Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) Micsurin


Micsurin
nagyúr

10. gen áráról vannak már spekulációk?
Bármi esély USBC-s kép átvitelre? :B

Erősen agyalok, hogy streaming + játék céllal nem az amúgy hibátlan S10-et kéne cserélni S22-re.(főleg nem most, hogy kaptam plusz 6 hó garit rá alaplap csere révén) Hanem kéne valami tablet film, játék + egyetemi jegyzetelésre szabadkézzel, droid fronton meg évek óta halott a tablet piac kb a Nexus 9 óta. :(

Megéri kivárni már a 10. generációt vagy ugorjak rá egy 9. genesre? A 64 wifi nagyon jó áron lenne és untig elég is lenne, vajon benn maradna az új 180 körül vagy alatta? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#39902) VD válasza Micsurin (#39901) üzenetére


VD
őstag

349-399$-es árra tippelnek. Ahogy most állunk és amilyen irányba megy a világ, nagy szerencse lesz, ha itthon az alap wifi-s befér majd 200e alá.

(#39903) jófejsrác válasza Pano (#39900) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szerintem a ceruza is vállalhatatlanul drága. Viszont én mindkettőt örömmel használom, főleg a magic keyboardot.

Te érzed mennyire viseli meg a pénztárcád. Viszont szerintem tény, hogy ezek nagyon jó cuccok.

(#39904) moleculez válasza Pano (#39900) üzenetére


moleculez
veterán

Nézd, egyszer kiköhögöd aztán kész, vannak utángyártottak, de azok nem mágnesesek, és nincs dőléserzekeles sem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39905) Semin válasza Pano (#39900) üzenetére


Semin
senior tag

Mindkettő kiegészítő drága, de ha választanom kéne akkor inkább a magic keyboard. Nincs kérdés.

(#39906) NGA


NGA
addikt

Használ valaki itt Baseus Smooth Writing Capacitive Stylus-t? Ez mennyivel gyengébb, mint a Pencil 1?

(#39907) lugosi válasza Pano (#39900) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A cerka és a billentyűzet nem egymás alternatívái. Én a gyári billentyűzetet nem vettem meg, vettem helyette egy logitechet, a pencil 2-t megvettem, drága volt de sokszor jól jön.

(#39908) Mr. Y válasza Pano (#39900) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nekem Mini2021-em van, azt egyből tollastul vettem. Mivel MK nincs viszont rá, beértem ezzel: [link] . Ez sem kifejezetten olcsó, de meglepően jól használható. Meg van rajta a magyar ABC minden karaktere, igaz, az í a 0 helyén és ezen nem tudtam módosítani, de szokható. A tapipad pedig elég hasonló élményt nyújt, mint a MagicTrackPad 2-m, csak alsó fizikai nyomógombbal.

But who is watching the guardians?

(#39909) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok,

tegnap én is beléptem az iPad tulajdonosok táborába, egy 9. generációs iPad-el (64 GB, wi-fi). :R
Szeretnék a készülékhez ár-értek arányban “best buy” tokot vásárolni. Tudtok ajánlani tokot, illetve oldalt ahonnan beszerezhetném?
Ugyan nem ez az első Apple termékem, de biztosan lesznek még kérdéseim amikkel majd jövök még a topicba. :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#39910) Alex91 válasza Andris837 (#39909) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez jo minusegu.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#39911) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdvölet'!

Jelenleg az iPad képernyőjén egy matt, vékony, de kellően ellenálló fólia van. Ezen nem tapasztaltam az elmúlt 1 évben karcokat, az Apple Pencil sem hagyott rajta nyomot. Viszont!
Kaptam most hozzá egy üvegfóliát. És nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne rá a jobb. Van köztetek olyan, aki próbálta mindkettőt és lát különbséget?

But who is watching the guardians?

