Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Semin válasza istvan170 (#33098) üzenetére


Semin
senior tag

Próbáld meg azt, hogy kiviszed a homepod hatósugarából, (lakáson kívül vagy zárt másik szoba) lényeg hogy a homepod ne halljon. A "Hey Siri" parancs elhangzásakor nálam a homepod az elsődleges, és csak "hallgatózik" az ipaden. onnan tudom hogy a siri ikon csak felvillan.

- Sirinél "Hey siri" funkció bekapcsolása (nem csak a siri)
- Az is kérdés lehet ki tanította a "Hey sirit" tanítsd újra a te hangodra.

Más nem jut eszembe

[ Szerkesztve ]

(#33102) moleculez válasza Semin (#33101) üzenetére


moleculez
veterán

Hangra nem érzékeny, bárkiére felkel. :O
De amúgy hey siri bekapcs után nézni kell, hogy felvillan-e mert most már csak egy kis karika, nem full screen.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33103) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Jobb helyet nem találva itt teszem fel a kérdésem.
Adott egy iPad 13.7-es iOS-el és adott egy iPhone 12.5.1-el (nem is tudom 13-ra frissíteni mert már nem támogatja). Az iPaden létrehoztam a Jegyzetek alkalmazásban egy külön mappát, amit megosztottam a feleségemmel. A megosztott mappát a telefonom nem látom, az iPad-en viszont igen. Ez gondolom a 12 / 13 iOS különbség miatt van.
Az viszont jobban zavar, hogy ha jól emlékszem korábban igen, de most már sajnos az iCloudba bejelentkezve nem látom ezt a megosztott mappát. Az iPadon igen, az én iPhoneomon nem, iCloudban nem, feleségem telefonján szintén igen.
Az eltérő iOS kavarhat be?

Köszi!

(#33104) istvan170 válasza Semin (#33101) üzenetére


istvan170
aktív tag

Köszi, sajnos ezeken az alap dolgokon már többedszer túl vagyok. De ezek szerint mennie kéne. A hangom jó, már többször beállítottam. Most behoztam a céghez (a Homepod otthon van), de semmi. Gombbal jó, már nem tudok vele mit csinálni. Talán egy full reset.
Ezek vannak beállítva, mint a telefonon és ott működik is:

(#33105) lindermen válasza pomk (#33103) üzenetére


lindermen
aktív tag

Alapvetően 12 és 13 rendszer között nem kompatibilis a jegyzetek és az emlékeztetők alkalmazás. Amit én sem értek hogy az icloud-ban miért nem látod azt amit 13-as rendszeren hoztál létre :U

(#33106) Semin válasza istvan170 (#33104) üzenetére


Semin
senior tag

Még egy dologra tudok gondolni. Céges ipad vagy saját? Az én céges telómon eszközfelügyelet van, ami korlátozza a sirit amikor nincs feloldva a készülék.

(#33107) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Életemben először kezembe került egy ipad. Nem wifin kapcsolódik a céges hálózathoz, hanem APN kártyán keresztül. Hálózati erőforrás elérés gondom van, és ehhez első körben tudnom kellene, hogy milyen ipcíme van, amit nem tudok lekérdezni. Második körben meg kellene tudnom egy-egy szervert pingelnem, de először magára az ipcímre lenne szükségem. Tudtok segíteni?
szoftver verzió:14.3
ipad pro
Segítségeteket előre is köszönöm!

www.refujvaros.hu

(#33108) pomk válasza lindermen (#33105) üzenetére


pomk
őstag

Igen, azt tudom.
Az iCloud jobban zavar...

(#33109) Semin válasza kymco (#33107) üzenetére


Semin
senior tag

Talán így [link] remélem segít

(#33110) lindermen válasza pomk (#33108) üzenetére


lindermen
aktív tag

Keresgéltem az apple oldalán a témával kapcsolatban de egyértelmű megoldást nem találtam. Esetleg másik apple / iphone topikban érdemes megkérdezni ha még nem tetted. Utolsó megoldás felvenni az apple-lel a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#33111) pomk válasza lindermen (#33110) üzenetére


pomk
őstag

Köszi hogy utána néztél!

