Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#14651) snowdog válasza kulatyor (#14650) üzenetére


snowdog
veterán

Az utóbbi 10-20 hozzászólás a warez tilalmáról szólt. Ez keményen abba a kategóriába tartozik.

(#14652) kulatyor válasza snowdog (#14651) üzenetére


kulatyor
csendes tag

És ha innen lett ilyen formában akkor is warez?
http://viewitem.eim.ebay.hu/IGO-DVBT-DAB--Digitaler-Radio-Emfpang-1-Din-7-Autoradio-GPS-NAVI-DVD-TMC-XI735/181096058613/item

Több naviboxhoz is adják az igo-t.

(#14653) snowdog válasza kulatyor (#14652) üzenetére


snowdog
veterán

Bocs, de akkor mi a kérdés? Beteszed az SD kártyát, elindítod a programot, és mész amerre mondja. :D

u.i a képen nem pont az a gép látható, mint amiről kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

(#14654) kulatyor válasza snowdog (#14653) üzenetére


kulatyor
csendes tag

Igaz , nem volt pontos a fogalmazás , olyan naviboxot vagy valami hasonlot keresek ami jo a kenwood-hoz, a hirdetett rádiot kaptam de nem ajo az autóba mert nem nyilik ki a képernyő rendesen-(c4-picasso) egy takaró ajtó miatt.
A kenwood másként nyilik.

(#14655) kulatyor válasza kulatyor (#14654) üzenetére


kulatyor
csendes tag

valami ilyent keresek...
http://www.youtube.com/watch?v=R6YcK__cV2I

(#14656) snowdog válasza kulatyor (#14655) üzenetére


snowdog
veterán

A videón egy Destinator navi program látható, de ez most lényegtelen. Nyilván valahogy megoldható, ha másnál működik, de ebben a topikban nem ez a téma.

(#14657) srudi


srudi
tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy elindulok y pontba. Ez kb. 200 km. visszafelé nem ugyanazon az útvonalon hozz vissza. Ugyanezt a térképet használva, Budapesten minden alkalommal más útvonalon visz a végcélig.

(#14658) TRob1 válasza srudi (#14657) üzenetére


TRob1
veterán

Pl. egyirányú utcák? Vagy balra kanyarodni tilos táblák? Esetleg TMC is belekalkulálva? Vagy akár a köv. alkalommal már pl. a gyors helyett a rövid útvonalat választottad akár akaratlanul is? Vagy...

¤ R'n'R ¤

(#14659) snowdog válasza srudi (#14657) üzenetére


snowdog
veterán

Budapesten minden alkalommal más a forgalmi helyzet. Ez egy ilyen okos program. :D

(#14660) Badcraft


Badcraft
csendes tag

Sziasztok!
Nexus 4 telefonra milyen iGo megoldást tudnátok ajánlani?
A kijelző felbontása 1280*768
Próbáltam az 1280*720 ast, de az első indításkor nem lehet a tovább gombra nyomni, mert nem is látszik, illetve egy 1196*768 as szerkesztett sys.txt fájlal is próbáltam, de ez sem tökéletes, mert itt meg a képernyő forgatásnál van hogy egymásra pakol két szöveget is és nem látható, szóval megjelenítési hibái vannak!

Köszi a segítséget előre is!

(valamilyen költségkímélő megoldásra gondoltam)

(#14661) snowdog válasza Badcraft (#14660) üzenetére


snowdog
veterán

Próbáltam rákeresni, de úgy tűnik legálisan utólag nem tehető fel, legalábbis semmi nyomát nem találtam (hogy gyárilag van-e rajta arról sem találtam semmit). Ha kicsit visszaolvasol megtudod ennél több segítséget miért nem fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#14662) bagira48


bagira48
csendes tag

http://data.hu/get/6521709/Holtankoljak_2013.05.08.RAR

(#14664) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, TomTom One keszulekre felmenne az iGo ? van egy ilyen keszulekem de csak nemet nyelv van benne, le kellene csereljem valamire a programjat, esetleg valami hasznalhato GPS program ? Jah es kamionos uzemmod is kellene a programba legyen

[ Szerkesztve ]

(#14665) gipsztigris válasza SirAlo (#14664) üzenetére


gipsztigris
addikt

Negatív! TomTom-nak zárt oprendszere van, CSAK TomTom futtatható rajta.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14666) SirAlo válasza gipsztigris (#14665) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Ertem, az se lenne gond ha tomtom csak egy magyar valtozat kellene , ha egy TomTom programot toltenek az elfutna rajta?

