Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) tl-x válasza Rage47 (#39250) üzenetére


tl-x
őstag

Jó hát nyilván Pro-n nagyobb a tárhelyed. Nekem a 9 GB patch nem jön le mert nincs hely.

(#39252) lugosi válasza Rage47 (#39250) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jól látom ugye, hogy a PS5 kontrollerét támogatja? (Az a dualsense?)

(#39253) Rage47 válasza lugosi (#39252) üzenetére


Rage47
veterán

Igen

(#39254) UX


UX
junior tag

Akku állapotát mivel nézitek ipaden?
Van egy battery life nevű applikációm, amit régen tölthettem le. Látszólag semmire nem jó, ezt kukázom.

(#39255) SharpSA válasza UX (#39254) üzenetére


SharpSA
veterán

Semmivel, használom a készüléket. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#39256) lugosi válasza UX (#39254) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van egy 2012-es iPad 2-m. Igazából az akkuja még teljesen jó. Emiatt én nem aggódok az iPad akkukon.

(#39257) UX válasza lugosi (#39256) üzenetére


UX
junior tag

Az egyik ipad lehet eladó lesz. Nézegettem a hirdetéseket és ott láttam hogy több hirdetésnél is írják. Van amelyiket 85 százalékosan hirdetik. Ezért lenne jó tudni hányadán állok az akkukkal.

(#39258) DGery válasza UX (#39257) üzenetére


DGery
aktív tag

3uTools kiírja az aksiadatokat :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#39259) Klusi86 válasza smc (#39248) üzenetére


Klusi86
tag

Ha jól emlékszem a PiP ios alatt beta kipróbálható funkció és a kipróbálható funkciók száma korlátozott. Így ha újat aktiváltál a pip kikapcsolódik. Menj vissza a youtube premium tagsághoz androidon vagy asztali böngészőben és váltsd vissza amenyiben ez lehetséges még. Nálam működik, úgyhogy ez júzer error volt :))

(#39260) moleculez válasza Rage47 (#39250) üzenetére


moleculez
veterán

Sokadik Pay to Win retek. Valakinek ez a hobbyja, ám legyen... én a CSR2-ből is azért ugrottam ki. Mondjuk amúgy sem az én világom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39261) g@bo válasza DGery (#39258) üzenetére


g@bo
nagyúr

az istore?

(#39262) Pano válasza Klusi86 (#39259) üzenetére


Pano
addikt

Nálam is eltűnt amúgy. Szóval, maximum addig lesz meg neked is, amíg nem frissül az app. Valószínű az a szűk keresztmetszet.

Már a Youtube Premium súgót is átírták:

Tehát, nem user error, csak van akit előbb ért utol. :) Androidos céges telefonomon nekem is elérhető továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#39263) UX válasza DGery (#39258) üzenetére


UX
junior tag

Köszi.
Ahogy látom ezt mac-re kell letölteni.
Azt hittem van applikáció is.

(#39264) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!
Autodesk Sketchbook-ot használ valaki rajzolgatásra?
Valóban nem tud olyan funkciót, hogy az egyik firkálmányomat úgy exportáljam ki, hogy azt egy másikba bele tudjam szúrni akár képként, akár layer(ek)ként?

Első almás eszközöm, szóval simán lehetséges, hogy csak valami rejtett menüt nem hoztam elő vagy nem tudom. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39265) UX válasza nonsen5e (#39264) üzenetére


UX
junior tag

Szia!
Ilyet nem tud, és szerintem ipaden egyik alkalmazás sem fogja tudni.
Először le kell mentened a fájlokba vagy a fotókba.
A több ablakos mód sem támogatott sketchbookon.

[ Szerkesztve ]

(#39266) ittakary


ittakary
nagyúr

iPadOS 16

Idojaras app 😂😂😂😂😂😂

EL SE HISZEM HOGY CSAK TIZENKETNYI IPAD ELADAS EV KELLETT HOZZA

[ Szerkesztve ]

(#39267) tboldi válasza ittakary (#39266) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor még hátra van a számológép... 🤔😅

(#39268) hszilard666 válasza tboldi (#39267) üzenetére


hszilard666
veterán

Majd 10 év múlva debütál! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#39269) nonsen5e válasza UX (#39265) üzenetére


nonsen5e
addikt

Oh, kár érte. :(
Az a probléma, hogy direktben az file lementést sem tudom megoldani vele úgy, hogy azt használni tudjam. Mármint vagy lementi magának privát használatra és akkor megmarad a belső állapota és akkor a filerendszerben nem látszik, vagy exportálhatom .tiff / .psd állományként, amiket meg tud nyitni ugyan, de másik rajzba beszúrni pedig úgy tűnik csak .jpg / .png-t enged. Jobb híján azt csináltam, hogy icloud-ból gépen photoshop megnyit, konvertál, majd png-t vissza a táblára, de az úgy elég meh...