(#33112) lindermen válasza pomk (#33111) üzenetére


lindermen
aktív tag

Szívesen! Az ember néha úgy érzi egy-két kattintásra van a megoldástól és próbál segíteni aztán persze rájön hogy a kérdező nyilván végigjárt már néhány kapcsolódó oldalt :) Remélem sikerül megoldani, esetleg oszd majd meg velünk mi lett a vége.

(#33113) kakuk.tamas válasza pomk (#33103) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ami még lehetséges, hogy nem ugyanazzal az e-mail címmel vagy belépve.
Én ezzel cumiztam be:
Első bekapcsoláskor az i12-n létre kellett hoznom egy iCloud fiókot. Ehhez egy Gmailes címet használtam. Ez eddig stimmel. Utána csináltam a telefonon egy iCloud címet (xy@icloud.com). Nah, én ezzel a címmel léptem be az iPadre, és nulla adat volt benne. Nem is értettem, hogy mina probléma… Aztán rájöttem, hogy két külön fiókként tartja számon az Apple a címeket, és összeházasítani se lehet őket.

Nem lehet, hogy nálad is ez a bibi?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33114) istvan170 válasza Semin (#33106) üzenetére


istvan170
aktív tag

Minden saját. Nem ez a gond. Tudom ismétlem magam, de végül is nem Siri a konkrét probléma, hisz gombra elindul és teszi a dolgát. Egyszerűen a Hey Sirire nem reagál. Majd teljes reset után beszámolok. Köszönöm a támogatást! De tuti, hogy egy iPad Air2 tudja? Mert sehol nem találtam egy nyamvadt videót, ahol így felkelne az iPad. Legfrissebb sw.

(#33115) smc válasza istvan170 (#33114) üzenetére


smc
addikt

[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33116) pomk válasza kakuk.tamas (#33113) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippet, de az iCloud belépéshez is a gmail címemet használtam.

Szerk:
Még egy dolog eszembe jutott ami okozhat ilyen problémákat:
"Set up Notes with iCloud
You can use iCloud to update your notes across all of your devices. To set up Notes with iCloud, go to Settings > [your name] > iCloud, then turn on Notes. You’ll see your notes on all of your Apple devices that you’re signed in to with the same Apple ID."

Megnézem majd később hogy az iPad-en hogy van beállítva, de az iPhone-omon be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#33117) istvan170 válasza smc (#33115) üzenetére


istvan170
aktív tag

Na ez jó kör volt. Még jó, hogy nem megy, ha nem is tudja, csak a 3-tól. Köszi szépen!

(#33118) kymco válasza Semin (#33109) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, de sajnos ez sem segített...

www.refujvaros.hu

(#33119) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Honnan érdemes most Air 4-et venni, tokkal és "vonóval"? Amazon.de-n néztem, hát nem érné meg onnan, amin kicsit meglepődtem...

(#33120) parandroid válasza f(x)=exp(x) (#33119) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Ft-ban van a pénzed, a külföldet nagyjából el is felejtheted. Amúgy időszakos akciókat érdemes várni, alap air4 is volt amazon.de-n 600 eur-ért, az nem rossz ár, én a minit 399-ért vettem, ami majdnem az ipad8 alapára (ami megintcsak 329 körül szokott lenni akcióban). De az egészet elviszi a rekordközeli ft-árfolyam, meg ha ráteszik a szállítási díjat, meg az áfa-különbözetet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33121) g@bo válasza parandroid (#33120) üzenetére


g@bo
nagyúr

"a rekordközeli ft-árfolyam"

arra várhatsz h ez jobb lesz. a folyamatos leértékelés az irány. :(((

(#33122) consono válasza f(x)=exp(x) (#33119) üzenetére


consono
nagyúr

Ha van pedagógus, vagy egyetemista a családban, akkor az Apple Edu store a legjobb választás. Nem kérnek semmilyen papírt, csak a számlának kell a pedagógus/egyetemista nevére szólnia.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33123) f(x)=exp(x) válasza consono (#33122) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Akkor az Apple Store lesz a befutó. A második generációs pen árát azért még emésztenem kell így is... :D

