Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) gerzsol válasza WonderCSabo (#17748) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Ez tök jó, ez az O betűs megoldás működget, viszonylag folyamatos a kép, csak néha néha van ilyen képkocka ugrás/akadás, mintha néha beakadna a kép kicsit, de ez így jóval ritkább, főleg hogy eddig akadt folyamatosan a nagy mozgásoknál.
részmegoldásnak jó. köszönöm. szerintem most feladom és alszom. holnap visszatérek. jó éjt.

(#17752) Gombinyó válasza gerzsol (#17751) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ugyanez a hiba van nálam is, ha az automata váltót használom. Szerintem bugos az MPC-HC-nak ez a része. Vagy oprendszerben állítod át 23/24hz-re a tv frissítését (úgy nincs ez az akadás 4-5 másodpercenként) vagy másik lejátszó program után nézel. Nekem jelenleg az XBMC nyújt kompromisszum mentes megoldást.

(#17753) gerzsol válasza Gombinyó (#17752) üzenetére


gerzsol
aktív tag

MPC-HC-n mintha 1920x1080 60Hz-nél is mintha lenne piciny akadozás.. De nem tudom miért. Lehet tényleg lejátszó szoftvert kell váltanom. Kérdés hogy azokat hogyan tudom beállítani a 1920x1080 24Hz-et, kell szereznem valami leírást.

(#17754) Tomix24


Tomix24
addikt

Nálam is bugos az MPHC, akad ha átvált 24hz-re. De kár vesződni ilyennnel, meg asztal kézi átállítással. XBMC, és a beállításoknál csak azt kell bepipálni, miután Magyarra állítottuk, hogy a film képkocka sebességével frissítse a kijelzőt. Kész is, megy minden, és a TV-t ő kapcsolgatja, bármilyen is legyen a film 25,30, 24, 60Hz.. Nekem már csak nézni kell.

(#17755) gerzsol válasza Tomix24 (#17754) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Feltelepítettem, azzal csak az a bajom volt, mert PC-ről néztem és monitorról a TV-re váltottam a kijelzőt, hogy nem akart kiugrani FullScreen-re. Bár nekem az a bajom, hogy igazából azt nem tudom kezelni azt a progit mert nem ismerem, de teszek még egy próbát este.

(#17756) WonderCSabo válasza Tomix24 (#17754) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos ez egy ismert bug.

(#17757) Tomix24


Tomix24
addikt

Ha valakit érdekel egy jó lejátszó, és elég volt neki a 24HZ problémából, hogy akadnak a filmek, és hogy nincs HD hang esetleg,stb a többi lejátszóval .. Akkor XBMC

Sima, HD hang nélküli letöltés: xbmc-11.0.exe
[link]
HD hang-al: [link]

XBMC

1. System / Settings

2. Nyelv beállítás Magyarra

3. Videó beállítás: Így nézzen ki, és akkor ő váltja a TV frekvenciáját!

4.Hang - Itt lehet akár HD hangokat is beállítani


HD-nél így néz ki majd(csak Magyarúl)
[link]
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Filmeknél(MKV-M2ts,stb) érdemes a film file mellé egy TXT file-t létrehozni, belemásolni a film IMDB-s elérését, és akkor így fog kinézni vele az XBMC

PL:
Avatar.M2ts
Avatar.txt - beírjuk hogy http://www.imdb.com/title/tt0499549/ és elmentjük. A kiterjesztést átírjuk: Avatar.nfo -ra. Kész is, a borítókat így leszedi hozzá. Így tök mindegy minek nevezzük el a filmet, mert az Infó file alapján keres..


Betallózzuk a filmjeinket

Beállítjuk hogy a MovieDB-ről szedje az infókat

És a végeredmény:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Vagy csak natúrba a családi felvételeket így:

Egérrel lehet a teljes progit irányítani, nem kell bill, vagy TV táv sem...

[ Szerkesztve ]

(#17758) Gombinyó válasza gerzsol (#17755) üzenetére


Gombinyó
őstag

Rendszerbeállításoknál a képkimenetet át kell állítani "Teljes képernyő #2"-re, csak ennyi.

(#17759) Tomix24 válasza gerzsol (#17755) üzenetére


Tomix24
addikt

"Feltelepítettem, azzal csak az a bajom volt, mert PC-ről néztem és monitorról a TV-re váltottam a kijelzőt, hogy nem akart kiugrani FullScreen-re"

Én nálam is ez volt, és kiderült, csak az AMD Catalystben kellett a 24Hz-50Hz-en is egyenként kihúzni a képet max szélességben, és menteni. Utánna az XBMC ahogy váltott ezen HZ-ek között, a kép is teljes volt.

