Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) Exodius válasza wolfman (#32349) üzenetére


Exodius
őstag

A Zidoo-t mivel raktátok össze? TV vagy monitor?

(#32352) Vikthor válasza tutitibi (#32344) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mennyi volt

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32353) Lapalacs válasza wolfman (#32349) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

"Tesóm hozott nekem ünnepekre egy ZIDOO Z1000 Pro lejátszót tesztelgetni.."
Mondjuk ennyiért már vigyen is, mindent is :DD

(#32354) gordonfreemN válasza wolfman (#32349) üzenetére


gordonfreemN
addikt

MPC-HC-hez is van droid alkalmazás, elég mocsok jól kezeli a lejátazót

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#32355) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Érdekes egyébként ez a Plex, mert pl az új Witcherből van HDR, meg Dolby Vision is, és egyiket sem ismeri fel a libraryban, pedig a tv simán lejátsza külső hdd-ről a HDR verziót. :F
Ez az egyik: DDP5.1.Atmos.H.265
Másik: DD+.5.1.Atmos.DoVi-HDR.HEVC

Mit rontok el?

(#32356) Yodamest válasza PuMbA (#32350) üzenetére


Yodamest
addikt

nem a hangot nem tudta, magát a video formátumát és nem indult el a lejátszás, pont mint RockHaRD is mondja

[ Szerkesztve ]

(#32357) wolfman válasza Exodius (#32351) üzenetére


wolfman
veterán

Samsung QE55Q70RA TVmmel.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32358) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
PS4-en egyszerűen be tudtam kapcsolni a HDR módot,de PC-n a beállításokban nem engedélyezi.

Jó hogy megtaláltam ezt a fórumrészleget,így legalább ráébredtem hogy az integrált Intel HD530 nem támogatja / nem bírja / a HDR-t. :))

A közeljövőben beszerzek majd egy Nvidia kártyát egy 1030-at,látom abból is DDR5-ös kell,meg egy jobb fajta HDMI kábelt hozzá.

Egyébként PC-n mintha picivel ígyis élesebb lenne a kép,viszont PS4-en folyamatos,egyáltalán nincs laggolás és szebbek a színek. ( ez HBO GO közbeni filmnézés összehasonlítás )

(#32359) tutitibi válasza perge666 (#32358) üzenetére


tutitibi
senior tag

Majd várd meg a 11 és 12. genes Intel procikat, azokban lesz HDR-s GPU.
Vagy mégse mert chiphiány van tehát semmi nem lesz.... :( :(

(#32360) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!
Srácok egy lehet banális kérdésem lenne.
Adott egy 55"SONY XH90 és egy Apple TV4K médialejátszó.
Tartalmakat NETFLIX, HBOGO, és Apple TV+ előfizetésekkel nézünk.

Mire érdemes állítani a videó formátumot az Apple TV lejátszóban?
Kis millió lehetőség van:

Előre is köszönöm és Boldog Új Évet!

Forget about it

(#32361) tutitibi válasza DJosef (#32360) üzenetére


tutitibi
senior tag

Fizess elő Surfshark-ra , és virtuálisan költözz az USA-ba, le fog esni az állad a Netflix , ATV+minőségétől az itthonihoz képest. :))

Formátumot meg mindig a TV kijelző adottságai szerint állítunk, ha a kijelző 4K-s akkor a 4K ha csak FHD akkor FHD. Ha tudja a HDR-t DV-t akkor 4KHDR , 4KDV.

[ Szerkesztve ]

(#32362) perge666 válasza tutitibi (#32359) üzenetére


perge666
veterán

i7 6700-as procim van,ezt is nemrég vettem komplett géppel együtt,nem tervezem újítani.
A lap is max.7. genes procit fogad……

(#32363) DJosef válasza tutitibi (#32361) üzenetére


DJosef
őstag

Világos, de melyik Hz?

