Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Lauda


Lauda
félisten

Próbálgattam mostanában az mpc video renderert és a madvr-t, hát ég és föld. Az mpc video renderer nem véletlenül kér jóval kisebb konfigot, a képe jóval ratyibb, mint a madvr által renderelt-nél.

Lehet az mpc video renderer-t konfigolni, vagy ilyen és kész? :)

[ Szerkesztve ]

(#32902) SunMount3r válasza Lauda (#32901) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hogy érted, hogy "ratyi", miben? Gondlom a 4K / HDR videókról beszélsz és rendes HDR-ről nem SDR-re konvertálva? Gyengébbek színek, vagy kevesebb a nit (HDR WOW fényerő), vagy a kép felbontás nem olyan részletes, vagy mi?

(Kíváncsi vagyok egyébként, hogy a "profi összehasonlítós/mérős" srácok mit szólnak az MPC Videó render 4K / HDR képéhez, pl. egy Amlogic+CE "referenciához" képest?)

[ Szerkesztve ]

(#32903) Lauda válasza SunMount3r (#32902) üzenetére


Lauda
félisten

Sokkal részletesebb a képe. Próbáld ki és meglátod. :)

(#32904) Melorin válasza Lauda (#32903) üzenetére


Melorin
addikt

Még mindig mindenféle érdemi információ nélküli ömlengés az amit írsz. Én az előbb bekonfigoltam egy MPC-HC-t MadVR-el és egy MPC-BC-t MPC video renderer-rel, egymás mellé tettem a két ablakot és nem igazán látom azt a hűű, meg húú különbséget a kettő között:

(#32905) Lauda válasza Melorin (#32904) üzenetére


Lauda
félisten

Álljunk meg kicsit. Érdemi információ az én véleményem. A tiéd, pedig egy másik vélemény. Szerintem az a minimum, hogy tiszteljük és elfogadjuk a másik véleményét. Ha neked megfelel az mpc renderer képminősége, akkor néz azzal. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#32906) Melorin válasza Lauda (#32905) üzenetére


Melorin
addikt

Ez az egész olyan mintha azt mondanád, hogy srácok, beültem egy Porsche-be és jobb mint egy Ferrari. Megkérdezzük, hogy miben jobb és hol vezettél vele, de te nem lennél hajlandó elárulni, egyszerűen fogadjuk el, hogy jobb és kész.

(#32907) Lauda válasza Melorin (#32906) üzenetére


Lauda
félisten

Megírtam, hogy miben látom jobbnak. Ugord át és kész, ha zavar mások véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#32908) Melorin válasza Lauda (#32907) üzenetére


Melorin
addikt

Bocs, ha nem tudok elfogadni egy bizonyítékokat nélkülöző véleményt. Igazán megmutathatnád te is azt, hogy nálad hogy néz ki a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#32909) Lauda válasza Melorin (#32908) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írom oda melyik melyik. Kíváncsi vagyok a véleményedre.

(#32910) Fandango válasza Melorin (#32904) üzenetére


Fandango
veterán

Melyik melyik?

(#32911) VoidXs válasza Lauda (#32909) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindkettő elég JPG. ;] Azért elég gyanús, hogy a kettő közt extra szöszök jelennek meg, ilyeneket azért egy AI upsampler se tesz oda.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32912) Lauda válasza VoidXs (#32911) üzenetére


Lauda
félisten

A gyík feje a lényeg. :)

(#32913) Melorin válasza Lauda (#32909) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi :R
Az 2. képen eltűnt az az enyhe fátyolosság ami az első képet egy kicsit ellágyítja. Ezen kívül a színvilág egy icipicit megváltozott. Arra tippelek, hogy a 2. a MadVR.

(#32914) Melorin válasza Fandango (#32910) üzenetére


Melorin
addikt

Direkt nem írtam oda melyik, kíváncsi voltam én is, hogy ki mire tippel.

(#32915) SunMount3r válasza Melorin (#32914) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor nálad is a MadVR a második? Mert akkor általánosan picit világosabb és a te képeden még kicsit részletesebb is. Lauda MadVR-es képe szintén jobban bejön első ránézésre a "világossága" miatt, de ott meg mintha az lenne kicsit elmosottabb az apró részletekben. Tán a MadVR alapból több "fényerővel", vagy "brightness"-al tolja?