(#17760) gerzsol válasza Tomix24 (#17759) üzenetére


gerzsol
aktív tag

A Catzalystban a képernyő méretezésnél le kell venni 0ra és akkor teljes képre teszi..
De majd azt csinálom hogy a monitorról átváltok a TV-re és csak azután indítom el a XBMC player-. Ha ezzel működni fog akkor én elfelejtem az MPC-HC-t, mert az eszméletlenül akad.
Alig várom hogy vége legyen a melónak.

Tomix24 nagyon szépen köszönöm a leírádst és a print screeneket. sokat segítettél.

(#17761) Tomix24 válasza gerzsol (#17760) üzenetére


Tomix24
addikt

:R Nincs mit, én is felejtettem a MPHC-t, ez jobban bejön, főleg a vegyes HZ-es kamerafelvételeim miatt.

(#17762) spiritex válasza Tomix24 (#17757) üzenetére


spiritex
veterán

Szia, kipróbálom estére én is :) , lenne is két kérdésem:
- nekem a vga kártyám HDMI kimenetén megy ki a Panasonic-TV-1 (NVidia High Definition Audio) nevű hang, ami a Panasonic tv-m HDMI bemenetére van kötve, az meg az analóg audio out-jénak 2 db rca-ján küldi ki a jelet az analóg erősítőmre.
Melyik verziót kell akkor így felraknom, a HD audio-sat, vagy az anélkülit?
- hogyan lehet élesíteni SD anyagokat a progival?
Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17763) < CyberBob > válasza Tomix24 (#17757) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én is köszönöm a leírást. Lenne is két kérdésem. Lehet-e élesíteni a képet és ha igen hol és együtt tud működni a reclock programmal vagy van-e valamilyen mód, hogy a 23,976-os filmeket felgyorsítsa 25 fps-re?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#17764) Tomix24 válasza < CyberBob > (#17763) üzenetére


Tomix24
addikt

Amikor a film már megy, jobbra alúl vannak opciók mint a hang, a feliratok, és képre vonatkozóan. Azok közt van képjavítás(Post Processing), de az nem a szokásos élesség emelés, ami az MPHC-ban van. Olyat nem találtam itt, illetve a TV-n állítottam az élességet.

reclock -ra nincs szükség mert ha úgy állítod be ahogy írtam akkor a 24Hz-es filmeket 24Hz-en adja ki, átváltva a TV-t. De ha nem 24p képes kijelzővel rendelkezel, akkor lehet gond a Reloc-al, mert azt hiszem nincs az XBMC-re hatással. Nem próbáltam, mert a régi csak HD ready TV-mnél a kijező Hz értékére állítottam a film lejátszást, így minden film 60hz-en ment(24h-es MKV-k is) , az szerintem jobb megoldás mint a 34 ről 25Hz-re. De ezért cseréltem TV-t, mert untam a sok állítást :D

[ Szerkesztve ]

(#17765) spiritex válasza < CyberBob > (#17763) üzenetére


spiritex
veterán

A ReClock-kal való együttműködéshez csak annyi kell, hogy a lejátszó program is 32 bites legyen, mint a ReClock, az pedig ahhoz a gépeden levő hangleképezőhöz kapcsolódik, amelyiket beállítod neki a DirectSound részénél, pl. egy SoundMAX Digital Audio-hoz, a video lejátszónál pedig csak egyszerűen a ReClock-ot kell kiválasztani.

(#17764) Tomix24
(#17762)-ben az első kérdésemre?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17766) gerzsol válasza Tomix24 (#17757) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Nekem nem jött be ez a dolog. Valamit elszúrhattam a beállításoknál, mert most meg az XBMC nagyon gyorsan játsza le az mkv-s fájlt, gyorsabban pörög a film mintha pörgetném előre.. ez miért lehet? Segít valaki beállítani?

