Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) bostone


bostone
addikt

A 120fps-re nincs panasza a felhasználóknak, hogy vibrál vagy szellemképes a pro esetében?

(#33352) Semin válasza bostone (#33351) üzenetére


Semin
senior tag

Őszintén szólva én nem sok mindent vettem
észre a 120Hz-ből. Se pozitív se negatív értelemben.
Szellemképes nem volt az tuti.
Mondjuk lehet benne van a dologban, hogy 144Hz-es monitort használok. (Az van megszokva)

[ Szerkesztve ]

(#33353) SeatZola válasza bostone (#33351) üzenetére


SeatZola
őstag

Én 2 hónapja használom a 2020 pro-t. Semmi panaszom a kijelzője. Nem szellemkép és és nem is vibrál.

Rappi

(#33354) bostone válasza SeatZola (#33353) üzenetére


bostone
addikt

Felmerült bennem, hogy váltok mobilt és táblagépet fejlettebb kijelzőre, de egyik topikban jelezte a kolléga, hogy nála konkrétan hányingert okoz a 120 fps.

Kikapcsolható egyébként ez a funkció?

(#33355) Alex91


Alex91
félisten

Siri mar elarulta: aprilis 20., Apple esemeny lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33356) bostone válasza Alex91 (#33355) üzenetére


bostone
addikt

Ha lesz...

(#33357) HoppMaster válasza bostone (#33356) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Igen ez eléggé tolódik szokás szerint.

(#33358) SeatZola válasza bostone (#33354) üzenetére


SeatZola
őstag

Én nem látok a menüben olyan opciót, hogy kikapcsolható lenne, viszont én szemüveges vagyok, nagyon sokat nézem (olyan napi 4-5 órát) és soha nem fájt a fejem.

Rappi

(#33359) bostone válasza SeatZola (#33358) üzenetére


bostone
addikt

Az Event-et azért megvárom.
Akár idén lesz, akár jövőre.

(#33360) Mattb válasza bostone (#33359) üzenetére


Mattb
senior tag

Én is erre az évente várok. :D

(#33361) reflxx válasza Alex91 (#33355) üzenetére


reflxx
aktív tag

Persze, most hogy holnap hozza a futár az air 4-em :DDD Nem is vártam mást

(#33362) SeatZola válasza reflxx (#33361) üzenetére


SeatZola
őstag

Van 14 napod elállni a vásárlástól.....

Rappi

(#33363) parandroid válasza reflxx (#33361) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Airből úgysem valószínű, hogy lesz új modell. Inkább Pro, meg talán Mini. Aztán hogy mikor jönnek, meg hogy egyáltalán mikor lehet majd kapni, az megint más kérdés. Inkább csak az irány miatt lesz érdekes most ez az esemény.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33364) reflxx válasza SeatZola (#33362) üzenetére


reflxx
aktív tag

Igen, én is gondoltam rá, de ha tényleg csak új pro-t mutatnak be, az úgysem egy árkategória az air-el.

(#33365) smc válasza bostone (#33354) üzenetére


smc
addikt

Soha nem hallottam ilyet, vagy észre sem veszi a user, vagy élvezi az előnyeit. Amúgy korlátozható 60 fps-re a beállításokban.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#33366) bostone válasza smc (#33365) üzenetére


bostone
addikt

Nem pro tábla volt az alany, hanem egy középvonalas mobil.

Azért tettem fel a kérdést itt.

Valószínűleg a technológia nem minden területen elég fejlett, hogy ne szédüljön el a júzer a magasabb képfrissítési számoktól.

(#33367) poLeH válasza smc (#33365) üzenetére


poLeH
junior tag

Elég szélsőséges példa aki “hányingert kap” egy 120hz kijelzőtől szerintem is, ott más probléma lesz.

(#33368) Eliott


Eliott
tag

Sziasztok! Jelenleg melyik az a korábbi Ipad modell, amin még gond nélkül megy a Facetime + Youtube + Netflix app? A lényeg, hogy ne böngészőből kelljen ezeket futtatni mondjuk még további 1-2 évig.

Szüleimnek szeretnénk egy ilyet beszerezni használtan, hogy főzőcske közben vagy az ágyban tudjanak rajta videózni és beszélgetni. Semmi másra nem lenne használva. A legolcsóbb, legkisebb tárhelyű kellene ebből is. Android kizárt. Köszönöm!

