Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42151) Krix válasza Imy (#42150) üzenetére


Krix
őstag

Mit akarsz rárakni? OS -től függ hogy aktiválódik vagy nem ahogy spyduck írta.

If it is not broken then don't fix it!

(#42152) spyduck válasza Imy (#42150) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van DOS-os verziós is.

(#42149) SeniorTilla: Ezzel nem győztél meg. Nálunk napi 4-5 telepítés van. Amióta Windows 10-et rakunk a gépekre mindenki elégedett. Előtte jártak vissza problémázni. Gyorsabb, be vannak tömve a biztonsági rések és minden kompatibilis mindennel.

(#42148) jety91: Mik ezek? Én semmit nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#42153) jety91 válasza spyduck (#42152) üzenetére


jety91
őstag

(#42154) SeniorTilla válasza spyduck (#42152) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Más dologról beszélünk. Én nem a technológia miatt utálom, hanem amiatt, amit fentebb írtam. Persze sokat nem tudok tenni ellene, muszáj lesz beállni a sorba, de ettől még utálhatom :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42155) spyduck válasza jety91 (#42153) üzenetére


spyduck
nagyúr

Van baj az biztos. Tiszta telepítést csináltáűl vagy upgrade-t?

(#42156) jety91 válasza spyduck (#42155) üzenetére


jety91
őstag

Tiszta telepítés, eredeti Dreamsparkos win10-et dobtam fel. :K

(#42157) spyduck válasza jety91 (#42156) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én hardveres hibára gyanakszom. Hozd be hozzánk, ránézek szívesen neked.

(#42158) SeniorTilla válasza spyduck (#42157) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát ez tuti nem hardveres hiba, hanem a fostalicska win10-é ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42159) spyduck válasza SeniorTilla (#42158) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel nem egy ilyen gépet telepítettünk Win10-el és jelenleg is probléma nélkül üzemel nincs jobb ötletem. Nyilván a másik verzió a user error ;]

(#42160) Dhampir


Dhampir
félisten

Eddig még nem volt semmilyen problémám Windows 10-el, pedig csak egy átlagfelhasználó vagyok.

HP ProBook 650 G1, Lenovo Y700, ThinkPad T510 alatt teszteltem, tesómnak telepítettem a T510 gépére és azóta is hibátlanul fut-szalad a pici-puha. :)

(#42161) jety91 válasza spyduck (#42157) üzenetére


jety91
őstag

Kétlem hogy hw hiba, win8.1en eddig semmi probléma nem volt előtte és ettől a fényerőállítástól eltekintve sincs jelenleg. Azért köszi :)

(#42162) spyduck válasza jety91 (#42161) üzenetére


spyduck
nagyúr

Behozod hozzám. Ha nem tudom megcsinálni, akkor én fizetek neked, de ha meg tudom csinálni, akkor te fizetsz nekem ;]

(#42163) jety91 válasza spyduck (#42162) üzenetére


jety91
őstag

Fel nem viszem most pestre ezért, de hidd el nem a kezd laikusok közé tartozok ;) Driver Updater appal rakattam fel 2. körben az összes drivert, és így is csak a 08.05-ös az intel driver amit felenged rakni. Beszélhetnél inkább a HP-val hogy rugják picsán a drivertesztelőket :D

(#42164) Graphics válasza SeniorTilla (#42154) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát elvi kérdés miatt nem kedveled.

Ez is egy szempont persze, de én se találok rajta fogást, pedig használom már egy ideje, win7-8-10 mellett, és gördülékeny volt az átállás is.

@jety91: az ilyen updatereket én már régóta kerülöm,,, ott vannak a gyári megoldások, sorozatszám alapján már töltheted is le. Kár kínlódni olyan driverekkel, amik nem is jók...

[ Szerkesztve ]

-

(#42165) spyduck válasza jety91 (#42163) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tiszta win 10 telepítés, majd win update. Modell függő, de pár driver nem megfelelően vagy nem megfelelő verzióban települ. Ilyenkor más modellek drivercsomagjait is szoktam próbálgatni a gyártó oldaláról. Előbb utóbb találok olyat mi jó, tuti meg lehet csinálni :)

(#42166) jety91 válasza spyduck (#42165) üzenetére


jety91
őstag

Manuálisan probálgattam én is mára végén, de beleuntam 2 hét szenvedés után.

