Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42501) soldi3r válasza adika4444 (#42500) üzenetére


soldi3r
veterán

(#42502) adika4444 válasza soldi3r (#42501) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

üdv, adika4444

(#42503) SeniorTilla válasza adika4444 (#42500) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Letöltöd az exe-t és használod az inf-eket, stb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42504) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello
Már egy napja szenvedek a HP TPN-C126 -al.
Egyszerűen nem bírom cd-ről elindítani.
DR WEB live cd -t kiírtam, de nem tudom elindítani vele a gépet.
Ezt a leírást végig csináltam.
és mégsem.
Valami csavar van a dologban, de nem tudok rájönni hol.
Kérlek segítsetek, hogyan kell?

(#42505) adika4444 válasza SeniorTilla (#42503) üzenetére


adika4444
addikt

Hogyan tudom kibontani az inf file-okat az exe-ből?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#42506) SeniorTilla válasza adika4444 (#42505) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elindítod őket, és ki fogja csomagolni egy SWSETUP mappába, azt hiszem így hívják. Számokból álló mappák lesznek benne, a kicsomagoláskor látni fogod, melyik az a mappa. A mappában vannak az inf-ek is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42507) adika4444 válasza SeniorTilla (#42506) üzenetére


adika4444
addikt

Tényleg, közben meg is van.
viszont a DriverPack még mindig egybe bontja ki, ez meg darabokban, egyesével kell mindent. Mondjuk utána az már lementhető.
De a lényeg hogy megvan, köszi az ötletet, ha pl. Win10 lesz ahhoz még nem találtam DriverPack-ket a fenntebbi oldalon...

üdv, adika4444

(#42508) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!

Két Probook vásárlása között hezitálok.
450 G1 4702mq, 8GB RAM, Radeon 8750m, 3 év garancia 145e
640 G1 4300m 4GB RAM, nincs dvga 1 év garanciával 115e

Elméletileg a 6-os szériában jobbak az anyagok, de sokkal jobb vételnek tűnik nekem a 450. Mi a különbség a két széria között, ti melyiket vennétek?

Nagyon köszönöm!
MIlán

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#42509) soldi3r válasza milanmylo (#42508) üzenetére


soldi3r
veterán

A kerdes, hogy mire kell. Ha nincs grafika igenyes progi, en biztos nem vennek dedikalt kartyasat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#42510) AxBattler válasza milanmylo (#42508) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól írtad: a 6-os széria minőségibb felépítésű, közelebb áll a klasszikus üzleti vonalhoz, és ennyiért elég jó vétel. Mondjuk a másik is.

Hol láttad ezeket ennyiért?
És legfőképp: mire szeretnéd használni a notit?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42511) milanmylo válasza AxBattler (#42510) üzenetére


milanmylo
aktív tag

A céges gépem egy szögre ugyanilyen 640G1 8GB rammal.
Otthonra kellene tartalomfogyasztásra, évente 1x-2x unalmasabb órákban játékra. Ez kimerül régebbi játékokban: Fifa, WoW és társai.
Nálam a 3év garancia csábító a 450-nél, illetve a benne lévő proci+vga páros.

[ Szerkesztve ]

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#42512) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy őskövület notebook HP Compaq nc6120 ehhez lehetne valahogy windows 7 drivert adni?Mert a dvd lejátszása akad és lehet a videó driver hiánya miatt.Tudom nem támogatja a windows 7 de van úgy hogy pár ügyes kocka össze kalapál hozzá való drivereket.

(#42513) Lauda válasza qwertly (#42512) üzenetére


Lauda
félisten

Probald ki a media player home cinemaval lejatszani, ahhoz semmilyen driver nem szukseges.

