Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Kaba válasza Eliott (#33150) üzenetére


Kaba
veterán

A pro és talán a mini is Áprilisban lesznek bemutatva,az Ipad 9 valószínűleg ősszel jön.

[ Szerkesztve ]

(#33152) smc válasza Eliott (#33150) üzenetére


smc
addikt

Pontos dátum természetesen nincsen és csak akkor lesz ha az apple bejelenti. Aki mást mond, az vághatja le a szemöldökét. Ha április, akkor legkorábban kedden fogják bejelenteni az eseményt.
Pletyka csak annyi van, hogy április (eleje).

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33153) pomk válasza kakuk.tamas (#33113) üzenetére


pomk
őstag

Teljes siker még nincs, de fejlődés már látható: az iPad-en és egy 2020-as iPhone SE-n már látszik a megosztott Jegyzetek mappa. Viszont az iCloudban továbbra sem. Szerintem a régebbi típusú iPhone zavart be, így várok egy szinkronizálást az iClouddal és bízom benne hogy látható lesz ott is.

(#33154) sebgutkopf válasza Mattb (#33146) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Két excell már lehet egymás mellett nyitva a képernyőn egyszerre, de azért ezt közel sem olyan szintű megoldásnak és használhatóságnak tekinteni mint egy notebook esetén.
Képet már a lightning-os ipad-okról is ki lehet tenni tv-re egy hdmi átalakítóval, így feltételezem, hogy az usb c-ről is működik, ha van hozzá átalakító, illetve ott van az airplay. Viszont hogy milyen tényleges felbontást fog adni a tv-n vagy monitoron... közel se biztos, hogy a megjelenítő natív felbontású jelét küldi.
Meg ugyan futhat egyszerre több xls, de az ipad OS-es excell funkcionalitásban és kezelésben sem pont olyan mint az asztali.

Ha ez a képesség csak alkalmanként kell, akkor vállalható, de rendszeres felhasználásra inkább küzdelmes egy rendes notebook-hoz képest.

(#33155) Mattb válasza sebgutkopf (#33154) üzenetére


Mattb
senior tag

A napom során egy adott Excel táblából 5-10 sort kell egy üres Excelbe átmásolnom, valamint egy kapott Excelben 1-2 függvényt végrehajtani. Nálam itt merül ki az Excel.
Kérdésem lenne még az, hogy pl a Table Tool (vagy bármilyen más csv szerkesztő) elérhető-e rá, mert pl a futárszolgálattal feladott csomaglistát abba kell el mentenem és azt a fájlt kell importáljam, és pl macen ezt Excellel nem tudtam elintézni.

Gondolom 2 safari oldal egymás mellett szintén meg tud nyílni. Egyikből kell ki írjam az adatokat, a másikba pedig be.

(#33156) sebgutkopf válasza Mattb (#33155) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az utóbbi hónapokban jelentősen nőtt az osztott képernyőt támogató alkalmazások listája. Már nem csak a safari-ból, de chrome-ból is lehet egyszerre kettő a kijelzőn.

Nekem csv-t nem kell szerkesztenem, de rákeresve ilyen alkalmazás létezik mint pl: csv easy editor.

Mondjuk a fájl importálás és kezelés továbbra is a legnagyobb gyengéje a ipad OS-nek. Nekem attól elviselhető, hogy office 365 előfizetésem van így az oda tartozó onedrive és a teljes office alkalmazások ezt a tárhelyet használják és látják a fájlokat.

(#33157) Mattb válasza sebgutkopf (#33156) üzenetére


Mattb
senior tag

Akkor mar csak 12.9 vs 11 kerdest kellene el dontenem. Oszinte leszek az MBA-embe se dugok szinte soha pendriveot.
Te mekkora meretet hasznalsz? Az officera szivesen elo fizetnek szoval azzal problema nem lenne.

szerk: 128 giga eleg lehet? Az MBA is annyi, ott bajom nincs.
Meg egy type c pendrive gondolom mukodhet a fajlok ott tarolasara.