(#42167) SeniorTilla válasza jety91 (#42163) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ahhoz ő (és mi) nagyon kis halak vagyunk :)

Ez is bizonyítja, milyen fa*za is a win10. Visszafelé fejlődünk, gyerekek :) Egyébként tiszta sor, így billiéknek nem kell a fejlesztéssel szarozniuk, nem kerül pénzbe. Majd a júzerek megoldják. Nem működik? Mossuk kezeinket, hiszen nem kértünk érte pénzt, felelősség sincs...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42168) Graphics válasza SeniorTilla (#42167) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Neekem egy gepen se volt gondom vele.

Neked volt?

Vagy most az a baj vele, hogy az uzleti lepeseikkel nem tudsz azonosulni?ha a Te ugyfeled win10-zel fogja kerni, akkor gondolom nem Win7-tel fogod odaadni :D ugye?

Osszes Windows driver felment. Azert a Driver Updateres telepitgetes nem epp módja a gep feldriverezesesnek.

A penz fog beszelni, nemet nem fogsz Te se mondani :)

Mondjuk a windows 10 drivert nem a Microsoftnak kell megírnia, nem? :U a gyártó feladata, vagy a chipsetgyarto, hardvergyarto... Nem? Ez miert a w10 sara?

Ez olyan , hogy szarvóóót a Xp-7-8 is amikor megjelent.. Azert mert a regihez ragaszkodas megy minden teren....

Igy, hogy mindharom rendszert hasznalom pl vannak dolgok amik nincsenek a Win7-be, 10-be itt van, es logikus helyen, hasznalhatobb mint barmikor.

Elhiszem, nem ertesz veluk egyet, nem tetszik.. De masnak meg jol johet

[ Szerkesztve ]

-

(#42169) jety91 válasza SeniorTilla (#42167) üzenetére


jety91
őstag

En a HP-re haragszok h nem kepesek egy uzleti laposhoz a drivereket megfeleloen tesztelni es kiadni oket ha van ujabb valtozat. Nem egy lowendes regi geprol beszelunk azert.

Windowsnal maga a csunyasaga ami szamomra zavaro de hat ez van, ennyire kepes az ms egyelore.

[ Szerkesztve ]

(#42170) ZsDavid


ZsDavid
csendes tag

Sziasztok, Zbook 17 G2-vel van valakinek bármilyen tapasztalata? Konkrétan erről a modellről van szó:
[link]
Netes teszteken csupa jót írnak róla, de örülnék, ha valaki "közvetlenebb" infóval is tudna szolgálni.
Szívesen veszek bármilyen véleményt, ötletet. Köszönöm.

(#42171) blackdog


blackdog
csendes tag

Sziasztok!
Nezegetem en is egy ideje a HP notijait, leginkabb egy uzleti 14 colosban gondolkodom. Az elitebook g3-asok es a zbook-ok tetszenek. Viszont mivel szeretnem core i7-tel venni, szinte kizarolag csak 1080p-s vagy qhd-s felbontassal kaphatoak. A 720p-t amugy is tul kis felbontasnak gondolom.
Evek ota 1680x1050-es felbontasu 15 colos notit hasznalok, elotte pedig 1400x1050 volt.
Szoval attol felek hogy az 1080p nagyon apro lenne a 14 colon. A qhd pedig elkepzelhetetlen. Tudom hogy a windowsban meg lehet novelni a betumeretet, de tuti, hogy nem mindenhol fog az jol mukodni es lesznek problemas programok.

Szoval van valakinek tapasztalata 14 colon 1080p vagy qhd-s felbontassal?

(#42172) grosy válasza blackdog (#42171) üzenetére


grosy
senior tag

Nekem is ilyen paraméterekkel bíró notim van, de mivel Windows 10-nél gyakorlatilag úgy nagyítasz rá bármire, mint mobilon, így nem okoz problémát.

(#42173) adika4444 válasza blackdog (#42171) üzenetére


adika4444
addikt

Az, hogy 14"-on kinek jó és kinek nem a FHD nagyon szubjektív. Menyj el és nézd meg élőben vmi boltban/ismerősnél...

