Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43651) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Egy félig-meddig OFF kérdéssel fordulnék hozzátok!
Szereztem egy HP NC 2400-as notit, és volt benne egy PCMCIA-os HP Bluetooth PC Card Mouse nevű egerentyű...
Egyszerűen nem jövök rá, hogy kell működésre bírni... Odáig megvagyok, hogy aHP honlapjáról leszedtem a drivert feltelepítettem, szerencsére az eszközkezelőben ez a része már nem felkiáltójeles.. a Bluetooth-ot elindítva keresgélnék én eszközt de nem látja az egeret. a BT más eszközt lát tehát működik, de az egeret nem látja...
A poén az hogy arra gondoltam, biztosan rossz az egér, de van belőle 2 is, és egyikkel sem reagál.. persze ettől még lehet hogy rosszak, de azért túl sok esélyt nem adok rá.. ha be vannak dugva az egerek a PCMCIA foglalatba látom hogy pirosan világítanak, talán az aljukon az optika vagy nem tudom...
esetleg valami elkerülhette a figyelmemet?
Köszönöm a válaszotokat előre is

(#43652) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

A HP a Probook 430-as sorozatban kijelzőt váltott, nagy előnyére legyen mondva. A G1 és G2 sorozat HD kijelzői elég gyengék voltak kontrasztban, és úgy cuzámme. A G3-nak már hibátlan, szép kontrasztos képe van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43653) FlashLed válasza SeniorTilla (#43649) üzenetére


FlashLed
senior tag

....

The Mechanic

(#43654) Dhampir válasza SeniorTilla (#43652) üzenetére


Dhampir
félisten

Vajon milyen lehet a 455 G3 kijelzője?

(#43655) SeniorTilla válasza Dhampir (#43654) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon kicsi az érdeklődés a probook AMD platformja iránt, ezért nem tartok raktáron. Ami azt illeti, én sem vennék AMD-set, főleg ha a renew gépek árát nézzük Intel-lel :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43656) Dhampir válasza SeniorTilla (#43655) üzenetére


Dhampir
félisten

Feltételezem, hogy Inteles párja; a 450 G3 is ugyanolyan panelt kapott, de nem tudhatom.

Vajon a 450 G3 kijelzője milyen?

(#43657) Dhampir


Dhampir
félisten

A teszt alapján a tesztben szereplő ProBookok különböző panelekkel érkeztek:

430 G3: AUO

440 G3: Chi Mei

450 G3: Samsung

(#43658) SeniorTilla válasza Dhampir (#43656) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem biztos, hogy egyformák a panelok. Az AMD az olcsósított verzió, elvileg ebben kellene gyengébbnek lenni. De előfordult már az ellenkezője is. Csak úgy tudhatod meg, ha megnézed a konkrét gépet.

Amúgy a tesztről: nyilván más panelekkel vannak szerelve a különböző méretű kijelzők :) ez evidens.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43659) Dhampir válasza SeniorTilla (#43658) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, ki tudja látatlanban.

A 4730s-emben lévő Samsung panel ilyen volt, de ez nem a legjobb minőségű felvétel, talán nem volt annyira kékes, mint a kisebbekben lévő kijelzők. A 4740s-ben lévő panelnél is mintha szebb lett volna, habár az idő sok mindent megszépít.

(#43660) embe


embe
nagyúr

Van valami gyári oldal ahol le van írva, hogy egy HP 6470b Probook, ami i5.3320m procival szerelt max mennyi ramot támogat?
A proci támogatja a 32GB-ot, csak kérdésem, hogy vajon nincs-e valami HP-s limit mégis?

Több helyen 16GB-ot írnak. Lehetséges, hogy ez a max?

[ Szerkesztve ]

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#43661) szotadi válasza embe (#43660) üzenetére


szotadi
tag

Én csak ezt ismerem:
[link]

2x8GB-ot ír maximum.