Ahogy nézem youtube videók alapján Procreate tudja ezt a funkciót. Ha valamilyen iPad-en működik, akkor az összesen működni fog, vagy szoktak ios-en olyan limitek lenni, hogy esetleg tök más buildje van az appnak az iPad 99 pro max mega ultra super giga-nak mint a sima tavalyi alapmodellnek?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39270) lugosi válasza ittakary (#39266) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem akarok hinni a szememnek hogy mintha lenne normális külső monitor támogatás. 😱

Hát pedig úgy néz ki, még el is hangzott a teljes külső kijelző támogatás. Vajon lesz-e apróbetűs rész? 🫤

[ Szerkesztve ]

(#39271) ittakary


ittakary
nagyúr

Es lettek ablakok :D megha jo bena idiota modon de lettek!

valamikor fel is pattintom ezt a 12.9 Prora

kivancsi vagyok

(#39272) Alex91 válasza nonsen5e (#39269) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy elneztem, lesz amihez M1 kell…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#39273) kurion válasza nonsen5e (#39269) üzenetére


kurion
senior tag

A procreate tudja minden ipad-en. Ha nézel youtube videót ott is sima 8-on tolják pl sokan, semmi pro vsgy legújabb eszköz

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#39274) UX válasza nonsen5e (#39269) üzenetére


UX
junior tag

A tiff fájlt érdekességképpen megpróbáltam a sketchmotion-ba exportálni, de oda sem tudtam.
Talán az ipadOS 16
Most mutatták be milyen király lesz az ablak kezelője.
De mintha úgy hallottam volna hogy az csak 12,9" méreten lesz majd elérhető.

(#39275) nonsen5e válasza kurion (#39273) üzenetére


nonsen5e
addikt

:R

Azt hiszem azt az egyszer $10-et jól meg fogja érni akkor.

Ahogy látom főleg ilyen canvas méret meg layer számban vannak a különbségek a verziók között, valamennyire ezt egyensúlyoznám azzal, hogy a külön elkészített darabkákat szúrom be egy nagyba.

Most kezdtem először (digitálisan) rajzolgatni, aztán egy szemet csináltam vagy 30 rétegből :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39276) UX válasza nonsen5e (#39275) üzenetére


UX
junior tag

Egy szem 30 rétegből?? Az nem piskóta. :DDD

(#39277) nonsen5e válasza UX (#39276) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem tudom mi a best practice, szóval inkább minden kis komponenset külön tettem, hogy könnyebb legyen javítgatni ahogy haladok vele. És volt is rá szükség bőven :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#39278) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

iPad Air 5 (2022)-re most telepítem a dev-et.

Aki kíváncsi valamire, ne tartsa magában. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39279) jófejsrác válasza kakuk.tamas (#39278) üzenetére


jófejsrác
senior tag

2018as Prora én is feltettem, hátha tudja a teljes képernyős megjelenítést külső monitoron - nyilván nem :W . Ez az egy dolog ami nagyon tetszett volna, nyilván emiatt nem fogok cserélni ujabbra - csalódott vagyok :U

(#39280) Rage47 válasza jófejsrác (#39279) üzenetére


Rage47
veterán

vajon az M1 ipad tudja a kulso monitort hdmi-vel is vagy csak usb-c-vel?

(#39281) jófejsrác válasza Rage47 (#39280) üzenetére


jófejsrác
senior tag

1-2 nap múlva gondolom pár youtuber kivesezi. Mondjuk én is “csak” hdmivel néztem mert a setup ezt tudja. Telora nem merem feltenni, mert a K&H app nem szokta szeretni.

Azert csak megnéztem mennyi egy air 5 256gb-os. Hat pont annyi amennyiért én vettem a 2018 pro-t 256gb-al. Most már abszolút kizart, hogy cseréljek :DD

[ Szerkesztve ]

(#39282) Rage47 válasza jófejsrác (#39281) üzenetére


Rage47
veterán

sok ember felhaborodott, en is, mert a pro ipadeknel nem ezt szoktuk meg.
a 20as ipadem maris fontos featuroket nem kap meg…

(#39283) #12872704 válasza kakuk.tamas (#39278) üzenetére


#12872704
törölt tag

Szia!

Számomra rég várt funkció, hogy a gyári zenelejátszó (Apple Music) rendelkezzen végre a Crossfade (átkeverés) funkcióval. Mivel Androidon 2020 novembere óta elérhetővé tette az Apple (és remekül működik) ezért nagyon csodálkoztam (és ahogy olvasom a Twitteren ezzel nem vagyok egyedül) hogy a legújabb iOS/iPadOS sem tartalmazza még.

Kérdésem tehát: Az iPadOS 16 Beta 1 rendelkezik már vele?