üdv, adika4444

(#42174) SeniorTilla válasza Graphics (#42168) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Te sem értetted meg amit korábban írtam :) de nem is lényeges, ez nem windows topic, zárjuk a témát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42175) SeniorTilla válasza blackdog (#42171) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hogyne lenne tapasztalat :). Semmi értelme, hacsak nem fhd filmeket vagy nagyfelbontású képeket akarsz rajta nézni, esetleg grafikázni ,tervezni, de erre ez a méret alkalmatlan. Az FHD felbontás 17"-tól felfelé használható szerintem úgy, hogy több órás munka után se folyjon ki a szemed. Sőt, amikor én a 20"-os gépemről átültem a mostani 17-esre, elég nehéz volt megszoknom ezt a kisebb méretet.

Előrevetítem, a külső monitor nem megoldás - majd úgyis lesznek akik ezt mondják - mert a laptopnak pont az a lényege, hogy kompakt legyen és kis helyen elférjen.

Manapság nagyon elterjedt már a 13-14-es méretben a fullhd, qhd. Nézd meg pl. a Lenovo Yoga szériákat. Elég sokat eladok belőlük, és az a véleményem, hogy a yoga 2 13-ban van a legszebb FHD IPS kijelző, amit eddig láttam. Elég kényes vagyok a képminőségre, van összehasonlítási alapom, nem véletlenül mondom.

A nagy felbontás kis méreten ezt eredményezni, hogy más méretezése van a dolgoknak, mint a normál felbontáson / nagy méretű kijelzőn, ezért más, mint a megszokott furcsa eleinte, de hozzá lehet szokni. Én sokat dolgozok excel táblákkal, ezt el sem bírnám képzelni 13-14"-os méretben, mert kifolyna a szemem, az tuti. Itt nem ér semmit a windows nagyítási funkciója, ami ugyanúgy nem ér semmit egy grafikai tervezőprogramnál sem, mert precíziós munkát csak egérrel lehet végezni, nem érintőképernyővel.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42176) Graphics válasza SeniorTilla (#42174) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fejtsd ki, és megértem :)

-

(#42177) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Egy (pontosabban kettő) elitebook 8560p-vel akadt egy kis problémám... Amikor be van kapcsolva az "ambient light sensor", akkor bizonyos fényerő beállítás(ok)nál (mert ugye egy kicsit ilyenkor is lehet módosítani a fényerőn "manuálisan") van, hogy össze-vissza villog a kijelző - pontosabban a háttérvilágítása. Mintha folyamatosan állítgatná a fényerőt le-fel - többször, 1 másodperc alatt.

Ez normális jelenség? Ez elsőre hülye kérdésnek tűnik, de itt van előttem egy másik ugyanilyen laptop, és az is ezt csinálja - bár igaz, nem ugyanazokkal a beállításokkal...

Az egyikről csináltam egy videót is.
Itt látható, hogy amikor a fényérzékelő be van kapcsolva és a fényerőt manuálisan 1-re állítom (legyen 0 a minimum), akkor elkezd vibrálni, villogni a kijelző, a többi állásban semmi baja*.

*Ez mondjuk nem teljesen igaz, mert a másik 8560p pl. 4-es, 6-os, szóval több fényerőállásban is villog. Ami a legszebb az egészben, hogy egészen máshogy viselkednek, ha hálózatról és ha akkuról mennek.

Szóval ez vajon mi lehet? Driverhiba? Hardverhiba? Szériahiba? :D:F

Meizu MX3 32GB

(#42178) Isti48


Isti48
csendes tag

Sziasztok !

a gépem egy bios frissítés után ezt az üzenetet írja ki :

Your bios failed to complete the update please ensure that you follow the correct procedures and try again. This may require two sequential BIOS update to complete the process.

gépem : HP Compaq mobile workstation 8510W

felhozza a logot, meg hogy F9 el tudok választani mivel bootoljak illetve az F10 azzal a biosba tudnék belépni, utánna előjön az üzenet és ujraindul. Semelyik opcióra nem tudtam gombot lenyomni, mintha nem nyomnám rá, nem reagál, próbáltam külső billentyűzettel, semmi.