(#14667) SirAlo válasza SirAlo (#14666) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Vagy nem lehet valahol atallitni a nyelvet a mostani softverbe? nem talalom sehol, 705.1485 verzio van rajta es olasz

(#14668) s.martin69


s.martin69
csendes tag

Üdv mindenkinek!
P.Lajosnak még egyszer köszönném az UX-eket, nagyon jók.
A következő UX-ben szívesen látnám (mivel sofőr) vagyok, a
ZoZo skinben meglévő opciót: A vezetési képernyőn útvonallal, útvonal nélkül
a jobb oldalon alul a kis lombik ikonra kattintva, sötétkék háttérrel megjelenő
"Jelenlegi út " ill: tovább lépve a "Statisztika" összes adattal mert ez szerintem
nagyon jó, mert ez úgy működik mint egy digitális tachográf, amikor megy az autó
akkor elindul a menetidő amikor áll akkor az állásidő megy. Tapasztalatom
szerint 5km/h a határ ahol menetidőt ill, ez alatt állásidőt számol.
Még az tetszik az egészben hogy ez bármikor újraindítható illetve megállítható.
Persze ezt mind az UX készítés lehetőségeken belül.

Köszönettel:S.martin

(#14669) plajos válasza s.martin69 (#14668) üzenetére


plajos
aktív tag

A Cockpit_core UX tartalmaz ilyet. Hozz létre egy útvonalat , majd bökj a vezetés képernyőn az alsó sávra. A helyi menüből bökj az Útvonaladatok piktogramra (út rajta egy "i" betű). Ott látod a kért adatokat.

(#14670) s.martin69 válasza plajos (#14669) üzenetére


s.martin69
csendes tag

Köszönöm a választ!

De a lényeg az volna hogy útvonal nélkül is mutassa az infókat.

Üdv: S.martin

(#14671) sbamar


sbamar
csendes tag

Sziasztok!

Kml formátumú poi adatbázist mivel lehetne átalakítani speedcam-es formátumra?
Illetve van-e valami legális (lehetőleg ingyenes) hozzáférés speedcam adatbázishoz a Poiplaza-n kívül?
Ott több kategóriánál nincs lehetőség speedcam verzióban letölteni az adatokat. (Pl.: vasúti átkelők, magasság korlátozások, stb.) Ha pedig csak poi-ként teszem fel ezeket, úgy nem sok haszna van...
Köszi a válaszokat!

Amar

(#14672) snowdog válasza sbamar (#14671) üzenetére


snowdog
veterán

Ilyen helyet nem találsz. A normálisan leválogatott ingyenes (akár fizetős) adatbázis nagyon ritka. A legegyszerűbb, ha ebben a topikban keresgélsz. Akkor ilyeneket fogsz találni. [link]

(#14673) plajos válasza sbamar (#14671) üzenetére


plajos
aktív tag

Magyarországi vasúti átjárókat és magasságkorlátozásokat itt találsz: [link]

(#14674) sbamar válasza plajos (#14673) üzenetére


sbamar
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Az a kérdés még nyitott maradt, hogy mi módon tudnám átalakítani a kml fájlokat txt-re?
Nyilván lehetne manuálisan egyesével, de azért ez elég horror elfoglaltság egy nagyobb állomány esetén...
Nincs valami automatizált megoldás erre?
Poi adatbázis szerkesztésére milyen programot javasolnátok?
A Poi Explorer nálam nem működik. (Az importálandó kml fájlokra azt mondja, hogy nincs bennük poi.)
Az upoi editor pedig nagyobb állományok esetén (5-6Mb) lefagy - legalábbis nálam...

