Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Köszönöm a segítséget, valószínűleg egy ezüst Pro-t fogok venni, a 32 GB-os változatot. A már több mint 3 éves Galaxy Note 10.1-t szeretném leváltani.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12802) zolikaDB válasza Amalgam (#12800) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked lehet.
8-16 GB-os keszulekeim vannak 2010 ota. Jelenleg is 7.4GB szabad helyem van Air 2-n.

(#12803) vadászcsiga válasza Amalgam (#12801) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugyanaz mint zolikaDB-nél. Sosem telt még be egyik 16-os eszközöm sem.

(#12804) Amalgam válasza zolikaDB (#12802) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Én szeretem, ha sok a hely, a Note 3 belső tárhelye 32 GB, és van benne egy 64 GB-os memória kártya.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12805) Noxy válasza Amalgam (#12804) üzenetére


Noxy
veterán

Ez rendben is van, de ez
még nem ok arra, hogy a 16 GB-s eszközöket fikázd.
Örülj neki, hogy neked 1 mérettel nagyobb fa..d lesz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12806) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Ez a fajta vágott tok létezik Air2-re?
Keresem egy ideje alin meg ebay-en, de egyelőre nem sok sikerrel. :(

(#12807) ittakary válasza chatran (#12806) üzenetére


ittakary
nagyúr

veszel egy normál TPU tokot és kivágod

(#12808) Amalgam válasza Noxy (#12805) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Miért kell így beszélni? Nekem az a véleményem, hogy egy ilyen prémium terméknél ne fukarkodjanak már a tárhellyel. 2016-ban 32 kéne legyen a minimum. OK, az idei iPad-nak már annyi, de az iPhone-nál még nem, na de meglátjuk ősszel. Ez az én véleményem, nem kell érte felháborodni , ha nem értesz egyet vele.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12809) ZS3NI válasza Amalgam (#12808) üzenetére


ZS3NI
őstag

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12810) Noxy válasza Amalgam (#12808) üzenetére


Noxy
veterán

Te kezted a "
A 16 gigás Air, csak egy rossz vicc, meg a 16GB semmire sem elég"
Normálisan is le írhattad volna.
Pld: Sajnos nekem ennyi tárhely nem elég.
Amúgy meg ketten is reagáltak rajtam kívül 16 GB-s beszólásodra.
Itt meg a kutya sem kiváncsi rá, hogy mekkora SD kártya volt a droidos tabodban.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12811) Noxy válasza ZS3NI (#12809) üzenetére


Noxy
veterán

Ja. Jól látod. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12812) danilla válasza Amalgam (#12800) üzenetére


danilla
őstag

Már akinek :U 57 app van a tabomon, amiből 10-15-öt használok napi rendszerességgel, és van 4gb szabad helyem a 12-ből. Az, hogy a te "fogyasztási" szokásaidhoz nem passzol a 16gb, attól még másnak bőven elég lehet.

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#12813) Amalgam válasza danilla (#12812) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Lehetséges, de a véleményem továbbra is az, hogy már el kéne felejtse az Apple, a 16 GB-os változatot. Ez nem trollkodás, csak ez a véleményem, és tartom magam hozzá. Sajnálom, hogy van akinek ez nem tetszik, és ennyire felháborodik. Egy ilyen komoly cég, mint az Apple ne akarjon már ezen spórolni.

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12814) Ragnar95 válasza Amalgam (#12813) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem érné meg az Apple-nek emelni az alap memóriát, amíg a felhasználók nagy többségének elég a 16GB is. Persze sokaknak kevés és ezen csoportból sokan nem hajlandóak annyival többet fizetni a nagyobb tárhelyért, de az említett vásárlók nagy része végül inkább kompromisszumot köt és beéri 16GB-al, nem pártol át csak emiatt másik platformra.
Persze, pár $ hasznot ha elengedne az Apple, emelhetné az alap tárhelyet, de úgy tűnik, még mindig jobban megéri nekik pénzügyileg a 16-64GB felosztás, ami érthető is, mivel 32GB már nagyon sok embernek elég, ha annyira megemelnék az alap tárhelyet, gyakorlatilag senki se venne 64gigás modelleket.
Mondom ezt úgy, hogy az iPhone-om 64gigás és az iPadem 32-es, mert számomra is kínszenvedés 16gigán elférni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12815) zolikaDB válasza Amalgam (#12813) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez az, h nem sporol. Nyereszkedik. Ha veszik, mint a cukrot, azt csinal szo szerint, amit akar.

