Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#14401) Attila_1976 válasza BullZeye (#14351) üzenetére


Attila_1976
csendes tag

A maximális hangerő problémára megoldás lehet ha a sys.txt-ben az "os volume" sor elé egy pontos vesszőt teszünk. Ezután bekapcsoláskor az utoljára beállított hangerőt fogjuk kapni.
[sound]
;os_volume="255"

(#14402) s.martin69


s.martin69
csendes tag

Sziasztok!
A gondom az lenne hogy a hasznos helyek
listáján minden kétszer van pl:boltok,benzinkutak.
Hogy lehetne javítani?

Köszönettel: Steve

(#14403) makkiadam


makkiadam
csendes tag

Sziasztok. Azert irok, mert adodott egy problemam. Adott egy Primo 2.4 soft hozza GNS TMC vevo. Egeszen a mai napig tokeletesen mukodott. Tudni kell,hogy felmasoltam a Plajos ux kollekciojabol a TMC UPGRADE HU fajlt, ezaltal lehetoseg lett kezi, fix TMC ado keresésére. Ez eddig mukodottt is. Talált TMC adást , PETOFI RADIO FM 93.1, és KÉK DUNA RÁDIÓ FM 91.5, de nem tolti le. Nem tudom mi okozza a problemat. Probaltam manualisan is meg mindenfelekeppen, eredmenytelenul. Most kitoroltem az ux mappabol a fajlt es toroltem a SAVE mappat is, meg nem tudom, hogy segitett-e mivel jelenleg itt a Felvidéken nem tudom elég erosen fogni a TMC adást. Véleményetek? Koszi. Adam

(#14404) Babsanyi válasza Babsanyi (#14368) üzenetére


Babsanyi
csendes tag

Hát választ nem kaptam, de napok óta dolgozom a projekten. Elemezgetem a file-ok tartalmát, hol bvannak utalások, mit mikor használ. Már ki tudok cserélni minden funkcióhoz rendelt hangot, most a radarjelzés alapból szonárhang nálam. De mint a kabaréban.... Az a rohadt idegesítő éles csipogás még mindig előjön néha radarjelzéskor és egyszerűen nem tudom, hol van utalás rá, hol állították be, de ami a legbosszantóbb, hogy nem tudom mi váltja ki, hogy néha előjön, aztán egy ideig nem!
Időközben lecseréltem az IGO Primo-t is, egy másik verziójúra is, kísérlet kedvéért. A kettő semmilyen formában nem kereszteződött, a csipogás AKKOR is előjött.
Még él bennem a remény, tudja valaki, hogy mi ez? Tapasztalt más is hasonlót? Ki tudta irtani?

(#14405) LámaZ válasza Babsanyi (#14404) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem a data.zip alapból bekapcsol bizonyos hangokat, és a sys.txt újabbakat -esetleg tts-eket - is. Szedj ki minden hangbeállítást a sys.txt-ből, és csak a progiban állítgass.

Legyen minden jó!

(#14406) kuksa90 válasza Babsanyi (#14404) üzenetére


kuksa90
őstag

Nyisd meg a hangokat, keresd meg a "rohadtéles csipogást" és vedd ki...
Jobb ötletem nincs. :)

Az igo8 konzervrisztásaira tudok gondolni; valami bennemaradhatott a sok buherában...

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14407) ElChupacabra válasza kuksa90 (#14394) üzenetére


ElChupacabra
csendes tag

Kuksa 90 köszöm a választ :R

Az igazság hasznavehetetlen fikció csupán.

(#14408) hippo0315 válasza Babsanyi (#14404) üzenetére


hippo0315
senior tag

Csak tippelek!
Lehet, hogy a speedcam adatbázisodban, olyan helyek vannak, amelyek nem sebességmérő kamerákat jeleznek, hanem pl. buszsáv figyelő kamera, magasság, súly korlátozás stb, ha ezek benn vannak és nincsenek a hangjelzésnél kitiltva akkor csipoghat (legalábbis nálam ez volt).

Létezik lebontott speedcam adatbázis, azokból csak azokat kell bemásolni és használni amelyekre szükséged van. Szétválogatott speedcam txt-k

[ Szerkesztve ]

(#14409) snowdog válasza Babsanyi (#14404) üzenetére


snowdog
veterán

Időközben lecseréltem az IGO Primo-t is, egy másik verziójúra is, kísérlet kedvéért. A kettő semmilyen formában nem kereszteződött, a csipogás AKKOR is előjött.

