Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32367) xwerson


xwerson
csendes tag

Sziasztok!

4k filmet szeretnék nézni az UHD tv-n. A filmek nCore-ról vannak. The.Expendables.3.2014.2160p.UHD.BluRay.TrueHD.7.1.HDR.x265.HuN-TRiNiTY
Eddig néztük is és nem is volt semmi probléma, úgy gondoltam egész szép. De a tegnapi napon véletlenül bekapcsoltam a tv adást (eskű nem szoktam) és ment a Sötét Lovag a TV-ben HD formában. Hát az olyan tű éles volt, hogy ledobtam a láncot. Ahhoz képest amit mi 4K-ban nézünk ratyi. Elolvastam az összefoglalót. Átrágtam ezt a fórumot is, habár nagy százalékban kínai amit olvastam...nekem. :(

Hogyan is használom:
- ASUS Rog Strix 1070ti videókarim van. Feltételezem a hiba nem a GPU lesz.
A HDMi kimenetelére van kötve egy 10m hdmi ultra high speed with ethernet feliratú kábel. (Ez talán lehet gond úgy néztem ez 1.4-es)
- Az alaplapon van optikai hang kimenet az megy egy régi 5.1 DVD lejátszóba. Ezzel asszem nincs is gondom.
- KmPlayer mindent visz, szóval azon nézünk filmet.
- Win10. Kiterjesztett mód.
Nvidia vezérlőpultban írja is, hogy a Samsung Tv 3840x2160 (natív) 60hz fut. Viszont itt a szín beállításokat nem engedi RGB-re állítani csak YCbCr420 lehetőség van.
A TV sem engedi az UHD colort beállítani arra a HDMI-re amire a PC van dugva. Ha bekapcsolom csak ugrál a kép, próbálkozik a TV de több perc után is csak az erőlködés látszik rajta. Ismét olyan érzésem van, hogy a kábel lehet a hibás.

Egyéb kísérletként a TV-n a Youtube-on néztem egy esőerdős 4K videót, na az is csodaszép. Mint egy MédiaM-os promó TV.
illetve pendriveon is megpróbáltam a filmet és kb. ugyan úgy nézett ki mint a HDMI-s. Messze nem aza tű éles kép. Itt felmerült, hogy a torrentes filmek akkor nem is igazi 4k filmek?
Teljesen meg vagyok kavarodva. Kérlek segítsetek.

Szóval a kérdés, hogyan tudok olyan szép, tűéles filmet nézni a TV-n a PC-ről kivezetve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.