Láttam a HP oldalán, hogy windows gomb + B -->utánna kapcsolóval előhozható valami menü, de az sem sikerült. , annyit csinált, hogy elkezdett villogni a capslock nak a ledjelzése.
Ha valaki tud erre megoldást kérem ossza meg velem, köszönöm :)

István

(#42179) Kolondrum válasza kutkut (#42177) üzenetére

Szerintem nem állítgat, egyszerűen rossz. Használod? Kapcsold ki.

(#42180) kutkut válasza Kolondrum (#42179) üzenetére


kutkut
addikt

Ezt nem teljesen értem... Ha jó lenne, használnám. Egyébként (az egyik laptopnál) most nagyon úgy tűnik, hogy csak egy állásban csinálja ezt (mint a videóban) és csak akkor, ha hálózatról üzemel. Nem lehet esetleg, hogy a töltő, adapter okozza?
Azért "rugózom" rajta, mert ha hardveres - de javítható - hiba, akkor azt szeretném még most kideríteni, amíg van rá gari (és nem adtam át "készen" a leendő tulajnak, de ez most lényegtelen).

Meizu MX3 32GB

(#42181) SeniorTilla válasza kutkut (#42177) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ismerem én is a jelenséget, de nem állandóan csinálják ezt a gépek, hanem olyankor, amikor pl. félig belevilágít egy asztali olvasólámpa. Ilyenkor gondolom a szenzor nem egyformán érzékeli a környezet fényerejét, ezért állítgatja magát folyton. Ez a technológia korlátja, próbáld meg máshová tenni a gépet és ott is megnézni.

Tápról és akksiról más-más energiagazdálkodási séma működik, ezért viselkedik máshogy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42182) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok van egy hp pavilion dv6 laptopom bedugom a hdmi-t es semmi reakcio, tv-vel szeretnem osszekotni. mi lehet a gond? nem ismeri fel.[ez a laptopom tipusa.]

[ Szerkesztve ]

... No sacrifice, No victory ...

(#42183) kutkut válasza SeniorTilla (#42181) üzenetére


kutkut
addikt

Forgattam, rakosgattam mindenfelé, mindig ezt csinálta. Az energiagazdálkodási profilokat meg - amennyire lehetett - egyformára állítottam az akkuról és a hálózatról történő üzemeléshez.
Közben a hálózati adaptert is elvetném mint hibaforrás, mert egy másik adapterrel is ugyanez a helyzet. (Most még mindig csak az egyik laptopról beszélek, a másikon összesen egyszer sikerült előidézni a jelenséget.) :F

Meizu MX3 32GB

(#42184) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
Melyiket lenne érdemesebb megvenni?
HP Pavilion 15-ab218nh laptop(Intel® Core™ i3-6100U Processzor / 4GB / 1TB / AMD Radeon R7 M360
vagy
HP 15-ac131nh laptop(Intel® Core™ i5-4510U Processzor / 4GB / 1TB / ATI Radeon R5 M330
+ 120Gb-os SSD menne bele.
Az első i3 proci de IPS paneles kijelző.A második i5 de nem tudom mennyivel erősebb vagy jobb.
Játékra nem lenne használva a gép.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#42185) SeniorTilla válasza kutkut (#42183) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor kapcsold le az adaptív fényerőt, és nem lesz vele probléma.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42186) blackdog válasza SeniorTilla (#42175) üzenetére


blackdog
csendes tag

No, hat erdekeseket irsz, ill. sajnos semmi ujat. :(
Ugyvezeto vagyok egy jarmufejleszto cegnel, ahol en is rengeteget excelezem es bizony sok grafikai programot hasznalok.
Nekem a halalom, ha kis felbontasu a kijelzo. Egyreszt mert a mai vilag elkezdte a keparanyokat megvaltoztatni, szerintem ertelmetlenul. Filmnezesre lehet valoban jobb a 16:9. De dolgozni nem. A 4:3-bol a 16:9-be eljutas ertelmetlen volt. Nekem szemely szerint a 16:10 meg elfogadhato volt. Ma is ilyen 30 colos monitor elott ulok, ha nem hasznalom a 15,4-es notimat, amin a mar irt 1680x1050 felbontas van.
Mindamellett, hogy a kijelzok egyre alacsonyabbak lettek, a microsoft egyre vastagabb talcakat, menuszalagokat (Office) kezdett el hasznalni. Persze a tobbi szoftvergyarto koveti oket. Ennek eredmenyekeppen ma egy excel eseteben joval kevesebbet lat az ember egyszerre. De hasonloan egy word-doksi irasanal is, ha egyszerre akarsz megjeleniteni ket oldalt (allo A4), akkor rendkivul aprok a betuk.
A 90-es evek vegen win2000-rel office-cal egy 22colos crt-n, csak igy irtam leveleket, dokumentaciokat.
Nekem szemely szerint az uj 15,6 colos 16:9-es kijelzoju notikkal az a bajom, hogy mar tul nagyok. Ertsd hosszuak. A 17 colosak pedig szerintem konkretan asztali szamitogep helyettesitok. Ekkora notebookokkal nem szaladgal napi szinten valaki munkaba. Az arra van, hogy ha vinni kell, akkor megis konnyeden mozdithato legyen. Mondjuk 5-szor egy evben.

