Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#14951) laszlohu válasza zsolesz6 (#14950) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem ne szenvedj vele, vegyél ilyet, ezen alapból
Primo van ( Becker Edition ) :

[link]

(#14952) zsolesz6 válasza laszlohu (#14951) üzenetére


zsolesz6
aktív tag

Nem az enyém. Egyik haverom kért meg rá hogy frissítsem a naviját, mert 2005 óta nem nyúlt hozzá ilyen téren. Csak a navigon meg állítólag 2010 környékén teljesen át lett variálva, és nem jók hozzá az új térképek.

(#14953) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
kaptam ingyen 1 medion P4225-t de nincs hozzá meg a gyári SD kari, gondoltam beüzemeleme, hátha, láttam német oldalakon hogy lehet rátenni IGO-t de nem találtam semmi kiinduló pontot, hogy hogyan lehetne megcsinálni... tud valaki ebben segíteni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#14954) AllStarzZZ


AllStarzZZ
csendes tag

Hali!
Nekem a global_cfg-vel van problémám ugyanis nem található.Belső memóriába nem tudom felmásolni mivel nincs elég hely.Sdcardról pedig nem tudom hogyan kell futtatni.
Valaki tudna segíteni?
Galaxy Ace-em van

[ Szerkesztve ]

(#14955) LámaZ válasza klambi (#14953) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem tudunk segíteni, mert warez. Máshol kell keresned.

Legyen minden jó!

(#14956) klambi válasza LámaZ (#14955) üzenetére


klambi
addikt

akkor hogy tudom naprakész mapkokkal feltölteni...?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#14957) SzaboZE válasza klambi (#14956) üzenetére


SzaboZE
addikt

Úgy, hogy vásárolsz új térképszoftvert. Mint már írták korábban, warezban nem tudnak itt segíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14958) snowdog válasza klambi (#14956) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyon egyszerű, keresel egy warez portált, letöltöd a térképeket, és felmásolod a gépedre. Vagy akitől kaptad a gépet, attól kérsz hozzá friss térképeket. :)

Egyébként meg olvass privátot! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14959) TRob1


TRob1
veterán

Traffipaxok százai lepik el a magyar utakat

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#14960) SzaboZE válasza TRob1 (#14959) üzenetére


SzaboZE
addikt

Fantasztikus, minden szabálysértést szűr, de összekötni pl a körözött autók rendszámadatbázisával nem akarják? Csak hogy az autósnak is legyen haszna belőle. Ja az nem lényeg...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14961) snowdog válasza SzaboZE (#14960) üzenetére


snowdog
veterán

Biztos lehetsz benne, hogy azt is figyelni fogják, csak úgy, mint egy estleges rablás után (mint a napokban volt az M1-M7 szakaszon) merre menekült a rabló.

(#14962) LámaZ válasza TRob1 (#14959) üzenetére


LámaZ
addikt

Teljesen felesleges.
A kocsikat alapból kéne limitálni sebességileg. Érzéklei, hogy milyen úton vagy, és aszerint nem engedi, hogy túllépd a sebhatárt, kivéve, ha előzéskor létfontosságú.

Legyen minden jó!

(#14963) beller válasza TRob1 (#14959) üzenetére


beller
aktív tag

M5-ös BMW-t még nem láttam lézer detektor nélkül. Ez megint a "Suzukisok" és társaik ellen jó. A pénzes embereket nem fogják megfogni.

(#14964) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Azt meg tudnatok mondani, hogy mi a kulonbseg az igo 8 es a primo kozott?

(#14965) Barangoló válasza Lauda (#14964) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Ég és föld, a Primo javára.
Persze ez az én véleményem. Indíts el egy demót, és láthatod.