[ Szerkesztve ]

(#33159) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok, iPad 8 nálatok is produkál random belassulásokat? Megy minden szépen ahogy kell, majd pár óra használat után hirtelen elkezd pokol módon akadni, kb 5 FPS, használhatatlan. Ki/bekapcsolás után ismét hibátlan. A készülék zsír új, volt már DFU reset is, de ugyanilyen maradt. Kicsit idegesítő, mintha hirtelen csak elfogyna a memória rajta.

Veremivadék Undorkutya

(#33160) xhege válasza Prowler (#33159) üzenetére


xhege
addikt

Milyen használat mellett produkálja ezt? Nekem is 8-as van, de nem találkoztam ilyesmivel, igaz nálam a Lightroom a legdurvább app, amit használok.

(#33161) consono válasza Prowler (#33159) üzenetére


consono
nagyúr

Semmi hasonlót nem tapasztaltam még én sem, iPad 8 itt is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33162) Prowler válasza xhege (#33160) üzenetére


Prowler
senior tag

Telegram + Twitter + Podcast app futott egy időben, mikor utoljára csinálta, a maximum az Telegram + Twitter + YouTube + gyári Mail app kb a maximum amit egyszerre meg tudok rajta nyitni, úgy is elő szokott néha jönni. Gyanítom, hogy valami 3rd party app okozza a háttérben.

Veremivadék Undorkutya

(#33163) xhege válasza Prowler (#33162) üzenetére


xhege
addikt

Ez sem hangzik számomra olyan durva használatnak.

(#33164) consono válasza Prowler (#33162) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig ez nem tűnik soknak, nekem konstans megy a Viber és a Messenger (mindegyik lebegő módban), meg mellé a Safari meg a YouTube, meg ezek mellett mikor mi. Max annyit veszek észre, hogy a Safari néha újratölti az oldalakat.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33165) Prowler válasza consono (#33164) üzenetére


Prowler
senior tag

Én sem értem, iPhoneomon is előjött ez az akadozás ugyanúgy de mostanában már nem csinálja (11 Pro).
Kitöröltem már a régi iCloud backupokat is, beállítottam mindkét készüléket újként...mást már nem nagyon tudok kezdeni vele.

Veremivadék Undorkutya

(#33166) xhege válasza Prowler (#33165) üzenetére


xhege
addikt

Hát ha iPhonon is előjött ilyen, akkor valami külsős app lehet a ludas, amit mindkét készüléken használsz.

(#33167) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Rossz fórum… :DDD

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33168) Boti80


Boti80
lelkes újonc

Sziasztok. Keresek érintő ceruzát általános használatra , rajz és ilyesmire nem kell. Ami nem kopog a kijelzőn , viszont nagyon csúszik , gumi szerű heggyel ezért , és jó volna ha maga a ceruza nem vékony lenne mint egy ceruza, hanem vastagabb. Ezeket mind figyelembe véve, tudtok ajanlani valamit?

(#33169) consono válasza Boti80 (#33168) üzenetére


consono
nagyúr

A kopogásra nem a ceruza lesz a megoldás, hanem valamilyen fólia a kijelzőre (főleg ha sima iPad-ről van sz, nem laminált kijelzővel). A "B" terv, ha nem kell rajzolni, csak ikonokat nyomkodni valami univerzális kapacitív "toll", annak nagy és puha a "hegye". Itt van kicsi is meg nagy is: [link]
Szerintem ezek között nincs különbség...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33170) Boti80 válasza consono (#33169) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Nem csak ikonok nyomgatására kell, hanem van mikor 10cm-en folyamatosan húzva van a toll a kijelzőn .így fontos hogy jól is csússzon . Illetve maga a ceruzanak kellene vastagabb lennie,nem a hegyének. Jelenleg ezt használom, [link] ez már a második , mert hamar szétjön a kevlár bevonat a gumin a toll hegyén. Ennél keresek vastagabb ceruzát , de strapabírót,ami nem kopog a kijelzőn ,ugyan úgy mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#33171) TechN7ne válasza norbertoth (#32449) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezért nem kell frissíteni erőszakkal ,nálam minden rendben , :)

(#33172) icecave válasza norbertoth (#32449) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem, legújabb rendszer, meg sem reccen (air 2020).