Nyilván azért, mert aztán az új verzióba mindent bemásoltál. Első lépésben távolítsd el az összes riasztási pontot, akkor mit csinál. Ha nem sípol, akkor egyesével másold vissza a riasztási fájlokat. Így ki tudod szűrni melyik okozza a számodra zavaró hangot.

(#14410) Toggyuri


Toggyuri
csendes tag

Kedves mindenki! Mivel nem vagyok elég tájékozott ebben a témában, szeretném megkérdezni: a skin-eket vagy UX -eket milyen módon lehet létrehozni, ill. variálni. Kell egy "fejlesztőkörnyezet", vagy valami speckó program, vagy ismeret?

Köszönöm a választ a nagyobb tudoroktól! (és mindenki mástól, aki a tudás birtokában van.)
:)

(#14411) snowdog válasza Toggyuri (#14410) üzenetére


snowdog
veterán

Leginkább speciális ismeret kell hozzá. Azért nehéz megszerezni, mert a témakört eddig még soha sehol nem publikálták. Aki foglalkozik vele, az magának szedte össze az információkat, ahonnan csak tudta (főleg a netről). Aztán nem árt egy-két konvertáló program, és rengeteg türelem. Többé-kevésbé ennyi.

(#14412) dancsuri


dancsuri
veterán

szevasztok
légyszi valaki írja már le, hogy kell megadni a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1-es terminált uticélnak?

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#14413) KamuMazsola válasza dancsuri (#14412) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ha másképp nem megy:
Keresés-> Hasznos helyek-> Egyedi keresés-> Településen-> Budapest-> Repülőtér-> Légitársaságok-> Egyéb-> Budapest Liszt Ferenc...

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#14414) LámaZ válasza KamuMazsola (#14413) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagy Ferihegy. :-)

Legyen minden jó!

(#14415) dancsuri válasza KamuMazsola (#14413) üzenetére


dancsuri
veterán

így keservesen megvan, de azért ez érdekes. még egy kis falu temetője is könnyebben megtalálható

(#14414) LámaZ
így nemtalál

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#14416) Toggyuri válasza snowdog (#14411) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

Na ugye... gondoltam. A program lelkét ugyebár nem látjuk. Visszafejteni meg törvénytelen, de nem is kell, sztem. De mivel rengeteg ilyen van a neten, gondolom nem lehet ördögtől való. Azért érdekelne egy kicsit komolyabban. Rámegyek... :) Úgy hallottam, hogy a tömörítési algoritmiusok védettek.... tehát a CÉG lehet, hogy ezért haragszik.

Kösz a választ!

[ Szerkesztve ]

(#14417) KamuMazsola válasza dancsuri (#14415) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ha máskor is kell a reptető, tedd a kedvencekbe és többé nem kell keresgélned, amúgy biztos lehetett volna egyszerűbben is, de most ezt találtam.

Üdv.: KamuMazsola

(#14418) makkiadam


makkiadam
csendes tag

Sziasztok. Azert irok, mert adodott egy problemam. Adott egy Primo 2.4 soft hozza GNS TMC vevo. Egeszen a mai napig tokeletesen mukodott. Tudni kell,hogy felmasoltam a Plajos ux kollekciojabol a TMC UPGRADE HU fajlt, ezaltal lehetoseg lett kezi, fix TMC ado keresésére. Ez eddig mukodottt is. Talált TMC adást , PETOFI RADIO FM 93.1, és KÉK DUNA RÁDIÓ FM 91.5, de nem tolti le. Nem tudom mi okozza a problemat. Probaltam manualisan is meg mindenfelekeppen, eredmenytelenul. Most kitoroltem az ux mappabol a fajlt es toroltem a SAVE mappat is, meg nem tudom, hogy segitett-e mivel jelenleg itt a Felvidéken nem tudom elég erosen fogni a TMC adást. Véleményetek? Koszi. Adam

(#14419) dancsuri válasza KamuMazsola (#14417) üzenetére


dancsuri
veterán

sajnos CSAK így lehet.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#14420) Toggyuri válasza makkiadam (#14418) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

A TMC egy kalap ... Volt olyan hét (hetek!) hogy egyáltalán semmi sem jött, egyszer csak lett. Ráadásul olyan adón - Info rádió - ahol eddig soha. Szerintem nem a vasban van a hiba. Nézd meg, hogy az antenna zsinór jól csatlakozik -e, vagy nincs eltörve. Elvileg antenna nélkül is kellene lennie vételnek, de nekem még soha sem jött anélkül, pedig kipróbáltam többféle vevőt is. Most is a "gyárit" használom amivel vettem a cuccot és műxik. Szerintem a szolgáltatás nem áll a helyzet magaslatán.