(#32916) niof válasza Lauda (#32909) üzenetére


niof
addikt

Látom, hogy az egyik kicsit életlenebb, és nem egyformák a színeik. Melyik melyik? És még egy kérdés. Pontosan ugyanaz a képkocka szerepel mindkét esetben?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32917) Melorin válasza SunMount3r (#32915) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, nálam is a 2. a MadVR. Én úgy vagyok vele, hogy ilyen minimális különbség miatt nem érdemes vesződni a Mad-VR-el. A Lauda szerinti "ég és föld" különbséget én nem tapasztalom egyikünk képén sem.

(#32918) Lauda válasza Melorin (#32913) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! Igen, a 2. a madvr. Sokkal részletgazdagabb a kép.

(#32919) Lauda válasza Melorin (#32917) üzenetére


Lauda
félisten

Mit értesz vesződés alatt? Pontosan nulla vesződés van vele, ahogy az mpc rendererrel.

Amúgy szerintem ha már egyszer léteznek ilyen felbontású kijelzők és forrásanyag, akkor nem tudommi a logika abban, hogy miért ne a legjobb minőségben használja ki azt az ember. Én is szoktam nézni sd filmet is , ugyanúgy átjön. :D Azért az össz élmény csak jobb, ha a kép is borotvaéles, részletgazdag. De hát ízlések és pofonok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32920) SunMount3r válasza niof (#32916) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mindkét esetben a második a MadVR. Melorin-nál szerintem igen, de Lauda-nál biztos nem teljen ugyan az a képkocka.

#32917 Melorin: Én ebből az "ég és föld különbségből" annyit látok ezek alapján, hogy bizony van különbség. Amire gondolok azt már leírtam az előbb. Hogy aztán "folyamatában" egy filmet nézve ez mennyire jön elő, az megint más kérdés. AVS Fórum-on kellene szétnézni MPC Render vs. MadVR témában, ott azért sok a hozzáértő és ha van ilyen összehasonlítás, azt azért biztosan eléggé kivesézik (HDMI capture képekkel együtt).

(#32921) Lauda válasza niof (#32916) üzenetére


Lauda
félisten

Nem pontosan ugyanaz a képkocka van a képen, ahogy az egyébként látszik is. Viszont csak azok a repkedő bogarak változnak abban a rövid időben, az állat feje pontosan ugyanolyan végig.

[ Szerkesztve ]

(#32922) Melorin válasza SunMount3r (#32920) üzenetére


Melorin
addikt

Árgus szemekkel kell nézni, hogy észrevegyük a különbséget mozgó jelenetnél, és csak abban az esetben látszik ha nagyon közelről/jó nagy kijelzőn nézzük.
Vesződség alatt azt értem, hogy ha egy mezei IGP-n vígan elfut az MPC render mindenféle extra beállítás nélkül, és ilyen közel van az a MadVR-hez képest minőségben, 2x is meggondolnám, hogy építsek-e egy dedikált VGA-s gépet emiatt.

(#32923) Fandango válasza Melorin (#32922) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem zárjuk rövidre ezt a vitát.
Neked nincs szükséged madVR-re, másnak meg van.
Ezen ennyit rugózni teljesen felesleges.
A madVR egy profiesszionális szoftveres eszköz, nagyon sok beállítási lehetőséggel a képi megjelenítés minőségét maximalizálva. Lehet "gyenge" konfigon is használni, és képes még a legdurvább vasat is megizzasztani. Így mindenki a saját igényeinek megfelelően képes használni.
Ha kicsit is elmerülnél abban, hogy milyen beállításai vannak és megértenéd a működését, akkor szerintem te is rájönnél, hogy igenis van létjogosultsága.
Abban viszont igazad van részben, hogy lejátszás közben a minőségbeli különbség elég marginális.
Itt a fórumon anno én voltam az egyik legnagyobb rajongója, csak időközben a pc-s filmezés teljesen elmaradt nálam, de egyébként a mai napig a madVR-t használnám.

[ Szerkesztve ]

(#32924) Lauda válasza Melorin (#32922) üzenetére


Lauda
félisten

egy mezei IGP-n vígan elfut az MPC render mindenféle extra beállítás nélkül,

Nemrég egy szubjektív véleményem kapcsán kértél tőlem bizonyítékokat, most meg írsz egy olyan állítást, aminek se füle, se farka. Mi az, hogy mezei igp-n elfut az mpc render extra beállítás nélkül? :D

A saját tapasztalatom, hogy míg a HD Graphics 4600 - at a legtöbb uhd hdr cucc meg tudja fingatni mpc renderer alatt is (nem feltétlen folyamatosan) , addig az UHD Graphics 630 esetében még nem találtam olyat, ami megfogta volna madvr alatt sem.