(#14675) Attila_1976 válasza sbamar (#14674) üzenetére


Attila_1976
csendes tag

https://poi.ashus.net/
Beregisztrálsz, feltöltöd a .kml fájlodat és .csv vagy .upoi kiterjesztésüvé alakítva letöltheted onnan. Pl. a letöltött .upoi fájlt társíthatod a jegyzettömbbel vagy átírhatod .txt-re. Én ezzel a módszerrel alakítom át a kedvencekben elmentett cimeimet .kml fájl-ra. 1800db. általam elmentett cimet csináltam már így....

[ Szerkesztve ]

(#14676) marekocska válasza fzotya (#120) üzenetére


marekocska
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok itt, és azért bátorkodtam szólni, mert van egy kis problémám és úgy látom, itt sok a hozzáértő...én meg zokni vagyok ebben a témában. Szóval van egy HD fölbontású navim, rajta Igo Primo, a legújabb. Letöltöttem hozzá hangokat,, egy hangcsomagot ami Igo 8-hoz való, amiből engem főleg a Székely Isti érdekelne, de hiába másoltam be a megfelelő mappába, nem lehet kiválasztani egy új hangot sem, mert azt írja ki, hogy nem tud betölteni valami voice_big.bmp fájlt (vagy valami hasonló elnevezése van, de az tuti, hogy .bmp fájl). Megnéztem egy hangfájlt, és azt láttam, hogy a zip-en belül van egy ilyen nevű fájl benne, kb. 700kB-os, de csak egy darab (az összes új hangban így van). A többi hangfájlban, amik eredetileg benne voltak a Primo-ban, két ilyen .bmp fájl van, egyik kb. ekkora terjedelmű, de a másik jóval nagyobb. Biztos, hogy ezzel a .bmp-vel van valami inkompatibilitási probléma, ezért érdeklődnék, hogy van-e már megoldás erre a hibára? Ha igen, legyetek kedvesek segíteni nekem ebben!
Előre is köszönöm: Márk
:DDD

(#14677) kuksa90 válasza marekocska (#14676) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem jó a hangcsomagod. Olyat keress, aminek "-lua" a vége.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14678) csferke válasza plajos (#14673) üzenetére


csferke
senior tag

Magyarországi vasúti átjárókat és magasságkorlátozásokat itt találsz

Letöltöttem, belenéztem.
Többek között van benne SPC_HU_alagut.txt (ilyen formátumú a többi is).
Nálam viszont speedcam_Magyar_alagut.txt.
Feltételezem, hogy függetlenül a .txt előtti résztől az azonos (_alagut, _lampas, _vasut stb) file-okat kell törölni és az újakat bemásolni.
Az nem lesz gond ha benn maradnak mások is amelyek a HU-ra vonatkoznak de a .txt előtti rész másmilyen megfogalmazású (pl. speedcam_magyar_hatar.txt)?
És mégegy kérdés. Másolás után van-e még teendőm, vagy a következő indításkor a program felismeri az újakat és azokat használja?

köszi

(#14679) kuksa90 válasza csferke (#14678) üzenetére


kuksa90
őstag

A név nyugodtan maradhat, semmit nem befolyásol - ellenben jelentősen megnöveli az átláthatóságot. Amelyik kell, azt hagyd meg, a többit töröld. Töröld a teljes speedcam mappa tartalmát, csak a txt-k legyenek benne. A program a következő indításkor megoldja.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14680) csferke válasza kuksa90 (#14679) üzenetére


csferke
senior tag

Köszönöm.
Eddig is csak *.txt-k voltak. Plusz még két file speedcam.spdb és SpeedcapUpdates.spud. Ezt a kettőt a program generálja? Tehát ha bármikor új *.txt filet adok hozzá (újat, frissítést...) akkor törölni kell az spdb és spud fileokat?

