Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#14601) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

iGO Primo -m van nekem is, az lenne a kérdésem hogy mivel kaminozok Kamion -os profilra van állítva, ám ha bekapcsolom a GPSt, bejön a Primo, rögtön előugrik a Kamionos profil beállítása képernyő.. Itt van a jobb alsó sarokba egy kész gomb, és utánna jön be a főképernyője a primonak, tehát ahol a térkép, egyebek, úticél stb van.

Hogy lehet azt megoldani h ne jöjjön be olyankor? Személyautónál, bármi másnál nem csinálja.

DokY | www.zsolti.hu

(#14602) Botigta válasza snowdog (#14600) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm.
Nos, első lépés természetesen a gúgli volt részemről. De a Dimka oldal számomra olyan áttekinthetetlen, zűrzavaros, a másik oldalra pedig regelni (már megtettem). Igazándiból arra számítottam volna, hogy van egy magyar oldal, ahol bemutatják ezeket a skineket, nekem olyan furcsa volt, hogy egy magyar szkinelőnek egy török oldalra kell feltenni az alkotását, mert nekünk magyaroknak nincs egy igazán profi fóruma...

(#14603) snowdog válasza Botigta (#14602) üzenetére


snowdog
veterán

Korábban én is üzemeltettem egy ingyenes tárhelyen egy mindent egy helyre összegyűjtött fórumot, de az üzemeltető beadta a kulcsot, és a több évi munka oda lett. Minden előzetes figyelmeztetés nélkül megszűnt (bár korábban sem lehetett mentést készíteni róla). Egyrészt saját pénzen nem áll szándékomban újra kezdeni, másrészt a munkát sem kezdeném elölről. Van itt más olyan fórumozó is, aki hasonlóval próbálkozott, gondolom majd jelzi neked. Ha nem, akkor megtalálod ebben a topikban.

Ez még működik, szerintem ez is elég jó hely. [link]
Persze ha mindenhez hozzá akarsz férni, akkor célszerű itt is regisztrálni. Mivel elég síkos a terep, a legtöbb helyen elvárják ahhoz a regisztrációt, hogy mindent láss.

Doky1988

Feltételezem ennek az az oka, hogy személyautóhoz csak egyféle beállítás szükséges, a TIR-ből meg rengeteg féle létezik(szélesség, súly és hasonlók szerint). Ettől még indulhatna egy default beállítással, lehet hogy van is ilyen, csak mivel én nem kamionozok, ezért nem is tudok róla (igazából nem is érdekel). :)

[ Szerkesztve ]

(#14604) LámaZ válasza snowdog (#14603) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem a Google gruppok sokáig működni fognak. Tőkeerős cég, nem fog holnap lelépni.
Vagy ott vannak a Yahoo! zsibongói (régen nagyon divatosak voltak, de lehet, hogy még sokan emlékeznek az eGroups-ra, eLists-re, HIX-listára stb. is). A Yahoo-nál minden csoportnak van saját tárhelye.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14605) Botigta válasza snowdog (#14603) üzenetére


Botigta
aktív tag

Én pl. a http://primosite.co.cc oldalt sajnálom nagyon, ott minden külön topicba össze volt gyűjtve, külön rendszerezve, aztán az egyik napról a másikra eltűnt. Tény, hogy ott a warez sem volt tiltott. Pedig tudom, hogy arról voltak mentések, de sajna sehol nem élesztették újból. Kár érte...

[ Szerkesztve ]

(#14606) kuksa90 válasza Botigta (#14605) üzenetére


kuksa90
őstag

Sajnos semmit sem tudni az üzemeltetőjéről... :(((

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#14607) DM43 válasza Botigta (#14605) üzenetére


DM43
Topikgazda

Az oldalgazda sajnos már egy éve eltűnt minden fórumról. Többen próbáltuk utolérni, de nem sikerült. Remélem nem történt baja.

[ Szerkesztve ]

(#14608) hojos válasza DM43 (#14607) üzenetére


hojos
aktív tag

Én szinte biztos vagyok benne, hogy az Ő hsz-ét olvastam a minap egy másik fórumon, 2013.05.02 dátummal.
Ez talán jó hír abból a szempontból, hogy nincs semmi komoly baja.

(#14609) LámaZ válasza hojos (#14608) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagy átállt ő is pl. a waze-re, vagy a GPSMid-re, esetleg az OSMAnd-re, mint minden normális ember.
(Jaj, hogy mit fogok én most ezért kapni. :-)

Legyen minden jó!

