Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12402) zolikaDB válasza Ragnar95 (#12399) üzenetére


zolikaDB
veterán

Finoman ugye lehet kicsit tolni ezen a 3 even.
Van egy szep ipadunk, tegyuk fel, Air 2.
Elhatarozzuk, h iOS 9 fole nem frissitunk. Oke. Megvannak a kialakult szokasaink, itt nem a profi felhasznalokrol beszelek, akinek sokszor munkaeszkoz a tablet. Nagyjabol van par darab app, amit mindig hasznalunk. Tegyuk fel, iOS 9.5 lesz az uccso, amit felrakunk. Csinalunk szepen egy mentest iTunes-szban egy friss rendszerrol, appokkal, az appok telepitofajljait elmentjuk gondosan, es innentol csak elunk a mának.
Ha vmi gebasz lenne, visszaallitas, es ha vinnyogna az Appstore, akkor a geprol telepitjuk dupla kattal az alkalmazasainkat.
Eppenseggel jarhato ut, nemde?

[ Szerkesztve ]

(#12403) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, ipad mini 3-at vennek, mennyire hasznalhato manapsag? Nem keves az 1G ram? Bongeszes, online videozas es jatek lenne a cel.
Normal jack fules belemegy?
Gmail es Hangouts kliensek vannak ra, hasznalhatoak?

(#12404) Handball94 válasza sto1911 (#12403) üzenetére


Handball94
aktív tag

Hardveresen ugyanaz mind a Mini2, egyetlen különbség az ujjlenyomatolvasó, így ha nem kimondottan emiatt kell jobban megérheti egy Mini2.
Szerintem még használható, újratöltődés a böngészőben van a Ram miatt, de szerintem más hátrány nincs.
Normál jack belemegy, Gmail klienset használok rajta, Hangoutsról nincs tapasztalatom.

(#12405) sto1911 válasza Handball94 (#12404) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi az infokat!

Most akcioban olcsobban jon ki, mint egy mini 2 :D Vagy van 90-nel olcsobban barmilyen iPad ujonnan?

Skype van ra egyebkent? Ill. ingyenes jatekok vannak a Store-ban?
A 16GB-bol mennyi hasznalhato marad?

[ Szerkesztve ]

(#12406) blakey válasza sto1911 (#12405) üzenetére


blakey
titán

Minden van amire szükséged lesz, 16 GB nem sokra elég, de ez egyén függő, nekem lassan a 32GB is kevés. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12407) Handball94 válasza sto1911 (#12405) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nem derült ki a kérdésedből, hogy újonnan vennéd, ha a mini3 az akciós akkor igen, az éri meg jobban, :)
Rengeteg alkalmazás van rá, szerintem nem lesz vele gondod.

(#12408) sto1911 válasza Handball94 (#12407) üzenetére


sto1911
veterán

Mindenkeppen ujat szeretnek venni, az istyle.eu-tol.
Esetleg valami ervenyes kupon letezik most?

Nincs tapasztalatom mekkorak az alkalmazasok, terv szerint semmi komoly alkalmazas nem lesz ra telepitve a Gmail, Hangouts es Skype trion kivul. Kartyajatekok, meg ilyen asszonynak valok (neki vennem egyebkent) appok, esetleg a Don't Starve lenne telepitve.

Koszi mindkettotoknek!

(#12409) tigomigocika válasza sto1911 (#12408) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Mini 2

egy éves és ez alatt 7% esett le az akkuból....
Teljesen jó

használtan vettem 4 hónapja 50k-ba fájt....
Csak ajánlani tudom

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#12410) sto1911 válasza tigomigocika (#12409) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi!
Azert gondolkodok ujban, mert egyreszt hasznaltan nem nagyon van helyben, postaztatni meg latatlanban hasznaltat venni meg nem merek. Kinai normalisabb tabletet akartam venni, de nincs EU raktaron ami kellene, kinabol hozatva meg majdnem Mini 3 arban van, hat akkor kiprobalok egyet, hatha bejon. Legelso iPadem volt annak idejen, de hol van mar az az ido :D

Tenyleg, az meg jo valamire?

