Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#14201) nemcso válasza plajos (#14200) üzenetére


nemcso
senior tag

Akkor bocsánat, ezt mint Primo sys.txt -t találtam.

Sorry... :B

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#14202) plajos válasza nemcso (#14201) üzenetére


plajos
aktív tag

Nincs semmi gond, csak néhány utasítás a sys.txt méretét növeli, mert a Primó nem tudja értelmezni.

(#14203) jegenye71


jegenye71
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most telepítettem fel a gépemre a primo 2.4-est.A contect mappába nemvolt külön skin mappa. Hogy tudnék skint hozzá rakni a progihoz? Már próbálkoztam bemásolással,skin mappa létrehozással,de a program bekapcsolása után nem látja a skint. Segítséget előre is köszönöm! Sziasztok

(#14204) snowdog válasza jegenye71 (#14203) üzenetére


snowdog
veterán

Pedig jól csináltad. A contect mappába skin mappa és abba a skin. Ha nem látható, akkor nem ahhoz a verzióhoz való skint tettél bele, vagy esetleg kitömörítetted a skint.

(#14205) jegenye71 válasza snowdog (#14204) üzenetére


jegenye71
csendes tag

Szia! a 2.4-es progihoz kaptam skint is ,és leírást is.Úgy csináltam mindent,ahogy leírták,de semmi.Nem tudom,hogy hol lehet a hiba sajna,vagy esetleg mit csináltam rosszul. Szia

[ Szerkesztve ]

(#14206) snowdog válasza jegenye71 (#14205) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor már csak egyre tudok gondolni, hogy nem kapcsoltad be a skint.

(#14207) jegenye71 válasza snowdog (#14206) üzenetére


jegenye71
csendes tag

Segítenél,hogy hol tudom bekapcsolni,mert a contect mappán belül bemásoltam,de a programon belül már nem találtam meg a kijelző menü alatt.

(#14208) snowdog válasza jegenye71 (#14207) üzenetére


snowdog
veterán

Keresővel próbálkoztál? Szerintem nem, pedig ilyenkor azzal kell kezdeni.
(#13233) snowdog [link]

(#14210) jegenye71 válasza snowdog (#14208) üzenetére


jegenye71
csendes tag

Kijelző menü alatt próbáltam keresni,de nem jelenik meg a skin,csak az alap.Valamiért nem ismeri fel. Mindegy sajna akkor ez kimarad. Köszi a segítséget. :K

(#14214) Toggyuri


Toggyuri
csendes tag

Kérlek áruljátok el, hogy Primo 2 -ben az általam hozzáadott sebességmérő kamerák stb. adatai a többi mellé kíbőbítve kerülnek mentésre a speedcam mappába (a .txt fájlba), vagy egy külön adatfájlban van valahol. :)

Köszönöm

(#14216) snowdog válasza Toggyuri (#14214) üzenetére


snowdog
veterán

Ha a képernyőn böködve adtad hozzá, akkor szerintem a saját poi-k közé került. Az biztos hogy nem a speedcam listába.

(#14217) DM43 válasza snowdog (#14216) üzenetére


DM43
Topikgazda

Én nagyon régen csináltam ilyet, de emlékeim szerint a speedcam mappában levő spud kiterjesztésű fájlba kerülnek a saját kamerák. Legalábbis a sima igo-nál :F

[ Szerkesztve ]

(#14218) snowdog válasza DM43 (#14217) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor merüljünk kicsit mélyebbre, és én is csak régi emlékeimre hagyatkozom. A speedcam mappában alapvetően két adatbázis állomány található: speedcam.spdb és SpeedcamUpdates.spud

A speedcam.spdb fájlba kerülnek azok az adatok, amiket a program a mappába másolt *.txt fájlokból generál.
A SpeedcamUpdates.spud kerülnek azok az adatok, amiket a felhasználó a képernyőn bepötyög.

Az előbbi hozzászólásomat kérem így értelmezni: a speedcam lista alatt a txt és a speedcam.spdb fájlt értettem.

A tévedés jogát fenntartom magamnak. :)

(#14219) Toggyuri válasza snowdog (#14216) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

Kösz! Megnézem. Mert mentéskor célszerű lenn ezeket is megóvni. Elég sok időbe telt, mire összegyűjtöttem. Ez a gyűjtés ráadásul még pontos is, mivel az innen-onnan összeszedhetők többsége semmire sem jó. :)

(#14220) snowdog válasza Toggyuri (#14219) üzenetére


snowdog
veterán

Ha másoknak is szeretnél segíteni, akkor konvertáld ki txt formátumba, és akkor megoszthatod az anyagodat.
SpeedcamUpdates.spudis formátumban is megoszthatod, csak akkor az felülírja a saját mentést. Ezért lenne jobb txt-ben, mert az bármivel összefűzhető.