(#33124) bostone


bostone
addikt

Mikorra tették át az event időpontját? Létezik erről hivatalos nyilatkozat?

(#33125) smc válasza bostone (#33124) üzenetére


smc
addikt

Nem, mert hivatalosan nem is volt bejelentve semmi.
Azt mondják most hogy április eleje.
[link]

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33126) consono válasza bostone (#33124) üzenetére


consono
nagyúr

Mármint a pletykált event-ét :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#33127) parandroid válasza g@bo (#33121) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért mondom, hogy magyar fizetéssel a külföldi vásárlás gyakorlatilag elfelejthető. :( Inkább a magyar akciókat kell nézni.

Engem nem érint, én euróban kapom a fizum, és a trendeket ismerve nem vagyok ezzel egyedül, talán itt a topikban sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33128) Alex91 válasza parandroid (#33127) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ha a 3%-os arengedmenyt akciosnak lehet nevezni....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33129) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Pages-ben (Vagy alternatív programban) van arra lehetőség, hogy megnyissak egy pdf-et és beszúrjak 1-1 üres oldalt ahová tudok jegyzetelni / rajzolni?
Windows-os tablet-en láttam ilyen lehetőséget, de nem emlékszem milyen program volt.

Előre is köszi!

(#33130) moleculez válasza reflxx (#33129) üzenetére


moleculez
veterán

Én azt szoktam csinálni, hogy megnyitom a PDF-t és lebegő ablakba, vagy osztott képernyőn jegyzet program. Esetemben Notability, de amit akarsz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33131) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Ki mivel takarítja a kijelzőt?
Nekem nincs még semmi rajta, de a sok tapicskolás eléggé meglátszik, ha sötét a kijelző és eléggé szemet szúr nekem.

(#33132) moleculez válasza HoppMaster (#33131) üzenetére


moleculez
veterán

Száraz mikroszálas törlőkendő. Ablakmosót meg ilyeneket nem ajánlom, mert leszedi a zsirtaszito bevonatot, na azután meg ha ránézel is maszatos lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33133) HoppMaster válasza moleculez (#33132) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Igen elsőkörben én is a mikroszálasra gondoltam. Keresek valami prémium minőséget hozzá.
Ha Pencil-t használok érdemes csupaszon hagyni, vagy egy sima fólia nem gond?

(#33134) moleculez válasza HoppMaster (#33133) üzenetére


moleculez
veterán

Akkor már tempered glass. A Pencilt az sem zavarja.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33135) consono válasza moleculez (#33134) üzenetére


consono
nagyúr

Én a toll kopogása miatt gondolkodom fóliában (sima iPad 8), de a paperlike-ot drágállom. Van valami bevált alternatíva, ami a képet sem rontja le? Kollégám leszedte egy év után a paperlike-ot és utána már nem tett fel a Pro-jára, mert azt mondta ég és föld látványban a különbség...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33136) reflxx


reflxx
aktív tag

Igen erre én is gondoltam, csak pont az lenne a lényeg hogy egy helyen legyen minden :)

(#33137) moleculez válasza consono (#33135) üzenetére


moleculez
veterán

A paperlikeot a texturája miatt szeretik sokan. (De amúgy az is csak egy matt fólia, mint a többi, csak jobb a marketing :B )
Ha csak a kopogás zavar, akkor csak sima fólia. Én régebben használtam vmi puhát, de nem emlékszem a nevére sajna. Vízzel kellett felrakni arra emlékszem, és nem 2$ volt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33138) consono válasza moleculez (#33137) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, majd körbekukkolok!