(#14421) makkiadam válasza Toggyuri (#14420) üzenetére


makkiadam
csendes tag

Szia! A lényeg, hogy megtalálta a TMC csatornakat, de kis ido multan tovabbugrik. Ugy gondolom, hogy a TMC vevo nem lehet rossz. Azért is kerdem, mivel én nem tudom napi rendszerességgel ellenorizni a magyaorszagi TMC vételt. koszi

(#14422) kisguly válasza dancsuri (#14412) üzenetére


kisguly
tag

Egyébként ha utcanév alapján keresed, akkor is megtaláltad volna. Liszt Ferenc. Tudom hogy már tárgytalan.

(#14423) KamuMazsola válasza kisguly (#14422) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Így igaz, Liszt F-re a találati listában ott van I és a II terminál is, de hirtelen nem is gondoltam, hogy utcanévben is rá lehet keresni! Én is holtig tanulok, mint az ember általában.
Azért köszi!

Üdv.: KamuMazsola

(#14424) Szanyo74


Szanyo74
tag

ZoZo v.2.4.1 (Silver - Gold 800×480 P2.4)[link]

http://primosite.co.cc

(#14425) minifoximaxi


minifoximaxi
tag

Sziasztok!
Méretcsökkentés miatt kérdezem, hogy szerintetek primo2-ben a content/userdata adatok törölhetőek? Nekem van két almappája is : poi és usericon. A content/poi tartalmazza a valós poi fájlt, a userdata alatti poi mappa pedig kix , kml, kns, kst kiterjesztésű fájlokat.

Kösz a segítséget!

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#14426) kuksa90 válasza minifoximaxi (#14425) üzenetére


kuksa90
őstag

Bátran törölheted, ha nincs rá szükséged.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14427) Rolli válasza kuksa90 (#14426) üzenetére


Rolli
aktív tag

sziasztok.
Tabletre szeretném felmásolni az igo primo-t..

belső memóriából tökéletesen fut.viszont ha a külsőre teszem,és inditom,ezt irja ki../data/data/com.navngo.igo.javaclient/license

mi lehet a gond?

Gondolom az apk file amit feltelepitek,abban más az elérési út,de azt hogy tudom változtatni.

(#14428) Bog válasza Rolli (#14427) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az, hogy warezolsz. :((( Ez itt tilos, millió helyen felhívjuk rá a figyelmet. :(((

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14430) Rolli válasza Bog (#14428) üzenetére


Rolli
aktív tag

hol mondtam hogy warezolok?
nem értem,mindegyik ezzel jön,

http://www.edigital.hu/Tablet/NAVON_Platinum_Explorer_tablet_%28Android%29+IGO_Primo_Europa_terkep_%2845_orszag%29_7+_Elettartam__frissites-p338379.html

Nem különös?

Engem csak az zavar,hogy a belső memóriára telepiti az igo-t...,és ugye a belső memória nem a legnagyobb..
Ezért szeretném egy apk fileval,vagy valami más megoldással külsőre telepiteni...

(#14431) Bog válasza Rolli (#14430) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

1. Nem írtad, hogy milyen géped van
2. Primo-t sem le, sem felmásolgatni nem lehet a szoftverbe való belenyúlás nélkül, amit a szerzői jogi törvények tiltanak

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14432) Rolli válasza Bog (#14431) üzenetére


Rolli
aktív tag

ha megvettem utána sem csinálhatok azt vele,amit akarok?

Akár skint se tehetek bele?

(#14433) Bog válasza Rolli (#14432) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Elvileg nem, de a skinezést az NNG engedi, mert ők is tanul(hat)nak belőle.
A Primo szoftver indításakor elfogadod az EULA-t, amiben benne van, hogy semmiféle módosítás, változtatás és sokszorosítás nem engedélyezett.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14434) HuMarc válasza Rolli (#14430) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez nem csak at iGO-nál van így, minden program a belső memóriába települ és az alkamazásnak csak egy bizonyos részét lehet a memóriakártyára másolni.