(#39912) NGA válasza Andris837 (#39909) üzenetére


NGA
addikt

Én ESR tokot használok évek óta, tökéletes, strapabíró.
Ezt: (én 6e-ért vettem pécsett a Tokstopban)
[link]

(#39913) NGA


NGA
addikt

Megérkezett az ALZA-tól a Baseus Stylus. Mivel eddig Pencil-em volt, így erősen kételkedtem a minőségében. Hát meglepődtem. Hozza a pencil 1 minőségét, és tökéletes. Lehet nem nyomásérzékeny, de nincs 10e Ft! (nekem volt 3e ft kedvezményem náluk valami miatt, igy 7e Ft alatt volt) Csak ipad 6-tól működik, bluetooth-on azonnal kapcsolódik. Kikapcsolható, ami nagyon fontos, mert a pencil nem, és ha pl arrébbgurul az asztalon a pencil, azonnal bekapcsol, és feleslegesen merül. Pl táskában is.
Szóval mindenkinek ajánlom!!
Lásd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39914) Pano válasza NGA (#39913) üzenetére


Pano
addikt

Reméljük a kijelződet hosszútávon nem fogja bántani. :)

(#39915) NGA válasza Pano (#39914) üzenetére


NGA
addikt

A hegy teljesen csereszabatos a pencil-el, igy max veszek hozzá egy pencil hegyet

(#39916) R a y válasza Mr. Y (#39911) üzenetére


R a y
senior tag

Spigennel vagy ESR-rel nem lőhetsz mellé. Nekem M1 iPad Prón előbb Spigen urban armor volt, de most ESR Rebound mágneses van ami baromi jó és nagyon könnnyű.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#39917) adomok válasza Andris837 (#39909) üzenetére


adomok
tag

Én ilyet vettem hozzá, nagyon szeretem, hogy a fedlap része levehető [link]

(#39918) merqree válasza Andris837 (#39909) üzenetére


merqree
őstag

Ezt és itt vettem, nekem elegendő.

(#39919) xhege válasza NGA (#39913) üzenetére


xhege
addikt

Köszi az infót! :R

(#39920) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Ha már Tok kérdés, használ valaki komolyabb strapabíró tokot?
Konkrétan nekem Air 4th-hoz keresek, de nem találtam még.

(#39921) Mr. Y válasza HoppMaster (#39920) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Love Mei tokokat ajánlok, évek óta minden eszközömet az védi

But who is watching the guardians?

(#39922) Andris837


Andris837
senior tag

Köszi mindenkinek az ajánlásokat, valószínű, hogy egy Spigen tok lesz beszerezve a készülékhez. Néztem ezt a tollat is amit fentebb linkelt NGA, ez is felkeltette az érdeklődésemet. Akkor ha biztosra akarok menni rendeljek mellé pencil hegyet és azzal gondolom biztos nem karcolódik a kijelző.. majd írj már tapasztalatokat ha tesztelted a tollat. :) köszi!

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#39923) NGA válasza Andris837 (#39922) üzenetére


NGA
addikt

Teszteltem, fiamnak tetszik, azért ez nem egy bóvli toll, (apple boltok is forgalmazzák, és tesztelték, szerintem a tollheggyel sem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#39924) xhege válasza Andris837 (#39922) üzenetére


xhege
addikt

Vettem én is egy ilyet, most hozta a futár. (még egyszer köszi az ajánlást NGA :R ). Szerintem nagyon jó, főleg amire nekem kell. Aláírni, dokumentumot korrektúrázni, fotót szerkeszteni. Rajzolni nem szoktam, arról nem nyilatkozom. A tollheggyel sincs semmi baj.

(#39925) bostone válasza Andris837 (#39922) üzenetére


bostone
addikt

Ha fóliát teszel rá még nagyobb az esély, hogy nem karcolódik.

(#39926) HoppMaster válasza Mr. Y (#39921) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Köszi, ránézek milyen lehetőségeket kínál.

Az elejét is védi rendesen?