(#14966) Bucy válasza beller (#14963) üzenetére


Bucy
aktív tag

Szerintem nagy része section control lesz, mivel kamerát ír, az figyel mindent és nem véd ellene csak a rendszám elrejtés, de arra is riaszt a rendszer, így a következő kijáratnál megcsíphető a kuncsaft.
A nem bulváros cím valahogy úgy hangzana, hogy 365 forgalom ellenőrző kamerát telepítenek, csak abban nincs benne a traffipax és nem harap rá a nép.

[ Szerkesztve ]

(#14967) snowdog válasza beller (#14963) üzenetére


snowdog
veterán

Ha jól értjük ez nagyrészt fixen telepített sebességérőt jelent (365 fix és 160 mobil), amit nem kell semmiféle detektorral figyelni, csak a koordinátákat be tenni a Primo adatbázisába. Ezt mégy egy Suzuki-s is megteheti. :D

[ Szerkesztve ]

(#14968) TRob1 válasza snowdog (#14967) üzenetére


TRob1
veterán

Na de ha egyszer tényleg úgy lesz hogy átlagsebességet számol kamera és kamera között az autókra és automatikus bünti lesz, akkor bacchatja a suzukis is meg a bmw-s is detektorral is meg anélkül is. :U :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#14969) snowdog válasza TRob1 (#14968) üzenetére


snowdog
veterán

Nem hiszem hogy mindenhol szekciós mérés lenne, mert annak is lehet hátulütője. Szerintem a kettőt fogják kombinálni (szekció és pontmérés). Ugyanis ha csak szekció mérést végeznének, akkor nem tudnák kiszűrni ha valaki egy szakaszon belül rövid ideig 300-al megy, majd tartósan hetvennel. És most nem a Suzuki-ról beszélek. :))

[ Szerkesztve ]

(#14970) TRob1 válasza snowdog (#14969) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, hát természetesen úgy értettem hogy a kettő kombinálva. Az adott kamera méri a sebességtúllépést (amit eleve alapnak vettem), és ugyanez a kamera és a következő meg átlagol is. És ez igaz minden kamerára. Az az igazi. Az már ér vmit. :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#14971) Bucy válasza TRob1 (#14970) üzenetére


Bucy
aktív tag

Szerintem a fix kamerák csak kamerák lesznek, nem lesz bennük radar és átlagsebességet mérnek, a mobilok lesznek lézeresek.

(#14972) snowdog válasza Bucy (#14971) üzenetére


snowdog
veterán

Várjuk ki a végét, mert ebből nem lehet egyértelműen eldönteni mit is fognak telepíteni "A 365 fix sebességmérő szerkezettel megvalósítható lenne a section control elnevelésű ellenőrzés, amely a két pont között - a rendszámot alapul véve - az út hossza és az eltelt idő alapján átlagsebességet tudna számolni."

Elképzelhető hogy csak az újságíró nem tudta mi a különbség a sima kamera, és a sebesség mérő eszköz között.

(#14973) Bucy válasza snowdog (#14972) üzenetére


Bucy
aktív tag

Szerintem is a fogalmam sincs mit jelent, de írnom kell róla tipikus esete okozza a képzavart.

(#14974) Lauda válasza Barangoló (#14965) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem eddig igo 8 volt, gondoltam frissiteni kene es a primot javasoltak, azert kerdeztem. :R

(#14975) pjen válasza Lauda (#14964) üzenetére


pjen
félisten

tulajdonképpen mint navi semmi különbség,a prímóhoz erősebb gép kell és sokkal több a kényelmi funkció.

(#14976) SzaboZE válasza LámaZ (#14962) üzenetére


SzaboZE
addikt

"kivéve, ha előzéskor létfontosságú"

És ezt ki bírálja felül? ;) Ez az amiért erre nem lesz példa. Nagyon sokszor a balesetet gázadással, akár gyorshajtással lehet elkerülni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14977) SzaboZE válasza beller (#14963) üzenetére


SzaboZE
addikt

A fix kamerás trafikat nem jelzi ki semmi. Ez csupán a kép alapján kiszámolja a sebességet, nem kell bonyolult visszaverődéseket számolgatni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14978) pjen válasza klambi (#14953) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha találsz demó igó t(van mert az ATD navikat azzal is lehetett kapni) a készülék felbontásának megfelelőt felmásolod és be tallózod,ha elindul megveszed az eredetit.