[ Szerkesztve ]

(#43662) embe válasza szotadi (#43661) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#43663) Harcsai


Harcsai
senior tag

Hali

Probook 4535s-en AMD Dual Graphics(hd 6520g2) win10(eredeti) 64bit-en win logo után hosszú fekete képernyőm van, az utólag beletett ssd ellenére. Mi lehet a bibi?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#43664) agoka07


agoka07
senior tag

Üdvözlet!
Adott egy Pavilion G6 szériás HP. Kijelző hibával került hozzám, de nem tudom a pontos típusát. Ebay-en pedig általában a pontos széria szerinti árulást részesítik előnyben. Az összes G6 szériával kompatibilisak a G6 kijelzők? Remélem érthető a kérdésem. :) Előre is köszönöm. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#43665) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Hp Envy 15-ről? Az új, 2016-os modellel szemezgetek, de mivel nem sok mindent találok róla, így csöppet tartok is tőle.

(#43666) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A HP Zbook 15 G1 hangzásáról pozitívan ezt írják a notebookcheck-en

The stereo speakers are located above the keyboard and in between the Power and Wireless buttons. They are capable of DTS sound and produce a balanced output for enjoyable music and movies. Bass could have been deeper, but it is still very good nonetheless. Maximum volume will not distort audio or vibrate the notebook in any way. For the occasional media playback, the internal speakers are sufficient enough even without external 3.5 mm solutions.

A laptopmag-on:

The ZBook 15 pumped punchy yet pleasant audio through its front-mounted speakers. When blasting "Recover" by Chvrches, every detail from the synthesizers to the singer's airy voice came through clearly. Music sounded crisp and vibrant even at the system's default settings, but tweaking settings in the DTS Audio control panel added some slight improvements.

The ZBook 15's speakers get quite loud as well, with the notebook reaching 88 decibels on the LAPTOP Audio Test. That's one decibel higher than the 87-dB category for mainstream laptops.

A Techkalauz azonban lehúzza:

A billentyűzet feletti rácsozott terület rejti a hangszórókat. Mérete alapján egészen durva dolgok is lehetnének mögötte, de sajnos a két hangkeltő még notebook szinten is gyengének minősül. A magas hangokat kellemetlen cicergéssel szólaltatják meg, a mélyeket leginkább sehogy, ráadásul olyan közel kerültek egymáshoz, hogy egészen különleges monó élményt ad a megszólaló zene. Persze ne felejtsük el, hogy ez nem multimédiás gép, de azért ennél sokkal jobb megoldást is láttunk már üzleti gépeknél.

Melyiknek van igaza? :F

(#43667) SZIGMA válasza Dhampir (#43666) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A HP valószínűleg csak a nagy külföldi oldalak tesztelőit fizette le, így ott a szokásos marketing bullshit került a cikkekbe.A középen egymás mellé tett hangszórók tényleg nem segítik a sztereo hangképet.A notik hangja meg 99%-ban tényleg olyan amilyen, a célnak megfelel.A hangkártya és a szoftverek beállításával lehet dobni rajta, DE aki ZENÉRE vagy MOZIhangzásra vágyik, az nem a belső hangszórókat használja.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#43668) Dhampir válasza SZIGMA (#43667) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért is érdekelt volna, mert Workstation esetében az átlagosnál kicsivel jobb megoldást szoktak alkalmazni, de Zbook-ot még nem hallottam.

(#43669) Viktor77 válasza Dhampir (#43666) üzenetére


Viktor77
titán

455 G1-en is szép nagy rács van, mondom ez biztos jól szólhat (de nem volt szempont vásárlásnál). Szétkapva, a rács jobb és bal alsó sarkában van valami, ami még hangszórónak sem nevezhető. Se magas, se mély, se hangerő. Ha azt mondom halk, nagyon finoman fogalmaztam. A béna G6 consumer kaki nagyságrendekkel jobban szólt.