(#33173) TechN7ne válasza icecave (#33172) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

A14 Bionic ,legújabb fejlesztés ,nyilván meg sem reccen ,
nem is fog még vagy 3 évig ;]

(#33174) consono válasza TechN7ne (#33173) üzenetére


consono
nagyúr

De a sima iPad 8 sem röcög... Pedig én a legfrisebb verzión vagyok.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33175) TechN7ne válasza consono (#33174) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az már a 14.3 nál is röcögött ,csak én szépen visszaléptem időben.
De erről most ne nyissunk vitát , vedd úgy ,hogy elhiszem neked.

(#33176) Rage47 válasza consono (#33174) üzenetére


Rage47
veterán

ami röcög az az ipad air meg mini 2. meg az ipad 2018 sem röcög

(#33177) Kaba válasza consono (#33174) üzenetére


Kaba
veterán

Szintén a legfrisebb verzió,de úgy tapasztalom,hogy amikor kijött a 14.0-val akkor valamivel gyorsabb volt mint most.Röcögés az viszont nem jellemző rá.

(#33178) sztikac


sztikac
őstag

Az Apple iPad 10.2 128 GB Cell Space Grey 2020 típusú iPad-hez melyik gyári billentyűzetes tok való?

(#33179) btudos válasza sztikac (#33178) üzenetére


btudos
veterán

Ez.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33180) Boti80 válasza Boti80 (#33168) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Senki nem használ érintő ceruzát ?

(#33181) Kaba válasza Boti80 (#33180) üzenetére


Kaba
veterán

Az nem írtad melyik iPadhoz keresel.

[ Szerkesztve ]

(#33182) xhege válasza Boti80 (#33180) üzenetére


xhege
addikt

De igen. :K Viszont ez enyém is kopog. :D

(#33183) Boti80 válasza xhege (#33182) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Melyiket használod ?

(#33184) xhege válasza Boti80 (#33183) üzenetére


xhege
addikt

Egy Ugreen tollat rendeltem Kínából.

(#33185) pomk válasza pomk (#33153) üzenetére


pomk
őstag

A probléma sajnos továbbra is fennáll: én iPhoneomon látni a mappát, én iPademen szintén látni, asszony iPhoneján (meg van vele osztva) szintén viszont az iCloud fiókomban továbbra sem. De az az érdekes, hogy csak ezt az egy mappát nem látom... :F
"Összes iCloud" látszik. -> Létrehoztam egy "Próba" jegyzetet, azonnal látszott minden készüléken és az iCloudban is.
"Jegyzetek" látszik -> Létrehoztam egy "Próba" jegyzetet, azonnal látszott minden készüléken és az iCloudban is.
"Ház" megosztott mappa egyáltalán nem látszik az iCloudban.

[ Szerkesztve ]

(#33186) sebgutkopf válasza Mattb (#33157) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem a 11"-es 2020-as van a 12,9-et egyszerűen túl nagynak és nehéznek tartom, nem igazán hozdozható. Persze ez egyéni preferencia. Ha viszonylag fix helyen használod mindig akkor jó lehet a nagy, de ha mobil eszközként használod, akkor fordul a kocka.
Illetve a mágneses magic keyboard-ot nagyon ajánlom hozzá. Lehet drága, de azzal nagyon jól használható és könnyű belőle kivenni és visszatenni.