Egyébként ha az általad linkelt tableted van, akkor elvileg megkapod az iGO-t, mit kell azon még felmásolni?

(#14435) Rolli válasza HuMarc (#14434) üzenetére


Rolli
aktív tag

mivel a belső memóriája 8 gb,és abból majdnem 4gb-ot lefoglal az igó,igy vettem egy külső 32gb-os micro sd-t,és arra szeretném rámásolni az egész programot.
Mivel amit irtál az igaz,hogy minden program a belső memóriára telepűl,és igy kevés a maradék 4gb...

(#14436) kisguly válasza Rolli (#14435) üzenetére


kisguly
tag

Próbáld meg az áthelyezés Sd kártyára opciót az alkalmazásoknál.

(#14437) HuMarc válasza Rolli (#14435) üzenetére


HuMarc
addikt

Elvileg a program egy bizonyos részét át lehet másolni a memóriakártyára. A programnak az a része, ami az indításhoz kell, muszáj, hogy a belső memóriában maradjanak, de a térképek, skinek, hangok, stb. elvileg átmehet a memóriakártyára. Beállítások -> Alkalmazások kezelése (?) -> iGO Primo -> Másolás a memóriakártyára. Egy próbát megér, hátha. Amúgy nem biztos, hogy pont így lehet elérni, nem tudom, rég volt a kezemben Android, és akkor is Samsung, szóval lehet, hogy más a Navon-nak a magyarítása, ha egyáltalán magyar.

(#14438) Rolli válasza HuMarc (#14437) üzenetére


Rolli
aktív tag

azt már próbáltam,de utána sajnos nem indul,valami data/data hibát ir ki..

Ezért is akartam az egész mappát áthelyezni valahogy,de mindegy akkor..

(#14439) kisguly válasza Rolli (#14438) üzenetére


kisguly
tag

Azon a készüléken nem megy az Sd kártyáról. Ezek szerint még a hivatalos verzió sem.

Erre az egyedüli megoldás a tárhelycsere lenne. Nézz utána milyen támogatása van, és van-e ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#14440) bzoley válasza Bog (#14431) üzenetére


bzoley
veterán

És ha nem írta, hogy milyen gépe van, akkor már eleve warezol, ugye?! És még ezért is ő a hibás. Számlát nem akarsz kérni tőle, mielőtt válaszolsz neki? Előítélet, rosszindulat.

(#14441) Rolli válasza kisguly (#14439) üzenetére


Rolli
aktív tag

Igen van az a tárhely csere megoldás,de az szerintem a gépemen nem megy external to internal.valami ilyesmi a neve,de nem cseréli meg az sem sajnos...
A gépbe meg belepiszkálni nem szeretnék...root stb..

(#14443) Rolli válasza kisguly (#14442) üzenetére


Rolli
aktív tag

Rendben,köszi a segítséget....
szép napot.

(#14444) Bog válasza bzoley (#14440) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Aki komplett Primot másolgat Androidra, az tényszerűen warezol.
De ha már így nekem estél személyeskedve, akkor én is kérdezek: te tartod a hátad az NNG jogászai felé, vagy a fórum üzemeltető?

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14445) Babsanyi válasza snowdog (#14409) üzenetére


Babsanyi
csendes tag

Sziasztok!
Először is köszönöm a Te, LámaZ, Kuksa90 és Hippo0315 topictársak válaszát. Úgyhogy ezért a megszólítás többesszáma! :-)
Szóval sorjában elmondom, mire jutottam. Részletes leszek, mert Ti szerintem ebben profik vagytok, más azonban megtakaríthatja azt a nyüglődést, amit én végigcsináltam.
Először is a „rohadt éles zavaró csipogás” a „!sectionB.wav” file, amit a data.zip tömörített file kibontása után a ui_android/audio könyvtárban találtam meg az összes többi hangfile társaságában.
Másodszor az interneten böngészve ráakadtam egy forrásra, miszerint a speedcam.txt file-ok cseréjekor minden esetben törölni kell a speedcam.spdp file-t, mert azt az IGO hozza létre, ha nem találja, a content/speedcam könyvtárban lévő neki emészthető txt file-ok konvertálásával. Innentőé ezt használja. Ezt korábban nem tettem meg, tehát az adatbázisom sem frissült a csere ellenére.