(#14221) DM43 válasza snowdog (#14218) üzenetére


DM43
Topikgazda

Köszönöm a megerősítést! Ketten biztos nem emlékszünk rosszul. :)

(#14222) Toggyuri válasza DM43 (#14221) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

Szerintem erre érdemeds lenne komolyabb erőforrásokat mozgatni, nagyon sok felhasználónak segítségére lehetnénk. Na meg magunknak is. :)

(#14223) Toggyuri


Toggyuri
csendes tag

nem látom az előző hozzászólásomat... na mind1. leírom mégegyszer.
Tehát keresek olyan programot ami összehasonlítaná és megjelölné egy könytárban a módosításokat, így könnyen rátalálhatnánk a keresett helyre. Másodszor. valamit kelle tenni a sebességhatárokkal is mert - legalább is az enyém - katasztrófa. Gondolom ez magában a térkép (flb) fájlokban van és ezért lehet, hogy nem olyan egyszerő visszafejteni, sőt szerintem illegális is. :(

(#14224) kuksa90 válasza Toggyuri (#14223) üzenetére


kuksa90
őstag

Total Commander: összehasonlítás tartalomra....notepad++ tud ilyet.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14225) Toggyuri válasza kuksa90 (#14224) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

Köszönöm a tippet. A TCM már olyan régi, hogy szinte nem is emlékszem rá.... azért kipróbálom. :)

(#14226) LámaZ válasza Toggyuri (#14223) üzenetére


LámaZ
addikt

Re: sebességhatárok...katasztrófa

Igazából, olyan gyakoriak a változások, hogy lehetetlen lekövetni őket.
Szerkesztgetem az OpenStreetMap térképeit, és a lakóhelyem közelében frissítem a sebhatárokat, de egyrészt az OSM térképeit kevés navigációs program használja, másrészt, azok sem frissítenek gyakran térképet, amelyek használják.

Erre a problémára csak egy megoldás lenne: ha valahol egy központi adatbázisban tárolnák az utakat, utcákat stb. illetve ezek szakaszait, és az egyes út- és közterület-fenntartók kötelesek lennének naprakészen tartani az út alapvető adatait: egy- vagy kétirányúság, burkolat típusa, sebességhatár, behajtási engedélyek stb.

Sem a profi térképészek, sem a lelkes önkéntesek nem tudják gyorsan és megfelelően kezelni ezeket a problémákat.

Legyen minden jó!

(#14235) SMAILO HD5


SMAILO HD5
csendes tag

Sziasztok, szép estét mindenkinek! Rengeteget tanultam, okultam az itt látottakból, ovasottakból. A napokban feltettem a vasamra egy igo primo 2.4-t, minden oké, nincs vele gond(hála Plajosnak és az ux kollekciójának), de az fm adókészüléket nem tudom beállitani. Ehhez szeretnék segitséget kérni. Előre köszönöm. :F

(#14236) snowdog válasza SMAILO HD5 (#14235) üzenetére


snowdog
veterán

A készülékben legyen töltőzsinór antennának. Beállítasz egy frekvenciát, és a rádión megkeresed a megfelelő helyen. Ennyi az egész.

(#14237) SMAILO HD5 válasza snowdog (#14236) üzenetére


SMAILO HD5
csendes tag

Köszönöm a segitséget, de sajnos nem megy. Hálozati töltőre tettem, de úgy sem megy. Megjegyzem bent vagyok(tömbházban). Lehetséges, hogy kint autóstöltővel menne? Az "FM-adókészülék" mellett lévő négyzetet valamiért nem engedi kipipálni!!!

[ Szerkesztve ]

(#14238) snowdog válasza SMAILO HD5 (#14237) üzenetére


snowdog
veterán

Hol van a rádióvevő antennája? Mert ha fent a tetőn, akkor addig nyilván nem ér el a transzmitter adása. Célszerű a kísérletet egy kocsiban elvégezni.

Akkor kezdjük elölről. Milyen készüléked van? Biztos hogy van benne transzmitter?

Egyébként ez az iGO topik, és ezt a témát nem itt, hanem a készülékednek megfelelő topikban kellene tisztázni.

[ Szerkesztve ]

(#14239) SMAILO HD5 válasza snowdog (#14238) üzenetére


SMAILO HD5
csendes tag

SMAILO HD5. Van rajta transmitter. Azért írtam az előbb, hogy bent vagyok nem kint. Lehet, hogy kint menne , de bent nem. SMAILO-ra nem kaptam topikot, ezért kérdeztem meg itt.