(#14610) fil válasza LámaZ (#14588) üzenetére


fil
őstag

Androidra egyébként van legális Primo. Tehát nem feltétlenül warez...

(#14611) snowdog válasza fil (#14610) üzenetére


snowdog
veterán

Windows-ra is van legális Primo, ennek ellenére a tört verzió telepítésében való segítségnyújtás mégis warez.
Ugyan ez igaz minden oprendszer esetén. Ha legális lenne, nyilván nem jelentkezett volna az ismertetett jelenség. Ráadásul akkor gariban cserélnék.

(#14612) BullZeye válasza fil (#14610) üzenetére


BullZeye
veterán

Majd ha arabul kérdez akkor, válaszolni is fognak rá :)

(#14613) gipsztigris válasza LámaZ (#14609) üzenetére


gipsztigris
addikt

Úgy igaz! Ha beszélsz, legalább tudd, hogy az eszedet hol hagytad! :)) :Y

A normális emberek már régóta normális OFFLINE navigációs programot használnak!
Minden egyéb, csak amolyan vasárnapi autósok vasárnapi szórakozása és semmi több!....szerintem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14614) DM43 válasza hojos (#14608) üzenetére


DM43
Topikgazda

Melyik az a másik?

(#14615) hojos válasza DM43 (#14614) üzenetére


hojos
aktív tag

Pü. ment.

[ Szerkesztve ]

(#14616) Bog válasza gipsztigris (#14613) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pszt, most toltam végig két napnyi Ausztirát a Waze-vel és hibátlanul tette a dolgát. Egyszer egy hegyi úton nem tudta, hogy épp felújítják és csak 30-cal lehet menni, jelentettem, köszönte és tájékoztatott, hogy bocs, de emiatt 8 percet tévedett az érkezési időt tekintve.
Mióta napi 1000 Ft a roaming net a vodánál, azóta jobb nekem, hogy tudom a forgalmi infókat külföldön is.
(Nem mellesleg megjöttek az emailek és FB-ra is fel tudtam tolni egy-két képet.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14617) fil válasza BullZeye (#14612) üzenetére


fil
őstag

Elképzelhetetlen, hogy abban is választható a nyelv, mint minden másik verzióban?
A hozzászólásom egyébként arra próbált, rávilágítani, hogy itt sok esetben pusztán azon az alapon "lewarezozzák" a hogy androidon használják. Természetesen megértem az eredeti elképzelést, csak ilyen alapon már nem lehet automatikusan megítélni.

(#14618) gipsztigris válasza Bog (#14616) üzenetére


gipsztigris
addikt

Biztos meg volt rá az okod, hogy ezt használtad, de hiszem, hogy ha nem teszt céllal teszi az ember hanem adott időre adott helyre kell megérkeznie adott járművel akkor NEM Waze-t fog használni az emberfia!
Érdekességnek jó, de azt gondolom, hogy az online navigációhoz azért több kell, mint egy használható program. És a "több" feltételei még nem igazán adottak. De ez egy Primo topik, nem értem miért promózzuk itt a waze-t? :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#14619) fil válasza snowdog (#14611) üzenetére


fil
őstag

Vannak, akik használtan, másodkézből vásárolják a navijukat. Tehát már garanciájuk nincs rá és mivel nem értenek, hozzá segítségre szorulnak. Tudom, az esetek többségében nem ez a helyzet ,de még a bíróság előtt is megillet mindenkit az ártatlanság vélelme. Itt meg látatlanba ítélkeznek egyesek...
Én csak ezt a gyakorlatot tartom helytelennek.

(#14620) Bog válasza gipsztigris (#14618) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Próbáld ki, szerintem, mert nem értem, hogy mi kéne még az online navigációhoz, mint egy használható program :D Pontos volt, tökéletesen kalkulált az idővel, kikerülte a fizetős utakat, mindenhol tudta, hogy merre lehet és kell kanyarodni, és még a trafit is jelezte. Ja, és két helyen frissítettem a benzinárakat, illetve csak egy helyen, mert a másik pontos volt, előttem pár órával frissítette valaki más.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14621) LámaZ válasza Bog (#14620) üzenetére


LámaZ
addikt

Felesleges ezekkel a marketingesekkel leállni vitatkozni. Ha neki az jó, élvezze. Én már kigyógyultam. :D
A waze nekem bejött, és ha külföldön használnám, mint ahogy tervezem a nyáron, biztos veszek hozzá min. egy hetes mobilnetet max. 10 euróért (kb. 2 hambi ára). Amúgy is kell az.

