Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) PuMbA válasza Gallac (#18900) üzenetére


PuMbA
titán

N-es Windows verzió? MPC-HC-val nézd.

(#18902) Gallac válasza PuMbA (#18901) üzenetére


Gallac
senior tag

az milyen az n-es ?:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#18903) PuMbA válasza Gallac (#18902) üzenetére


PuMbA
titán

Hát olyan, hogy oda van írva utána, hogy N :)

[ Szerkesztve ]

(#18904) Gallac válasza PuMbA (#18903) üzenetére


Gallac
senior tag

szerintem nem olyan:)

az jobb mint a nem Nes?:)

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#18905) PuMbA válasza Gallac (#18904) üzenetére


PuMbA
titán

Jobb, mert az N-esből hiányzik valami, ami fontos videók lejátszásánál. Ha a számítógép ikonra jobb klikkelsz és ott tulajdonságok, akkor kiírja, hogy melyik verziód van :)

[ Szerkesztve ]

(#18906) Gallac válasza PuMbA (#18905) üzenetére


Gallac
senior tag

Na majd megnézem otthon de sztem sima és nem N-es a Win 7:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#18907) VGYke


VGYke
addikt

Bocsánat, offolok, ennek oka, hogy nem igazából vagyok meggyőzve, szakfórumokban.
Kérdésem Win7 fórumban: 5+1 analóg hanggal kapcsolatos volt.
Ha nem HD filmről van szó, hanem csak egyszerű (HD mejelenés és hang) PC játékról, akkor mellőzhetőek, avagy nem az ebben a fórumban is javasolt codecek, filterek, stb?
Vista másabb mint a Win7?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#18908) spiritex válasza Tomix24 (#18865) üzenetére


spiritex
veterán

Na, megtörténtek a tesztek!
Kizártam elemeket, és kiderült, hogy a philips mcm 3000-es mikro hifi valamiért nem szereti azokat a pici pattanásokat a filmekben, amik!!! kiderült, hogy bennük vannak, mert ha nagyon figyelek akkor már hallom őket a pc-erősítő-hangfal kombináción is, csak ott szinte alig hallható, ha nem figyeli őket az ember, nem is hallja, és ott rövid lehalkulást sem okoz. Ez van, ezentúl kénytelen leszek csak 720p-s filmeket nézni, mert azokban még nem fordultak elő ilyen hibák.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18909) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!
Mkv file-ok lejátszásával kapcsolatban kérdeznék.
Adott egy laptop, mellyel az MPCHC-vel játszom le a filmeket a TV-n. Na most ugye a filmek többsége 24p-s frekvencián megy. Ha átállítom a laptopon a grafikus tulajdonságokban a frekvenciát 24Hz-re akkor néha megakad a kép mozgás közben. Amikor 60Hz-re állítom, akkor nincs akadás, viszont a mozgó kép sem olyan sima, hanem szaggatottabb.
Van erre valami megoldás és jól gondolom, hogy így kéne lejátszani ezeket a fájlokat?

(#18910) kalmanchris válasza kalmanchris (#18909) üzenetére


kalmanchris
tag

Ja és a laptop adatok:
Proci : Intel Pentium T4400
Videokártya: Intel GMA 4500M
2 giga memória
250 giga HDD

(#18911) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Újraraktam a gépem, az első hozzászólásban lévő leírással kapcsolatban lenne két kérdésem.

Az MPC HC-nek az újabb verziójában már nincs lehetőség (vagy én nem találtam meg), ahol be lehetett lőni a belső szűrőket. Külső szűrőként hozzáadtam az AC3 filtert, de kb ennyit tudtam tenni a cél érdekében: a szaggatásmentes HD filmnézéshez. Ez megvalósult egyébként, a VLC-vel szaggató film MPC-vel már nem szaggatott.

Szóval, a fentiek ismeretében, kell még valamit vajon állítanom? Egyáltalán szükséges volt még az AC3 filter telepítése? Nincs már benne alapból az MPC HC-ben? Ezt talán azért gondolom így, mert filmnézéskor a szűrőknél két db AC3 filtert találtam a listában. Nem tudom ez jól van-e így.

