Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1771) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!

Úgy láttam (#1719) hsrasus kolléga hozzászólására nem érkezett válasz.
Jelenlegi helyzetem nagyon hasonló az övéhez:
- 4800 petákért kapok 500/22-es UPC-s internet (kérdeztem tavaly ugyanitt hogy várjak-e a Digire - jó hogy nem tettem, 1+ évig nem lett volna netem :DDD)
- hűség már nincs
- lenne 3100-ért 1000/300-as Digi
- Budapest XI. Bikás park környéke
- 500as letöltés nekem elég, de a több jobb
- 300-as feltöltési sebesség viszont jó lenne (a családban mások is használják a file/plex szerveremet)
- a lakásom nem panel, nem tudom mennyire lényeges (úgy látom panel a Digi fő teülete)

Kérdéseim:
1. Mit tudni a stabilitásról és a valós sávszélességről?
Barátnőm előző lakásában ugyanebben a kerületben (Sáfrány u., panel) a garantált 100/20 sincs meg, és egyszerűen nem hiszi el neki az ügyfélszolgálat. Mindig azzal jönnek, hogy ne wifin mérje. Nem azon mérjük. Albérlőnek jó így, feladtuk.
UPC-vel nincs bajom, tavaly szeptember óta van meg, eddig egyetlen egyszer nem vettem észre hogy megszakadt volna vagy leesett volna a sávszélesség a maximális 500/22 alá.
2. Milyen eszközt adnak?
Kapok-e egyben modem-router dobozt/szettet? UPC connect box furcsa egy állatfaj, de eddig teszi a dolgát. Így nem vettem normális routert. Nem mindegy, mert 30-40k körül vannak azok amik IT-s ismerősök ajánlása alapján jók lennének.
3. Mit húznak be és meddig?
Van otthon 10m hálózati kábel és nem igazán tétel még 10-15m, csak rá kell készülnöm, ha a bejárati ajtónál azt mondja a szaki hogy na szevasz. A router helye a nappaliban kábelileg 15-20m az ajtótól, UPC-s muksó el se vágta a tekercset, adott vagy 30m kábelt hogy tegyem ahova szeretném. Nyilván ez lehet emberfüggő is, hogy ki jön szerelni.

"Csak" ennyi. Minden segítséget köszönök :R

Truss me, I'm an engineer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.