Pedig csak bekapcsoltam a hardveres gyorsítás engedélyezését
+ a képfrissítésfrekvencia igazítását a film képkockasebességéhez.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#17767) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

nemsokára veszek egy plazma tv-t és eszembe jutott egy kérdés:
A monitorom 16:10 képarányú, a plazma meg 16:9 lesz, és szeretnék majd játszani hdmi-n keresztül a tv-n.
Azt olvastam a plazmás topikban, hogy a tv-n nem jó képarányban fog megjelenni a játék, mert a két kép eltérő felbontású.
Van erre valami program, vagy beállítási mód, ami kiküszöböli a két eltérő felbontást?
A játékban vagy a vga kártyán kell a felbontásokat állítani?

kérek segítsetek, köszönöm!
üdv, Péter

(#17768) Tomix24 válasza gerzsol (#17766) üzenetére


Tomix24
addikt

:) Ilyet még nem hallottam. Próbáld meg kikapcsolni a hardveres gyorsítást. Valami külső Relock, vagy Shark codecs pakk nincs fent? Azok kavarhatnak be szerintem.

(#17769) WonderCSabo válasza tpeter77 (#17767) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Dehogynem lesz jó, természetesen az operációs rendszerek ezt már rég tökéletesen kezelik.

(#17770) benvolio


benvolio
őstag

Kipróbáltam én is ezt az XBMC-t, és tényleg egész jó így elsőre, remélem az is marad! Jó ez az automata freki váltó benne. Mivel nem minden esetben 24Hz a megfelelő, mert a DVD-ről fel/átkonvertált mkv filmjeim 50Hz-esek, és arra is áll rá. :R A TV-n /LG/ egyébként 24Hz alatt több paramétert lehet állítani mint 60Hz esetén ugyanazon képmódon belül. Igy elsőre ennyi a tapasztalatom vele.

(#17771) TomPack válasza benvolio (#17770) üzenetére


TomPack
őstag

Szia!
Én is XMBC-t használok egy LG 24p képes tévével.
Milyen paramétereket állítgatsz a képmódon belül??
Próbáltad már a tévédet a képbeállításoknál mozi üzemmódra kapcsolni, és minden digitális zajcsökkentést, effektust, módot ilyen szűrést-olyan szűrést kikapcsolni, vagy alaphelyzetbe állítani? Én egyedül a "valósághű mozi" opciót hagyom bekapcsolva, és szerintem így tökéletes, szaggatásmentes a kép!

(#17772) benvolio válasza benvolio (#17770) üzenetére


benvolio
őstag

Hopp, itt elírtam, szóval a film 25fps-es és ennek megfelelően álltja 50Hz-re!

(#17771) cukrosleves: most nincs rákötve, hogy pontosan megnézzem, majd holnap, de volt különbség a 60Hz és 24Hz közötti lehetőségeknél egy módon belül, de egyébként valószínű, hogy az a jó ha minden felesleges ficsör ki van kapcsolva.

(#17773) gerzsol válasza Tomix24 (#17768) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Sziasztok.
Most már az XBMC is akad. Sőt az a durva ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást akkor is, pedig az összes médialejátszót és kodeket leinstalláltam, még az ati drivert is és újra felraktam az ati drivert és az XBMC-t. azután pedig semmi, csak a nagy akadozás..
Most már tényleg nem tudom mihez kezdjek..

(#17774) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sikerült szereznem egy full hd-s monitort. Most leszedtem a legfrisebb MPCHC-t. MInden alap gyári beállításon van, egyedül ac3 codecet állítottam be.

Valamit esetleg be kell állítanom még a tökéletes filmlejátszáshoz?

Live-Die-Respawn

(#17775) gerzsol válasza gerzsol (#17773) üzenetére


gerzsol
aktív tag

frissítve a posztom, újratelepítés után XBMC-n lejátszott filmek akadnak, felraktam az MPC-HC-t is, ez viszont most nem akad, felettébb érdekes ez a dolog, nem is értem mi okozhatja.
Lehet holnap ha újra bekapcsolom a gépem már megint nem fog működni.. nem értem..

(#17776) Nova96


Nova96
őstag

Üdv 10-bites film lejátszásnál megakad mit csináljak?MPHC-t használok de még nem nyúltam hozzá. Blu-ray,720p mkv
Ati Mobility HD 5470

(#17777) Fandango válasza Nova96 (#17776) üzenetére


Fandango
veterán

Lejatszas kozben akad meg vagy el sem indul?

(#17778) Tomix24 válasza gerzsol (#17775) üzenetére


Tomix24
addikt

Elvben nem szabadna akadnia. Ha friss a win7, ezeket érdemes felrakni:[link]
Mindenből a x86-ost. 64bites lejátszók kódekekkel csak a gond van. Nálam a fentiek vannak fent + Splash Player pro és lám: [link]

(#17779) Fandango válasza Tomix24 (#17778) üzenetére


Fandango
veterán

A javasolt listabol az x264 encoder felesleges, MPC-HC melle az ffdshow se nagyon kell bar baja nem lesz belole, friss vga driver es directX az fontos. A linkelt hozzaszolaban a CCleanert hasznalni tilos azt nem ertem miert irtad.