És az érdekes az, hogy a rács alatt full üres a cucc, akárhány hangszóró odaférne, vagy nagyobbak, vagy "mélynyomó", vagy akármi. De nem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43670) Dhampir válasza Viktor77 (#43669) üzenetére


Dhampir
félisten

Az biztos, mély hangokat nem könnyű kicsalni egy ProBookból. Egy multimédiára kihegyezett Envy vagy Pavilion consumerekben ez jobban megoldott.

Viszont a konkrét Zbook tapasztalat érdekelne, hogy az jobb-e a ProBooknál vagy ugyanolyan?

(#43671) Laikus


Laikus
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni--miért gyorsabb a laptopom /Hp ProBook 6440b/ aksiról mint amikor a töltő be van dugva? Töltőn lassabb! Beállítás ua. mindkét esetben! Aksi nem eredeti a többi töltő stb.igen

(#43672) soldi3r válasza Dhampir (#43670) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha az EliteBookot kovettek, akkor pedig eleg jo. A 8570w-tol nem sok jobb hangu notival talakoztam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#43673) ló úr válasza Laikus (#43671) üzenetére


ló úr
őstag

Ha játszik a win az energia gazdálkodással is pont h bedugva kéne jobbnak lennie nem akksiról. Nálam be van szépen kézileg állítva ez, h mi hogyan működjön. Windows alatt eleve direkt levettem meg videózás alatt. i5 minek menjen ilyenkor durván? Játék alatt meg videóvágáskor pörög rendesen :) Nekem egy 6460b-m van. i52520m,4bg ddr3,Hyperx Fury 120gb,optibayben egy 250 gb-os wd black. Ennyi. Proci celeronról lett cserélve az i5-re. TDP ugyan az. A gép gyorsabb lett windows alatt is :) Mass Effect 2-3 megy medium-low graffal. Starcraft 2 medium-high beállításokkal. Nekem megfelel :)

A hangzás dologra visszatérve az enyém közepes szint. Nem rossz de azért a nagyon jótól is messze áll. Egy 2.1-el használom amikor asztalon van. Így fasza :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#43674) SZIGMA válasza Dhampir (#43670) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

A ZBOOK-ban a videók és a manual alapján 4db telefon csengőhangszóró van.Könnyű fólia membrán, kis kitérés.
Nézz meg egy Probook-ot, abban hagyományos papírmembrános hangszóró van.Nagyobb membránfelület, kicsit nagyobb kitérés.
Az ebay-en meg tudod nézni, hogyan is néznek ki: zbook speaker, probook speaker
A Probook komolyabbnak tűnik, de én attól sem vagyok elájulva. A gyenge hangzás a noti kategória jellegzetessége, a fizikát nem lehet becsapni.
Ha fontos a hangzás,akkor külső hangkártya, külső erősítő, nagy hangszórók, hurcibálás közben meg elég a sajátja.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#43675) SeniorTilla válasza Messzilátó (#43665) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Küldj egy pontosabb típusmegjelölést. Egyébként igen, van tapasztalatom róla :) Jópárat eladtam már belőle.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43676) SeniorTilla válasza Dhampir (#43666) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az Elitebookoknak sosem volt jó a hangja. Ha olyat szeretnél, ami jól szól, akkor az üzleti vonal felejtős.

A Probook hangszórói hangosak, talán túlságosan is nagy hangerőre képesek, de sz*rul szólnak. Az elitebookok hangja nevetséges, egy 30 ezres mobiltelefon jobban szól.

Aki hallott már Envy 17-est szólni, az tudja, hogy az más kategória. Nem véletlenül multimédiás gépek a multimédiás gépek. Erre vannak csinálva. És higgyétek el, lehet velük normális minőségben zenét hallgatni külső hangszóró nélkül is.

Nekem most ASUS ROG-om van, itt szoftveresen lehet beállítani a jó hangzást (tényleg jó), de natúrban nem szól szépen, pedig van benne minden, ami kell. Az Envy-k a sima beállításokkal is szépen szólnak, amin még lehet tuningolni a Beats vagy B&O vezérlőpulton.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43677) SeniorTilla válasza soldi3r (#43672) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor még nagy sok notival nem találkoztál, az tuti ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43678) Dhampir válasza SeniorTilla (#43676) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a választ!

