Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) SingleFrench


SingleFrench
csendes tag

Heló! Elnézést, ha láma kérdés, de ipadeknél van desktop mode? Amolyan Samsung DEX stílusra gondolok. HUB-on keresztüli monitor csatlakoztatás + bluetooth billentyűzet, egér.

(#33452) moleculez válasza moleculez (#33444) üzenetére


moleculez
veterán

13-as széria teteje, valszeg Pro Max, vagy kitudja hogy hívják idén. Megint 3 évre valamit.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33453) Maxxy10 válasza moleculez (#33452) üzenetére


Maxxy10
addikt

iPhone upgrade program?

(#33454) SingleFrench válasza SingleFrench (#33451) üzenetére


SingleFrench
csendes tag

Helyesbítek, már maga az Ipad egy desktop mode nekem az Iphone mellé..

A lényeg, hogy ki lehet rakni bármilyen monitorra kábellel az Ipad képét? Ha igen, milyen kábel kell pontosan? Ebben az esetben töltődik is az Ipad? Az egér, billentyűzet úgy is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#33455) cibere11 válasza Maxxy10 (#33449) üzenetére


cibere11
tag

Ettől féltem. :(

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#33456) tl-x


tl-x
őstag

Ma megérkezett az új egerem Logitech peeble, eddig egész jó. BlackBird Magic ment vissza postán nagyon nem jött be, se minőségre se működésre.

(#33457) bostone válasza cibere11 (#33455) üzenetére


bostone
addikt

Egyszer kell csak megvenni.

(#33458) consono válasza tl-x (#33456) üzenetére


consono
nagyúr

Mesélj majd hogy vált be, mert én is szemezek vele!

"In God we trust. All others must bring data"

(#33459) tl-x válasza consono (#33458) üzenetére


tl-x
őstag

Eddig pozitív. Teszi a dolgát.

(#33460) gaben0211


gaben0211
tag

hali. tudnátok ajánlani otg kábelt ipad air 3 2019hez? keresgélek énis de van ahol olyat írnak hogy nem mindegy milyet veszek mert nem lesz kompatibilis. ez tényleg igy van? vagy csak ezis arrol szól hogy az ember vegye meg a drága cuccokat hozzá csak azért mert apple ?

(#33461) Semin válasza gaben0211 (#33460) üzenetére


Semin
senior tag

Szánd rá azt a kevés lóvét, mert így lehet a legkönnyebben hazavágni a cuccost - vagy a felhasználó élményt- egy filléres kínai vacakkal. (Az hogy te mennyiért veszed meg a végén nem javít a kábel minőségén.) Egy jó minőségű kábel - ha lehet eredeti- ára már nem oszt nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#33462) cibere11 válasza bostone (#33457) üzenetére


cibere11
tag

Kipróbálok majd egy igazit hogy milyen. :)

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#33463) bostone válasza cibere11 (#33462) üzenetére


bostone
addikt

Ha rákeresel itt a topikban többen próbálkoztak más ajánlattal, mint az eredeti. Ők elfogadták a vele járó kompromisszumokat.

Tényleg drága az apple pencil, viszont minden funkció úgy működik, ahogyan a mérnökök megtervezték.

Lehet, mire megtalálod a megfelelőt, árban is utoléred azt, amit szerettél volna elkerülni.

(#33464) tl-x válasza bostone (#33463) üzenetére


tl-x
őstag

Teljesen egyetértek veled én is. Én sokszor próbálkoztam valami helyettesítő termékkel első körben ( bt füles, pencil stb.) végül mindig az eredeti termék vált be és a többi meg kidobott pénz volt.

(#33465) Gzolo válasza smc (#33447) üzenetére


Gzolo
senior tag

Köszönöm a tippet, átállítottam és szuper a görgetés is most már.

Én nagyon ajánlom az egeret keresőknek a Mi Dual Mode Mouse Silent-et, bluetooth-al az ipadre kapcsolódik, a saját 2.4ghz vevőjével pedig az asztalira, pillanatok alatt lehet váltani. És tényleg halk a kattanása a gomboknak. 2 AAA akkut kb havonta töltöm benne úgy, hogy heti 3x8 óra home office használat van.

(#33466) smc válasza Gzolo (#33465) üzenetére


smc
addikt

Én a logitech triathlon m720-t használom, ezt is tudom ajánlani. BT és vevő is van, gombnyomásra válthatsz az eszközök között, 1 db elem van benne amivel 1 évig elmegy és akadásmentes görgő ipaden nagyon jó, sokkal simább a görgetés vele.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33467) tl-x válasza Gzolo (#33465) üzenetére


tl-x
őstag

Tényleg nem rossz egér, fiamnak vettem a sulihoz. Mert az Asus Transformer tableten csak 1 USB van amiben a füles van. Mondjuk én kapásból fordítva tettem bele az egyik elemet. :DD IPadhez meg Logitech Pebble M350.