U.i.
Már a jobbikosok is waze-t használnak. Az antimicsoda tüntetés útvonalát is azzal tervezték. :DD
(Csak vicc volt.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14622) DM43 válasza LámaZ (#14621) üzenetére


DM43
Topikgazda

Gipsztigris, mint marketinges :Y Ez a hét vicce :DD :))

(#14623) snowdog válasza fil (#14619) üzenetére


snowdog
veterán

Nem az a dolgunk hogy kiderítsük kinek honnan van a navija. A problémát az jelenti, ha olyan kérdést tesznek fel, ami arra utal hogyan telepítsünk (akár újra) egy nem magától települő programot. Akkor az elég egyértelmű, hogy melyik kategóriába tartozik. Arról meg már pont eleget volt szó, hogy miért adható támogatás egy nem legális program telepítéséhez.

(#14624) BullZeye válasza fil (#14617) üzenetére


BullZeye
veterán

Hogyne lenne választható, de igen pici az esély, hogy te Izrealben vagy, és használod a GPSed :D

(#14625) fil válasza BullZeye (#14624) üzenetére


fil
őstag

Nem kell izraelben lennem. A playen megvehetem és a honlapjukon lehet venni hozzá közép/kelet európai TopMap térképeket. Ez persze kicsit drágább és bonyolultabb mint egy warez site-ról letölteni, de lehetséges. (és nem is drágább mint bármely más navi program esetében, amelyeket a gyártójuk Mo.-on is forgalmaz...)
Arra próbálok rávilágítani, hogy az itt meghonosodott "öncenzúra" már egészen abnormális irányba ment el, szerintem.

(#14626) snowdog válasza fil (#14625) üzenetére


snowdog
veterán

Bog (ha ez a név mond neked valamit) dörgedelmeit nem mondanám "öncenzúrának". :D

Egy kis ízelítő. [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Ennyit az "öncenzúráról" :)

Ha ezzel a témával kapcsolatban további kérdésed lenne, javasolom PÜ-ben vedd fel a kapcsolatot az Adminnal (Bog). Miért olyan nehéz azt megérteni, hogy ITT ezek a szabályok? A warez fórumokon meg mások (vagy nincsenek). Ezzel együtt rengeteg olyan kérdés meg lett válaszolva, ami itt még elment. Ezt kellene méltányolni.

[ Szerkesztve ]

(#14627) sgr19


sgr19
csendes tag

Szisztok!
A voice_TTS_svox_Hun_F_Indiant_AP-t használom.de nem mond "Újratervezést" helyette "Recals"-ot.
Ezen lehet -e állítani és hol.Köszi előre is!

(#14628) fil válasza snowdog (#14626) üzenetére


fil
őstag

Én meg pont ezt tartom annak. De hát nem vagyunk egyformák és ez így van jól.
Részemről elmondtam az ezzel kapcsolatos véleményemet és befejeztem.

(#14629) Bog válasza fil (#14625) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az én információim szerint a Play-en megvehető Primo csak izraeli térképeket tartalmaz és nem lehet hozzá semmiféle módon venni egyebeket. De mivel nem szántam rá 14k-t, ezért tévedhetek is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14630) ImpactWinter válasza Neurotoxin (#13710) üzenetére


ImpactWinter
csendes tag

Helló, hasznos infó, kösz. Kicsit bővebben elmondanád, mit jelent a "közelben lévő figyelmeztetések" meg a "figyelmeztető táblák stb.." ? Csak arra lennék kíváncsi, mit veszítek ha nem másolom át ezeket a telcsire. Kösz, üdv, IW

(#14631) Joeemourinho


Joeemourinho
csendes tag

Nem tudna valaki ajánlani valami céget, vagy személyt aki beállítaná a goclever T76-om???

3 hete szenvedek eddig, és azóta nem alszom miatta.... (3 hete vettem) :(((

Csepel és környéke PLS!

[ Szerkesztve ]

(#14632) fil válasza Bog (#14629) üzenetére


fil
őstag

Én rámentem az oldalukra, és 299 sékelért (kb. 19000 Ft) van komplett kelet europa TopMap térkép hozzá.
itt. Google translate-el olvashatóbb :))
Kérdés még ,hogy legalább az angol választható-e? (szerintem igen).
Szerintem , ha igen, akkor így a többi navi gyártóhoz hasonló áron legálisan tehet bárki androidra iGO-t, annak ellenére, hogy a magyarországi cég ezt a szegmenst nem kényezteti el.