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#33369) Maxxy10 válasza Eliott (#33368) üzenetére


Maxxy10
addikt

Air 2

(#33370) parandroid válasza Eliott (#33368) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

iPad6

Air2 nem tudom, meddig kap még frissítéseket. Most még ok, de ha legalább 2 évre tervezel előre... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33371) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Vettem egy Blackbird Magic egeret az iPadhez. Valaki használ ilyet? Nekem elég furcsa a scrollozás és a kattingatás vele.

(#33372) Rage47 válasza tl-x (#33371) üzenetére


Rage47
veterán

Magic Mouse-on és Trackpaden kívül mindegyik egérnél fura a scrollozás sajnos.

(#33373) tl-x válasza Rage47 (#33372) üzenetére


tl-x
őstag

Akkor megnyugodtam. :R

(#33374) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok!
Szinkronizáltam az ipad6-omat a iphone-ommal. Napközben az asszony rakott fel egy appot a tabra és már látom h a telefonon is sorban áll installra.Be lehet úgy állítani, hogy az alkalmazásokat ne szinkronizálja csak a fotokat leveleket stb?
Köszi

(#33375) Divinity válasza Dzseno (#33374) üzenetére


Divinity
őstag

Az AppStore is az AppleID-hez van kötve így annyit tudsz csinálni, hogy automatikusan ne töltse le.
Beállítások/App Store/Automata letöltés

Már ha egyáltalán az AppleID-val csináltad :DDD

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#33376) Dzseno válasza Divinity (#33375) üzenetére


Dzseno
tag

Hello!
Igen, azzal. köszi a tippet :)

(#33377) moleculez


moleculez
veterán

Van az Books appnál jobb ebook olvasó, érdemes keresni másikat?
Leginkább PDF-ket olvasok, és bár a gyári teszi a dolgát, kíváncsi vagyok másnak mik a tapasztalatai?
Pl tök jó lenne egy olyan, aminek van widgetje, ahova adott könyveket tudok rakni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33378) Maxxy10 válasza moleculez (#33377) üzenetére


Maxxy10
addikt

Kindle? Én azt használom nincs vele bajom

(#33379) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Mely pénztárcabarát stylust/érintőceruzát tudnátok ajánlani? Amire használnám az kotta írása (StaffPad alkalmazással) és néha munkahelyen jegyzetelésre

Külföldi rendelés is játszik.

(#33380) benyo513 válasza moleculez (#33377) üzenetére


benyo513
tag

Habár widgetje sajnos nincs, de már évek óta a PDF Expertet használom, amivel már nem egy könyvet kipörgettem.

(#33381) xhege válasza benyo513 (#33379) üzenetére


xhege
addikt

Én egy Ugreen-t használok. 5-6 ezer forintért vettem. Amire nekem kell jó ( fotót szerkesztek, vagy jegyzetelek).

(#33382) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Ágyból netezésre sok lappal, nagyobb pdf fájlok olvasásához, ha van megfelelő app Solid Edge fájlok megnyitásához, 3d játékokhoz keresek tabletet több évre, telekomtól venném meglévő előfizuhoz. Fontos, hogy keveset merüljön ha nem használom.
A fent említett szolgáltató kínálatában hasonló áron megy a 2018-as pro és a 2020-as air 4.
Melyiket ajánlanátok? Egyáltalán érdemes a jóval olcsóbb iPad 8 helyett venni ezeket?
Fontos, hogy kezeljék a külső adattárolókat, gondolom ezek adottak.
Az air 4 és iPad 8 jelenleg nincs készleten, valami ötlet, hogy mikor lesznek elérhetőek?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33383) moleculez válasza milkabrams (#33382) üzenetére


moleculez
veterán

Az Air4 ég és föld a 8-hoz képest. Mivel fontos Neked a külső adattároló, ezért mindenképp az Air 4 ajánlott, mivel type-c csatis, míg a sima 8 az lightning. Teljesítményben is sokkal jobb A14 vs A12, több RAM. Az Air 4 64 GB-rol indul, a 8 az 32 ről, ami ma már nagyon csirke, ha használni is akarod.
Ja és ugye az újabb design ami szebb.
Van itthon 1-1 iPad 7 a gyerekeknek (szinte ugyanaz mint a 8, csak régebbi SoC), nekünk Air 4-ek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33384) milkabrams válasza moleculez (#33383) üzenetére


milkabrams
őstag

Akkor megvárom az air 4-et, 2018-as pro csak elméletben van a telekomnál, rendelni nem lehet.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33385) moleculez válasza milkabrams (#33384) üzenetére


moleculez
veterán

Volt 2018-as Prom, nagyon jó cucc de az is a régi design. Air 4 az nagyon el lett találva :K