2x is meggondolnám, hogy építsek-e egy dedikált VGA-s gépet emiatt.

Feleslegesen pörgeted magad, mert senki sem akar veled emaitt dedikált vga-s gépet építeni. Eleve semmi értelme nem volt belemásznod a témába, mert számodra ismert volt mit tud a két renderer és eldöntötted már korábban, hogy neked megfelelő az mpc renderer által alkotott kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#32925) Lauda válasza Fandango (#32923) üzenetére


Lauda
félisten

A madvr konfigolásáról létezik esetleg részletes leírás? :)

Illetve találtam az mpc video renderer letöltési oldalán egy képet:

Ezt az opciót hol lehet előcsalni? :B

[ Szerkesztve ]

(#32926) Fandango válasza Lauda (#32925) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg létezik, vagyis régebben amikor aktívan használtam, akkor volt.
Keresd vissza a hozzászólásaim között, ott biztos meglesz.

Második kérdésedre a válasz:
Indíts el egy videót, jobb klikkes menüben a Filters rész alatt válaszd ki az MPC Video Renderert.

[ Szerkesztve ]

(#32927) Lauda válasza Fandango (#32926) üzenetére


Lauda
félisten

Találtam egy elég felszínes setup guide-t hozzá, csak gondoltam kicsit olvasgatnék a dolgokról, mit, hogyan és miért érdemes konfigurálni. Köszönöm, keresgélek akkor a hozzászólásaid között. :)

Köszi szépen, így már előjött! :R

[ Szerkesztve ]

(#32928) Fandango válasza Lauda (#32927) üzenetére


Fandango
veterán

(#32929) Lauda válasza Fandango (#32928) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! :R ;)

(#32930) Khaosz55 válasza Fandango (#32928) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megnéztem, én az atrifact removal részt nem használtam sosem. Kipróbálom majd, gondolom azért ez függ a megjelenítő mozgásmegjelenítő képességétől is.

(#32931) SunMount3r válasza Khaosz55 (#32930) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az nem egy olyan "képjavító" ficsőr, ami a TV-kben is szokott lenni? Házimozis körökben ezeknek a kikapcsolása az alap ajánlás.

(#32932) Khaosz55 válasza SunMount3r (#32931) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen nézem, lehet a zajosabb filmeknél csökkenti a zajt, de vele együtt a részletességet is. Jobb minőségű anyagnál egyértelműen roszabb lesz kép veszít az részletekből.
Szóval ez off-on marad nálam.

(#32933) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!
Szereztem egy MSI 1030 DDR5 VGA-t. Az összefoglalóban van írva, hogy semmit sem kell állítani manuálisan. Van ennek konkrét oka? :D Annyit vettem észre, hogy az AMD APU esetén kiírta a projector a szín bit-et 8-10-12. A fenti kártya esetén a proj nem jelenít meg adatot. A felbontást, az RGB színteret és a Hz-et tudja. Mint többször mondtam FullHD a proj és nem tud HDR-t. Szóval inkább csak piszkál az infó, minthogy zavarna a lejátszásban. Hiába guglizok mindenki TV-n állítgat, projectrot "senki" sem használ.. (nincs TV-m) :DDD
thx

Védd a természetet!

(#32934) niof


niof
addikt

Sziasztok! Azt meg lehet valahogy oldani, hogy MPC-BE-ben a lejátszási statisztika 4k kijelzés esetén ne olyan pöttöm legyen? Lehet valahogy növelni a méretét?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32935) SunMount3r válasza SunMount3r (#32915) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja most láttam, hogy összekevertem Lauda két képét. Szóval amit a MadVR-esre írtam, az vonatkozik az MPC-sre és fordítva. Tehát az MPC-s a világossága miatt első ránézésre "jobban bejövős", de a MadVR-es tényleg részletesebb, kevésbé elmosott. (Lehet ez amiatt is, hogy az MPC Renderer HDR-ben kezel bizonyos "világossági" értékeket?) Fura, hogy bár ott is a MadVR-es kép részletesebb egy picit, de Melorin két képe közül meg a MadVR-es a "világosabb". Amúgy meg ezek még mindig nem elég jók az "igaz" HDR-es kép összehasonlításához, mert gondlom SDR konverziós a videók képe és úgy lettek csak Screenshot-olva? Tehát itt közre játszik az SDR->HDR konverzió minősége, módja is, amire az "igazi" HDR-es képminőséget nem lehet alapozni. Ehhez "igazi" HDMI capture képek kellenének HDR módban.