A mai 14 colosak olyan hosszuak, mint az en korabbi 15,4 colosom. Ezert gondolkodom ilyenben.
Termeszetesen elmentem bolta nezni egy fhd-t, de hat azon kivul, hogy neztem, nem igen tudtam programokat (Catia, Nx, Word, Photoshop) kiprobalni rajtuk. Ezert kerdeztem, hogy hasznalat kozben van-e valakinek tapasztalata.
De ezek szerint akkor nincs itt a forumon olyan, aki napi szinten hasznal 14 colos fhd vagy qhd kijelzos notit, monitor nelkul?

[ Szerkesztve ]

(#42187) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok,

Van egy HP Probook 4530s-em. 2012-es vétel. Leírom a sztorit.
Úgy két hete ráeresztettem a Win8.1-re a frissítéseket, és közben egyszer csak elment a kép, és nem csinált semmit. A kijelző világított, csak feketén. Ja, és hallatott egy olyan hardverleválasztós hangot. Tehát, mintha eltávolítottam volna a videókártyát. Aztán gomb hosszan nyom, majd újraindít. Bejött a Windowsos recovery menü. Ott leállítottam normálisan, majd újraindítva működött.
Aztán asszonyka elindította a World of Warships-et. Az elkezdett frissítést letölteni, majd közben a kijelző megint elsötétült. Mivel ekkor még nem tölt be a játék, nem a túlterhelésre gondoltam. Inkább valami elcseszett Windows frissítésre.
Aztán ezután már csak csökkentett módban tudtam elindítani, az meg ugye semmire nem jó, mert kis felbontás, csak az integrált kártya, stb. Volt egy rendszervisszaállítási pont a frissítés előtt, arra vissza is lőtte, de az sem segített. Ekkor kezdtem aggódni.
Az volt a tippem, hogy valami videokártya drivert is frissített, amit aztán valamiért a visszaállítás sem oldott meg, bár ez lenne a dolga. Szóval gondoltam, oké, kap egy új windowst, és egyesével telepítgetem a frissítéseket, aztán ahol megdöglik, azt utána kihagyom. Na ez sem vezetett eredményre, mert miután feltelepült a windows, felraktam a drivereket. Telepítésük közben ugye beállítja a felbontást normálisra. Eddig oké. Kezdtem bizakodni. Ugye kérte az újraindítást. Megtettem. Windows logó alatt mennek a pöttyök, bevillan a bejelentkező képernyő, kép elsötétül, semmi reakció.
Oké, Windows újra telepít, régebbi driver kipróbál, azzal sem jó.
Oké, Windows 10 kipróbál, amolyan utolsó reménysugárnak. Feltelepít, netre fellép, az meg ugye egyből drivert frissít, kikapcsolni sem lehet. Amint beállítja a felbontást, kép elmegy, semmi reakció. Ja, jelzem, ez az egész hacacáré a négy napos hétvégén zajlott reggeltől estig. Ha nem telepítettem fel vagy 10x a windows különböző verzióit, akkor egyszer sem. Hol egyik kártyát tiltottam le eszközkezelőben, hol a másikat, de egyik sem volt jó, mert amíg mindkettő nem volt engedélyezve, nem tudtam használni a nagyobb felbontást. Kipróbáltam, hogy BIOS-ban is letiltottam az AMD kártyát, de úgy sem volt jó.
Aztán jött az isteni szikra, hogy próbáljak meg egy Linuxot. Gondoltam, ha azzal is csinálja, akkor tényleg hardveres, ha azzal nem, akkor van remény, hogy szoftveres. De akkor meg miért nem megy régebbi driverekkel? Szóval Ubuntu letölt, telepítés elindít. Amint be kellett volna dobnia a telepítő képernyőt, rögtön elment a kép. Ezt kétszer próbáltam olyan telepítővel, ami tuti működik, mert már használtam.
Úgyhogy arra jutottam, hogy a nagy felbontást nem bírja a kártya. Hozzáteszem, semmi komoly koszolódás nincs a gépben, a ventillátoron van minimális por, de gyakorlatilag az egész rendszer tiszta. Megemelve, hűtővel volt használva mindig, de soha nem állt le túlmelegedés miatt. Szóval azt kizártam hamar. Meg azért is, mert miután állt egy napot, azután sem indult el, és kézzel meg lehetett tapizni a hőcsövet.
Még egy dolgot kipróbálok, hogy kicserélem a RAM-ot egy másikra, hátha az a hibás, és épp az a blokkja szállt el, amit megoszt a rendszer a VGA-val. Ezért nem kék halállal döglik meg, csak nem bír nagy felbontást használni. Bár ez reménytelen próbálkozás, de hátha.
Ja, és próbáltam kikötni a tévére. A jelenség ugyanaz.
Bármi ötlet, hasonló hiba, megoldási javaslat?
Nem örülnék, ha kukázni kellene a topit. Olyan jó kis cucc. Masszív darab, sohasem hagyott cserben. :(