[ Szerkesztve ]

(#14240) SMAILO HD5 válasza SMAILO HD5 (#14239) üzenetére


SMAILO HD5
csendes tag

Kaptam egy olyan hiba üzenetet is, hogy az igo nem találja a transzmitter elérési útját és, hogy ez hiányzik a sys.f.-ból: [transmitter]
fmappl="transmitter elérési útvonala"

(#14241) snowdog válasza SMAILO HD5 (#14239) üzenetére


snowdog
veterán

SMAILO-ra nem kaptam topikot, ezért kérdeztem meg itt.

Bár nem pont ugyan az a típus, de legalább SMAILO. Talán a transzmitter témának több köze van hozzá, mint az iGO-hoz. [link]

Kaptam egy olyan hiba üzenetet is, hogy az igo nem találja a transzmitter elérési útját és, hogy ez hiányzik a sys.f.-ból: [transmitter]
fmappl="transmitter elérési útvonala"

Az útvonalat magadnak kell kibányásznod a gépedből. Ez típusonként eltérő. A Wayteq és hasonló gépeknél többnyire ismert, és publikált (főleg általunk). :)

[ Szerkesztve ]

(#14242) SMAILO HD5 válasza snowdog (#14241) üzenetére


SMAILO HD5
csendes tag

Köszönöm, hogy utána néztél! Nem annyira fontos, "no problémó" ha nem megy, rádiója mindenkinek van az autójában, csak kiváncsi voltam, hogy hogyan müködik. Ezt a dolgot még nem probáltam a primo 2.4-el, csak a primo 2-el, azon meg ment. Minden esetre köszönöm! Majd tovább bányászom. :R Ha valamire jutok, majd jelzem.

[ Szerkesztve ]

(#14244) LámaZ


LámaZ
addikt

Érdekes ez a TMC témakör is.

Mert van ugye internetes (1) és rádióhullámos (2) TMC, és a sys.txt-ben meg kell adni a megfelelő beállításokat, emellett TMC-fájlok és .lyc licencfájlok is szükségesek.

Internetes (1):

[network]
available=1

[tmc-http]
start=1
enabled=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"

Rádiós (2):
[modules]
ITMC_STATION_SELECTOR="TMC_STATION_SELECTOR_NULL"
IFM_STATION_CACHE="DUMMY_TMC_STATION_CACHE"

[tmc]
source="gnse" ; vagy "royaltek" is
internal_tmc_name="gnse"
port="/dev/gnstmc,0"

A Jóisten sem tud ezeken eligazodni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14245) gipsztigris válasza LámaZ (#14244) üzenetére


gipsztigris
addikt

Annyira nem érdekes ez! ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14246) snowdog válasza LámaZ (#14244) üzenetére


snowdog
veterán

Most akkor kezdjük el elemezni az operációs rendszer beállításait és működését? Az is egy izgalmas téma lenne. :D

(#14247) Toggyuri válasza LámaZ (#14244) üzenetére


Toggyuri
csendes tag

Nekem ezek nélkül is megy... WayteQ 960BTx. Igaz ami igaz, elég s@rul ketyeg... hol van, hol nincs. :W Vidéken sem mindig megy, pedig a Petőfit országszerte lehet fogni. Pesten az Info Rádió is küld tmc jelet.

(#14248) LámaZ válasza snowdog (#14246) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, kezdjük!
:-)

Legyen minden jó!

(#14249) Toggyuri


Toggyuri
csendes tag

Sziasztok! Ezzel a dologgal tud kezdeni valaki valamit? Én feladtam... :W

Primo 2.0 9.6.5.221194
Skin diMka WA P.1.5.1 (nappali)

Az alternatív útvonalak kiválasztása és megtervezése után bármely funkciót kiválasztva kilép a program.

Ez a crash.text lényegesebb tartalma: (mi a fász az az "IGO.map" ?)

Memory Stats:

FreeMemory: 5 MB, 484 KB, 0 B
TotalUseableMemory: 76 MB, 464 KB, 0 B
MaxMemory: 129 MB, 0 KB, 0 B
ReservedMemory: 1 MB, 0 KB, 0 B
ActualCacheSize: 13 MB, 287 KB, 740 B
GarbageSize: 12 MB, 820 KB, 923 B

Exception: 0xc0000005
At address: 0x0070c1a8
Access violation reading address: 0x00000250
0x0070c1a8 (A)

WinCE CallStack snapshot (function names unknown - map file \SDMMC\Primo 2\iGO.map not found):

Köszönöm, ha segít valaki!

(#14250) snowdog válasza Toggyuri (#14249) üzenetére


snowdog
veterán

A sys.txt-ben nézd át az útvonalakat, valamelyik nem jó.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.