(#32936) Lauda válasza SunMount3r (#32935) üzenetére


Lauda
félisten

Ehhez "igazi" HDMI capture képek kellenének HDR módban.

Olyat hogy tudnék készíteni? :) Kíváncsi lennék én is.

A fényerő könnyen állítható, azonban a részletességük nagyon eltérő, azonnal észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#32937) SunMount3r válasza Lauda (#32936) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt csak egy külön kis, speciális hardveres eszközzel lehet megoldani, amit a lejátszó eszköz és megjelenítő közé kell kötni a HDMI kábelre.

Anno, a HDR korszak és az AVS Fórumos "méregetés" idején még csak egy ilyen eszköz volt és annak is elég borsos volt az ára (a nevére most nem emlékszem). Most nem tudom mi a helyzet. Vagy, hogy pl. PC esetén meg lehet e oldani másféle eszközzel, vagy módszerrel.

(#32938) Lauda válasza SunMount3r (#32937) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! :) Akkor ez kilőve. :D

(#32939) VoidXs válasza niof (#32934) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tippre a Windows skálázását átveszi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32940) niof válasza VoidXs (#32939) üzenetére


niof
addikt

Hmmm... Akkor ez kb. esélytelen, mi?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32941) VoidXs válasza niof (#32940) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudom, hogy lehet-e alkalmazásspecifikusan, de ha igen, akkor nem cseszi el az egész gépet, és megoldás is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32942) niof válasza VoidXs (#32941) üzenetére


niof
addikt

Ja, hát az alkalmazás méretezéséhez nem nyúlnék. Csak a stat átméretezése lenne a cél, ha valamiért meg akarom nézni, akkor ne kelljen odasétálni a TV-hez, hogy lássam is :DDD. FHD esetén ugye nincs gond a monitorom előtt (másik gép, a fenti kép a HTPC-m TV-re kötve), ott teljesen jó. Azt gyanítom, hogy egy fix méretű layeren (vagy ilyesmi) jelenik meg, és az 4k-n egyszerűen ekkora. Átnéztem a beállításokat, de erre vonatkozóan semmit sem találtam, kivéve, hogy a billentyűkombót át lehet hozzá állítani, de az meg jól van a Ctrl+J-n.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32943) VoidXs válasza niof (#32942) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Megnéztem a kódot, és két észrevétel:
1. Rendererenként változhat a megjelenítés.
2. Az ablak szélességétől függ a betűméret.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32944) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nemtom, hogy jó topik-e ,de
Dolby Atmos Blu-Ray Demo Disc 2016 - 09. BD25

Hogyan tudom megnyitni HTPC-n, hogy ne bukjam a menüt és ne az névtelen fájlokból találjam ki, hogy mi micsoda?

(#32945) SunMount3r válasza Atomgeszi (#32944) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Power DVD, JRiver és esetleg a Kodi, de ehhez külön kell telepíteni egy BD menü add-on-t.

(#32946) Atomgeszi válasza SunMount3r (#32945) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Power DVD és JRiver az plug and play telepítés után akkor?

(#32947) SunMount3r válasza Atomgeszi (#32946) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Power DVD-t nem használom, de elvileg ennek a legrégebbi már a BD menü támogatása, de lehet külön be kell kapcsolni ezt is valahol a beállításokban. A JRiver-ben meg az Eszközök-> Beállítások->Videó fül alatt találod az opciót, amit be kell pipálni hozzá.

(#32948) Atomgeszi válasza SunMount3r (#32947) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, meglesem. Power DVD nem nyert. Remélem a jriver jó lesz

(#32949) SunMount3r válasza Atomgeszi (#32948) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig a PDVD is biztos tudja. JRiver-ben közvetlen nyisd meg az iso file-t, nem kell bemountolni előtte. Ja, amúgy ez iso, vagy "kibontott" BD?

[ Szerkesztve ]

(#32950) Atomgeszi válasza SunMount3r (#32949) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kibontott BD, mappák vannak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.