(#12816) ZS3NI válasza Amalgam (#12813) üzenetére


ZS3NI
őstag

Nem spórol rajta elhiheted, hanem inkább szép nagy hasznot hoz a nagyobb tárhely... Értsd már meg.

Nyilván az az érdekük, hogy minimális befektetéssel nagyobb hozam legyen. Nézd meg az árkülönbséged a 16 és a 64-es ipad között. Elhiheted, hogy nem a memória chip ára miatt van.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12817) univerzita válasza Amalgam (#12813) üzenetére


univerzita
addikt

Tudod bővíteni a tárhelyet és a aksi kapacitást,,egyben ". [link] Elnézést ez iPhone - ra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#12818) Amalgam válasza ZS3NI (#12816) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Nem is volna baj, ha nem lenne ez a nagy árkülömbség a 16, és a 64 GB-os változat között.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12819) Noxy válasza Amalgam (#12813) üzenetére


Noxy
veterán

Nem te vagy itt az első aki a droidról be esik ide, oszt mindjárt meg mondja a tutit az Apple-ről.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12820) Amalgam válasza Noxy (#12819) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Jól van, már megyek is, köszönöm a segítséget, elnézést a zavarásért, és az esetleges kellemetlenkedésekért.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#12821) danilla válasza Amalgam (#12813) üzenetére


danilla
őstag

Én nem háborodtam fel és nem is neveztelek trollnak, csak arra a hülyeségre reflektáltam, hogy a 16gb semmire nem elég, mert igen is elég tud lenni, csak nem mindenkinek. Mindazonáltal nem szomorkodnék ha legkisebb háttértár 32gb lenne, főleg, mert mások nagyon örülnének neki ;)

https://twitch.tv/ddplayzone

(#12822) univerzita válasza Amalgam (#12820) üzenetére


univerzita
addikt

Semmi gond, Noxy fórumtársunk nem rosszból gondolta. Bármikor kérdezzél, szívesen segítünk.

(#12823) chatran válasza danilla (#12821) üzenetére


chatran
őstag

Egyébként az iPad Pro-k már 32GB-tól indulnak. Szerintetek ezeket miért nem merték már kiadni 16GB-tal?

(#12824) Ragnar95 válasza chatran (#12823) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Air 2-höz képesti ártöbblet bőven indokolja a Pro-knál a tárhely növelését is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12825) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#12824) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg talán a Pro-t munkára szánják nem otthoni tartalom fogyasztásra nem?

(#12826) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#12825) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pontosan, más a célközönség is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12827) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Melyik app a legalkalmasabb arra, hogy az otthoni Windows-os rendszeremhez remote csatlakozhassak? Illetve egyáltalán mennyire működnek így jól a PC-s szoftverek iPad-ről vezérleve?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#12828) ittakary válasza haromegesz14 (#12827) üzenetére


ittakary
nagyúr

teamviewer

(#12829) thunderchild


thunderchild
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. A feleségemnek van egy iPad mini 4-ese, ami rengetegszer az ugynevezett dfu módba kerül és csak gépre kötve visszaállítással lehet újra megfelelő működésre bírni. Továbbá a facebook messenger sem működik zökkenőmentesen, lefagy, kilép, el sem indul, stb. Másnál is vannak hasonló gondok? A messenger gondolom szoftveres probléma, van rá valami megoldás?
A dfu-s dolog az lehet hardveres, vagy az is inkább szoftver? Jelenleg a legújabb oprendszer van a gépen.
Milyen megoldásokat tudtok javasolni a problémákra? Esetleg vigyük szervízbe?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#12830) vadászcsiga válasza thunderchild (#12829) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dfu szerintem hardveres. Szerviz.