(#14681) DM43 válasza csferke (#14680) üzenetére


DM43
Topikgazda

Igen

(#14683) snowdog válasza #46372352 (#14682) üzenetére


snowdog
veterán

Mindkettő TopMap.

(#14685) KOSZIPETYA


KOSZIPETYA
csendes tag

Sziasztok! Megtudná-e mondani valaki,h a Galaxy tab 2 7.0-ásom szoftverfrissítés után miért nem fogadja el az Igo primót??? Azt írja ki,hogy tegyek be Primo sd kártyát amin térképek vannak.Holott előtte ugyan ez tök jól működött.Köszi

(#14689) Bog válasza KOSZIPETYA (#14685) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ott érdeklődj, ahol vetted a szoftvert. Kösz, hogy figyelmesen elolvastad a regisztráció során az alapelveket.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14690) kuksa90 válasza Bog (#14689) üzenetére


kuksa90
őstag

:)

De ki az a Károly, és hova navigál??? :D

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14691) Bog válasza kuksa90 (#14690) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Károly a régi autóm.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14692) halisa


halisa
tag

Sziasztok. Egy kollégámnak segítenék a térkép frissítésében . A navigáción IGO 8.3 -as verzió van.
A primo térképeket fel lehet rá tenni ? Fogja kezelni?

(#14693) snowdog válasza halisa (#14692) üzenetére


snowdog
veterán

Te aztán bátor vagy, hogy a hárommal ez előtti dörgedelem után így rá mersz kérdezni! :D

Egyébként igen. :)

(#14694) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
A Névjegy --> Statisztikai adatokat hol tárolja a Primo?
Eltűntek az eddig megtett adatok, viszont van egy hónapos mentésem a save könyvtárról. Tehát mit, melyik fájlt másoljam vissza?

(#14695) beach head


beach head
senior tag

sziasztok wayteq x850eshez melyik lenne a legjobb verziójú primo, amiben nincs bluetooth meg stb ilyen felesleges opció?

(#14696) beller válasza beach head (#14695) üzenetére


beller
aktív tag

Elmész a boltba és megmondják:)

(#14697) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Valaki hozzáértő világosítsa már meg az elmémet. Hogyan is van ez a dolog a POI-kal, speedcam-okkal?

1. Speedcam - /content/speedcam/ mappa tartalma - speedcam.spdb, *.txt és SpeedcamUpdates.spud
Valahol olvastam, hogy a txt állományokra nincs szükség csak amíg a program el nem készíti az spdb és spud file-okat. Ez ok, csak fogja a helyet a kártyán (azért persze ezeket a txt-ket eltároltam a PC-n).
Mi van akkor ha hozzá szeretnék adni egy-egy update-t?
Az iGo kibővíti az spdb-t vagy csak felülírja?
Mi van akkor ha hozzá szeretnék adni egy új kategóriát pl. súlykorlátozás, szélesség, fizetőkapu stb.?
Az spdb mérete így igencsak növekszik. Az spdud miért 0 bájt, így kell lennie?

2. Hasonlóak a tudásomban a szürke foltok a /content/userdata/poi/ mappa tartalmát illetően is.

Esetleg valami hivatkozás is megfelelne, hogy hol tudok meg ezekről a témákról valamit a neten.

köszi

(#14698) snowdog válasza csferke (#14697) üzenetére


snowdog
veterán

Kétféle POI-t kezel a Primo. Gyáriakat, és a felhasználók által készítetteket. A gyáriak a /content/poi/ mappában vannak, a felhasználóiak a /content/userdata/poi/ mappában.

A gyáriakat készen kapjuk, a felhasználóikat valakinek el kell készítenie. Egy ilyen gyűjtőhely a POIplaza. [link]

(#14699) sgamez


sgamez
tag

Igo8 ból Andoidos Primo ba hogy tudom átmenteni a kedvenceket?

(#14700) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok !
Létezik olyan leírás ami primonál a sys.txt tartalmát elmagyarázza ( mi mit csinál , nagyjából ) ?
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.