Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) OddMan


OddMan
őstag

Bizonyos Intel procik nem támogatják az "Intel Clear Video HD Technology"-át, mint pl. a Pentium 977 vagy a Pentium B960. A kérdésem, hogy ezek a procik képesek DXVA-n keresztül hardveresen lejátszani a HD filmeket? :U Az is érdekelne, hogy a fentebbi procik már rendesen kezelik 23.976fps és 24fps-es filmeket? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18252) pityeszka


pityeszka
őstag

#18242 :F

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18253) #54715584 válasza pityeszka (#18242) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem ez tűnik a jó beállításnak.
AC3Filetrben szedd ki a pipát az mpeg hang elől (elvileg defaultban is így van, DTS-el együtt)
Bár nálam ez sem mindig segített, de most jó.

(#18254) pityeszka válasza #54715584 (#18253) üzenetére


pityeszka
őstag

Ez nem csak spdif csatlakozásnál játszik szerepet? (egyébként ki van véve) Nem értem mi a problémája. Az előző lapomnál Stereoban voltak a hangszórók az AC3 Filter meg No Changen és szépen szólt az 5.1! :O

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18255) #54715584 válasza pityeszka (#18254) üzenetére


#54715584
törölt tag

A lejátszóban be van állítva az AC3filter?
Próbálgasd a beállításokat, nekem volt, hoyg a kimenet miatt nem szólt 5.1-ben, de olyan is volt már, hogy az erősítőn elnyomtam az auto beállítást és azért nem működött.
Hangkártya beállításokban spdif van megadva?

(#18256) Nova96 válasza Nova96 (#18245) üzenetére


Nova96
őstag

Up! :B

(#18257) #54715584 válasza Nova96 (#18256) üzenetére


#54715584
törölt tag

Biztosan a windows 8 a hibás ;]

(#18258) pityeszka válasza #54715584 (#18255) üzenetére


pityeszka
őstag

Igen be van állítva. Mindegy, hogy mit csinálok vele nem szól csak akkor ha a hangszóró konfigurációt 5.1-re állítom. Érdekes egyébként, hogy megy az 5.1, de b@szik szólni. :((

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18259) #54715584 válasza pityeszka (#18258) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha SPDIF-et használsz, akkor pipáld be azt is, hogy SPDIF használata :)
Gondolom koax vagy fénykábeled van, amihez meg külön csatlakozó van :)

De ha analógban használod, akkor nem tudom mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#18260) pityeszka válasza #54715584 (#18259) üzenetére


pityeszka
őstag

Analógot használok. Lehet ennyire szutyok a lapom integráltja... :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18261) Kicsirics77 válasza pityeszka (#18260) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nembiztos hgy az a ludas lehet csak valami beállítás

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18262) #54715584 válasza pityeszka (#18260) üzenetére


#54715584
törölt tag

Már évekkel ezelőtt is jók voltak az alaplapi szutykok :P
Analóg az más kérdés. Akkor spdif beállítást szedd ki mindenhonnan :)
Akkor minden jó helyre van dugva? Minden beállítást megnéztél?
Hangkártya, vezérlőpult-hangbeállítások? Ott is el szokott csúszni ez a dolog. Lejátszó, esetleg codec beállítás ha van fent?

Próbáld ki a bsplayert, gomplayert vagy a vlc-t, sokan szeretik még az xbmc-t is. Csináld meg a beállításokat ott is és próbáld ki őket :)

[ Szerkesztve ]

(#18263) pityeszka válasza #54715584 (#18262) üzenetére


pityeszka
őstag

Nem és nem. :( Mint írtam csak akkor szól ha 5.1-re állítom a hangszóró konfigurációt. Vlc-t próbáltam még, de abban sem működik. Codeket nem használok.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#18264) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Nem tudom hol tegyem fel a kérdést de talán ide tartozik leginkább. Van egy Dell Inspiron N7110 laptop, amiben ugye van egy integrált Intel HD graphics és egy nVidia 525. Az a gondunk, hogy böngészőben (chrome) a youtube videók akadnak. Média player Classicnál is ez volt de a legfrissebb telepítése megoldotta ezt. Hardver gond nincsen tuti, szerintem a két VGA miatt kavar be a dolog. Nem vagyok otthon emailben kaptam ezt az infót, hétvégén tudok ránézni a dologra.

mod - hüle vagyok, chrome topikba inkább való, de azért itt is itt hagyom hátha...

