2021-es Pro notch-ot át akarják variálni. Kíváncsi leszek meglépik-e :U

[ Szerkesztve ]

(#40232) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Tii találkoztatok már olyannal hogy ha az iPadre Bluetooth hangszóró van csatlakoztatva akkor nem működik az Apple Pencil?

[ Szerkesztve ]

(#40233) Parson válasza Pano (#40232) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan melyik iPad tipus, melyik iPadOS verzió fut rajta és esetleg milyen tipusú eszköz a bluetooth hangszoró? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#40234) Pano válasza Parson (#40233) üzenetére


Pano
addikt

Air 5, pencil az gen2, legfrisebb OS, a hangszóró pedig egy Sony SRS-XB12

(#40235) Bogðan válasza oba (#40229) üzenetére


Bogðan
csendes tag

Vinegar nevű plugin Safarihoz. Önálló app nincs.

(#40236) oba válasza Bogðan (#40235) üzenetére


oba
addikt

Köszi, meglesem.

(#40237) Szotyi222 válasza oba (#40236) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Windowson Brave böngészőt szoktam használni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#40238) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Aqua az hivatalos viszonteladó gari szempontból ugye?
Lerendeltem egy 9. gen asztrot. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40239) Adee_91 válasza Micsurin (#40238) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Hát nem :N

(#40240) Micsurin válasza Adee_91 (#40239) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor az Aqua csak 1 év garit jelentene itthon?
Remek... :W akkor MM, még ők írnak normális szállítási időt.
Aquaban lett volna instant. :(((

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40241) Micsurin válasza Micsurin (#40240) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Notebook.hu jól látom, hogy az az alma weblapja szerint? Ott lenne boltban kapásból. Befognám már a 2. héttől mint effektív jegyzet füzet... :))

Páromnak egy régebbi Pro-n van papír hatású fólia, erre lehet kapni valahol olyat ami esetleg kipróbáltan jó?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40242) Adee_91 válasza Micsurin (#40240) üzenetére


Adee_91
aktív tag

A sávos jótállás miatt nekik is biztosítaniuk kell a 2 évet (ha 100-250ezer Ft között van az ár).
Az MM és a notebook.hu hivatalos,az biztos.

(#40243) golyós válasza Micsurin (#40240) üzenetére


golyós
őstag

Szerda este rendeltünk egy IPAD 9.gen-t az APPLe.com-ról, csehektől jött, UPS péntek délután leszállította, este a budaörsi Médiában rárakattuk a Clearplex fóliát. Itthon vásárolva ez +2 nap. Ráadásul olcsóbb az oktatási kedvezmény miatt.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#40244) moleculez


moleculez
veterán

iCloud tarhelyem főoldalán vannak az iOS/iPadOS-n telepített alkalmazásoknak a mentése (már amelyik szükséges, nem minden van engedélyezve). Arréb rakhatom onnan, vagy akkor nem fog működni a backup?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40245) Micsurin válasza golyós (#40243) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A héten 4x éjszakázok ha a futár engem kelteget mikor egyetem és meló közt alszom akkor hamar bedobozolnám. :DDD
Meg jó lenne a héten, már barátkoznék az IOS-el. Sosem volt szimpatikus az ökoszisztéma csak droidos flagshipjeim voltak de tablet fronton nincs alternatíva. Fog kelleni a barátkozási idő.

Köszi ránézek a fóliára, de ez mattos papír hatású?

Elmentem az oktogoni Notebook.hu-ba volt nekik bolti készleten, legalább mociztam egy jót és itt a tablet is. :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#40246) Pano válasza Micsurin (#40245) üzenetére


Pano
addikt

Tablet szinte nem kell sok idő, hogy megszokd. Ha el tudod engedni a széles személyre szabási igényeidet [ami ugye a droidon elég széleskörű], akkor hamar fog menni.

Anno én is eléggé bele voltam épülve az andoridos világba, de hosszabb távon nagyon elkapott az Apple.
Bár, egyedül a Macbookot voltam képtelen megszokni. Nem a rendszert, hanem főként a barom billentyűzetkiosztást és a normális egér lehetőségének hiányát. Úgyhogy, laptop fronton skippeltem. De nem is baj, mert amire használtam volna arra az iPadem is tökéletes. Talán még kényelmesebb is.

(#40247) nonsen5e


nonsen5e
addikt

A gyári Notes appban az feature, hogy kilép a jegyzetből ha ablakot váltok, vagy csak nálam van valami probléma? Opciót ennek kikapcsolására nem találtam, különben pedig tökéletes lenne az igényeimnek.
Benne vagyok a jegyzetben, írogatok, kimegyek a főmenübe, esetleg átlépek egy másik alkalmazásba, aztán visszamenve a Notes-ba jobb esetben csak kilép az összes jegyzet közé, rossz esetben még az aktuális jegyzetet is visszapörgeti a legelejére és ettől a falra mászok... :(

Alternatívaként ki, milyen (ceruzával is használható) (ingyenes?) jegyzetelő appot használ?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#40248) Pano válasza nonsen5e (#40247) üzenetére


Pano
addikt

Ugyan notes-ot nem használok, de ingyenesként nekem kifejezetten kényelmes volt a Microsoft OneNote.
Legjobban a GoodNotes jött be (csak 3 füzetig ingyenes, viszont nem drága).

[ Szerkesztve ]

(#40249) kuntics


kuntics
aktív tag

Hali

Apple music hol tárolja a gépről felmásolt zenét? Minden készüléken megjelentek az adott számok, kikapcsolt nettel le sem játsza őket, szóval biztos nem tölti le a készülékre. Viszont icloud fióknál sem latom, hogy foglalná a helyet.

(#40250) rajzos válasza nonsen5e (#40247) üzenetére


rajzos
újonc

Én a CollaNote-ot ajánlom. Lehet importálni bele PDF-et, és elég sokat tud, jó GoodNotes alternatíva és nekem amúgy jobb benne az írási élmény mint a sima Notes-ban. Ingyenes.

Bár azt nem tudom hogy az írott szöveget mennyire jól kezeli, próbáld ki.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.