Ha viszont lesz office előfizetés akkor van 1 TB tárhely, mellette nem sok szükség van pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#33187) Boti80


Boti80
lelkes újonc

Valaki használt olyan érintő ceruzát aminek a hegye gumi, DE az be volt vonva valami kevlár szerű anyaggal,hogy jobban csússzon a képernyőn ?

(#33188) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Most a cellularos iPad Air 4 2020-al nem lehet telefonálni?

(#33189) nagysuhi válasza HoppMaster (#33188) üzenetére


nagysuhi
tag

Nem lehet az iPaddel telefonálni.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#33190) SharpSA válasza HoppMaster (#33188) üzenetére


SharpSA
veterán

Bármelyikkel lehet, ha van iPhone-od...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33191) Divinity válasza SharpSA (#33190) üzenetére


Divinity
őstag

A kérdés értelem szerűen a stand alone módra irányult

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33192) SharpSA válasza Divinity (#33191) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudom és a válaszban benne van minden, ami a kérdéssel kapcsolatban van. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33193) Jaded válasza SharpSA (#33190) üzenetére


Jaded
senior tag

Vagy FaceTime.

Renault Megane IV Limited

(#33194) HoppMaster válasza SharpSA (#33190) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Mármint ezt, h érted?

(#33195) SharpSA válasza HoppMaster (#33194) üzenetére


SharpSA
veterán

Telefonhívás fogadása és indítása Macen, iPaden vagy iPod touchon
Csak így lehet telefonálni iPad-en és Mac-en.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33196) Noxy válasza HoppMaster (#33194) üzenetére


Noxy
veterán

Viber Out, MobileVOIP, stb.. előfizetés után, bármilyen telszámot, bárhonnan hívhatsz vele. Kivéve a FaceTime, mert e-hez csak net kell. Apple eszközök között, meg ingyen működik.
A cellular meg úgy jön a képbe, hogy ezen kapod a tel..kapcsolathoz a netet.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#33197) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Mondjuk full gáz,hogy nem lehet telefonként használni,pedig igény volna rá

Samsungom volt és ott simán

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#33198) Noxy válasza telefonmágus (#33197) üzenetére


Noxy
veterán

iPadPhone? :U
Ja, nagyot lehetne vele villantani. Basszus mekkora teloja van. :Y
Öröm és bódóóótság lenne cipelni, vigyázni rá bárhol is.
Igény meg szerintem annyi lenne rá mint a faluban az antiszemitizmusra. Nincs, de igény az volna rá. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#33199) Divinity válasza Noxy (#33198) üzenetére


Divinity
őstag

Nem mint elsődleges telefon használni szvsz. Csak ugye ha már van benne egy SIM amivel telefonálni is lehet akkor simán vám olyan scenario ahol jól jön ha lehetne telefonálni is. Akár gyerkőcnek otthonra ha telefont nem akarnak neki adni de az iPad otthon van. Tehát vannak azok az esetek amikor jó volna. Sőt, a konkurenciánál ugye ez meg is oldható. Nekem pl a múltkor meghalt a telefonom, kikaptam a simet, bele egy Samu tabletba és már tudtam is használni amíg nem volt kéznél másik telefon. Na meg másodlagos készüléket is letudna vállalni. Nekem is van egy buta telefonom másodlagosként, ha mehetne az iPadbe akkor meg nem kéne, hogy legyen.
Csak ugye az apple arra épít, hogy minden cuccod Apple és így megoldható.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33200) parandroid válasza Noxy (#33198) üzenetére


parandroid
nagyúr

Miért hiszi mindenki azt, hogy telefonálni csak a fülre illesztett készülékkel lehet? Illetve ez is ellentmondásos, mert a menőcsávók már rég nem a fülükhöz szorítják, az olyan 2000-es évek, hanem a pofájuk előtt tartják, kihangosítva.

De miért olyan hihetetlen, hogy ha bejön egy hívásod, vagy fel kell hívj valakit, azt el tudd intézni arról az eszközről, amin épp dolgozol? Akár headsettel, akár asztali kihangosítóval.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.