[ Szerkesztve ]

(#18265) OddMan


OddMan
őstag

Szereztem pár napra kölcsönbe egy i3m-es procival szerelt notebook-ot. Intel HD Graphics 3000 vga chip van a prociban.
Feltelepítettem a win7-et és az mpc-hc progit. A problémám, hogyha EVR van kiválasztva, akkor fekete marad a képernyő lejátszás közben. A hangot azt hallom és hibaüzenet sincsen, viszont a film helyett csak nagy feketeséget látok. Ezek után felraktam az ffdshow-t, de azzal sem változott a helyzet. A legfrissebb directx és a HD Graphics 3000 legfrissebb driver-e telepítve van. :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18266) OddMan válasza OddMan (#18265) üzenetére


OddMan
őstag

Ha be van kapcsolva a "Half" vagy a "Full Floating Point Processing" a "Renderer Settings/Presentation" opcióknál, akkor fekete a kép. :W
Mondjuk AMD vagy nVidia chip esetén eddig ez nem volt gond, úgy látszik az Intel ezt nem tudja.
Asszem E-450 vagy A2-1800 proci lesz az Intel helyett. Este még kipróbálom otthon a vetítőmmel, hogy mit produkál most, hogy végre van kép.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18267) chrisx1


chrisx1
tag

Üdv!
Van egy mkv film, amit a tv-m (lg 42lk450) nem játszik le, és MediaInfo szerint a formátum profil High@L5.1, amit elvileg ez a készülék nem nagyon szeret, vagyis egy tesztben ezt olvastam. Na ezen felbuzdulva megcsináltam két különböző módszerrel 4.1-esre, de egyik esetben sem történt változás, vagyis a tv nem hajlandó elindítani. A másik dolog ezzel kapcsolatban, hogy gyorsan átnyálaztam a gyűjteményem nagyrészét, és sajnos találtam olyan filmet, ami szintén 5.1-es, és mégis lejátszotta a tv.
Szóval most tök tanácstalan vagyok, mert volt több olyan filmem, amit nem akart lejátszani elsőre (más miatt), de tudtam javítani, és ez az első, amivel nem tudok mit kezdeni.
Persze a pc röhögve lejátsza, mint álltalában a többi "hibás" mkv-t is.
Esetleg tudtok olyan programot, amivel az esetleges kompatibilitási problémák feltárhatók ilyen-olyan media lejátszós használat esetén?
Köszi a válaszokat előre is!

(#18268) gulyasa válasza chrisx1 (#18267) üzenetére


gulyasa
őstag

A MediaInfo szerint a hangsáv milyen formátumú?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18269) chrisx1 válasza gulyasa (#18268) üzenetére


chrisx1
tag

Mint a legtöbb filmnél, a magyar ac3, az angol pedig dts.

Egész pontosan így néz ki:

Hang #1
Sáv száma : 2
Formátum : AC-3
Formátum/adatok : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Formátum beállítások, Endianness : Big
Kódek azonosító : A_AC3
Időtartam : 2 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 448 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bit
Adatfolyam mérete : 440 MiB (3%)
Cím : Magyar - Bak
Nyelv : magyar
Default : igen
Forced : nem

Hang #2
Sáv száma : 3
Formátum : DTS
Formátum/adatok : Digital Theater Systems
Kódek azonosító : A_DTS
Időtartam : 2 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 1 510 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bit
Adatfolyam mérete : 1,45 GiB (11%)
Cím : Angol DTS - 1536 Kbps
Nyelv : angol
Default : nem
Forced : nem

[ Szerkesztve ]

(#18270) PuMbA válasza chrisx1 (#18267) üzenetére


PuMbA
titán

4.1-esre akkor tudod csak megcsinálni, ha újrakonvertálod a filmet, ami annyira nem kevés idő, de biztos menni fog. Viszont hamarabb megvan, ha leszedsz egy olyan változatot amit visz a TV-d.

[ Szerkesztve ]

(#18271) chrisx1 válasza PuMbA (#18270) üzenetére


chrisx1
tag

tsmuxer-el csináltam, de sejtem, hogy az csak a "jelzést" írja át, vagy nem tudom.....
Tsmuxer-ben - change level - aztán demux - mkvtoolnix-ben pedíg újra összeraktam. Ez kb. húsz perc alatt, persze úgy, hogy mindig másik winyóra dolgoztam, hogy gyorsabb legyen.
A végtermék látszólag 4.1, ahogy a tsmuxerben átállítottam.... látszólag! :(

Hát igen, a teljes újrakódolásnak nem állnék neki, mivel olyant nem csináltam, és nem tudom mit hogyan állítsak be, stb., és félnék hogy a végtermék rosszabb lesz. Sajnos ez egy régebbi film, és ezen kívül még egy 720p-s verzió van, szóval lehet kénytelen leszek azzal megelégedni.