(#12831) thunderchild válasza vadászcsiga (#12830) üzenetére


thunderchild
csendes tag

Hát ez nem jó hír. :(
Lehet, hogy rosszul írtam le a jelenséget, mert utána olvastam kicsit ennek a dfu-s dolognak.
Szóval a tablet azt produkálja, hogy random újraindul, de az almás logo-nál tovább nem jut és kikapcsol. Ha újra bekapcsoljuk ismét csak a logo-t mutatja szép fehér háttérrel és egyszer csak kikapcs. A feleségem e szerint szokta működésre bírni: [link]
Bocsánat, ha amatőr dolgokat kérdezek, vagy ha valamit rosszul értelmezek, de ez az első iOS-es készülékünk.

(#12832) Ragnar95 válasza thunderchild (#12831) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az nem DFU mód, egyszerűen nem bootol be a készülék.
Home+poweres újraindítást kéne kipróbálni, de ha restore, majd újként beállítás után is produkálja a jelenséget a gép, akkor biztosan hardveres a probléma.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12833) thunderchild válasza Ragnar95 (#12832) üzenetére


thunderchild
csendes tag

Visszaállítást és újként beállítást még nem próbáltuk. Remélem ez segít.
Köszönöm a válaszokat!

(#12834) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
a hétvégén én is beléptem az alma tulajok klubjába, és kaptam egy iPad mini-t (első gen). Arra gondoltam, hogy kb csak munkára használnám: szövegszerkesztés, némi táblázatkezelés, és internet esetenként.
szeretnék hozzá egy kis használható billentyűzetet is, amivel könnyebb lenne gépelgetni. Találtam az edigitalnál ezt a tokot (tok1, tok2) szerintetek jó lehet? Mekkora méret kell géphez? 8-9-10 collos?

Köszi a válaszokat előre is! :R

www.brczart.hu

(#12835) ittakary válasza deathtania (#12834) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem nem olyan nagy kunszt rákeresni, hogy hány inch-es kijelzője van az iPad Mininek. Amúgy 7,9"

(#12836) deathtania válasza ittakary (#12835) üzenetére


deathtania
senior tag

Köszi az nekem is megvolt, de mivel nem volt soha az életben tabletem, nem tudom mi számít. A 7,9 az csak a képernyő, vagy a fekete keret is számít? Melyikbe fog belemenni? Kisebbe vagy a nagyobba? Pont amiatt kérdezem, mert a káva nem tudom mennyit számít a méretben (mi van, ha a kijelző méret mellé vékonyabb fekete káva társul? Akkor a készülék átmérője ugye kisebb lesz. Aztán lehet hogy csak én dimenzionálom túl a dolgot... :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#12837) Ragnar95 válasza deathtania (#12836) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Értelemszerűen pont az általad vázolt probléma miatt a tokgyártók a kijelzőméretet adják meg az univerzális tokoknál, nem pedig a készülék átmérőjét :U
Tehát 8"-os készülékhez való billentyűzetet kell keresned.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12838) blakey válasza Ragnar95 (#12837) üzenetére


blakey
titán

készülék átmérőjét :Y (ezzel a kör bezárul) :) - átló

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12839) gzbotii válasza ZS3NI (#12809) üzenetére


gzbotii
veterán

Kollega a hülye, hogy szerintem manapság mar kurvara kevés a 16GB?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12840) ittakary válasza gzbotii (#12839) üzenetére


ittakary
nagyúr

1) emiatt miért lenne hülye bárki is? szerintem meg te vagy hülye, hogy emiatt hülyézel le másokat :)

2) hány milliószor kell leírni, hogy végre megjegyezzétek, hogy tárhelyre rámondani, hogy "sok vagy kevés" NEM LEHET mivel felhasználófüggő! Nekem tabletem életemben nem volt 16GBnál nagyobb mivel, még a felét SEM töltöm meg! Telefonból viszont szigorúan 64GBot veszek mindig.... na bumm. Ennyit erről hogy mi sok és mi kevés.