Forget about it

(#32364) djnice válasza DJosef (#32360) üzenetére


djnice
veterán

4K SDR 60 Hz
Dinamikatartomány egyeztetése: Be
Képkockasebesség egyeztetése: Be

(#32365) DJosef válasza djnice (#32364) üzenetére


DJosef
őstag

SDR?

Akkor is ha pl Apple TV+ nézek 4K Dolby Vision tartalmat vagy Netflixen 4K UHD?

Illetve vannak az iTunesba vásárolt filmjeim is. Pl Csillagok között 4K Dolby Vision.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#32366) djnice válasza DJosef (#32365) üzenetére


djnice
veterán

Igen, majd átvált automatikusan ha szükséges, ezért van az alsó 2 opció.

(#32367) xwerson


xwerson
csendes tag

Sziasztok!

4k filmet szeretnék nézni az UHD tv-n. A filmek nCore-ról vannak. The.Expendables.3.2014.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265.HuN-TRiNiTY
Eddig néztük is és nem is volt semmi probléma, úgy gondoltam egész szép. De a tegnapi napon véletlenül bekapcsoltam a tv adást (eskű nem szoktam) és ment a Sötét Lovag a TV-ben HD formában. Hát az olyan tű éles volt, hogy ledobtam a láncot. Ahhoz képest amit mi 4K-ban nézünk ratyi. Elolvastam az összefoglalót. Átrágtam ezt a fórumot is, habár nagy százalékban kínai amit olvastam...nekem. :(

Hogyan is használom:
- ASUS Rog Strix 1070ti videókarim van. Feltételezem a hiba nem a GPU lesz.
A HDMi kimenetelére van kötve egy 10m hdmi ultra high speed with ethernet feliratú kábel. (Ez talán lehet gond úgy néztem ez 1.4-es)
- Az alaplapon van optikai hang kimenet az megy egy régi 5.1 DVD lejátszóba. Ezzel asszem nincs is gondom.
- KmPlayer mindent visz, szóval azon nézünk filmet.
- Win10. Kiterjesztett mód.
Nvidia vezérlőpultban írja is, hogy a Samsung Tv 3840x2160 (natív) 60hz fut. Viszont itt a szín beállításokat nem engedi RGB-re állítani csak YCbCr420 lehetőség van.
A TV sem engedi az UHD colort beállítani arra a HDMI-re amire a PC van dugva. Ha bekapcsolom csak ugrál a kép, próbálkozik a TV de több perc után is csak az erőlködés látszik rajta. Ismét olyan érzésem van, hogy a kábel lehet a hibás.

Egyéb kísérletként a TV-n a Youtube-on néztem egy esőerdős 4K videót, na az is csodaszép. Mint egy MédiaM-os promó TV.
illetve pendriveon is megpróbáltam a filmet és kb. ugyan úgy nézett ki mint a HDMI-s. Messze nem aza tű éles kép. Itt felmerült, hogy a torrentes filmek akkor nem is igazi 4k filmek?
Teljesen meg vagyok kavarodva. Kérlek segítsetek.

Szóval a kérdés, hogyan tudok olyan szép, tűéles filmet nézni a TV-n a PC-ről kivezetve?

(#32368) PuMbA válasza xwerson (#32367) üzenetére


PuMbA
titán

10m-es kábel rohadt hosszú, az lesz a gond :) Ilyen távolságba már nagyon drága kábel kell, mert a jel elgyengül, de ekkora távolság esetén az egészet át kell gondolni, mert sz*r az összeállításod, ha 10m-eket kell kábelezni. A dolgokat egyszerűsíteni kell, nem bonyolítani kesze-kusza megoldásokkal. Az régi 5.1-es DVD lejátszós házimozi rendszerek hangminősége pocsék, szóval egy 2.0-ás optikai bemenetes hangszóróval sokkal jobban jársz, amit a TV-re köthetsz.

[ Szerkesztve ]

(#32369) xwerson válasza PuMbA (#32368) üzenetére


xwerson
csendes tag

https://kabelvilag.hu/Unitek-HDMI-2-0-premium-4K-60Hz-kabel-5m-Y-C140LGY

5500,- Ez nem tűnik soknak. Jó lehet?