[ Szerkesztve ]

(#18272) PuMbA válasza chrisx1 (#18271) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az csak a h264 fejlécben írja át a számot :K

[ Szerkesztve ]

(#18273) chrisx1 válasza PuMbA (#18272) üzenetére


chrisx1
tag

Hát sajnos erre tippeltem én is! :(
Mondjuk ha tudnám, hogy mit "rontott el" a készítő, akkor lehet nekiugranék újra. A szokásos mkvtoolnixes "javítás" sem segít, amikor minden sávnál a compression-t none-ra állítom, ami idáig az összes működni nem akaró mkv-nál segített!

(#18274) lacika8006


lacika8006
tag

Hello mindenki! Van egy sony hdr xr 105 ös merevlemezes kamerám. Ez a kamera m2ts formátumban rögzíti a felvételeket.
Kérdésem az lenne hogy melyik programmal lehet ezt megvágni konventálás nélkül?
Egy párat már átkonvertáltam mp4-be, de 2-3 év alatt rengeteg családi anyag összegyűlt, és nem akarom az összeset konvertálni.

(#18275) gulyasa válasza lacika8006 (#18274) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem is Sony van (HDR-CX116).
Ha vágáson a fölösleges részek trimmelését értetted, azt én vagy már a kamerán csináltam meg (ritkán) vagy a kamerához adott PMB programmal oldottam meg (videó kijelöl - Manipulate - Edit - Trim Video). Ugyanott több videót is egybe lehet fűzni (Edit - Combine Videos).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18276) lacika8006 válasza gulyasa (#18275) üzenetére


lacika8006
tag

Erre (ilyesmire) gondoltam, köszi. Van egyébként valamilyen olyan progi, ami nem a PMB ami felismeri és kezeli is. (premier pro-nak nem tetszik :( )

(#18277) gulyasa válasza lacika8006 (#18276) üzenetére


gulyasa
őstag

Sony Vegas Pro

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18278) lacika8006 válasza gulyasa (#18277) üzenetére


lacika8006
tag

Ezer hála és köszönet! :R

(#18279) WonderCSabo válasza OddMan (#18265) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Legfrissebb dx telepítve van? A "Half" vagy a "Full Floating Point Processing" nem kell Neked.

(#18280) OddMan válasza WonderCSabo (#18279) üzenetére


OddMan
őstag

Köszi, közben rájöttem, hogyha kikapcsolom, akkor utána már jó. A "Floating Point Processing" mire jó? Talán a színtér átkonvertálásának a módját határozza meg? :U
Ha veszek új notit, akkor AMD vagy nVidia vga-val szereltet fogok venni. Az Intel igp még mindig nem kezeli a 23.976Hz-et és szerintem a kép sem olyan minőségű, mint nVidia vagy AMD vga-val. Az Intel igp a HD hangokat sem viszi, bár ez nekem nem annyira fájó pont.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18281) WonderCSabo válasza OddMan (#18280) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A beépített dekóderek lebegőpontos számokat használnak egész számok helyett, így pontosabb képet kapunk, drasztikusan csökken a kerekítési hiba. De a legtöbb ember nem látja a különbséget, felesleges bekapcsolni.

(#18282) Tomate


Tomate
veterán

Beszereztem egy sorozatot internetről amit orosz szinkronnal tudnék nézni de ott van alatta az angol hang is viszont a kettő együtt megy, de nem tudok választani hangsávot mert csak az orosz van mint elsődleges hangsáv. Mivel játsszam le, hogy jó legyen? Köszi!

(#18283) Fandango válasza Tomate (#18282) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen lejatszoval probaltad eddig?

(#18284) Tomate válasza Fandango (#18283) üzenetére


Tomate
veterán

VLC
Media player classic home cinema

(#18285) Fandango válasza Tomate (#18284) üzenetére


Fandango
veterán

Ha ezekkel probaltad, akkor nem tudom mi lehet a baj.
Most en is kiprobaltam egy sorozattal aminel dual audio van, igaz, hogy az MPC-HC nem lat masodik hangsavot (csak a madVR es az LAV Filter splitterje latja), de a VLC-nel siman lehet valtani.

(#18286) WonderCSabo válasza Tomate (#18282) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen konténerben van a videó?