"In God we trust. All others must bring data"

(#33139) Süvi válasza reflxx (#33129) üzenetére


Süvi
őstag

Documents és Notability alkalmazásban szoktam ilyet.

(#33140) MauroN


MauroN
tag

Sziasztok. Azt el tudná nekem valaki árulni, hogy miért van az, hogy pendriveról ipadre (2020 Pro) 100MB/s-al tudok másolni, de ugyanez visszafele meg csak 4-4,5 MB/s? Én csak ilyen Appleös szoftveres megmagyarázhatatlan limitációra tudok gondolni, hacsak nem nálam van valami hiba, ami nem jut eszembe. :F

(#33141) lkristóf válasza MauroN (#33140) üzenetére


lkristóf
senior tag

Pendrive milyen fajta? Olvasni mindig gyorsabb egy pendrive-ról mint írni rá.

(#33142) MauroN válasza lkristóf (#33141) üzenetére


MauroN
tag

Sandisk Ultra Dual Drive. Persze, az oké, de nem ennyivel kellene. Azért a 100 és a 4 között oltári nagy a különbség. Időben érzékeltetve meg még durvább.

(#33143) myke7


myke7
tag

Sziasztok,

lenne egy gondom az iPad Air-mel. Kibontottam és a fólia ami védte a csomagban, nyomott hagyott a kijelző két szélén. Gondolom volt rajta minimális ragasztó.
Nem tudom onnan eltávolítani.

Mit lehetne ezzel kezdeni?

(#33144) tomiii007 válasza myke7 (#33143) üzenetére


tomiii007
senior tag

Ha zsir uj, vidd vissza ahonnan vetted, es kerd meg oket h szedjek le vagy ha nem megy adjanak ujat.

(#33145) tuzpenge válasza myke7 (#33143) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem annak nem szabadott volna nyomot hagynia...
Szerintem is vidd vissza és adjanak egy újat ha nem tudják maradéktalanul eltávolítani onnan.

ˣ

(#33146) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
fontolgatom, hogy a macbook airem le cserelem egy 2020-as 11” iPad pro-ra. Lehet bennuk mar tobb excel fajlban dolgozni? Monitorra kirakni?

Elore is koszonom!

(#33147) rithm


rithm
csendes tag

Sziasztok!
iPad-on (8, 2020) szeretném beállítani a Face Time hívásokhoz a telefonszámomat, de sajnos nem ad rá lehetőséget, hanem magától beírja az e-mail címemet.
Ugyanezzel az ID-vel, telefonszámmal működik a Face Time mobilon.
Mi lehet a probléma?

(#33148) parandroid válasza rithm (#33147) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A facetimehoz nem telefonszám kell, hanem apple id. Én a wifi onlys ipadről is használom. Ez nem mobiltelefon alapú, hanem internetes hívás, mint a skype.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33149) rithm


rithm
csendes tag

Igen, tudom, be is van állítva, az ID, az e-mail mellé a telefonszám is. Ugyanúgy, ahogy a mobilon. Csak a Face Time (azonosító) beállításánál nem kérdez rá, hogy telefonszámmal vagy e-mail címmel érhetnek-e el (ahogy a mobilon történt, és aminek a 14.4-es használati útmutató szerint történnie kellene), hanem simán beíródott az e-mail cím, mellette egy pipával, és nem módosítható.

Egyébként ez is WIFI only készülék.

Aki keres, az ismeri a telefonszámomat, de nem ismeri az e-mail címemet. Te e-mail címmel használod?

(#33150) Eliott


Eliott
tag

Még mindig nem tudunk fix dátumot a tavaszi ipad eseményhez? Eddig márciust lehetett olvasni, most már áprilist tippelnek. Jelenleg nincs konkrétabb szivárogtatás?

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.