[ Szerkesztve ]

(#14633) Bog válasza fil (#14632) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Izé, ez nem az androidos Primohoz van...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14634) fil válasza Bog (#14633) üzenetére


fil
őstag

Az honnan derül ki, hogy milyen verzióhoz van?
A playen is azt írja, hogy "...the off road maps can be downloaded from the navngo.co.il web site and copy to the device...".
A térképek meg amennyire én tudom, bármelyik iGO verzió alá jók. Ha valaki megveszi, kifizeti használhatja , különösen, hogy így hirdetik.

Egyébként most jött a válasz a supportjuktól, hogy a nyelv az válaszható, nem csak a héber van benne.

[ Szerkesztve ]

(#14635) snowdog válasza fil (#14634) üzenetére


snowdog
veterán

Most már átmentünk találgatásba, mert ugyebár a nyelvismerettel a többségünknek problémája van. :)

Ha jól fordította a Google, akkor a térképvásárlásról az derült ki, hogy iGO8-hoz, Amigo-hoz és Primo-hoz SD kártyán megvásárolható. Eddig nincs is semmi probléma. Minden olyan verzióhoz, ami SD kártyán elfogadja a térkép frissítést, ahhoz megfelelő. Az a nagy kérdés, hogy az Androidos verzió térképeit lehet-e SD kártyán keresztül frissíteni. Ez csak akkor derülne ki, ha valaki megrendelné, és feltenné a gépére. És akkor vagy működne, vagy nem. Megpróbálod? :D

De mindez nem oldja fel azt a problémát, hogy magának a programnak egy Android-os gépre történő telepítéséhez nem lehet legálisan segítséget nyújtani. És a mostani vita innen indult ki. :)

(#14636) fil válasza snowdog (#14635) üzenetére


fil
őstag

Én nem találgatok. Itt egyértelműen azt írják, hogy a térkép letölthető és a készülékre másolható.
Mivel az iGO Primo sw-nél írja, ezért nem IGO 8, és egyebekhez van, hanem kifejezetten a Primóhoz. Letölthetően és nem SD-n.
Ami meg a program nyelvét illeti, abban sem találgattam, hanem írtam az izraeli supportnak és megkérdeztem. Ő írta, hogy a menüből válaszható a kívánt nyelv, nem csak héber van benne. Ettől kezdve, számomra az jön le, hogy androidra is legálisan elérhető a Primo. Ha meg belemennénk abba - de gondolom nem ez a cél - ,hogy itt mindenkitől kikérdeznénk a SW serial#-ét és a vásárlás adatait, a WinCE-sek egy jelentős része is fennakadna a rostán. Ettől kezdve viszont méltánytalan valakit pusztán az alapján megbélyegezni, hogy androidot használ.

(#14637) snowdog válasza fil (#14636) üzenetére


snowdog
veterán

Ettől kezdve viszont méltánytalan valakit pusztán az alapján megbélyegezni, hogy androidot használ.

Ezzel a mondattal tökéletesen egyet értek. Tehát ha ezt követően valaki azt kérdezi, hol lehet Android-os Primohoz térképet venni, akkor bárki teljesen jogszerűen mondhatja, hogy a neten megrendelheti Izraelből. Viszont ha azt kérdezi, hogyan tegyen fel hekkelt Primot Androidos gépre, akkor arra itt továbbra sem fog megfelelő választ kapni. Gondolom ezzel viszont Te is egyetértesz.

És akkor ismét csak vissza a gyökerekhez:

"(#14587) berta_viktor
2013-05-03 00:07:23
Sziasztok!
A napokban telepítettem az IGO Primo 9.6.22.297071-es verzióját egy Prestigio PAP4500T készülékre, JB 4.1.1-es Androiddal, 960x540-felbontással. A következő hibát tapasztaltam. Indítás után egy "unfortunately, iGo has stopped" üzenetet bedob, majd OK-t nyomva leáll. Érdekelne, hogy esetleg valaki találkozott-e már ilyen jellegű hibával, és lehet-e orvosolni. Megjegyezném, hogy Android emulatoron elindul, működik, bár az 4.1.2-es JB-es.

Ugyebár ez nem a legális verzióról szólt?

[ Szerkesztve ]

(#14638) Bálint85


Bálint85
senior tag

hol találok olyan poi-t ami mutatja Ausztriában az ingyenes wifi kapcsolatokat?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14639) snowdog válasza Bálint85 (#14638) üzenetére


snowdog
veterán

Mondjuk itt. [link]

Gondolom ezzel egy kicsit dolgozni is kellene. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14640) Bálint85 válasza snowdog (#14639) üzenetére


Bálint85
senior tag

Köszönöm :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#14641) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

remélem nem warez amit kérdezek.
melyik gyártó által kiadott térképet érdemes beszerezni Ausztriáról és Olaszországról?