[ Szerkesztve ]

(#33468) gaben0211 válasza Semin (#33461) üzenetére


gaben0211
tag

az a baj hogy annyi sokféle van ami nemis biztos hogy jó hozzá. ezt találtam ami elvileg tölti is meg 2 usb hub van rajta amire dughatok teszemaszt egeret és billentyűt? [link] igaz hogy autókhoz van de gondolom működni fog ugyis hogy a töltő adapterébe dugom. azt írja kompatibilis az összes ipaddal. egyedül amit nemtudok megnézni hogy az ipad air 3-nak jók e ezek az értékek : Teljes USB kimenet: max. 5 V / 3A
Bemeneti feszültség: DC 12-24 V
néztem még 1 töltö adapter átalakítót ami ez lenne [link] ezt azért néztem ki mert van itthon otg kábelem amit ha ebbe az átalakítóba bedugnék gondolom mennie kéne, de javítsatok ki ha hülyeségeket írtam vagy kérdeztem.

(#33469) tKb.


tKb.
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy rapoo 8200M-es bluetooth billentyűzetet és egeret az iPad Promhoz. Sikerült csatlakoztatni is mindkettőt, viszont 2 darab problémába ütköztem. Az egyik az, hogy a billentyűzetet sehogy sem tudom úgy magyar nyelvre állítani, hogy a Z és az Y ne legyen felcserélve és ékezetes betűket sem tudok írni pl.: Á betűt. Ehelyett egy ilyen jel: ' jelenik meg. Tudnátok erre megoldást? Telefonommal is összekötöttem és ott betudtam állítani (samsung) 2 kattintás alatt.
A másik dolog amibe beleütköztem az pedig, hogy görgetésnél nagyon szaggat. Ezzel kapcsolatban is segítséget szeretnék kérni.

Előre is köszönöm, szép napot!

(#33470) tl-x válasza tKb. (#33469) üzenetére


tl-x
őstag

Beállítások\Általános\Billentyűzetnél tudsz nyelvet állítani és alatta van a Trackpad és egér. Ott lehet a sebességet állítani, esetleg vedd ki a természetes görgetést.

(#33471) kalimist válasza DJosef (#33450) üzenetére


kalimist
aktív tag

Kapcsold ki a Screen Time-ot, utána ki tudsz jelentkezni.

(#33472) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Ma lesz az új iPad-ek bemutatója?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#33473) Kaba válasza F.B.I. (#33472) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.

(#33474) F.B.I. válasza Kaba (#33473) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#33475) Kaba válasza F.B.I. (#33472) üzenetére


Kaba
veterán

19.00-kor kezdődik,lesz élő közvetítés az Apple YouTube csatornáján is.

[ Szerkesztve ]

(#33476) F.B.I. válasza Kaba (#33475) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az új alap iPad-ról is megtudunk vajon valamit vagy most csak iPad Pro bemutató lesz? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#33477) Kaba válasza F.B.I. (#33476) üzenetére


Kaba
veterán

Az iPad 9 most nem várható,inkább az ősz folyamán,de pár óra múlva kiderül.

(#33478) Prowler


Prowler
senior tag

Én még mindig ezen az editen röhögök a tavaly októberi event óta. :DDD

[link]

Veremivadék Undorkutya

(#33479) Süvi


Süvi
őstag

M1-es Pro :C és 5G

[ Szerkesztve ]

(#33480) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Hát ezzel megint odavertek a tablet piacnak :Y

(#33481) hszilard666 válasza Maxxy10 (#33480) üzenetére


hszilard666
veterán

A tabletpiac olyan mint a párkapcsolataim. Teljesen halott. Konkrétan nincs kinek odaverni, mert az egyetlen okos döntés ipadet venni. Feltéve hogy nem kell desktop OS, mert ugye akkor kb csak a Surface jó döntés. Viszont most hogy megkapta az M1 et, meg az USB 4.0-t abszolút nem értem miért baszakodnak még az ipad OS szel. Én a helyükben megadtam volna neki a Big Sur-t és akkor tényleg egy "3in1" eszköz lenne. De így még mindig csak egy félkarú óriás. :( Habár mondjuk érthető a döntés, mivel akkor senki sem venne 13" Pro és Air macbookot. :DDD

Én az iPad mini-t várom, szerintetek lesz belőle "pro" dizájnos?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#33482) NomAd_82 válasza Süvi (#33479) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Ez od@#€sz,, brutál cucc lett.
Kíváncsi leszek a csilliárd árra. :DD

(#33483) töky76 válasza Süvi (#33479) üzenetére


töky76
tag

Instant get, az airtag is az imac is számomra, meg az apple tv-m is cserélendő. Odatették magukat. :R

(#33484) milkabrams


milkabrams
őstag

Ha elég gazdag lennék... :O...bár amúgy is fogynom kellene, jót tesz egy kis koplalás.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33485) smc


smc
addikt

Up to 16 gb memory? :Y Wtf!