Általában ha terepen vagyok és használni kellene, akkor nem merem, mert csak sima tok van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#39927) Kapanyél válasza Mr. Y (#39911) üzenetére


Kapanyél
őstag

12.9 M1 pro-n most valamilyen paparlike matt fóliát használok, eddig még nem karistolta össze sem a pencil2 sem más. Szeretem, mert nem tükröződik és nem csúszkál idiótán rajta a cerka, ill. nem lesz maszatos.
A 2018-as pron víztiszta üvegfólia volt, utáltam.

Tedd a hátára azt az üveget. :DDD

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#39928) Mr. Y válasza HoppMaster (#39926) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ez úgy néz ki, hogy a gép benne fekszik egy vaskos gumiágyban, azt elölről és hátulról is acél keret veszi körbe. A hátsó kamerák előtt általában valamilyen erős plasztik van, míg a képernyő előtt edzett üveg.

But who is watching the guardians?

(#39929) Mr. Y válasza Kapanyél (#39927) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Akkor nem cserélek, köszi

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#39930) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Szüleimtől hozzámkerült egy (azt hiszem 2. generációs) ipad. Viszont apám régi céges emailjével volt használva, de azóta az a cím megszűnt és a jelkód meg fene tudja micsoda, így a visszaállítása is necces. Viszont rengeteg nyaralásos kép van benne, amire nagy szükség lenne.
Mentés azt hiszem még sosem készült a gépről.
Van valakinek tanácsa hogy lehetne lementeni legalább a képeket róla így?

(#39931) lugosi válasza z0d1@Ku$ (#39930) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha se apple id és jelszó, se jelkód, az nem egyszerű helyzet, próbálkozzatok meg papírokkal együtt (számla stb.) az apple supportnál. Más módon nem tudod úgy feloldani, hogy megmaradjon a tartalom.

(#39932) z0d1@Ku$ válasza lugosi (#39931) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

hú az fain... akkor próbálkozunk. De nem úgy van, hogy x elrontott jelszó után letilt? (nem vagyok túl nagy apple-ös....)

(#39933) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Smart keyboard felfelé mindegyikkel kompatibilis? Tehát amit még iPad 7. Generációhoz adtak ki, és csak az van a doboz hátulján, az ugyan úgy jó lesz a 8/9 generációval is, ugye?

(#39934) jaroslav válasza Kapanyél (#39927) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Én is egy 12.9 M1 pro fóliázása előtt állok. Kimondottan sokat használnám a készüléket jegyzetek készítéséhez apple pencillel. Mindenütt azt olvasom, hogy jegyzet készítéséhez a legjobb a paperlike matt fólia.
Ami visszatart, az az, hogy a paperlike matt fólia a Liquid Retina XDR kijelző "élmény faktorát" nem rontja-e le nagyon tartalom fogyasztáskor?
Neked, mint gyakorlati felhasználó, mi a tapasztalatod?
Vagy egyszerűen nem lehet egyszerre fullos Liquid Retina XDR látvány és jó jegyzetelési élmény...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#39935) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Pont ilyen aliexpresses tollal vannak itt tapasztalatok? Ez elvileg már vezetéknélkül tölthető, és elég pofásan is néz ki. A hátulján a led szvsz. mondjuk gagyivá teszi, de nem találok olyat, amin nincs.

(#39936) Kapanyél válasza jaroslav (#39934) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez nem kásás, nincs durva moiré hatás, így nem zavaró. De nem tudom pontosan, milyen típusú ez a fólia, már rajta volt.
Nem emlékszem jobbnak a pixel2pixel kontrasztot és úgy általában a vonalálességet sem a régin. Nyilván egy víztiszta üveg kevesebb zizit jelent, de együtt tudok élni vele, fel sem tűnik, ezért nem merült föl a csere (főképp, mert az üveg tényleg idegesítően csúszkál és maszatos folyton). Ez már miniLED-es, ami önmagában fegyvertény - nekem nincsen hiányérzetem, szuperjó a HDR videók bámulása. Jelenleg csak egy glossy laptopom van, de az meg OLED, amellett azért a iPad is elvérzik…
A lényeg, hogy a jó matt fólia nem ront az élményen.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#39937) jaroslav válasza Kapanyél (#39936) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi a választ!
Lehet, hogy akkor berendelek egy jobb minőségű paperlike matt fóliát, mert elsősorban a jegyzetek készítése a fő felhasználási terület.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#39938) consono válasza jaroslav (#39937) üzenetére