(#42514) soldi3r válasza qwertly (#42512) üzenetére


soldi3r
veterán

Tegyel ra egy 14.04-es Lubuntut. Eg es fold lesz a 2 rendszer. Nem kell virusirto, tuzfal stb.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#42515) e-newsee válasza e-newsee (#42316) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak úgy a nice-to-know kedvéért. Rendeltem alaplapot a Probook 4530s-be. Előzményekre válszoltam, akit érdekel, ott olvashatja a probléma leírását.
Aki nem akarja az egész történetet végigolvasni, annak van egy kivonat a post végén címszavakban. :)
A rendelt alaplap egy használt, javított, diszkrét VGA-s, 1GB-os, USB3.0-s. 38k-ba fájt Kínából szállítással. Kb két hete megjött, nagy lendülettel bontom kifelé, videófelvétel, minden, hogy ha valami gebasz van, tudjak mire reklamálni. Minden rendben volt, míg egy szemfüles kolléga észre nem vett egy elkot a zacsiban. Pici kis 5x5mm-es kerek SMD kondi. Na, mondom, te meg honnan jöttél? Kerestük a helyét a lapon, és megtaláltuk a hátoldalán a SATA vezérlők körül. Jó eséllyel egy puffer kondi volt, amíg le nem tört. Tőből! Érted? Egy SMD kondi lába tőből letört! Valószínűleg a csomagolás közben sikerült lefeszegetni. Azért szerencsére ki tudtuk mérni, hogy 100μF-os. És még azzal is mákunk volt, hogy a rajta lévő jelölés egész sokatmondó volt (100, alá 16V). No a lényeg, hogy gyorsan megnéztük, nem használunk-e hasonlót a gyártásban. Nem. Baj-e, ha nem SMD? Nem baj, van helye, elfér, magyar vagyok, voltam már „téemkás”, megoldjuk. :) De olyan sem volt. Felmerült még pár hajmeresztő ötlet a beszerzésre, de végül azt mondtam, hogy ebay. Találtam is 5db-ot öccázé németből. Múlt hét szerdán itt is volt. A javító emberünk beforrasztotta, és vittem is haza. Vasárnap átültettem a cuccost. Először imádkozás, hogy egyáltalán jó legyen. Már a táp bedugásnál vártam valami csattanást, meg füstölést, hogy hátha nem csak az a kondi volt a baja. És lám, elindult! Na mondom, lesz-e baja a gépnek a BIOS checksum-mal. Hát volt, és kiírta, hogy mivel nem stimmel, így BIOS reset lesz (vagy valami hasonló), és nyomjak egy Entert. De rendesen értelmezni sem tudtam, mert már újra is indult. No, ezután már csak valami tájékoztatást írt ki, és egy Enterrel tovább is engedett. Jött a Windows logó, szépen elindult. Mivel ugye alap BIOS volt, így egyből meglátta a régi lapnál letiltott VGA-t. Ment fel a driver, szépen ment is a gép tovább, amíg újra nem indítottam. Ott ugyanazt csinálta, mint a régi. Windows pöttyök körbe-körbe, aztán egyszer csak megállnak, és elfeketül a kép (háttérvilágítás persze van). Ez kicsit megijesztett. Kezdtem gondolkozni, mi okozhat ilyen hibát, hiszen letiltott VGA-val minden hibátlanul megy. Aztán úgy voltam vele, hogy oké, lehet a Windows is összecarta magát az új főhardvertől kicsit. Volt egy HTPC telepítésből még megmaradt Ubuntu install pendrive-om. Az gond nélkül felment, futott, nem volt baja. Ez megnyugtatott, úgyhogy vissza is raktam rá egy Win8.1-et. Most itt tartunk. A projekt sikeres volt eddig. Ma kicsit meg is terhelem, hogy lássam a hőfokokat, meg hogy bírja-e rendesen, de szerintem már nem lesz gond. Ja, és persze kellett egy BIOS frissítést csinálnom, mert, hogy a BIOS reset miatt, vagy alapból, de egy 2011-es verzió volt rajta.

És akkor a bekezdés a türelmetleneknek:
Lap rendelés Kínából. Megjött. Kondi letörve. Kimérve. Ebay-ről rendelve másik. Beforrasztva. Lap kicserélve. Elindul. Windows megfekszik. Körmöt rág, hogy feleslegesen volt kidobva 38k. Ubuntu kipróbál. Szépen fut. VGA-t felismeri. Megnyugszik. Win8 felrak. Ma terheléses vizsga.

Ő volt a bűnös:

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#42516) AxBattler válasza e-newsee (#42515) üzenetére


AxBattler
félisten

Kitartás! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42517) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

az miért van mikor lehúzom a gépet a töltőről, akkor elmegy a kép és pár másodperc míg visszajön? valami driver gond lehet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42518) e-newsee válasza cellpeti (#42517) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem másik energiagazdálkodási sémára áll át, és VGA-t vált.
Nem gond, Windows beállítás.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#42519) SeniorTilla válasza cellpeti (#42517) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez VGA váltás lehet szerintem is. Milyen géped van milyen VGA-val?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42520) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

HP Probook 440 G3-ba kellene HDD beépítőkeret. Kb mennyibe kerül ez az alkatrész és hol tudnék venni hozzá?