(#39284) kakuk.tamas válasza #12872704 (#39283) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Sajnos ez kimaradt, nincs a beta-ban ilyen. (Se iOS, se iPadOS)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39285) kakuk.tamas válasza Rage47 (#39280) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Tudja. (Air 5)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39286) kakuk.tamas válasza jófejsrác (#39279) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Monitor híján tv-re kötöttem HDMI-vel.
De szimpla AirPlay féle eredményt kaptam, semmi extra újdonsán… Majd ha monitor közelben leszek, jobban ráfekszem a dologra.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39287) #12872704 válasza kakuk.tamas (#39284) üzenetére


#12872704
törölt tag

Köszönöm szépen! :R

(#39288) lugosi válasza jófejsrác (#39279) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Utánaolvastam a neten, csak az M1-es ipadek kapják meg ezt a funkciót.

(#39289) UX


UX
junior tag

Akinek keskeny kávás ipad van, és szokott rajzolni, jegyzetelni, hogyan oldja meg hogy ne érintse a kijelzőt használat közben?
Nekem gyakran kell prezentálni dolgokat, úgy hogy kézben tartom az ipadet, de széles kávával ez könnyedén megy. Keskeny kávával nem tudom elképzelni az eszközhasználatot. Akár egy videó nézés is macerás lehet.
Mobileszköznek lett tervezve, gondolom nem az a megoldás hogy mindig le kell rakni az asztalra.

(#39290) Amilo02 válasza Rage47 (#39280) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Kipróbálom (iPad Pro M1), ha tölthető lesz a IOS16

[ Szerkesztve ]

(#39291) moleculez válasza UX (#39289) üzenetére


moleculez
veterán

Rajzprogramok ignorálják a kezem, viszont egyébként sem volt vele soha baj. (Air 4) De amúgy próbáld ki egy Apple Storeban.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39292) kurion válasza UX (#39289) üzenetére


kurion
senior tag

de ha nagyon sokat akarsz így dolgozni akkor vannak kesztyűk is pont erre.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#39293) UX válasza kurion (#39292) üzenetére


UX
junior tag

Ezek a kesztyűk nem erre valók. Ebből nekem balos, és olyan kellene ami csak a hüvelykujjon van, mivel bal kezemmel fogom az ipadet, és nyúlok bele a kijelzőbe.
Inkább valami jól megfogható tokon gondolkozom. Bár sohasem használtam tokot, de mivel 12,9"-os ipadet fogok vásárolni, szükség lesz rá, úgy érzem. Egyszer láttam egy olyat amit nyakba is lehet akasztani és bőrből volt.

(#39294) kakuk.tamas válasza UX (#39289) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem veszi be a kezet soha az iPad rajzolás közben.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39295) UX válasza kakuk.tamas (#39294) üzenetére


UX
junior tag

Igen, most próbálgatom úgy hogy belenyúlok, de elég macrás lesz, mert az eszköztárat kitakarom.

(#39296) Amilo02 válasza UX (#39289) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Keskeny kávás 12.9 ipad-en szoktam használni a ceruzát. Soha nem volt gondom azzal, ha a tenyerem hozzáért a kijelzőhöz. A ceruzára van beállítva.

(#39297) DGery válasza UX (#39295) üzenetére


DGery
aktív tag

Szia!

Én ilyen tokot használtam egy időben (igaz iPad9-en),. A hátsó gumi miatt nem fog csúszkálni, és sokkal kényelmesebb is tartani, mint behajtott hüvelykujjal.

Esetleg alternatíva lehet EZ a megoldás is

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#39298) UX válasza DGery (#39297) üzenetére


UX
junior tag

Köszi, az első az nagyon tetszik. :)
A második az elégé ovis kinézetű.
Ejtetted le ebben a tokban? Vajon kibír egy két merényletet?
Remélem, amint megjelenik az új ipad, hamar gyártanak hozzá tokokat is.
----
Egyébként én valami nagy meglepetést várok, szerintem ha nem is most, de előbb utóbb előrukkol az apple egy ~16" méretű ipaddel is, mert olyan sok felhasználó rajzol, és megannyi rajzprogram létezik. Jobbnál jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#39299) lugosi válasza kakuk.tamas (#39294) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, én is csodálkoztam a felvetésen, ez beállítás kérdése, teljesen jól működik a rajzolás, jegyzetelés ceruzával.

(#39300) HardRic


HardRic
addikt

Felraktam a bétát. Sok dolog nem megy még iPaden, pl. a lockscreen testreszabása, az új wallpaper collection sincs még csak az iOS16 alap háttere + régiek, a notificationök megjelenése a régi stb. De a Stage Manager nagyon király lett. Amiatt raktam fel és nem csalódtam. Még nyilván sokat fognak rajta reszelni, de első bétának ez már most használható.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.