(#12412) Ragnar95 válasza zolikaDB (#12402) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem járható út, hiszen ha valami gond van, nem tudsz a jelenlegi rendszerre restore-olni amennyiben azóta megjelent újabb, egyedül a készüléken nyomott teljes visszaállítás tartja meg a jelenlegi rendszert, de az meg JB esetén nem működik.
Ráadásul appoknál is erősen kompromisszumos megoldás ez, mivel az általad használt appokat se fogod tudni frissíteni idővel, így nem kapod meg az új funkciókat. Arról már nem is beszélve, hogy mivan, ha szeretnél kipróbálni új appokat is, ne adj isten még játszanál is, mivel a játékok általában még korábban elkezdenek újabb szoftverért, sőt sokszor újabb hardverért "könyörögni", mint az appok.
local1: nem hiszek az összeesküvés elméletekben, az általad vázoltban pedig azért sem, mert direkt lassítania semmiképp nem érné meg az Apple-nek a régebbi készülékeket. Erősen kétélű kard ez, sok felhasználó nem vesz új készüléket, ha használhatatlan szintre lassul a régije egy frissítés után, inkább márkát vált. Ha pedig kitudódna, hogy direkt lassít az Apple, abból óriási botrány lenne. Egész egyszerűen nem fordítanak nagy valószínűséggel annyi időt a régi készülékekre való optimalizálásra, mint az újak esetében és ez a hardveres gyengeséggel karöltve elég a lassuláshoz. A hardver bőven elég általában a megjelenéstől számított 2évig, szóval ez megint rossz érv, hogy a gonosz kapitalista Apple miért nem duplázza a RAM-ot, meg a processzor órajelét. Azért nem teszi, mert ennyivel is tökéletesen fut a rendszer, hülye lenne a saját profitját csökkenteni bármennyivel is.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12413) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#12412) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs értelmes alternatíva ipadre, ezt az apple is jól tudja.

(#12415) pszihó


pszihó
aktív tag

Üdv. Kezdö vagyok a tèmában. Remélem nem var ez kèrdés. Van olyan program, vagy módszer. Amivel láthatom az iPad 3 Mini filerendszerét Pc vél összekötve. Köszi.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#12416) Noxy válasza pszihó (#12415) üzenetére


Noxy
veterán

iFunbox, de csak JB után láthatod a teljes fájlrendszert.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12417) pszihó válasza Noxy (#12416) üzenetére


pszihó
aktív tag

Köszi

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#12419) sto1911 válasza #05304832 (#12418) üzenetére


sto1911
veterán

Debrecenben mar csak ezen az egy helyen van apple: http://www.apple4you.hu/
Esetleg mediaban, ha van kirakva.

(#12421) csab2


csab2
veterán

Hogyan lehet az iPad billentyűzetét áthelyezni? Régebben lehetett.
Most vagy egyben van lent, illetve közepén, vagy osztva középen.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12422) Noxy válasza csab2 (#12421) üzenetére


Noxy
veterán

Mert, hova szeretnéd?
Amúgy régebben sem lehetett ezeken kívűl.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12423) vadászcsiga válasza csab2 (#12421) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dokkolás feloldása, majd ugyanazzal a billel toligászod fel le ahogy tetszik. Ezeken kívül tényleg nem lehet sehova áthelyezni.

(#12424) gergiboy07


gergiboy07
csendes tag

Üdv srácok !
Tablet vásárlás előtt állok, és ki szeretném próbálni az IOS világát.
A keretemen belüli legfrissebb modell az Ipad mini 4, viszont az hardveresen gyengébb mint az Air 2. Ebben az esetben inkabb az Air 2-t vegyem meg? Mivel kijött a 9.7-es Pro ezért mennyi ideig lesz rá support ?

Az önbizalom a siker első titka

(#12425) lacy86 válasza gergiboy07 (#12424) üzenetére


lacy86
addikt

Nem olyan gyenge az Air2 hardvere, igy szerintem 2-3 evig biztos leszra support
Ha pedig nagyon-nagyon hosszutavra gondolsz akkor ipad pro :B
( utobbit szerintem nem fogod meg annyira se kihasznalni mint az Air2-t )

(#12426) gergiboy07 válasza lacy86 (#12425) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Hát nincs 240e egy ipad-re, így is nyári munkából fogom finanszírozni :D

Az önbizalom a siker első titka

(#12427) Süvi válasza gergiboy07 (#12426) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Nem akarok senkit se reklámozni.
Van a vaterán egy hölgy, aki kintről hoz be, ÁFÁ-s számla, eredeti, bontatlan.
Előre kell utalni, de szerződést kötsz vele. Több ember már vásárolt tőle, érdemes visszaolvasni.
Előbb beszéltem vele tisztességesnek tűnik.
Én valószínű fogok rendelni tőle egy 128-as prot tollal szinte 32-es árban.

Ha nem jegyzetelsz tollal , bőven nagyon jó lesz az AIR2 hosszú évekig és felesleges a Pro.

[ Szerkesztve ]

(#12430) lacy86 válasza #05304832 (#12429) üzenetére


lacy86
addikt

Ot mar nekem is ajanlottak
Asszem korabban azt irtak, hogy min 1 honap

(#12432) lacy86 válasza #05304832 (#12431) üzenetére


lacy86
addikt

Elore fizetessel nincs infom
Kerdezzetek ra emailben, csak valaszol ha kell neki a zseton :DD

(#12433) Süvi válasza #05304832 (#12429) üzenetére


Süvi
őstag

Válaszol, rendesnek tűnik.
15-25 munkanap a szállítás
max. 30 munkanap a vám
Szerintem 2 hónappal kell kalkulálni és nem lesz nagy csalódás. (Legalább megjön a tok és a fólia kínából, mire USÁ-ból a tablet :) )
Teljes összeg, átvételi bizonylat, szerződés, ha megvan az áru 27%-os áfás számla.
Van neki most raktáron is, a számla miatt így is olcsóbb, mint máshol.