(#42521) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

urak, érdekelne hogy egy ilyen laptopban cserélhető e ram, vagy bővíthető e?
a neten úgy látom hogy lapra integrált a ramja...
van e külön slott a bővítéshez?
remélem van ilyen nemű tapasztalatotok :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42522) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg ezzel van valakinek tapasztalata? :B

Köszi.

(#42523) embe válasza Lacielvtárs (#42521) üzenetére


embe
nagyúr

Ez alapján lehet. Csak nem 1 perces művelet.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42524) Lacielvtárs válasza embe (#42523) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszi a videókat én is néztem és a jelenlegi cerkás 250 g3-ambvan már cseréltem is...
viszont a neten vannak olyan linkek ahol az írják hogy integrált a ram abban a verzióban amiben az i3 és a nvidia kártya van...
[link]
a gond az hogy ezt a típust többféle képen gyártották, illetve szerelték.
ha jól látom a neten van belőle több féle "generáció" és az első "generáció" még integrált és nem bővíthető :(
ezért is kérdeztem rá, hátha valakinek van ilyen.
az enyém cerka N2840-es abban egy ram slott van és bővíthető 8 GB-ig.
de van olyan felépítménye is, amiben ha jól tudom cerka n2830 van és abban például a ram integálva van és nincs külön slott.
szét kéne szedni, ami valóban nem kevés idő :D és megnézni, de így vásárlás előtt nem fog bele menni a tulaj, ami érthető is :K
de neked köszönöm a válaszod :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42525) SeniorTilla válasza Rush77 (#42522) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Minél vékonyabb, annál hangosabb. Ez alapszabály, a folio hangos lesz a másikhoz képest. Nem feltétlenül hangerőben, hanem hangszínben. Olyan hülye sivító hangja van a ventilátornak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42526) sch_a válasza SeniorTilla (#42525) üzenetére


sch_a
addikt

A 8560P-m is hangos, cserébe vastag is. :DDD

(#42527) Rush77 válasza SeniorTilla (#42525) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ok. Köszi.
Akkor még egyelőre marad a 8460p.
Aztán ha majd lejjebb megy az ára akkor próbálok lőni valami Z bookot.

@sch_a
Nekem nincs bajom a 8460p hűtésével bár alaplap csere után mintha egy picivel hangosabb lenne (meg néha fölöslegesen pörgeti) de még így sem rossz főleg a Latitude E5420-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#42528) embe válasza Lacielvtárs (#42524) üzenetére


embe
nagyúr

Ahogy elnézem, az eladó ezzel foglalkozik. Csak tud rá nyilatkozni. Vagy beszéld meg vele, hogy szerelje be Ő az általad vitt ramot. Hátha belemegy!

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42529) sch_a válasza Rush77 (#42527) üzenetére


sch_a
addikt

BIOS-ban alapbeállítás, hogy egyfolytában menjen a venti ha hálózatról megy. De ha kikapcsolom se jobb, mert akkor is idegesítő hangon fel-felpörög. 8440P-m is ugyanilyen hangos volt.

[ Szerkesztve ]

(#42530) Lacielvtárs válasza embe (#42528) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem rossz ötlet csak o Pesti én meg Szegedi :U
De az ötlet hasznos, csak ez esetben nem járható út :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42531) cellpeti válasza SeniorTilla (#42519) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

8560P HD6470M-vel

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42532) embe válasza Lacielvtárs (#42530) üzenetére


embe
nagyúr

De ha egyébként meg akarod venni a lapost, valahogy lefogja szállítani neked. Most hogy hogyan nem érdekes. Akkor kérdezd meg, hogy az általad igényelt ram mennyiséggel mennyibe kerülne! Mert ha annyira bővítené megvennéd. Ha lehetséges bővítse, és úgy egyezzetek meg az árra. Ha megtudja oldani, akkor megfogja, hisz eladó a termék.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42533) Rush77 válasza sch_a (#42529) üzenetére


Rush77
aktív tag

Igen. Nálam is ez van de érdekes módon nálam nem vészes a dolog. Pedig I7+ HD6470 van benne. Esetleg egy újrapasztázást próbálj meg hátha kevésbé pörög ha hűvösebb. Vagy kitisztítani a bordát. Nekem Arctic mx4-gyel kb 15 fokkal hűvösebb.

