Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Zirowe válasza WonderCSabo (#17644) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Most beállítittam az nvidia vezérlőpultban is a 0-255öt.

Csináltam pár screenshotot.
Kikapcsolt 0-255 sd-hd shader, bekapcsolt shader, elérhető shaderek, nvidia beállítások (1., 2., 3., 4., 5., 6.).
Rég frissítettem a driver, amúgy ez egy ionos nettop.

És itt egy ctrl+j.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17652) pinnacle válasza pinnacle (#16652) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy a Reframes érték volt a probléma. Panasonic SD90-nél 4, Panasonic V700-nál 2. Ezt a felvételt a Splash player, bekapcsolt hardveres gyorsításnál is, jól játssza le.

(#17653) zoltanz válasza #54715584 (#17650) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Play-Filters-nél tudod megnézi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17654) banderasz77


banderasz77
addikt

Kérdés.

MPC HC-val random laggolásaim vannak 24p-vel, nem tudom mi lehet a gond. X86 és x64 is csinálja. EVR egyedi beállítások vannak. KMPlayerrel tökéletes, viszont xarabb a kép. Mit tegyek?

Üdv.

(#17655) #54715584 válasza zoltanz (#17653) üzenetére


#54715584
törölt tag

Gomplayert használok. Ott hozzáadtam a filterekhez, és highest-re tettem a prioritást. Csak hiányolom az ikon a tálcán.

(#17656) zoltanz válasza #54715584 (#17655) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt még nem használtam, milyen előnye van?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17657) #54715584 válasza zoltanz (#17656) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak alapbeállításokra jó, nem annyira összetett, mint az ffdshow, de nekem ennyi pont elég.
Itt raktam az inputot 16-235-re és az outputot 0-255-re.
Azt nem tudom, hogy a deinterlancing jó lenne-e hardweresen?

CoreAVC

[ Szerkesztve ]

(#17658) PonPon


PonPon
senior tag

MadVR-hez szeretném kicsit fejelszteni a HTPC-m, mert a jelenlegi kis E350 Brazos nem túl sikeresen boldogul vele...
AMD. Llano-t tervezek. Szerintetek, hány magos-s APU-t vegyek 2/3/4?
2 mag 2,7Ghz elég lehet?

(#17659) Tomix24 válasza PonPon (#17658) üzenetére


Tomix24
addikt

A6-3500 van nálam. Minden megy(FullSBS3d-TrueHD-DTS-24p-HD-Hi10-AVCHD2.0)

(#17660) general


general
addikt

helló!

problémám lenne, nem megy a DXVA.
a furcsa az, hogy az MPC HC Lejátszás -> Kimenetnél nem is adja ki az EVR lehetőségeket!! screenshot
win XP alatt minden rendben volt! most új windows van fent, Win 7 Home Premium, minden driver. lejátszik mindent, hang is van, de nem megy a DXVA!
tudtok segíteni, vajon mi lehet a baj?

thx

(#17661) PuMbA válasza general (#17660) üzenetére


PuMbA
titán

DirectX-et frissítettél? Milyen Windows 7 verziód van?

[ Szerkesztve ]

(#17662) general válasza PuMbA (#17661) üzenetére


general
addikt

odaírtam a verziót (de még egyszer: win7 home premium N-es)

igen, DX is frissítve van. elvileg minden szükséges driver és frissítés fent van!

ilyennel még nem találkoztam, mármint, hogy nem is lehet az EVR-t választani!

[ Szerkesztve ]

(#17663) Tomix24 válasza general (#17662) üzenetére


Tomix24
addikt

N-es.. Ott vannak herélések media player szinten. Lehet összefügg. vagy nem :D

(#17664) general válasza Tomix24 (#17663) üzenetére


general
addikt

tudtommal az csak annyi, hogy nem tartalmazza a Media Playert. slussz. annak mi köze az EVR beállításokhoz? mármint kérdezem, mert nem tudom. videó részhez nem nagyon értek, audió jobban megy.

(#17665) PuMbA válasza general (#17664) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy a WMP része az EVR :) Ilyet kell feltenned, hogy működjön.