SZIGMA, Viktor77, soldi3r, ló úr hozzászólásait is köszönöm!

:R

(#43679) soldi3r válasza SeniorTilla (#43677) üzenetére


soldi3r
veterán

Eleg sok business class noti atment mar a kezeim kozt ;) Az viszont igaz, hogy tejfolosdoboz muanyag jatekszerekkel, nem foglalkozom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#43680) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok a problémámmal.
Adott egy HP 450 G1 notebook W10 home x64 oprendszerrel és egy Sony X11 BT zenekocka.
Össze van párosítva a kettő, és egész eddig teljesen jól működött. Utoljára múlt szombaton használtuk. Tegnap azonban mikor bekapcsoltam a kockát, nem kapcsolódott a géphez, és azóta sem tudom kapcsolódásra bírni. A kocka minden más eszközzel működik rendesen, a gépen történt valami a BT-vel.
Az eszközkezelőben a BT csak mint rejtett eszköz szerepel. HA például telefonnal nézem, akkor látszik a gép a bluetooth eszközök listájában, de kapcsolódni nem lehet már hozzá, pedig eddig az is ment.
Nincs a Gépház->Eszközök menüben Bluetooth menüpont sem.
Próbáltam drivert frissíteni, az elvileg sikeres, mégsem megy. Frissítés nem történt az elmúlt héten.

MI lehet a hiba?

Köszi előre is!

(#43681) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis gyorstalpalóért jöttem ide. Dell Latitude vonalról jönnék át HP-hoz úgy néz ki. Konkrétan egy Probook 440 G3-ra. A DELL-nél Service Tag-et bemondva telefonon gond nélkül ment az NBD garancia, kijöttek házhoz a szervizesek és megcsinálták szó nélkül. Ez a HP-nál hogyan néz ki? Mik a tapasztalatok a garanciáztatással?

:R

(#43682) Harcsai válasza Vasinger! (#43681) üzenetére


Harcsai
senior tag

Probook 4535s.
Nem romlik el :DD
Bios jelszavam elfelejtettem, gariidőn kívül is azonosítás után!! azonnal e-mailben feloldó kódot küldtek. Ennyi hibám volt eddig vele. Lassan 5 éves.

Mondjuk a catalys-al küzdök rendesen. Ha felteszem ssd ellenére win 10 boot alatt hosszú fekete képernyő fogad. Ha letiltom, megy rendesen, csak akkor meg nincs vga driverem, csak valami win álltalános, amivel megy is, csak zavar...

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#43683) SeniorTilla válasza soldi3r (#43679) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jól is teszed, ezért kellene megnézned pl. egy Envyt. Full fém ház. Egy probook elbújhat mellette, főleg a G3-asok. Azok full műanyagból vannak. Gondolom még ilyen sem volt a kezeid között :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43684) SeniorTilla válasza Harcsai (#43682) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Talán magam ellen beszélek, de ami igaz, az igaz: bármi elromolhat. Ezért van a garancia. A HPk gariztatása jól működik itthon is.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43685) Messzilátó válasza SeniorTilla (#43675) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Konkrétan ezt néztem ki: HP Envy 15-AS003NH X5D83EA#AKC
Csak annyira kevés teszt és vélemény van erről a típusról, hogy nem igazán tudom eldönteni mennyire éri meg ebben a gépben gondolkodni. Legfőbb kételyem a fedél felhajlásakor megemelkedő géptest. Mennyire jó a zsanér? Nem 2-3 évre venném, hanem legalább annyit szeretnék vele tölteni, mint a mostani 8530w-vel (8 év).