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#42188) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Sziasztok.
Egy HP Elitebook 840 g1 típusú laptopom van, használtan vettem pár hónapja. Már eleinte is feltűnt, hogy a csavarmentesen rögzített notebook feneke csak a felső oldalánál tart stabilan, a másik három oldala sajnos nincs valami jól rögzítve, így aztán a billentyűzet alatti rész asztalon használva lenyomódik és recseg. Kérdésem az volna, hogy akinek van ilyen készüléke vagy használt ilyet, találkozott e hasonló problémával, vagy ez valami egyedi jelenség?!

(#42189) blackdog válasza e-newsee (#42187) üzenetére


blackdog
csendes tag

Hát szerintem szerviz... Nekem vmi hasonló volt, igaz nem HP. Videókártya-csere... lett volna, de mivel ez még az alaplapra forrasztott típus volt, így egy teljes új alaplapot kellett cserélni benne...
Hát nem volt olcsó. :(

[ Szerkesztve ]

(#42190) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi, nevezetesen arra, hogy lenne e értelme a HP 250 G3 (J4R90ES#AKC), Intel® Celeron Dual-Core™ N2830 2,41 processzoros notimba SSD-t rakni, mert most baromi lassú (míg ua. a virusírtó az asztalin 9 perc alatt futt le, addig a sokkal kevesebb programot/adatot tartalmazó notin 10× lassabban 92 perc alatt :W !!!)!!!

Tisztában vagyok azzal, hogy az SSD hatására sokat gyorsul a gép, mivel az asztali gépeim többségében is SSD van, de azokba 775-ös (E8400), illetve I5 (4590) procik vannak csak azt nem tudom, hogy Celeron esetében milyen javulásra/gyorsulásra lehet számítani ...

Mi a véleményetek?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42191) Graphics válasza e-newsee (#42187) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nálam 4530S probook van, tehát közel azonos paraméterekről tudok beszámolni.

Ritka esetben lehet hardverhiba, nekem is ugyanez az évjárat. Windows 7 majd Win8.1-et használok most.

Semmi ilyen jelenség nem volt, de azért a driver kérdéssel kicsit kínlódtam, de mire 8.1-re váltottam volt driverezés a válthatóságra is.

Nálad nem tudom mi lehet a baj, mert ha mégis VGA lenne, akkor is szerintem a diszkrét GPU-t le tudod kapcsolni, és csak Intel HD-vel használni.

A melegedést viszont nem zárnám ki, hisz telepítés alatt hal le, eddig valószínű azért nem állt le, mert a Win alatt levette az órajelet, viszont a telepítő alatt még nem vezérli semmi / épp egy hete jártam így asztali gépnél, a hűtő nem volt meleg , hisz át se tudta adni a hőt az odakövesedett paszta miatt.