(#17666) general válasza PuMbA (#17665) üzenetére


general
addikt

értem! köszönöm, megpróbálom! :R

(#17667) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Amúgy 20k körül (nem baj ha olcsóbb ;] ) tudok ajánlani vmi jó kis médialejátszót?
Másik tv-re is kéne egy, de az ionos nettopok 55-60k-s árait sokallom, mert az nem lenne olyan sokat használva.

Ami fontos:
24p támogatás, érintetlen bd50-es (kicsomagolt) filmek lejátszása (nem baj, ha nincs menü), mkv, mp4 kezelés, rendes felirat kezelés, és hogy minden hangot ki tudjon küldeni érintetlenül hdmi-n keresztül az erősítőnek (főleg dts).
Lan vagy wifi nem olyan fontos, de ha esetleg mégis lenne, nem baj. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17668) storm4 válasza Zirowe (#17667) üzenetére


storm4
aktív tag

Hello!
Esetleg Asus O!Play sorozat valamelyik tagja

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#17669) Zirowe válasza storm4 (#17668) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kösz, utána nézek.

A korábban linkelt Egreat EG-R6C-ről mik a tapasztalatok?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17670) erdoke válasza Zirowe (#17669) üzenetére


erdoke
titán

HD hangok kiküldését nem tudtuk tesztelni, minden más rendben volt azok közül, amit korábban igényként vázoltál.

A legjobb aláírás a héten

(#17671) Zirowe válasza erdoke (#17670) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Neten ezt találtam:
Audiodekódolás: MPEG1 layer1/2/3, MPEG-2 LC-AAC, MPEG-4 LC-AAC, DTS-HDMA/DTS-HDHR(pass through), TRUEHD pass-through, Blu ray LPCM, WMA, RA1/RA-cook/RA-lossless, OGG/APE/FLAC
Audio Pass-Through: DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus

Elvileg jó, csak a gyakorlati kipróbálásról nem találtam még semmit.

Esetleg azt nem tudod, hogy ha a későbbiekben mégis szeretnék netet, akkor erre lehet wifi sticket dugni, vagy felejtős?

Magyar feliratokkal és egyéni helyzettel minden rendben akkor?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17672) erdoke válasza Zirowe (#17671) üzenetére


erdoke
titán

Mi az az "egyéni helyzet"? :F
Hang, felirat jó volt, amit néztünk WiFi sticket szerintem nem kezel, de sose lehet tudni.
Figyelj, bukni nem nagyon lehet rajta, 8-9-ért biztosan tovább tudod adni a környezetedben...

A legjobb aláírás a héten

(#17673) pinnacle válasza pinnacle (#17652) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Látom a Depositról sohasem fog lejönni. Innen gyorsabb lesz. Az autók mozgása a Splash playerrel lejátszva sem tökéletes. Lehet, hogy PC-s nézésre, mégiscsak NTSC kamerát kell venni, a 60Hz, 60p miatt. 60Hz-en (ugye ezt nem tudom 50Hz-re változtatni?) jobb a 60p mint az 50p.

(#17674) F34R válasza Zirowe (#17667) üzenetére


F34R
nagyúr

Asus O play Air ha kell a wifi is. használtan meglehet kapni 20k alatt.

(#17675) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ok, köszönöm mindenkinek. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17676) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!
Hátha itt érdekel valakit, akinek a médialejátszóján csak LAN csatlakozó van, és hiányzik neki a WiFi!
Van egy felesleges TP-LINK AP-m, gombokért oda adom, csak mert unom már kerülgetni!

(#17677) WonderCSabo válasza Zirowe (#17651) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A bekapcsolt shaderes képen egyértelműen látszik, hogy már túl sötét a kép, elvesznek részletek. Csak 0-255-re kell állítani a kimenetet, és nem kell shader.

(#17678) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy melyik videólejátszó program(ok) tudnak blu ray filmet automatikus lejátszással elindítani? Úgy, mint a windows a sima dvd-ket, hogy berakom az olvasóba, vagy mountolom és egyből elkezd lejátszani, nem kell belépnem a lemezre és megkeresnem a filmet tartalmazó file-t az indításhoz.
Magyar nyelvű és esetleg távirányítható progi ami mindenféle filmformátumot lejátszik, előnyben.
Előre is köszönet.

