Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) Semin válasza agy73p (#33647) üzenetére


Semin
senior tag

" aztán egy év alatt ugyanannyi pénzt költünk el f@szságokra, amik amúgy meg majd a fiókban végzik."

Sokan jártak, és járnak így. Ez a spórolás egyik hátulütője.
Ha pontosan be tudod lőni, hogy mit akarsz nincs gond, de ha nem ,az olcsóbb lesz a drága.

(#33652) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi

Ha kérek multisimet az elofizumhoz, akkor valahogy be lehet lőni úgy az ipadot, hogy csak a netet használja, de hivások ne csörögjenek rajta?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33653) trobi28 válasza V.Stryker (#33652) üzenetére


trobi28
addikt

Semmit nem kell tenned, az iPad nem alkalmas GSM alapú hívások lebonyolítására.
Max akkor fog csörögni azon is, ha be van kapcsolva a telefonon a hívások egyéb eszközön, mert akkor a telefon átadja a hívást arra is

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#33654) parandroid válasza V.Stryker (#33652) üzenetére


parandroid
nagyúr

A profiloddal bejelentkezhetsz az ipadra is, akkor is, ha mellette egy iphone-on is ugyanazt használod. Ha jól értem, kb ezt szeretnéd.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33655) R a y válasza tuzpenge (#33650) üzenetére


R a y
senior tag

Igen, bőven megéri minden fillérét! Ha valakinek alaprajzolásra kell, szerintem arra is jó lehet! Már kb 2 hónapja megvan, eddig semmilyen hibája nem jött elő!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#33656) V.Stryker válasza parandroid (#33654) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Huuu, ezt most itt nem ertem. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33657) parandroid válasza parandroid (#33654) üzenetére


parandroid
nagyúr

Vazze, ez nem az én topikom, félreolvastam, netet helyett nevet (felhasználónévre gondoltam). :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33658) milkabrams


milkabrams
őstag

Van valami egyszerű és működő megoldás win-ios fájlmegosztásra?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33659) btudos válasza milkabrams (#33658) üzenetére


btudos
veterán

Mit értünk fájlmegosztás alatt? Egyébként bármilyen felhő alapú megoldás elég sok bosszúságtól kímélhet meg.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33660) milkabrams válasza btudos (#33659) üzenetére


milkabrams
őstag

Valami olyasmi, ami úgy működik, mintha pendrájvot használnék, meg tudom jeleníteni a pc fájlrendszerét

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33661) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.
Használ valaki ipad air2-őn iPadOS 14 vagy ujjabb rendszert? Jelenleg valamelyik 12-es van fent, azzal minden oké, de sajnos vagy egy alkalmazás aminek minimum iPadOS 13 kell. Mivel ilyen esetben csak a legfrissebbet lehet felrakni, ezért kérdezem ha valaki használ akkor mennyire használható vele egy lassan 6 éves hardver :)
Köszönöm :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#33662) Kaba válasza szmayer1 (#33661) üzenetére


Kaba
veterán

Valószínűleg be fogja lassítani az eszközödet a legújabb frissítés,én nem frissíteném,de lehet valaki más véleményen lesz ezügyben.

[ Szerkesztve ]

(#33663) btudos válasza szmayer1 (#33661) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem 12-höz képest nagy különbség nem lesz. Az enyémen már viszonylag régóta 14 van, még nem vágtam földhöz. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33664) szmayer1 válasza btudos (#33663) üzenetére


szmayer1
senior tag

De lehetett volna olyan pillanat?? :F vagy azért használható sima általános használatra. :K Face, youtube, insta, safari, semmi játék.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#33665) Endii


Endii
tag

Lassacskán cserére érett lesz a laptopom. Arra gondoltam, hogy egy iPad lehetne az utódja billentyűzettel. Átlag felhasználásra lenne. Böngésző, Office és hasonló dolgok. Mondjuk van 1-2 program, ami csak Windowsra íródott, de azokat ritkán használom és megmaradna a jelenlegi gépem erre a célra, illetve tartaléknak.
4. gen. Air-en, 2. gen 11" Pro-n vagy 3-4. gen 12,9" Pro-n gondolkoztam.
Érdemes ilyenben gondolkozni? Csatlakoztatható monitor hozzájuk? Mennyire időtállóak az iPad-ek?