Fontos: A hölgyet nem ismerem személyesen, üzletet még nem kötöttem vele, ezért nem szeretném ajánlgatni.
Úgy kell kezelni, mint a tőzsdét: annyi pénzzel érdemes üzletelni, amennyit hajlandó vagy elveszíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#12434) Süvi válasza #05304832 (#12428) üzenetére


Süvi
őstag

Elég jó árak ezek is.
Holnap fel fogom hívni.
Amiben szinte biztos vagyok: Teljes Csomag 175 890 Ft na ilyen nem lesz, viszont lesz Extra csomag 182.000 -ért, vagy pont elfogyott és jön új szállítmány stb :)

Ez mindenhol így van, ahol "több csomag van".
Vannak az árukeresős árak és a valós árak :)

[ Szerkesztve ]

(#12436) Süvi válasza #05304832 (#12435) üzenetére


Süvi
őstag

Vatarán kívül olcsóbb a hölgy esetében 4-5 E Ft-tal és csak 1500 -2000 a szállítás, és van személyes átvétel is.

(#12438) Süvi válasza #05304832 (#12437) üzenetére


Süvi
őstag

A tárhelyen variálok magamban, ezt már sok évre akarom venni 3-5.
64-es az Air2, az lenne a tökéletes.

Van egy alkalmazás, amit nagyon sokat használok, az sokat foglal és folyamatosan bővül.
És a kamera miatt akármilyen gáz, a tablettel fogok fényképezni és videózni :)
De folyamatosan gondolkozom még, a színén is.
Volt már silver,gold, most vagy fekete vagy rose lesz.

Ha a 185 tényleg annyi és van számla, akkor azt érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#12440) Süvi válasza #05304832 (#12439) üzenetére


Süvi
őstag

Ki tudtad próbálni a tollat?
Nagyon gáz, hogy Pesten sincs semmilyen boltban készleten.
Csúnya dolog, de lehet hogy rendelek neten egyet, elmegyek a MM-ba, ha Pesten leszek istlyba és .... :)

[ Szerkesztve ]

(#12442) csab2 válasza vadászcsiga (#12423) üzenetére


csab2
veterán

Hát ez az! Nálam nem lehet toligászni sehova. Vagy dokkolva van de akkor csak egybe lehet, vagy nincs dokkolva, de akkor meg csak a kijelző közepén lehet. Olyant pl. nem tudok elővarázsolni, hogy kettőbe legyen a kijelző közepén.
Vagy ez minin nem működik?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#12443) milszab válasza csab2 (#12442) üzenetére


milszab
senior tag

2 újjal szét húzod és kész.

(#12444) Süvi válasza #05304832 (#12439) üzenetére


Süvi
őstag

Felhívtam az első két helyet, teljesen normálisak.
179-182 a 32-es, ingyen szállítanak
128-as nincs, de olyan 225 körül van.
Bontatlan, számlás.

(#12446) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem! :)

16GB-os Ipad elég lenne az általam felsorolt dolgokra?

Facebook, messenger, böngészés, youtube, ebookok, office alkalazások (word, excel ppt, onenote) evernote? + 1GB zene (haa cefet jó hangzást biztosít és nagyon beszippantana váltanék 64gb-osra, úgyis kevés veszteséggel el lehet adni az aple termékeket... :) ) meg max még egyszerre 1 film avagy 2-3 sorozat rész. Nem 4k-ban persze. Zene annyira nem is lényeges max 1-2 album ami auzn a héten menő nálam :) de film sem sűrű eset lenne, helyette mondjuk 1-2 apró játék, pl 2048 szintű... nem nagyon akaródzok játszogatni (persze lehet ipad-en beszippantana :D de erre ott az előbb felsorolt lehetőség, váltás 64esre :D

[ Szerkesztve ]

(#12448) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Ipad mini 2-re tudnátok ajánlani jó szilikon tokot? Sajnos a sima minihez tendeltem és nagy bele.

(#12449) milszab válasza SoldierL (#12448) üzenetére


milszab
senior tag

Nekem a mini 1 tokja teljesen jó a 2-höz is. Lehet akkor az ne mis mini tok?!

(#12450) Süvi válasza kkdesign (#12446) üzenetére


Süvi
őstag

Határeset, a kérdés az, hogy most mennyi lenne a különbözet.
~12 GB a szabad alapból
4 Office alkalmazás üresen 2 GB

Vannak tárhelynövelő eszközök (memóriakártya, pendrive, winyót meghajtó eszköz, stb), ahol lehet pl filmeket tárolni.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.