(#32370) PuMbA válasza xwerson (#32369) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt a márkát nem ismerem, illetve ez a webáruház kinézete sem az igényesség mutatója :) Valami ismertebb, nagyobb cégnél nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#32371) thomasrc válasza xwerson (#32367) üzenetére


thomasrc
tag

Remuxot nézz, az az eredeti kiadással egyenértékű minőségben. Az x265 (hevc) és x264 tömörítve vannak, habár ha jól van megcsinálva, akkor nem szabadna rosszabbnak látni (a trinity ilyen szempontból jó releaser, amennyire én tudom). A képélességről még annyit, hogy egyes filmek tűélesek, mások nem, nagyon függ attól, hogy a stúdióban hogyan készítették el. Meg gondolom ebbe beleszól az is, hogy mivel, hogyan vették fel. TV adásnál még azt is el tudom képzelni, hogy transzkódolják a filmet és utólag rátesznek mesterséges élesítést...

(#32372) TeeJay


TeeJay
félisten

Nem néztem volt-e már de frissült december végén az MPC-BE
[link]
Elég sok javítás a changelog-ban [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32373) Exodius válasza TeeJay (#32372) üzenetére


Exodius
őstag

Igazán kitettek magukért.

(#32374) RockHaRD válasza TeeJay (#32372) üzenetére


RockHaRD
addikt

A program saját frissítője miért írja az 1.5.8-ra, hogy a legújabbat használom? :F

(#32375) PuMbA válasza RockHaRD (#32374) üzenetére


PuMbA
titán

Kell egy kis idő, míg kinyomják automata frissítésként :) Addig manuálisan lehet csak felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#32376) Lapalacs válasza Joshi (#32332) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Csak hogy ne ez maradjon a köztudatban. Tehát én nem gondoltam, hogy hdr kép esetén is állítható a fényerő, színtelítettség stb. és ezek nekem el voltak állítva, azt gondoltam a metadata-okból állítódnak be automatikusan. Visszaállítottam a képet alapra - HDR kép esetén - és persze óriási a különbség. Majd csak rájövök már mindenre.
Így fent a legújabb renderer is persze, és semmivel sem fakóbb, és az MPC BE-ből is az 1.6.0 TeeJay köszi az infót.

(#32377) wolfman


wolfman
veterán

Nektek HDR film alatt a TVben a képjavító, kontrasztjavító szarságok be vannak kapcsolva? Mert ha én kikapcsolok bizonyos dolgokat, akkor a HDR iszonyat sötét lesz. Nem tudok annyi fényerőt adni a készüléken (se), hogy jó legyen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32378) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Az összefoglalóban van egy ilyen mondat: A TV-kben található 100Mbit/s-os LAN sávszélessége néhány UHD film esetén nem elég, ezért egy ennél nagyobb sebességre képes Wi-Fi kapcsolat szükséges lehet.

Sikerült a Plexet működésre bírnom, és tök faszán lejátszik kb mindent, kivéve az 50 gigás durva 4k releaseket. 5Ghz wifin vagyok éppen. LG oldalán nem láttam utalást, hogy Az olex BX szérián milyen Lan lenne, de létezik, hogy 100mbit maximum, és a wifije erősebb de az sem elég? AC routerem van, néztem 2,4 ghz-n, és 5-ön is. Az eredmény ugyanaz, pár másodpercenként megakad. :F

(#32379) Joshi válasza RockHaRD (#32378) üzenetére


Joshi
titán

Igen pl a Sony AC wifije nem a legcombosabb, de pl ugyan azzal az 5Ghz-el az Amazon Fire TV Stick 4K Kodival viszi a 120GB méretű Gyűrűk ura DoVi releaset. :K

(#32376) Lapalacs én akkor se vennék TCL tévét, ráadásul nem is annyira olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#32380) PuMbA válasza RockHaRD (#32378) üzenetére


PuMbA
titán

"Sikerült a Plexet működésre bírnom, és tök faszán lejátszik kb mindent,"

Ez jó hír. TV-n bemész a böngészőben és csinálhatsz speedtestet :) 5Ghz hatótávja jóval kisebb, mint a 2.4Ghz-é, szóval nem mindegy a távolság és a falak száma.