consono
nagyúr

Azért a youtube nagy paperlike imádata leginkább a fizetős influenszerek miatt van... Nekem első kézből nincs tapasztalatom, de cimborám használt gyári paperlike-ot. Mikor egy év után leszedte, hogy cserélje akkor jött rá, hogy milyen szép is az iPad kijelzője... Nem ment vissza a másik fólia. Ja, ez még a "régi" iPad Pro volt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#39939) Parson válasza jaroslav (#39937) üzenetére


Parson
addikt

A funkció az első, a csilli-villi dolgok meg csak utána… én is paperlike fóliát használok, és tökéletes. Vmit vmiért. De persze végeredményben szuverén döntés.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#39940) jaroslav válasza consono (#39938) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Mindenkinek köszönöm az információt!
Mivel a fő csapásirány a jegyzet készítése lesz, megpróbálkozok a paperlike matt fóliával.
Nem is igazán a "papír hatás" a fontos, hanem az, hogy a paperlike matt fólia esetén talán nem lesz állandóan összemaszatolva a felület...

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#39941) bostone


bostone
addikt

A múlt évben történhetett egy vásárlás wallet alá bevont simple kártyán, amely kifizetése akkor történt, amikor az üzlet nem üzemelt. Sajnos azóta mobilt váltottam. iPad-on valahogy lehetséges a tranzakció napló megtekintése?

(#39942) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Egyébként az normális, hogy fél nap volt mire feltölt egy air 2? Gyári töltővel és kábellel persze.

(#39943) bostone válasza z0d1@Ku$ (#39942) üzenetére


bostone
addikt

Extrém.

(#39944) smc válasza z0d1@Ku$ (#39942) üzenetére


smc
addikt

Nem, ott lehet a kábel vagy a csati rossz, nem érintkezik rendesen. De ha már úgy is viszed az apple-hez mert le van kódolva akkor ezt is megemlítheted és megnézik.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39945) z0d1@Ku$ válasza smc (#39944) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ja az közben megoldódott. Szerencsére fel volt írva valahova a jelkód :)
Akkor kipróbálom másik kábelel/adapterrel is. meg kitakarítom a csatlakozót is.

(#39946) smc válasza z0d1@Ku$ (#39945) üzenetére


smc
addikt

“ One hour's charge provides 30% of the battery, two hours gives 60%, and the battery was fully charged after three and a half hours.”

Ezt kellene elérni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39947) BlackJack21 válasza smc (#39946) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem biztos, hogy el fogja érni. Nekünk akksicsere előtt ilyen volt, alig akart már feltölteni. Persze volt olyan is, hogy a kábel sz@r ( nem tudom mennyi gyári kábel hibásodott meg, de most egy IKEA-s kábel húzza régóta, meg egy Blitzwolf töltő, a gyári töltő is megadta magát, már hangosan ciripelt és kb 1 másodperces ciklusokban be- és kikapcsolta a töltést).

(#39948) z0d1@Ku$ válasza smc (#39946) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi, most 100-on van, megpróbálkozom egy full merítés-töltéssel, sokáig nem volt rendesen használva. Egyébként gyári töltővel és adapterrel volt töltve mindig.
nem tudom ezek mit tudnak, tényleg nem vagyok nagy apple használó.

(#39949) smc válasza z0d1@Ku$ (#39948) üzenetére


smc
addikt

Ha jól sejtem az még egy alap 5 Wattos töltő, azzal a 3 és fél óra még jó is. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39950) trobi28


trobi28
addikt

iPad Pro 11 (2. generációs) készüléket sima USB-C adapterrel rá tudok kötni full HD monitorra?
Hasonlóra gondolok:

Ha igen, akkor mehet mellé töltő is, tölteni fogja használat közben? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.