(#12841) ZS3NI válasza gzbotii (#12839) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ebből a gifből neked hogy jött le ez? :D az Apple kapzsisagara utaltam. Lol

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#12842) Ragnar95 válasza blakey (#12838) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, de asszem ez a mondandóm lényegén nem változtat :DDD :B

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12843) gzbotii válasza ittakary (#12840) üzenetére


gzbotii
veterán

1. Mar bocsanat, de ti mondtatok ra, hogy hulye
2. Szerintem meg minden Apple keszulek 7.8Mhz processzorral es 128KB RAMal kellene szerelni, mind az eredeti Macintosht. Annal tobb mar hulyeseg es faszmeregetes.
3. 2010ben mekkora volt a FB app? Asphalt 5? Hat egy 5 perces videofelvetel az iPhone 4-el neadj' Isten 3GSel?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12844) thunderchild


thunderchild
csendes tag

További segítséget szeretnék tőletek kérni.
A feleségem azt mondja hogy amióta megvettük a mini 4-et (2015. nov.) azóta nem egyszer fordult elő, hogy néhány alkalmazás (youtube, facebook, messenger, skype) úgy megfagyasztja a gépet, hogy csak a home+bekapcs gomb segít rajta egy újraindítással. Fagyott állapotban ha megnyomja a home gombot elkezd vibrálni a kép. Youtube esetében legtöbbször akkor jön elő a probléma, ha elfordítja a kijelzőt.
További probléma, ami elő szokott fordulni, hogy a skype és a messenger alkalmazások el sem indulnak. Ezt általában a gép ki-, majd bekapcsolása meg szokta oldani.
Tudtok valami meglodást a problémákra?
Szegeden van van esetleg szervíz?

[ Szerkesztve ]

(#12845) ittakary válasza thunderchild (#12844) üzenetére


ittakary
nagyúr

ugyenezt kérdezted meg múltkor

segítettek már neked, mondták hogy vidd vissza garanciális cserére

hivatalos Apple szervizbe kell vinned, ahol INGYEN foglalkoznak a problémáddal

ha nincs ilyen a városodban, akkor a budapesti szervizek postázás útján is vállalják az ügyintézést (pl iStyle)

De még egyszer akkor elmondom:

- próbáltad már a gyári visszaállítást? (számítógépen dugjátok rá iTunes-ra és nyomjatok rá a Visszaálítás gombra!)

[ Szerkesztve ]

(#12846) blakey válasza thunderchild (#12844) üzenetére


blakey
titán

Ha a gyári visszaállítás nem oldja meg akkor szervíz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12847) thunderchild válasza ittakary (#12845) üzenetére


thunderchild
csendes tag

Én kérek elnézést!

(#12848) ittakary válasza thunderchild (#12847) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem kell elnézést kérni, csak ha már a többiek veszi a fáradtságot és segítenek neked, legalább figyelj oda rájuk és olvasd el, amit írnak :R

(#12849) thunderchild válasza blakey (#12846) üzenetére


thunderchild
csendes tag

A bootolás közben kikapcsol probléma még nem jelentkezett visszaállítás óta, de a fenti jelenségek igen.
Akkor sajnos servíz. :(

[ Szerkesztve ]

(#12850) thunderchild válasza ittakary (#12848) üzenetére


thunderchild
csendes tag

Oda figyeltem, meg is csináltuk a visszaállítás.
Abban persze hibás vagyok, hogy nem írta oda, hogy az utóbb leírt problémák egy része az után is jelentkezett.
Ezúton is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.