(#14642) TRob1 válasza AndrewTdi (#14641) üzenetére


TRob1
veterán

Mindkettőt.
És ha az egyikkel vhol vmi nem stimmel, térképcserélővel a másikra váltani. :U

¤ R'n'R ¤

(#14643) fil válasza snowdog (#14637) üzenetére


fil
őstag

"...Viszont ha azt kérdezi, hogyan tegyen fel hekkelt Primot Androidos gépre, akkor arra itt továbbra sem fog megfelelő választ kapni. Gondolom ezzel viszont Te is egyetértesz..."
Teljes mértékben :)
Mégis csak hasznos, ha alaposan kivesézzünk egy problémát.
Remélhetőleg ha ez után valaki feltesz egy kérdést, hogy pl. androidos primómon hogyan állthatom be azt, hogy ... bla, bla ,bla... ,nem lesz élből elhajtva azzal, hogy androidra nem lehet legális primója, tehát húzzon el.

(#14644) snowdog válasza fil (#14643) üzenetére


snowdog
veterán

Nem lesz elhajtva. De annak hogy milyen oprendszeren fut a Primo semmi jelentősége. A működés mindenhol egyforma. Tehát az oprendszert akár szóba sem kell hozni. Így minden további vita elkerülhető. Szerintem ez a legegyszerűbb módja a kérdés feltevésének.

(#14645) AndrewTdi válasza TRob1 (#14642) üzenetére


AndrewTdi
addikt

kettőt? Nem 3 féle van?
Teleatlas
Topmap
Navteq

:U Szóljatok Ha baromságokat beszélek

[ Szerkesztve ]

(#14646) TRob1 válasza AndrewTdi (#14645) üzenetére


TRob1
veterán

TopMap csak Kelet Eu.
Tehát nincs nekik a kért 2 ország (Olaszo., Ausztria).

De pl. Magyarországra szerintem pont a TopMap a legjobb (habár néha itt is jól jön a csere pl. a Navteq-ra)

ui: A Teleatlas neve már egy jó ideje TomTom :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#14647) AndrewTdi válasza TRob1 (#14646) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Magyarországra én is TMot használok.
és akkor a maradék kettő közül melyiket érdemes elsődlegesen használni az előbb említett 2 országra?

(#14648) snowdog válasza AndrewTdi (#14647) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem a TomTom jön be. Ha a földutak is érdekelnek, akkor meg a Navteq.

[ Szerkesztve ]

(#14649) BullZeye válasza snowdog (#14637) üzenetére


BullZeye
veterán

Most hogy így belemásztatok. :)

A napokban telepítettem az IGO Primo 9.6.22.297071-es verzióját egy Prestigio PAP4500T készülékre, JB 4.1.1-es Androiddal, 960x540-felbontással.

Szabad fordításban: Google Playről megvettem, majd telepítettem az Igo Primo-t, mely a v9.6.22.297071 verzió számot képviseli. A készülék egy JB 4.1.1-es Androidot futtat és a felbontása 960x540.

Eddig még nem warez. :) Vagyis nem tudni, hogy egészen pontosan mikor telepítette ezt a verziót, lehet már réges rég megírta ezt a szöveget, vagy mivel az androidon 9.6.22.288476-nél jár a primo, lehet, hogy feltelepítette a playről, de mivel benne van ez a hiba, ezért le is szedték rögvest, és visszarakták a régit, csak ő nem vette észre, hogy van új (régi) verzió! ;)

Indítás után egy "unfortunately, iGo has stopped" üzenetet bedob, majd OK-t nyomva leáll.
Ez meg ugye mint tudjuk számtalan ok miatt lehet, akár SD kártya probléma is, úgyhogy még ez sem warez.

Megjegyezném, hogy Android emulatoron elindul, működik, bár az 4.1.2-es JB-es.
Ezt legközelebb ne jegyezd meg, mert itt viszont már warezról beszélünk, és ITT bukott le! :D

(#14650) kulatyor


kulatyor
csendes tag

Sziasztok Forumozok !

Abban kérném a segitségeteket , hogy Kenwood kvt-627 en hogyan futtatható primo ?

Hallottatok ilyenről ? állitólag csak Garmin fut rajta.

Köszönöm ! :R

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.