(#17679) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok segítséget szeretnék kérni van egy Asus F5SL notim nem mai gyerek be álítottam a DXVA-t mert kell neki ugyanis csak 1.9 dupla magos pentium van benne meg egy Radeon HD3470 és az a gondom hogy KMplayert használok néha jó meg nézzek egy teljes full HD filmet...néha meg szopok vele szét esik a kép meg a hang is...

kodec paket nem raktam fel mert azt írták itt is hogy a kmplayernek nem kell csak egy ac3filter az fent is van....ja persze Win 7 64BIT van a notin.....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#17680) general


general
addikt

üdv! az miért van, hogy filmlejátszásnál (de nem mindig) a MPCHC tetején egy sáv villog, mitha a képfrissítés nem stimmelne? ahogy észrevettem, főleg tévéből felvett műsoroknál jön elő (meccseket nézek vissza torrentről), de már filmnél is láttam...

(#17681) Fandango


Fandango
veterán

AC3Filter 2.0a
Released: 2012-04-09

8 channels support
PCM Double output support
DTS-MA (core only), AAC, EAC3, FLAC, MP3 decoding support
Completely new bass redirection:
better filtering (4th order Linkwitz-Riley)
option to redirect bass to front speakers
Single icon per application
Online help
Crash report
Set filter language from the installer
Translations:
Portuguese, thanks to Manuela Silva
Turkish, thanks to AltanEdip
Dutch, thanks to Ernst Klamer
Bulgarian, thanks to Георги Бързев
Ukrainian, thanks to Michael Vigovsky

(#17682) tdd587 válasza Fandango (#17681) üzenetére


tdd587
őstag

Nem kapkodták el az új verziót... azt is mondhatnám, hogy mire kiadták, már nem kell.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17683) #54715584 válasza tdd587 (#17682) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jó az :)

Kérdés: CoreAVC-t használok, mert az elvégzi rendesen az YCbCr-RGB konverziót. Gomplayerben a filterekhez hozzáadtam. Ilyenkor működnek a beállítások, de a tálcán nem jön fel az ikon.
Ha tiltom a Quickplayt (built-in codecek), akkor megjelenik a CoreAVC ikonja és működik a CUDA is, viszont nem jelennek meg a feliratok.
Nem vagyok benne biztos, hogy az első beállítással működik a CUDA/EVR a Gomplayerrel, pedig elvileg igen, mert a 2 beállítás között nincsen különbség CPU/GPU terhelés nagysága között.

(#17684) spiritex válasza #54715584 (#17683) üzenetére


spiritex
veterán

A Quickplay-t nem lehet szelektíven tiltani, hogy a feliratok megjelenítését ne tiltsa? Ha nem, akkor marad a külsō feliratmegjelenítōk használata. Elsō körben hozzá lehetne adni az ffdshow subtitle filter-t, ha ez nem megy akkor meg a VobSub-ot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17685) #54715584 válasza spiritex (#17684) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én is erre gondoltam, de akkor marad a Vobsub, mert az ffdshow-t pont azért nem használom, mert a Gomplayer beépített codec-ei tökéletesen működnek.
Sajnos nincsen külön opció. Bár lehet a Vobsub-ot is hozzá tudom adni, mint filter-t, és akkor lehet úgy kezeli, mint a saját beépített feliratkezelőjét :)
Úgy meg biztos a hardware-s gyorsítás, ha a CoreAVC-t kijelzi a tálcán.

[ Szerkesztve ]

(#17686) #54715584 válasza #54715584 (#17685) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, sikerült megoldani ezt a problémát, viszont a kép fejjel lefelé jelenik meg.
Hiába állítom be a Gomplayerben, hogy Flip, a progi következő indításánál ugyanúgy fejjel lefelé jelenik meg a kép.
És kicsit észrevehetően akadozik is.
Ötletek? :)

(#17687) spiritex válasza #54715584 (#17686) üzenetére


spiritex
veterán

Most akkor már a VobSub van fent? Mert akkor annak a beállításaiban, a Misc fülön van olyan, hogy Flip picture vertically.
Így hívható elő lejátszáson kívül: El kell navigálni a telepítési könyvtárába, ami a C:\Program Files (x86)\DirectVobSub, majd parancssorba beírni, hogy: rundll32.exe vsfilter.dll,DirectVobSub