Én már 1x újrapasztáztam a 4530s-t , és folyamatosan portalanítom ,mert 4-5 év alatt lekoszosodik ám ez is.
Szóval a hőmérséklet még lehet baj.

Most van úton az új ventilátor is, mert a mostani hidegben zajos, és pasztázni is kell, plusz új SSD-t is kapni fog.

@sz.j: Más nem fog rajta segíteni, csak az SSD. Lesz javulás hidd el, én egy T2xx dual-core szörnybe tettem SSD-t és csak a memória miatt van néha késlekedés.. Ezeréves gép...

[ Szerkesztve ]

-

(#42192) sz.j válasza Graphics (#42191) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Lesz javulás hidd el..."

Ez nyilvánvaló, csak a várható gyorsulás mértékével nem vagyok tisztában ..., azaz, hogy megéri e a befektetést.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42193) Graphics válasza sz.j (#42192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meg. Csökken a kurvaanyázás mértéke.

Nem kell perceket várni a le és felkapcsolásra. Nyílik egyből a böngésző.

120GB-os HyperX 13500 Ft a p.x-ben. Ennyit megér. Vagy használ - garis 10 körül a hardveraprón.

Nem gondolkoztam 3 éve, amikor SSD-t vettem. Nyilvánvaló spórolás az idővel, és egyből tudok gépezni.

Most mondok egy példát, nekem i5-2430m-es HP-m van, volt benne egy 5400-as vinyó, win7-tel 1,5-2 perc volt az indulás, és ugyanennyi a lekapcsolás... Bekapcsolás után még percekig vártam ,hogy egy PS-t megnyissak....

Most meg kinyitom a gépet, mire öntök egy pohár vizet már megy a gép.

[ Szerkesztve ]

-

(#42194) sz.j válasza Graphics (#42193) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na akkor belevágok/kipróbálom, igaz én egy 240-250 GB-oson gondolkodom és a HDD kikerülne a notiból.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42195) Graphics válasza sz.j (#42194) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez is egy opció, nem ismerem konkrétan a típust, de egy HDD caddy-vel akár a HDD-t is megtarthatod a notiban ,a DVD kárára :)

Legalábbis én így használom a notit.

-

(#42196) SeniorTilla válasza sz.j (#42194) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet, hogy az sSD többet fog érni, mint a noti. Mi értelme? Inkább cseréld le egy rendes teljesítményű gépre.

Ez kb. olyan ötlet, mintha egy suzuki swift 1.0-ra 17-es kerekeket tennél sportgumikkal :DD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42197) sz.j válasza Graphics (#42195) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elég sokat használom a DVD-t, ezért gondoltam azt, hogy maradna, de még átgondolom.

@ SeniorTilla
Gondolkodtam az eladáson/váltáson, de mivel döntő többségben az asztalit használom, ezért nem nagyon érné meg, mert elég sokat buknék rajta ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42198) Graphics válasza SeniorTilla (#42196) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha meg csak netezni fog rajta, akkor felesleges cserélni a gépet, az SSD pénzkidobás nem lesz, max viszi tovább a következő gépre.

Legalábbis én mindig így vagyok ezzel.

Komolyabb dolgokra meg mint írta, ott van az i5-ös gépe, szerintem ebben az esetben felesleges noti-upgrade lenne..

Venne egy komolyabb gépet, oké, komoly a proci ,de lassú a HDD, tehát ott vagyunk, hogy sebességben sehol.. Tudom mert végigjártam ezt az utat... és hiába volt i5-ösöm, ha egyszerűen a HDD tetűlassú...

Talán a mostani 7200-as vinyóval még bevállalnám az SSD nélküli létet, de munkára már nem mernék vinyóval nekifogni... De már netezni se...

[ Szerkesztve ]

-

(#42199) SeniorTilla válasza Graphics (#42198) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az a celeron proci a hiba a mátrixban, ilyennel nem is lenne szabad gépet forgalomba hozni. Persze az ssd-től gyorsabb lesz, de az alap akkor is marad a 0 felé közelítő CPU ereje :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42200) Graphics válasza SeniorTilla (#42199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom, de nem veszit egy ssdvel.

-

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.