(#18287) Nova96


Nova96
őstag

Üdv újra már nem az a hiba áll fent hanem az, hogy néha elkezd pixelesedni a kép aztán elmúlik.
Valami ötlet? :R

(#18288) Fandango válasza Nova96 (#18287) üzenetére


Fandango
veterán

Az valoszinuleg decoder hiba lesz.
Probaltad masik lejatszoval aminek van sajat decodere?

(#18289) Nova96 válasza Fandango (#18288) üzenetére


Nova96
őstag

mphc+lav audio,video de az a furcsa, hogy néztem 5-6 részt addig semmi gond és most jött elő. :F Mit próbáljak meg?

(#18290) Fandango válasza Nova96 (#18289) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor viszont lehet, hogy maga a film szar, mert en is MPC-HC+LAV Filters komboval nezek filmet, es eddig soha nem volt ilyen gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#18291) plus44


plus44
veterán

A Splash pro-n kívül létezik még olyan HD lejátszó, amivel 2 kattintásból tudom a nyelvet és a feliratot változtatni? Tehát nem kell tallózgatni, meg semmi, hanem külön gyorsgomb van rá, mint az említett lejátszónál, és az adott mappában található feliratokat felismeri és ebből lehet választani.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#18292) Nova96 válasza Fandango (#18290) üzenetére


Nova96
őstag

De akkor eddig miért nem volt baja? Miért az utolsó 4-5.résznél csinálja?

Egy láma kérdés a madVR-t hogyan kell telepíteni c-be kellet csinálni egy mappát és oda tenni a fájlokat csak a mphc nem tudom kiválasztani. :F

(#18293) Fandango válasza Nova96 (#18292) üzenetére


Fandango
veterán

Options/Playback/Output/Directshow Video reszen nem jelenik meg a madVR a felsoroltak kozott legalul, mert ott kell bejelolni. Az install.bat filet is futtasd le, hogy beregisztralja a directshow filterekhez a rendszeren, mert akkor nem latja, hogy van, hiaba jelolod be.
Es a legfontosabb, csak 32 bites MPC-HC alatt lesz madVR!

[ Szerkesztve ]

(#18294) norbi0604


norbi0604
aktív tag

LAV filtert lehet használni x64-es mpchc-nál? Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy ezzel a szűrővel milyen plusz funkciókat érek el, mondjuk gondolok arra, hogy ezt digitális hangnál vagy sima jack analóg jeltovábbításnál is érdemes használni? :)

Továbbá ha igen, akkor hogyan kell telepíteni és legfőképpen megfelelően konfigurálni? :D

Azért kérdezem ezeket, mert nem nagyon találtam tartalmas leírást a lav filterhez, ezért fordultam ide. Látom azért itt egy-két kollega benne van az "iparban". :)

(#18295) #54715584 válasza plus44 (#18291) üzenetére


#54715584
törölt tag

bsplayer, gomplayer - azt hiszem :)

(#18296) WonderCSabo válasza plus44 (#18291) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HC.

(#18297) Fandango válasza norbi0604 (#18294) üzenetére


Fandango
veterán

LAV Filtersbol van 64bites verzio, ha az installert szeded le akkor csak feltelepited es kesz, nem kell vele mast csinalni. Persze az alapertelmezett beallitasok nem mindenki szamara megfeleloek, ezert erdemes megnezni a Splitter, Audio, Video reszt, kulon-kulon finom hangolni ha kell.
Ha telepitetted akkor a Start Menu/Programs reszben elerhetoek a programreszek.
Legjobb tudomasom szerint SPDIF Passtrough-t nem tud ha erre gondoltal, ahhoz ffdshow kell, minden masban az Audio resz megfelelo, akar digitalishoz, akar analoghoz.

[ Szerkesztve ]

(#18298) tdd587 válasza Fandango (#18297) üzenetére


tdd587
őstag

És ne felejtsük el, hogy az egyetlen filter, ami kis segítséggel ugyan, de dekódolja a DTS-HD MA-t.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18299) Fandango válasza tdd587 (#18298) üzenetére


Fandango
veterán

Igen ez igy van. :K
Merem allitani, hogy ez a jelenlegi legjobb Filter, Splitter csomag ami letezik, persze nem tokeletes es vannak meg hianyossagai, de ezek ellenere is. (szigoruan maganvelemeny, mielott valaki nekem esik ;] )

(#18300) norbi0604


norbi0604
aktív tag

közben találtam egy elég hasznos kis leírást

sokaknak jól jöhet

http://www.avsforum.com/t/1357375/advanced-mpc-hc-setup-guide

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.