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33486) hszilard666 válasza hszilard666 (#33481) üzenetére


hszilard666
veterán

:O Nincs ipad mini. Megyek belepisálok egy konnektorba. De legalább van fehér keyboard. Nagyon kíváncsi vagyok hogy fog kinézni pár hét használat után :D

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#33487) Thewent12


Thewent12
aktív tag

ez instant get lesz. Brutál cucc lett. Ha jól láttam a 11' 800 dollárról indul ugyanúgy.

(#33488) moleculez


moleculez
veterán

Ennek a Pronak nagyon kéne már a Big Sur :R És az árak nem is emelkedtek, a 11-es maradt 799$, a 12.9-es 1099$.

Szükségem épp nincs rá, mert az Air 4 pont elég mindenre is.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33489) Maxxy10 válasza hszilard666 (#33481) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen igen, egy desktop mode nagyon hiányzik nekem is mint pl Dex. De akkor Mac mini-nek oda vágna. A kisebbik elég kedvező árat kapott

(#33490) NomAd_82 válasza Thewent12 (#33487) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Akkor nekem is csereérett a 2017 pro-m.
Tök gáz, hogy ennyire bejön a cucc, koplalok én is :DD

(#33491) Mattb válasza NomAd_82 (#33490) üzenetére


Mattb
senior tag

Szerintetek erre nem lesz big sur? Mi az akadalya? M1 chip.
Nagyon eros elgondolkodas van. :D

(#33492) Semin válasza moleculez (#33488) üzenetére


Semin
senior tag

Én is pont így vagyok a 2020-as 11-es pro-val, nekem mindenre is elég :)
Azért szép eredmény az 50% CPU meg a 40% GPU gyorsulás na :D akinek kell jól jön.

Nekem elketyeg ez még 1 darabig :U

(#33493) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Épp most verte agyon az Apple az összes többi gyártót, minden fronton.. :)

(#33494) consono válasza moleculez (#33488) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor én leszek az ellenzék, szerintem nem kell rá MacOS, az nem érintéses használatra van tervezve, hozza magával az évtizedek szemetét. Semmivel nem lenne úgy jobb, mint a Windowsos tabletek, tele lenne kompromisszummal. Azt hiszem ezt az Apple-nél is így gondolják, és inkább a MacOS-ből lesz majd iPad OS előbb vagy utóbb, az appok ugye ott már futnak...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33495) smc


smc
addikt

Apple M1 chip
8 magos CPU
4 nagy teljesítményre optimalizált és 4 energia­takarékos maggal
8 magos GPU
16 magos Neural Engine
8 GB RAM a 128 GB‑os, a 256 GB‑os és az 512 GB‑os tárhelyű modellen :Y
16 GB RAM az 1 TB‑os és a 2 TB‑os tárhelyű modellen :Y

ezek után nagyon várós a wwdc és az ipados15

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33496) Semin válasza Ashiyo (#33493) üzenetére


Semin
senior tag

Ez sosem jó nekünk, mert ha nincs árverseny akkor azt mi fizetjük meg. :(

(#33497) bostone


bostone
addikt

Hová tűnt Damon Hill?
Ez most picit odaver, M1 proci egy táblagépben.

Van egy eladó vesém, vagy kettő.
Részleteket privátban.

(#33498) moleculez válasza consono (#33494) üzenetére


moleculez
veterán

Igen, ezzel egyetértek én is amúgy, és pongyolán fogalmaztam. Valójában a jövő az app szerű felhasználában van, és most is a macOS közeledik az iPadOS-hez. Viszont az utóbbi vérszegény, legalábbis nálam marad mellette a macbook egyelőre.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33499) Süvi válasza Mattb (#33491) üzenetére


Süvi
őstag

Hogy miért nem fut a Big Sur?
Egyetlen oka van: az Excel tábla
Az Apple szépen kiszámítja, hogy jut nagyobb nyereséghez és ha megcsinálná, akkor kevesebb lenne a profitja :(, mert a 13" tényleg kiváltaná az Mac Airt. Azt szeretnék, hogy legyen egy Ipad-od és Mac-ed is.

@consono: Szerintem meg tudnák csinálni, hogy amikor csak magában használnánk a tabletet, akkor iPadOS fusson rajta, amikor pedig rátennénk a Magic Keyboardra, akkor pedig MacOS.

(#33500) Divinity válasza moleculez (#33498) üzenetére


Divinity
őstag

Én végig arra vártam mikor mondják ki, hogy bootolhatsz macOS-be :DDD
Szerintem egy ilyen mixelt verziónak lenne létjogosultsága, iPad OS ha épp mint touch használod de valami “docked” mód, hogy bootoljon a macOS

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.