Üdv Endi

(#33666) moleculez válasza Endii (#33665) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon időtállóak, és erre a felhasználásra teljesen tökéletes. Nekem Air 4 van, ha a laptopom megsemmisulne vennék hozzá egy billt és simán ellennék.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33667) smc válasza milkabrams (#33660) üzenetére


smc
addikt

Fájlmegosztás működik, smb:// pc IP, a gyári fájlkezelő app is tudja. Kábelen nem megy szerintem sehogy.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33668) consono válasza Endii (#33665) üzenetére


consono
nagyúr

Monitor csatlakoztatható, de ha jól tudom csak pár program használja ma a 16:9-et, a többinél keret van a kép körül.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33669) btudos válasza szmayer1 (#33664) üzenetére


btudos
veterán

Abszolút vállalható 14-gyel is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33670) milkabrams válasza smc (#33667) üzenetére


milkabrams
őstag

Egy másik appal kipróbáltam, csak képeket és videókat volt hajlandó átdobni, viszont egy pdf már túl nagy feladat volt neki. A gyáriban nem találom ezt a lehetőséget.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33671) consono válasza milkabrams (#33670) üzenetére


consono
nagyúr

A gyári filekezelő biztosan tud SMB-n kapcsolódni, de ha jól emlékszem a Documents is. Én másolgattam PDF-eket, de xls-t is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33672) smc válasza milkabrams (#33670) üzenetére


smc
addikt

Másoltam filmeket is simán, csak nincsen állapotjelző, így nem tudni hol tart pontosan.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33673) milkabrams


milkabrams
őstag

Valaki küldene hozzá valami segédletet?
A másik, véletlen bekapcsoltam az ujjlenyomatos hitelesítést Google drivehoz, hol tudom ezt kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33674) smc válasza milkabrams (#33673) üzenetére


smc
addikt

[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33675) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Van valakinek saját tapasztalata az s-pen - apple pencil jegyzetelésre témában?
Az interneten megnéztem egy csomó videót, elmentem mediamarktba és úgy éreztem, hogy az s-pen s6 lite kombináció élőben közel sem hozta azt, amit a "review" videókon. (meg a reviewerek fele a videón szebben ír, mint én nyomtatok... életszerűtlen)

Mivel sajnos ezeknek már nem lehet hinni, ezért kérdezem, hogy akinek van valódi tapasztalata mindkettővel, az tudna írni róla igazi minőségbeli összehasonlítást?

Sajnos ahol ipadet ki tudtam próbálni, ott nem volt pencil hozzá, így nem sokra mentem.
Hol van kiállítva ipad úgy, hogy tollal is lehet használni? (bp)

Egyetemi jegyzetelésre szeretnék tabletet, és az s6 lite nekem még kevés minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#33676) parandroid válasza CyberPunk666 (#33675) üzenetére


parandroid
nagyúr

Samsungot nem ismerem, de a lányom 1 éve ír, rajzol ipaden apple pencillel. ipad6-tal kezdett tavaly tavasszal, januárban kapott egy air3-at. Előtte pár évig wacom táblán rajzolt, az azért kicsit más téma. Teljesen intuitív neki a dolog, a grafikus programok trükkjeit is azonnal megtanulta, mostanra úgy ír, mintha jegyzetfüzetbe jegyzetelne. A sulis cuccait ezen szoktam alárni, én max ennyire használom, de nem sok különbséget veszek észre aláírás közben, ahhoz képest, mintha papírra írnék.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33677) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Főleg játékra és social médiára elég egy 10.2-es ipad 8 szerintetek? Vagy inkább vegyek egy Air 4-t? Marvel Future Fighttal csapatom leginkább. Árban azért van egy kis különbség sajna. :D Air 4 amúgy lesz szerintetek valaha a vodafone-nál?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#33678) smc válasza CyberPunk666 (#33675) üzenetére


smc
addikt

Edigitál, media, ezekben láttam kiállítva ceruzával.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33679) Mattb válasza CyberPunk666 (#33675) üzenetére


Mattb
senior tag

Bármelyik iStyle vagy iCenter?