(#43686) soldi3r válasza SeniorTilla (#43683) üzenetére


soldi3r
veterán

Aah, ezek egyik sem birna ki a gyartasban fel evet. Lassan kene vennunk egy par darabot, de jelenleg nincs ertelmes valasztas.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#43687) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
HP 8570p laptop vásárlásán gondolkozok,és az lenne a kérdésem,hogy érdemes-e egy Ati vga-sat venni?Mennyire megbízható?Lenne egy kis játék. (Contract wars)
Előre is köszönöm!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#43688) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!

Ismerősöm vette egy HP Probook 4530S típusú gépet.
A problémám az, hogy Windows7 64 bit alatt nem tudom beüzemelni az ujjlenyomat olvasót
innen levadásztam a Fingerpoint drivert, kipróbáltam mindegyiket, de kb semmi sem történt.. mi ennek a trükkje? :F

(#43689) gyiku


gyiku
nagyúr

hello, hp elitebook 745 g2 es 840 g3 is a kovetkezo hibat produlakja teljesen random modon, mind win 8.1 es 10 alatt:
egyszer csak megall a touchpad, nem mukodik, sarga led vilagoit a bel felso sarokban. ha uninstallalom a Synaptics touch pad drivert, akkor jo egy ideig.
mi lehet ez?

hüllő

(#43690) SeniorTilla válasza gyiku (#43689) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom kikapcsol a touchpad, azért világít a led. Tegyél fel rá másik drivert.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43691) gyiku válasza SeniorTilla (#43690) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezen mar tulvagyok.

hüllő

(#43692) SeniorTilla válasza gyiku (#43691) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég valószínűtlen, hogy két gép egyszerre romlik el, tehát szoftveres hiba lesz. Az meg elsősorban driver kérdése a touchpadoknál.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43693) gyiku válasza SeniorTilla (#43692) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem egyszerre,de a 745 g2 foleg emiatt a hiba miatt lett lecserelve. erre meg tessek, ugyanaz a gond.

hüllő

(#43694) twine válasza gyiku (#43689) üzenetére


twine
addikt

Bocs ha teljesen amatőr dolgot kérdezek,,, de nem ti kapcsoljátok ki a touchpad-et? Ha fent a driver hozzá, kétszer "ráütsz" a sárga ledre, így kapcsolod ki/be a touchpad-et....

(#43695) gyiku válasza twine (#43694) üzenetére


gyiku
nagyúr

altalaban totalcommanderes masolgatas kozben jon elo a hiba, de lehet user error. bar nem hiszem, hogy a ledet nyomogatna 2x a felhasznalo, de azert rakerdezek.

hüllő

(#43696) SeniorTilla válasza gyiku (#43695) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem a ledet kell nyomogatni, hanem a touchpad sarkát 2x egymás után viszonylag gyorsan, mintha duplán kattintanál

szerintem tuti user error ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43697) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Tisztelt Hölgyeim és Uramim!

http://www.jofogas.hu/baranya/HP_250_G3_1000Gb__4Gb_Ram__2Gb_VGA__Notebook__csere_is__54030803.htm?first=1

Ezt ennyiért meg szabad venni?
Mire kell figyelni ennél a tipusnál.

Köszönettel.

(#43698) twine válasza SeniorTilla (#43696) üzenetére


twine
addikt

+1 Az eddig olvasottak alapján...

Ezért új notebookot venni :Y :D

Az egyik barátom a napokban egy új navit vett az autóba, mert azt hitte tönkrement a réginek a touch felülete...
Aztán mutattam neki a sarokban a kijelzőn, hogy nézd:"Unlock" ;] :DDD

Picit mérges volt, aznap vette az új navit :C :C
mindegy na,,,,ő meg máshoz ért nagyon, amihez meg én nem :U

[ Szerkesztve ]

(#43699) SeniorTilla válasza twine (#43698) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:DD :DD :DD

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43700) SeniorTilla válasza Móncsa (#43697) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem nem éri meg, de kérdés még, hogy milyen proci van benne, ezt nem írta le a hirdető :) Gondolom cerka

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.