[ Szerkesztve ]

(#32381) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok,
OLED topicban már kérdeztem, de hátha itt is tudtok még tippeket.

"Volt egy LG B7 OLED TV-m, ami sokáig állt. (Régen csak SDRt néztem rajta ritkán), most viszont teszteltem a The Expanse UHD HDR verziójával / összevetésként a 100 nitre masterelt 1080p SDR-el.

Lehet amatőr a kérdésem:

Hogyan lehetne a legegyszerűbben enyhén kiegyenlíteni a HDR-t? Egyrészt kicsit sötétek a jelenetek az SDR-hez képest. (Ez gondolom az LG tone mapping miatt...vagy a masterelés?). Ez lehet normális, talán meg tudnám szokni.

Másrászt nekem túl éles a HDR csúcsfény, egyszerűen megvakulok a zseblámpáktól, meg a túl világos fényektől sötétebb szobában nézve. - nagyon fárasztja a szememet az SDR után. Az SDR meg már túl döglött.

Szóval valahol az SDR ás a HDR közötti lenne az ideális, kisebb csúcsfényekkel, de kicsit világosabb teljes képpel. Az OLED fény és a Kontraszt a teljes képet sötétíti, ahogy az energiagazdálkodás is. Próbálkoztam MadVR Tone mappinggal, egyelőre annyit értem el vele, hogy kb SDR-hez hasonlóan jeleníti meg. Az MPC-ben hiába állítok contrast / brightnest, nem változik ha a TV HDR módban van.

Van esetleg valami speckó beállítás az LG B7 OLED + MPC MadVR-ra?

Arra is gondoltam veszek egy Xiaomi BoX 4K-t, de ott nem tudom mennyire lehet a HDR beállításokkal játszani.

(#32382) Lapalacs válasza xwerson (#32367) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Én kiraknám pendrive-ra ezt az rls-t, és úgy teszt, ugyanis írtad, hogy néztél is valamit pendrive-ról és nem volt tű éles az sem, ez esetben az x méter hdmi kábel nem játszik, persze vegyél jobbat, sosem árt, meg igaza van PuMbA-nak, a 10méter nagyon nem kevés. Az említett trinity rls alapja CtrlHD encode, maradjunk annyiban, hogy annak tű élesnek kell lennie. (megnéztem, az is, trinity nem muxol akármit)
thomasrc Az, hogy remuxot töltsön, én spec. megint nem értek ezzel egyet, a forrás BD-t filterezik kódolás előtt, és az igazán ügyes olyat kódol belőle, hogy ott észre nem veszed a különbséget. Mont is szebb BD25-öket kódolt, mint a gyári BD50, mint amit a boltok polcairól megvehettünk. (debanding, dirty lines fixed biztos olvastunk már ilyesmit nfo-ban) Ergo lehet remuxot tölteni, meg mindenkinek szíve joga mit tölt, de épp egy CtrlHD encode gyanítom nem lesz csúnyább...sőt.
Joshi (#32378) ne is vegyél :)

MPC-BE 1.6.0.6767+MPC Video Renderer 0.5.6.1807 és most már fájl megnyitása közben is aktív a renderer tulajdonságok fül - ha jól emlékszem eddig nem így volt - úgyhogy lehet filmnézés közben is tesztelgetni, már amit lehet. Beállítások/Hang/hangfeldolgozás FFmpeg szűrők résznél a compand nem tudom volt-e eddig, de marha jópoha házimozival :D