(#33680) moleculez válasza CyberPunk666 (#33675) üzenetére


moleculez
veterán

Volt nálam Samsung egy hétig.
Az iPad + Pencil mellett gyerekjátéknak tűnik. iPadOS 14 óta van scribble, ami a kézírást nyomtatotta alakítja (ha akarod), es ez sokszor nagyon hasznos. Én is nagyrészt egyetemi jegyzetelésre használom. Valmint Notability tud olyat, hogy matematikai formulákat nyomtatottá alakít, na azt imádom! Nem kell Wordben kínlódni, LaTeX-et tanulni, csak megírom, az meg teszi a dokgát :K Az egész sokkal kiforrottabb. Samsungnál meg csak egy funkció, ilyet is tud, de nem feküdtek rá annyira, mint lehetett volna.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33681) szmayer1 válasza btudos (#33669) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszönöm. :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#33682) V.Stryker válasza moleculez (#33680) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy mukodik ez a keziras nyomtatotta alakitasa? fejtsd már ki legyszi. Mi kell hozzá.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33683) moleculez válasza V.Stryker (#33682) üzenetére


moleculez
veterán

iPadOS 14 től működik, nem kell hozzá semmi, csak nyilván Apple Pencil. Bárhol működik, ahova írni lehet, akár a böngészőbe beírhatod kézzel az url-t, kitöltesz egy regisztrációt. Van egy ilyen módja, szóval választható. És csak angolul működik, úgy tudom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33684) V.Stryker válasza moleculez (#33683) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Koszi. A lenyeg, hogy Bamboo pencillel nem megy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33685) moleculez válasza V.Stryker (#33684) üzenetére


moleculez
veterán

Ja neeem :N Azt hiszem, utángyártott Pencilekkel is megy, majd később kipróbálom a gyerek iPadján. Azok kb 20 £/$/€ és mégis tudja. Csak azokkal mégsem olyan az írás, mint egy eredeti Pencillel.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33686) consono válasza V.Stryker (#33684) üzenetére


consono
nagyúr

A Sanlouval is működik :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#33687) moleculez


moleculez
veterán

iPadra van olyan bill amin az ékezetes betűk is kinn vannak, és nem kell hosszan nyomni vagy ilyesmi? Gboard sem tudja ezt. :U

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33688) V.Stryker válasza consono (#33686) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ehhez adnál egy linket, hogy milyen tollrol van szó?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33689) consono válasza V.Stryker (#33688) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, csak mindig rosszul írom a nevét :) Erről van szó: [link] Én spanyol raktárból rendeltem, gyorsan megjött.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33690) V.Stryker válasza consono (#33689) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

köszi. és mint Apple Pencil ismeri fel.?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33691) consono válasza V.Stryker (#33690) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs mit. Igen, a programok Apple pencilként kezelik. Nem kell hozzá bluetooth kapcsolat és amit a beállításokban az Apple pencil alatt változtatsz az vonatkozik rá.

"In God we trust. All others must bring data"

(#33692) sebgutkopf válasza moleculez (#33687) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Magic keyboard, vagy bármely más magyar nyelvű klaviatúra. :))

(#33693) V.Stryker válasza consono (#33691) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajnos most nézem, hogy az enyémhez nem jó. Nekem a 2017-es Pro 10.5 van, ahhoz azt írja nem jó. Vagyis, hogy csak ahhoz jó, amihez írják. És persze nincs közte. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33694) Süvi válasza V.Stryker (#33693) üzenetére


Süvi
őstag

2017-es 10,5" Pro-hoz kerestem kollégáknak távoktatásra utángyártottat, de nem találtam normálisat én sem.

[ Szerkesztve ]

(#33695) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Sziasztok! Holnap mikor indul pontosan a megrendelés az új ipad-ekre?

(#33696) Kaba válasza Adee_91 (#33695) üzenetére


Kaba
veterán

Éjfél után próbálhatod.

(#33697) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Az ipadem ujjlenyomatos azonosítást kér Google drive használatához, hol tudom ezt kikapcsolni? Facebook csoportban adatvédelmi képernyőt emlegettek, de olyant nem találok.

A második képen láthatót kellene keresnem.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33698) kkdesign válasza consono (#33691) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszönöm én is a linket, mostanra jutottam el odáig hogy rendelek egyet én is 🙂 remélem szuper lesz 🙂

(#33699) Divinity válasza milkabrams (#33697) üzenetére


Divinity
őstag

Az a Google Drive beállítási között lesz

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33700) milkabrams válasza Divinity (#33699) üzenetére


milkabrams
őstag

Este újra átnézem, hátha megtalálom, bár ha valaki lőne egy screenshotot még jobb lenne.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.