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17688) #54715584 válasza spiritex (#17687) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem, hanem ha kiszedem a pipát a codec fülön a H.264 elől, akkor automatikusan a CoreAVC indul el, és az fordítja meg a képet. Így működik a felirat, viszont akadozik kicsit a kép. Sosenem lesz ez így jó :( :)

(#17690) spiritex válasza #46372352 (#17689) üzenetére


spiritex
veterán

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17693) spiritex válasza #46372352 (#17692) üzenetére


spiritex
veterán

Két dolgot is be kell hozzá állítani:
1. General fülön a When Starting értékét Default Size-ra, és

2. a Playback fülön a Playback Settings-nél a Screen Size-t Screen Size x 1.0-ra

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17694) general válasza general (#17680) üzenetére


general
addikt

hali!

erre valaki esetleg?
üdv! az miért van, hogy filmlejátszásnál (de nem mindig) a MPCHC tetején egy sáv villog, mitha a képfrissítés nem stimmelne? ahogy észrevettem, főleg tévéből felvett műsoroknál jön elő (meccseket nézek vissza torrentről), de már filmnél is láttam...

(#17695) tdd587 válasza general (#17694) üzenetére


tdd587
őstag

Én ezt konkrétan nem értem, most a videó első pár sora villog, tehát a kép teteje villódzik?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17696) spiritex válasza general (#17694) üzenetére


spiritex
veterán

Szerk: igen, én sem értem teljesen, csak találgatok. Jó lenne egy screenshot.
---------------------------------------
Két dologra tudok gondolni:
1. a tv adások szélén legtöbbször van egy villódzó csík, perem, amit régi típusú tévéken azért nem lát az ember, mert jócskán ki van zoom-olva gyárilag a perem, az új típusú lapos tévéken viszont minden látszik, ezért azoknál be kell kapcsolni az Overscan-t (Túlpásztázást), hogy pár mm-el kitolja a kép szélét. Ezt vga driver-ben is meg lehet tenni, de nálam pl. a tv-n is van ilyen opció. MindigTv adásainál be kell kapcsolnom, mert olyan bénán sugároznak, hogy sosem tölti ki az adás teljesen a 16:9-es képernyőt..
2. nem szereti a tv azt a felbontás/frekvencia párt, amit adtál neki vga-driverből, tehát előfordulhat, hogy nincs támogatva. Meg kell nézni a tv leírásában milyen felbontásokat, milyen frekvenciákkal és milyen csatlakozás (hdmi, pc d-sub, stb.) esetén támogat.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17697) #54715584 válasza general (#17694) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem néha pár sor lilás színt kap, de az akkor van csak, ha YUV megjelenítést használok.

(#17698) general


general
addikt

igen, a kép (film, meccs lejátszásánál) tetején egy sáv villódzik, a lejátszásnál folyamatosan, mintha, ott el lenne csúszva, tolva, stb a kép. de ez nem állandó probléma, csak bizonyos médiák lejátszásánál jön elő.
lehet, hogy a képfrissítés van nálam rosszul beállítva? megnéztem a az asztalon is és a vga driverben is 60 Hz van belőve, a kijelző specifikációi viszont 50 Hz-et írnak, 1366x768 egyébként. HDMI-n van csatlakoztatva a pc-hez. ez a kiterjesztett asztalom, a monitor mellett. filmnézéshez, Photoshophoz (színhűség miatt, a TN panel nem egy színbajnok)

megpróbáltam, de nem is lehet 50 Hz-et beállítani. vagy valahogy mégis?

[ Szerkesztve ]

(#17699) spiritex válasza general (#17698) üzenetére


spiritex
veterán

Nem lehet, hogy a "tearing"-et látod? Keress rá: tearing wiki. Ha igen, akkor a madVR megoldja.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17700) Psych0


Psych0
őstag

Na akkor itt is felteszem hátha valaki tudja.
Megoldható valahogy az, hogy a 24hz-es videót interpolálja kétszeres FPS-re, hogy folyamatosabbnak tűnjön a kép?

Anno valami TV feature listájában láttam. Meg a videoszerkesztő progik tudják.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.