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33386) milkabrams válasza moleculez (#33385) üzenetére


milkabrams
őstag

Mivel épp nincs készleten a kívánt gépekből, gondoltam hátha.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33387) consono válasza benyo513 (#33379) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem ez a stylus nagyon bevállt, írni is, rajzolni is (működik rendesen a palm resistance) : [link]
Ráadásul a spanyoloktól egy hét alatt itt volt még januárban De lehet, hogy csak 5 nap volt :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#33388) btudos válasza moleculez (#33385) üzenetére


btudos
veterán

18-as Pro már az új design FaceID-val, a 2017-es még TouchID-s.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#33389) Kaba válasza milkabrams (#33386) üzenetére


Kaba
veterán

Nem lenne célszerűbb az Air 4-et máshol vásárolni,ott ahol olcsóbb mint a Telekomnál és raktáron is van.A kedvezményedet meg felhasználhatod más eszköz vásárlására.

[ Szerkesztve ]

(#33390) milkabrams válasza Kaba (#33389) üzenetére


milkabrams
őstag

Vagy 2 évig telefont nem akarok cserélni, laptoppal csak használt üzleti, így máshol nem tudom kihasználni a kedvezményeim, így lenne a legolcsóbb. Remélhetőleg nem tart sokáig a készlethiány.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33391) moleculez válasza btudos (#33388) üzenetére


moleculez
veterán

Igaz :R Ilyen rég volt iPad Pro-m? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33392) tl-x válasza Kaba (#33389) üzenetére


tl-x
őstag

Miért van az, hogy listaáron drágább a pro mint a
hivatalos eladóknál? Mindenféle kedvezménnyel is drágábban jön ki.

(#33393) Kaba válasza tl-x (#33392) üzenetére


Kaba
veterán

Ezért ajánlottam a fórumtársnak,hogy vegye meg az iPadot ott ,ahol olcsóbb,és a Telekomos kedvezménnyel vegyen mást,pl.mobilt,tévét,stb.

[ Szerkesztve ]

(#33394) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv ismét!
Még dilemmával küzdök, május elejéig el kellene dönteni, hogy iPad 8, vagy várjam meg az iPad 9-et, mert sokkal jobb lesz és a 8 ára még lentebb esik?

Amire használnám, youtube, netflix, hbogo és napi 3-4 óra Marvel Strike Force.

Megvennétek most az iPad 8-at és ha sokkal jobb lesz a 9, akkor vagy 30% buktával eladni vagy annyira nagy ugrás nem lesz a 9 a fenti feladatokra erőben? Hang nem érdekel, játék némán megy a többi bt fülessel.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#33395) Kaba válasza F.B.I. (#33394) üzenetére


Kaba
veterán

Várd meg az Április 20-i Apple bemutatót,akkor kiderül lesz e iPad 9.
Amennyiben nem akkor legkorábban az ősszel lehet belőle valami.

(#33396) F.B.I. válasza Kaba (#33395) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az már a nyakunkon, akkor mindenképpen. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#33397) moleculez válasza F.B.I. (#33394) üzenetére


moleculez
veterán

A sima 9-es az ősszel jön majd, most a Pro-k meg talán Mini jön. Ha nem fontos annyira, várd meg, de szvsz nagy különbség nem lesz. Amire használnád arra a 8 is bőven elég. Legutóbb az volt a pletyka, hogy az iPad Air 3 designt kapja meg a sima iPad vonal, ami teljesen elképzelhető.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33398) F.B.I. válasza moleculez (#33397) üzenetére


F.B.I.
veterán

Elgondolkodtató, végül is a forint nem fog feltörni, chip gyártással van gond.... :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#33399) milkabrams válasza F.B.I. (#33398) üzenetére


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Az új iPad pro érkezésekor van rá esély, hogy a régi, tehát 2020-as ára csökken?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#33400) moleculez válasza milkabrams (#33399) üzenetére


moleculez
veterán

Nem jellemző. :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.