(#42534) sch_a válasza Rush77 (#42533) üzenetére


sch_a
addikt

Nem vészes nekem sem, csak valamivel hangosabbak ezek az elitebookok, mint a korábban használt notebookjaim. Igazából nem melegszik nagyon, 40 fok környékén van a cpu hőmérséklet jelenleg, hogy csak egy böngésző fut. Korábbi tapasztalataim alapján ez normálisnak mondható. Inkább csak a fura suhogó alapjárati hangja zavar egy kicsit a ventinek. De túlélem. ;]

(#42535) Lacielvtárs válasza embe (#42532) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mint ahogy a bemutatkozásomban is van, nem vagyok eCCerű eset :D
vagyis nekem csak a bővítés lehetősége kell, mert van itthon mindenem a bővítéshez. nekem arra kellene rávennem az eladót, valahogy, hogy szedje szét és csináljon a lapról egy fotót :)
de már azon agyalok hogy lehet felugrok érte Pestre és lesz ami lesz elven :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42536) #40553216 válasza sch_a (#42534) üzenetére


#40553216
törölt tag

„suhogó alapjárati hangja”
A venti folyamatos működésére gondolsz?

(#42537) sch_a válasza #40553216 (#42536) üzenetére


sch_a
addikt

Igen. Mint írtam, tudom, hogy ki lehet kapcsolni, de akkor még idegesítőbb, ahogy fel-felpörög bizonyos időközönként. Vagy az van, hogy a legalacsonyabb fordulaton is többet pörögnek az elitebookok a többi márkánál megszokottnál, vagy csak simán hangosabb a ventije.

(#42538) #40553216 válasza sch_a (#42537) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#42539) embe válasza Lacielvtárs (#42535) üzenetére


embe
nagyúr

De az én véleményem szerint az lenne az egyszerűbb, ha ő tenné bele, mert így ha esetleg valami garis probléma lenne, akkor a szakszerűtlen bővítést kizárhatnátok.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42540) Lacielvtárs válasza embe (#42539) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

persze, és jogos a felvetésed...
de úgy néz ki hanyagolom a dolgot, mert kiderült hogy ez az i3 is reklám proci :(
nem lenne jelentősebb az előre lépés.
így nem tudom mi tévő legyek, lehet hanyagolni kellene a jelenlegi laptop kínálatot és valami "komolyabban" gondolkodni :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42541) embe válasza Lacielvtárs (#42540) üzenetére


embe
nagyúr

A Te döntésed.

Ki ábrázol az avatarodon? Egy magyar celebre emlékeztet......

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42542) sch_a válasza embe (#42541) üzenetére


sch_a
addikt

Olivia Wilde? ;]

(#42543) Lacielvtárs válasza embe (#42541) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, én döntésem és döntöttem, nem bántom egyelőre :D
amúgy nem magyar a néni :DD
Olivia Wilde a drágassszág :K

sch_a: Ön Nyert :R
felismerted vagy tudtad? :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42544) embe válasza Lacielvtárs (#42543) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem Sarka Kata ugrott be róla. Tévedtem.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#42545) Lacielvtárs válasza embe (#42544) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mondjuk ő sem randa nénike :D :K
de nekem ez a csajszi a favorit... három évem van hogy kinőjem :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42546) sch_a válasza Lacielvtárs (#42543) üzenetére


sch_a
addikt

Felismertem ;)

(#42547) Lacielvtárs válasza sch_a (#42546) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42548) chatran válasza chatran (#42520) üzenetére


chatran
őstag

Ha nincs ötlet akkor úgy kérdezném, hogy bármilyen HDD keret jó a gépbe, Probook G440 G3?
Vagyis ha ezt az alkatrészt kiszedem egy régi laptopból, akkor az jó lesz ebbe?
Ilyenre gondolok pl.

(#42549) Lacielvtárs válasza chatran (#42548) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

En igy tudom ezek a hdd keretek, mar ha optibay keretre gondolsz, akkor 2 meretben kaphatoak.
9,5 mm es 14 mm vastagpk.
Csak azt kell lemerned elvileg hogy neked melyik a megfelelő.
Meg a gyártó is függő, de alapvetően ezek standard méretek.
Remélem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42550) chatran válasza Lacielvtárs (#42549) üzenetére


chatran
őstag

Nem optibay, linkeltem egy képet :U Sima HDD keret.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.