(#32383) koppasz1986 válasza Ren Hoek (#32381) üzenetére


koppasz1986
tag

A videokártya saját beállításainál lehet állítgatni, az már hatással van a hdr képre is, nálam a fényerő -20 kontraszt meg +30 igaz nekem nem oled van, de így dob a képen

(#32384) PuMbA válasza Ren Hoek (#32381) üzenetére


PuMbA
titán

TV-n kell állítani a dinamikus kontraszt és hasonló képmahinálókkal, előtte tilos belenyúlni :)

[ Szerkesztve ]

(#32385) FistXL válasza Lapalacs (#32382) üzenetére


FistXL
aktív tag

Mióta a Trinity a legjobbnak ítélt BD50-ről csinál UHD->1080p releaseket, azóta kb csak azt töltöm, gyakran jobb minőségű mint az itthon kiadott UHD BD50-ek, miközben méretben negyede-ötöde annak :B

(#32386) Sub-S válasza FistXL (#32385) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mármint hogy a Trinity féle 1080p jobb lenne mint az itthoni UHD? :F
Ilyen állításba valóban belevörösödne az arcom. :D

[ Szerkesztve ]

(#32387) TeeJay válasza FistXL (#32385) üzenetére


TeeJay
félisten

Akarod mondani az UHD forrásból készült 1080p jobb minőségű mint a fullHD BD-ből készült 1080p

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32388) Joshi válasza Lapalacs (#32382) üzenetére


Joshi
titán

"Mont is szebb BD25-öket kódolt, mint a gyári BD50, mint amit a boltok polcairól megvehettünk."
Ugye ezt nem gondolod komolyan? Olyat el tudok képzelni, hogy neked jobban tetszik a végeredmény, de az már nem ugyan az a minőség lesz mint az eredeti hanem más. Nem jobb.

(#32389) Joshi válasza FistXL (#32385) üzenetére


Joshi
titán

Kicsit megkeverted a dolgokat, de az biztos, hogy olyan nincs hogy UHD BD50. Az 1080p Blu-ray-t nevezzük BD25 és BD50-nek. Azért, mert az első Blu-ray lemezek kapacitása rétegenként 25GB, ebből ered a BD25(egy rétegű) és BD50(két rétegű). Az UHD (4K) Blu-ray lemezeknek a rétegenkénti kapacitása már 33GB, tehát BD66(két rétegű) és BD100-nak(három rétegű) hívják.
Remuxoknál a videóhoz nem nyúlnak, tehát a videó bitrátája ugyan annyinak kell lennie mint az eredeti UHD Blu-ray kiadásnak.

[ Szerkesztve ]

(#32390) Lapalacs válasza Joshi (#32388) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Már vártam. :U
HUN BD vs. Mont Hybrid BD25
HUN BD vs. Mont BD25
és végül egy bónusz:
HUN BD vs. Mont Hybrid BD25
de számtalan ilyen fellelhető a megfelelő helyen, nyilván a bitráta árulkodik a méretről is. És még mielőtt azzal jönnél az utolsó példánál spec., hogy igen, látom, annyi a különbség, hogy világosabb a magyar bluray, szerintem részemről off is a téma, és befejeztem, mert nem szándékom senkit meggyőzni, semmiről, és szerintem maga a topic sem erről szól...úgyhogy de igen, komolyan gondoltam ;) és senki nem írta, hogy ugyanaz a minőség ;) és de igen, jobb, és nem csak nekem tetszik jobban.

(#32391) Joshi válasza Lapalacs (#32390) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy egy filmnek megváltoztatod a képi világát még nem lesz jobb. Ilyenkor szokták mondani, hogy már nem azt látod mint amit a rendező megálmodot. ;)
Továbbra is az érintetlen videó a remux, de az is lehet hogy már ez is a múlt.