Szerintem a legjobb alap kombo az MPC-HC+LAV Filters (madVR+ReClock mar csak hab a tortan :P )

[ Szerkesztve ]

(#17780) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudnátok segíteni? MPC HC-ben, projektoron nézve nincs kép, de ha csak simán laptopon nézem akkor minden ok. VLC-ben nincs ilyen probléma, ott projektoron is megy a kép. Mi lehet a probléma?

(#17781) Nova96 válasza Fandango (#17777) üzenetére


Nova96
őstag

Lejátszás közben.

(#17782) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#17780) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na ezt nem értem, most meg jó :)

(#17783) Nova96 válasza Nova96 (#17781) üzenetére


Nova96
őstag

És másik kérdésem emelet ha késik a felirat kb. 2s-t akkor mit csináljak hiába állítom hogy késleltettet semmi,de az újra töltés se segít.

(#17784) gerzsol válasza Tomix24 (#17778) üzenetére


gerzsol
aktív tag

Nekem semmilyen kodek nincs felrakva.
Win7 ultimate 64bit alatt

csak friss Directx + friss Ati Driver + XBMC + MPC-HC + ACE3Filter és semmi egyéb.

Egyébként miért nem ajánlott a CCleaner használata? lehet ez a baj az én rendszeremmel? Reggel már működött tökéletesen MPC-HC-vel a lejátszás 1920x1080p 24Hz-en.. de kitudja meddig fog működni tökéletesen, érdekes módon tegnap nem ment még.. na mindegy, a lényeg hogy most megy..

(#17785) tpeter77 válasza gerzsol (#17784) üzenetére


tpeter77
addikt

szia kedves plazmás cimbora :)

javaslom menj végig ezen a leíráson, nagyon hasznos!
http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/dxva.html

(#17786) Tomix24 válasza gerzsol (#17784) üzenetére


Tomix24
addikt

Mert a ccleaner néha olyat is töröl a reg fileok közül ami kihat a videólejátszásra, és beállításokra. Nekem elszarta, és hiába tettem megint fel mindent, nem lett jó. Win7 újra fel, azóta ccleaner tíltólistán.

(#17787) Fandango válasza Tomix24 (#17786) üzenetére


Fandango
veterán

Mint altalaban minden programot esszel kell hasznalni, igy a CCleaner eseteben meg kell nezni mit akar a registrybol torolni, ha nem vagy benne biztos akkor vagy nezz utanna vagy hagyd beken. Tehat attol hogy egyszer ilyen hibat vetett a program nem azt jelenti, hogy le kell irni, en nagyon regota hasznalom teljes megelegedessel, soha semmilyen problemat nem okozott!
Illetve az ilyen csodas programoknak van olyan funkcioja hogy backup, erdemes hasznalni pont az ilyen eseteket elkerulve, sot kicsit hosszabb folyamat de egy system restore pont letrehozasa egy ilyen takaritas elott es meg jobban ki van vedve a hiba lehetosege.

[ Szerkesztve ]

(#17788) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Splash PRO EX v1.12.2-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azt nem lehet beállítani, hogy ne minden videót ugyanabban az ablakméretben nyisson meg, hanem igazodjon a videó eredeti méretéhez? (mint pl a Media Player Classic Home Cinema)

(#17789) sunnysys


sunnysys
tag

sziasztok!

ebben tud valaki segíteni?

"Sziasztok!

Az MPC-HC-n milyen beállításokat végezzek el, hogy a leginkább kevesebb erőforrást igényelje? Történt ugyanis, hogy az eddigieknél sokkal jobban akadozik a lejátszás, és két napja azokat a filmeket is akadozva játssza, amiket eddig simán. Nem tudom, hogy miben lehet a hiba, mindenesetre ezek történtek a közelmúltban:
1. volt egy TS kiterjesztésű file, amit nem tudott lejátszani, és ami miatt feltettem VLC-t, Splash Pro-t, Hali-t, hdtvpump-t
2. a hdtvpump megoldotta a dolgot, le tudtam játszani a TS filet, így a fentieket leszedtem a gépről
3. frissítettem az MPC-HC-t (1.5.2.3456.x86 -> 1.6.1.4235.x86)
4. az MPC-HC frissítésekor minden addigi beállítást töröltem
5. már nem volt szükségem a hdtvpump-ra, így ezt is leszedtem