(#14979) Barangoló válasza pjen (#14975) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Tulajdonképpen igaz.

A pontból , B-be, mindkettő elvisz hibátlanul.

Az egyik Mercedes, egy gyönyörű nővel, a másik Trabant, egy nagyanyóval.

Kinek a pap, kinek a papné.

(#14980) boken


boken
senior tag

Sziasztok,ma kaptam egy ilyen készüléket (MIO C720)
hogy frissítsem a térképet,van rajta valami mio map v3.3 2007-es térképekkel.
Kérdésem hogy ezt hogy tudom frissíteni,vagy lehet -e más navit tenni nagyjából egyszerűen és gyorsan,mert jövő hét kedden mennének vele a keleti szomszédok felé.

előre is 1000- köszi :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#14981) pjen válasza Barangoló (#14979) üzenetére


pjen
félisten

hát tényleg nem tom hol látsz akkora különbséget

(#14982) SzaboZE válasza Barangoló (#14979) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vigyázni kell, mert a gyönyörű nő lehet, hogy nem ismeri a fél várost, míg a nagyanyó már járt mindenhol :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14983) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
A trafipax-os témán felbuzdulva írom e sorokat. Nem igazán a topik-ba vágó de azért érdekes :F

Az új kamionos pályadíj fizetőrendszer honlapján [link] megtervezett útvonal egy igen rövid, áttekinthető szakasza így néz ki.

Nem ám a rövidebb (nyíllal jelzett), ingyenes szakaszra tervez hanem a kb. duplatávú fizetősre. Ha már ezen a pár kilóméteren így "lehúzzák" a kamionost akkor mi van a hosszabb távokon.
Aki persze a Röszke - Hegyeshalom vonalon megy az sima ügy, autópálya és kész.
De akik gyűjtőfuvart szednek össze (szállítanak le) érintve több települést, kombinálva autópályát, főutat és ingyenes mellékutakat azokkal m i lesz??

[ Szerkesztve ]

(#14984) hojos válasza csferke (#14983) üzenetére


hojos
aktív tag

Ennél nagyobb pofátlanság csak az, hogy olyan út is főútvonal lett ami eddig nem volt az.
Múlt hét óta a 4606-os út ( M5 Újhartyán és Dabas közötti szakasz ) főútvonal "rangra emelkedett".
Vajon miért ?

[ Szerkesztve ]

(#14985) LámaZ válasza SzaboZE (#14976) üzenetére


LámaZ
addikt

Az intelligens gépjárművezérlő. Azt hittem ez nyilvánvaló. :-D

Legyen minden jó!

(#14986) snowdog válasza csferke (#14983) üzenetére


snowdog
veterán

Azért ebből a térképből nem derül ki esetleg milyen súly/szélesség/magasság korlátozások lehetnek a rövidebb szakaszon.

(#14987) Bucy válasza csferke (#14983) üzenetére


Bucy
aktív tag

Nem lehet, hogy a rövid szakaszon valami korlátozás van? (Persze nem lepődnék meg ha nincs.)

szerk.: lassan írok. :)

[ Szerkesztve ]

(#14988) Lauda válasza csferke (#14983) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem kar arra pazarolni az idot/energiat, hogy ebben az ertelmet es a logikat keressuk. A cel a lehuzas volt, penzbeszedes, mindegy milyen aron.