[ Szerkesztve ]

(#32392) Lapalacs válasza Joshi (#32391) üzenetére


Lapalacs
csendes tag

Nem, nem ilyenkor szokták azt mondani, hogy megváltoztatod a filmnek a képi világát, hanem mikor Rezső 28szoros kép digitális szűréssel leszedi a graint a képről. Viszont nem hiszem, hogy full bandinges képpel álmodott meg akármit is bármilyen rendező - első példa - de tényleg ne merüljünk bele, mert nem posztom meggyőzni bárkit is. :N
Sőt, tökre elfogadom az álláspontod, más kérdés, hogy nem érte vele egyet.

(#32393) djnice válasza Lapalacs (#32390) üzenetére


djnice
veterán

Ezek a különböző BD kiadások közötti különbségek, mint ahogy megtudod nézni pl itt is: [link]
Nagyon jól csinálja Mont, hogy megkeresi a legjobb forrást.

(#32394) Joshi válasza djnice (#32393) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a releasek videója 90%-a amerikai megjelenésekről származik. De pl nem egy film eleve tartalmaz magyar vonatkozást, tehát ergo nincs belőle magyar kiadás. Egyébként azt nem tudom hogy lehetséges ez, mármint hogy lehetnek ilyen hibák egy magyar kiadásban. Nem hinném hogy egy kiadónak van joga, vagy eleve hogy tud belenyúlni hogy ilyen legyen. Érdekes.

(#32392) Lapalacs tudom mi az a banding, de azért általában a kijelző a felelős. Szerintem amit te linkeltél az a gradient (színátmenet) amihez meg minél magasabb bites panel kellene vagy egy minőségi képfeldolgozó processzor.

[ Szerkesztve ]

(#32395) djnice válasza Joshi (#32394) üzenetére


djnice
veterán

Nem tudom, de lassan jobb ha megcsinálja magának az ember, pl már UHD-nál is elkezdtek a kiadók degrain-elni: [link]

(#32396) Joshi válasza djnice (#32395) üzenetére


Joshi
titán

Én csak azt nem értem, hogy miért tennének ilyet? Milyen érdekük származna belőle? Egy filmstúdió megkapja az anyagot és elkészítik a szinkront ami tény és való sokkal rosszabb lesz mint az eredeti. De a videóval csak össze kell muxolniuk, miért vesztegetnék az idejüket azzal hogy feleslegesen belenyúlnak a videóba is? :F

ui.: nem tudom mi a folyamat, de szerintem a magyar kiadóknak ehhez semmi köze. Eleve ők egy kész terméket kapnak. A magyar szinkron stúdió szerintem eleve csak a hangot kapja meg mint szerkeszthető forrást. Hogy aztán utána ki muxolja össze ismét a filmet azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#32397) vanRobert válasza xwerson (#32367) üzenetére


vanRobert
tag

A HDMI kábeled lesz a szűk keresztmetszet. Az 1.4-es csak 30Hz-ig "tudja" a 4K-t. Szerezz be egy 2.0/2.1-es kábelt. És NE legyen 10 méternyi kábelezésed, mert minden méterrel sokszorozódik a jelveszteség valószínűsége.

(#32398) szaszapi válasza Lapalacs (#32390) üzenetére


szaszapi
őstag

Felesleges felhozni Mont-ot, már rég nyugdíjba vonult, csinált jó munkákat, a legnagyobb baj, hogy nincsenek már szakik, az általatok hitt "nagyok" kinti forrásokat csak magyarosítják, amit meg barkácsmesterek fésülnek össze nekik és tupíroznak fel ál 5.1 meg hd hangokra! :D :DD :) :C