Most pedig ott tartok, hogy sokkal rosszabbul teljesít az MPC-HC. Hiába raktam vissza a régebbi verziót, azzal sem oké. Szóval azt gondolom, hogy vagy valami beállítást nem tettem meg az MPC-HC újratelepítése után. Ha valóban ez lehet, akkor mit hova állítsak, hogy minél zökkenőmentesebben tudjak filmet nézni egy nem túl erős gépen?
(A gépem nem egy erőmű, DXVA-t sem támogatja, de eddig el voltam vele. Avast nem talált rajta semmi károkozót, elvileg vírus sem lassítja.)

köszi!

szerk:
hogy éerződjön a különbség az eddigi és a mostani teljesítmény között:
- eddig kevés akadással vittem a kb. 12 Mbps, 1080p-s mkv filmeket,
- most a 8 Mbps, 1080p-s mkv filmeket sem tudja normálisan lejátszani."

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17790) #03969024 válasza sunnysys (#17789) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem próbáld ki az XBMC-t.

(#17791) Locsi válasza #03969024 (#17790) üzenetére


Locsi
senior tag

Ajánlom neked az XBMC-hez a port.hu scraper-t, és egyből a magyar címeket, leírásokat fogja letölteni.

(#17792) sunnysys válasza #03969024 (#17790) üzenetére


sunnysys
tag

köszi!
anno kipróbáltam az XBMC-t is, és jobban akadt, mint az MPC-HC. pont azért választottam az MPC-HC-t, mert azt olvastam (ezen a fórumon is), hogy ehhez kell a legkevesebb erőforrás. (lehet, hogy kipróbálom azért ismét.)
van még valakinek tippje a problémámra?
köszönöm!

(#17793) WonderCSabo válasza sunnysys (#17792) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha MPC-HC-ban nincs lehetőség hardveres gyorsításra, használj Overlay renderert, az eszi a legkevesebb erőforrást.

(#17794) #03969024 válasza sunnysys (#17792) üzenetére


#03969024
törölt tag

Érdekes, nekem ION-on az XBMC fut a legjobban, de lehet, gépe válogatja...

(#17795) benvolio válasza Locsi (#17791) üzenetére


benvolio
őstag

Ez jó tipp volt, beállítottam én is, nagyon király. :R

(#17792) sunnysys: Érdekes, mert az XBMC-t mikor régen próbáltam, még a menübe való lépkedés is akadozva ment, le is töröltem egyből. Most nemrég ajánlották itt valakinek így megint tettem egy próbát. És láss csodát nagyon jól megy most nekem. Az automata freki váltó nagyon zsír. A 24p-s TV-mmel összhangba van nagyon. Felismeri rendesen, mert a 24fps-est 24Hz-re váltja a TV-n, a 25-öst 50Hz-re.
Remélem már nem lesz több anomália, mert nálam is mindig volt valami a lejátszókkal /egyszer jó, egyszer nem/. Nálam jelenleg lejátszónak ez vezet, ezután a SplashProEx majd az MPC HC.

(#17796) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Az XMBC nálam teljes képernyős módban indul, nem is tudom áttenni a TV-re.
Másik kérdés pedig a frekiváltást hol lehet beállítani? Én nem találtam, de lehet csak béna vagyok.

(#17797) benvolio válasza #54715584 (#17796) üzenetére


benvolio
őstag

Az auto frekvencia váltás beállítása itt a 3. pont.

(#17798) sunnysys válasza WonderCSabo (#17793) üzenetére


sunnysys
tag

köszi! ez így már jóval kevésbé akad. probléma azonban, hogy nem tudok feliratot betölteni így elsőre. erre van valami megoldás? (gyors guglizással nem találtam.)

(#17799) sunnysys válasza benvolio (#17795) üzenetére


sunnysys
tag

XMBC-t feltettem ismét, de sokkal jobban akad, mint MPC-HC-vel. (igaz, hogy semennyit nem változtattam az alap beállításokon. talán a hardveres gyorsítás lehetőségét kapcsoltam ki, azt hiszem.)

(#17800) benvolio válasza sunnysys (#17799) üzenetére


benvolio
őstag

Érdemes lehet esetleg egy WinOptimizer program használata. Sokan félnek az ilyenektől, hogy kitöröl olyat is amit nem kéne, de nálam nem volt gond vele, mikor először használtam szinte ujjá éledt a gép. Lehet ez is számít. De csak tippnek írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.