(#14989) huncutka1029 válasza snowdog (#14986) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nem kell korlátozás, mert A királyi magyar kormány minden 3,5T össztömeg fölötti autóra kivetette az útdíjat
plusz előtte két héttel módosították a KRESZT, hogy ezen járm,űvek lakott területen kívül CSAK Főútvonalon közlekedhetnek...
Lehet, hogy ezt a kis útszakaszt "elfelejtették" főutasítani. :DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#14990) huncutka1029 válasza pjen (#14981) üzenetére


huncutka1029
addikt

Pl navigálás utcanevekkel,
Figyelmeztetés jelzőtáblákra, forgalmi esményekre TTS hang támogatással,
Green Routing, tervezés,
komplett előfeldolgozott úthálózatok kezelése,
kamion és teherautó specifikus alkalmazások
menetidő tervezés lalapból nem kell skin, tervezhető indulás, pihenő idők, egyéni méret és sebesség korlátok figyelembe vétele.
Grafikai megjelenítés, személyre szabhatóság

És mindez a Primo javára....

Plusz az IGO8-at már nem fejlesztik tovább.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#14991) Barangoló válasza huncutka1029 (#14990) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Kedves T!

Köszönöm a kimerítő, remélhetőleg meggyőző véleményed.
Szerintem sem kérdés, már a jelen sem, a jövőről pedig nem is beszélve!

Üdv, I

(#14992) csferke válasza snowdog (#14986) üzenetére


csferke
senior tag

A tervezett útvonalon az a jármű amelyre tervezve lett az útirány szabadon közlekedhet.
2 tengelyes, Euro3, 7,5t alatti összsúly.

[ Szerkesztve ]

(#14993) pjen válasza huncutka1029 (#14990) üzenetére


pjen
félisten

Viszont:a betöltés még egyszer annyi idő,eszter hangja halk és idegeítő . :((

(#14994) csferke válasza huncutka1029 (#14989) üzenetére


csferke
senior tag

Tudsz-e linket küldeni erről a KRESZ módosításról?

Igaz, nem szívesen olvasgatom az újabbnál újabb jogszabályokat amelyek mostanában szaporodnak mint Bodriban a bolhák.
Egy sofőrnek már mostanában magával kell vinnie egy titkárnőt is, hogy ellássa az adminisztratív feladatokat. Ez után pedig még 1 jogászt is, hogy kövesse a törvényi változásokat. :W

(#14995) huncutka1029 válasza Barangoló (#14991) üzenetére


huncutka1029
addikt

;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#14996) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Melyik verzió a jelenleg elérhető legfrissebb primoból?

Köszönöm a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14997) huncutka1029 válasza csferke (#14994) üzenetére


huncutka1029
addikt

linkem nincs, de fuvar szervezéssel foglalkozom egy multinál, és már több cégtől megkaptam emailben, majd hétfőn tudok egyet linkelni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#14998) Predator2 válasza Predator2 (#14996) üzenetére


Predator2
addikt

GPS-re elérhető változatra gondolok

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14999) pjen válasza Predator2 (#14996) üzenetére


pjen
félisten

3. As

(#15000) snowdog válasza Bucy (#14971) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem a fix kamerák csak kamerák lesznek, nem lesz bennük radar és átlagsebességet mérnek, a mobilok lesznek lézeresek.

Azért lassan csorognak az információk: "A közeljövőben 365 – sebesség-ellenőrzésre is alkalmas – fix telepítésű Komplex Közlekedési Ellenőrző Pontot (KKEP) állítanak fel, valamint további 160 mobil eszközt is üzembe helyeznek Magyarországon – erősítette meg az erről szóló hírt az Országos Rendőr-főkapitányság szerdán az MTI-nek...
Az ORFK szerdán azt közölte az MTI-vel: a KKEP-k tudása jóval túlmutat a sebesség-ellenőrzésen, hiszen képesek adatokat lekérni a hatósági nyilvántartásokból az automatikus rendszámfelismeréssel, emellett alkalmasak arra, hogy videofelvétellel számos, menet közben elkövetett jogsértést rögzítsenek."

Szóval ezek nem egyszerű kamerák lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.