(#32399) Wade0303 válasza Joshi (#32391) üzenetére


Wade0303
aktív tag

A magyar forgalmazók valóban nem fognak a videóhoz hozzányúlni, az itthoni filmforgalmazás csak a szinkronból áll, az a kizárólagos tevékenységük.
Nem is igazán létezik olyan, hogy magyar UHD BluRay verzió, úgyhogy nem értem ez miért merült fel kérdésként.
De amiket te elég zavarosan írtál abból nekem az jött le, hogy kb olyasmire gondolsz, hogy az UHD BluRay lemezeken kiadástól függetlenül mindig ugyanaz a video van, és ez a video csakis a hivatalos, rendező által jóváhagyott, legjobb kópia amihez már senkinek sem feladata hozzányúlni, csak kinyomják a lemezre és kész.
A helyzet ezzel szemben az, hogy van egy rakás home video-val foglalkozó „studio”, a nagy filmgyártó cégeknek sajátjuk (pl. Disney-é a Buena Vista Home Entertainment), de ezeken kívül egy csomó független is akik csak házimozi forgalmazással foglalkoznak pl. Kino Lorber, The Criterion Collection, Shout Factory stb. Ezek a studiok bizony végezhetnek és minden esetben végeznek is utómunkát a hivatalos DI (digital intermediate) kópián, vagy éppen az eredeti kamera negatívok újrascannelését követően.
Az ami a lemezekre kerül már mindig egy processing eredménye, sok esetben a rendező arra rá sem néz, tőle függetlenül csinálják, tehát téves amit írsz, hogy a bluray remux az ami legközelebb áll a rendező elképzeléséhez. Pont, hogy bizonyos esetekben a BluRay forgalmazók annyira meggyalázzák ezernyi filterrel a filmeket, hogy a rajongók inkább mozis filmszalagokat vásárolnak fel és gyártanak belőle sokkal autentikusabb verziót pl. régi SW trilógiából a 4K77, 4K83.
A „hivatalos” DI anyagok többszáz GB, vagy több TB méretűek és sokszor már ezeken is jelentős utómunka van, aztán az igénytelen kiadók erre engednek még rá pluszban digitális zajszűrést meg sharpeninget, mint pl. annál a Gyűrűk Ura UHD-nál amit te a jelek szerint imádsz csak mert magas a bitrátája.
Bizony akad bőben a lemezeken gyárilag képi hiba, banding, ghosting, ringing artifacts és miegyéb és ezeket egy jó encoda-ban javíthatják (Mont valóban csinált ilyet), attól pedig semmi sem lesz automatikusan jobb minőség, hogy nagyobb a bitrátája. És igen, ugyanazon film esetében is lehet többféle egymástól képileg merőben eltérő bluray kiadás, a djnice által linkelt caps-a-holic nagyon jó oldal a különféle verziók összehasonlítására. Érdemes pl megnézni néhány Luc Besson filmnél mennyire eltér a Sony és a Studio Canal kiadása, vagy éppen Predatorból az ’’ultimate hunter edition” és az új UHD lemez. Ezek mind-mind más cégek/csapatok által készíett transzferek.

[ Szerkesztve ]

(#32400) Joshi válasza Wade0303 (#32399) üzenetére


Joshi
titán

Távol álljon tőlem hogy okoskodjak főleg olyan kérdésben amihez nem teljesen értek. De azt nem nagyon értem, hogy pl Mont emberke hogy fér hozzá nyers vedeó anyagokhoz. Szerintem ő is csak a orosz oldalakról szedi le a forrásanyagot(kat) és abból csinál valamit. Eddig a remux azt jelentette, hogy a kiadott lemez video és Audio sávok érintetlenek maradnak. Ha csak egy kicsit is belenyúlnak az már nem Remux. Én csak erre reagáltam Lapalacs fórumtársra. Biztos nem a levegőből veszed az infókat, szóval én ezekkel nem tudok és nem is akarok szembeszállni. Egy biztos, nekem nincs se időm se energiám próbálgatni a különböző releaseket. Viszont azért az se mind1 hogy az ember milyen megjelenítőn nézi ezeket a filmeket. Egy komolyabb videó feldolgozó procival azért nem szokott a remuxokkal gond lenni.

ui.: nem tudom miért írod hogy a Gyűrűk ura a kedvenc filmem. Csak arra használom hogy a hitetleneket meggyőzzem akik nem hiszik, hogy egy film meghaladhatja a 100Mbps-es bitrátát. Ennél a filmnél mindjárt az elején meg is haladja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.