A sys.txt-ben az alábbiakat találtam:

[project]
;name="igo9_android_gpsandmore"
[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1

Ebből az „igo9_android_gsmandmore” vonalon haladva találtam egy ugyanilyen nevű configurációs txt file-t. szintén a data.zip kicsomagolása után a „project_config” könyvtárban. Ebben már több említés van a speedcam és az audio file-okról:

[speedcam_category:0]
approach_beep_sound=speedcam3
[speedcam_category:2]
approach_beep_sound=trafficlight3

Lehet, hogy itt a hiba? két különböző kategória különböző hanggal. Ha az adatbázisban átfedés van, akkor mindkettő egyszerre akar szólni? Na de 2. az közlekedési lámpára utal, az pedig autópályán nincs (ott is csipogott!).

[warning]
speedcam_soundtype_1=0
speedcam_soundtype_11=0
speedcam_soundtype_13=0
speedcam_soundtype_15=0
speedcam_soundtype_2=0
speedcam_soundtype_4=0
speedcam_soundtype_9=0
[warning]
speedcam_warning=1
speedcam_soundtype_10=0
speedcam_soundtype_12=0
speedcam_soundtype_14=0
speedcam_soundtype_6=0
speedcam_soundtype_8=0
speedcam_soundtype_9=0
speedcam_visualtype_10=1
speedcam_visualtype_12=1
speedcam_visualtype_14=1
speedcam_visualtype_6=1
speedcam_visualtype_8=1
speedcam_visualtype_9=1
speedcam_soundtype_2=2

Ebből megint az utolsó sor érdekes, mert visszautal valamelyik hangtípusra.

[activation_manager]
show_community_speedcam=0

Ez nem tudom mi.

Szóval itt látok némi ellentmondást. Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Most első lépésként átnevezem azt a csipogó hangot az audio könyvtárban Kuksa90 javaslatát követve. Így a program nem fogja megtalálni reményeim szerint. Szintén most a speedcam adatbázist frissítem az spdp kiterjesztésű file törlésével. Holnap valószínűleg megyek a kocsival, figyelni fogom, hogy megszűnik-e a zavaró hang? Ha igen az győzelem, de az előbbi konfigurációs txt-ben lévő ellentmondást szeretném megoldani (ha jól gondolom, ez biztos valami bug).

Végül egy tapasztalat, a data.zip javítás utáni visszacsomagolásával sokat bajlódtam, mire rájöttem, hogyan csináljam, mert az IGO nem akarta elfogadni.

(#14446) LámaZ válasza Babsanyi (#14445) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, ugye hogy a data.zip-ben van a kutya?

show_community_speedcam=0
Ezek olyan traffipaxok, melyeket a felhasználók jelentenek be.

Legyen minden jó!

(#14447) Toggyuri válasza LámaZ (#14446) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

És amit én "jelentek be" a készüléken kozzáadva, menet közben, az vajon ide kerül? És a meglévő,t ha törlöm (mert ilyet is lehet) akkor innen törlöm? Erre nem tudtam rájönni...

(#14448) Toggyuri válasza Babsanyi (#14445) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

És a visszacsomagolás hogyan sikerült? Mert én is jártam így. (CRC?)
Köszi!

(#14449) kuksa90 válasza Toggyuri (#14447) üzenetére


kuksa90
őstag

Igen, oda kerül...de a puding próbája az evés... :-)
TotalCommander megoldja a ki és becsomagolás kérdését, hibátlanul.

ja, mégegy: ha reklamálna a hang hiánya miatt, akkor egy üres hangfájlt kell beletenni, azonos néven...

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14450) Babsanyi válasza Toggyuri (#14448) üzenetére


Babsanyi
csendes tag

Kuksa90 megírta a tutit. Először én is ki-be csomagoltam célszoftverrel, aztán totalcommander-rel. Az első esetben azonnal kidobott a Primo induláskor. A második esetben is, aztán amikor a totalcommander-t használtam a file-nevek átírására és törlésére-bemásolására külön kicsomagolás nélkül, akkor automatikusan megoldotta és lőn csoda, a Primo is elfogadta. Nem vagyok egy számítógépes zseni, az okát nem tudom, de így működik.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.