Második kérdésem a hanggal lenne kapcsolatos. Az adott HD filmnek a zenéje rohadt hangos volt, a beszélt magyar szinkron viszont nagyon halk volt. Ez most a HD film hibája volt, vagy esetleg beállítási probléma? Lehet egyáltalán külön a szinkronnak a hangját növelni? Tudtommal az is csak egy hangsáv.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18912) KubanitoS válasza KubanitoS (#18911) üzenetére


KubanitoS
veterán

Annyival kiegészíteném a fenti hozzászólásom, hogy már több film esetében is problémás volt a beszédhang. Egyszerűen túl halk, miközben a különféle hanghatások rendkívül hangosak. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18913) zka67 válasza KubanitoS (#18912) üzenetére


zka67
őstag

Az 5.1 -> 2.0 konvertálás miatt van ez. Az AC3 filterben tudod állítani, hogy melyik csatornát hová keverje és milyen erősséggel.

Az AC3 Filter -> Tulajdonságok->Mixer lapon kiveszed a pipát az Auto matrix elől és a Mixing matrix-ban beírod az értékeket.

Szerk: A beszédhangokat a legtöbb filmben az SL és SR csatornákra teszik, ezeket 0,7-es szorzóval teszi ki az L és R kimenetekre, ezeket állítsd át 1-re.

[ Szerkesztve ]

(#18914) #54715584 válasza zka67 (#18913) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ne viccelj, a beszédhangok a centeren keresztül szólnak :)

(#18915) zka67 válasza #54715584 (#18914) üzenetére


zka67
őstag

Hát nem minden filmben! Az AC3 Filterben különben lehet látni, hogy melyik csatornának épp milyen a jelszintje. Nekem is volt ezzel problémám, mint a kérdezőnek, és így jöttem rá, hogy az SL és az SR-ből szól a beszéd.

(#18916) #54715584 válasza zka67 (#18915) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor ott valami nem jó, ha minden filmnél így van nálad.

A surround hangszórókból csak nagyon ritkán szól beszédhang, max ha hirtelen kameramozgás/váltás van. A filmeket is úgy csinálják, hogy a beszélő ember általában középen van.

Ha a surroundból jönne a beszédhang, mindet a hátad mögött hallanád :)

[ Szerkesztve ]

(#18917) zka67 válasza #54715584 (#18916) üzenetére


zka67
őstag

Dehogy van így minden filmnél! A kérdezőnek is csak néhány filmmel van baja, nekem is csak párral volt, és nálam ez volt, hogy nem a centerrre volt keverve a beszédhang. Ezért gondoltam, hogy nála is ez lehet a baj.

Egyenlőre azt se tudjuk, hogy milyen hangrendszere van, azt is csak tippelem, hogy 2.0-ban nem hallja a beszédet néhány filmnél.

Ennyi. Nem kell egyből rémeket látni, el kell olvasni a kérdező és a válaszoló hsz-ait is és értelmezni azokat. Akkor most nem keletkezett volna négy teljesen felesleges hsz.

(#18918) KubanitoS válasza zka67 (#18917) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi szépen a választ!

Semmi extra igényem / lejátszóeszközöm nincs. A laptopomat egyszerűen rákötöttem a tévére HDMI kábelen keresztül és úgy szerettem volna HD filmet nézni. Ezt megtettem, majd egy eredeti DVD lemezt próbáltam megnézni ugyanezzel a módszerrel. Már a HD filmnél sem volt tökéletes a hang, a DVD viszont gyakorlatilag élvezhetetlen volt. Marhára fel kellett hangosítani a tévét, hogy halljam mit beszélnek a szereplők, aztán jött egy robbanás, vagy zene és ilyenkor elkezdett üvölteni a tévé. Ha lövöldözés közben volt társalgás, abból semmit nem lehetett érteni. Röviden ennyi a lényeg.

Kipróbáltam az általad javasolt beállítást, azonban ott sem tiszta minden. Pontosan melyik oszlopnál kell átállítani a 0.7-es értéket 1-esre? Nálam négy db 0.7-es érték van alapból és nem tiszta a sorok és oszlopok jelentése sem. Mindkét helyen van SR, SL stb...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18919) KubanitoS válasza KubanitoS (#18918) üzenetére


KubanitoS
veterán

Még csak annyi, hogy az új MPC HC-hez kell egyáltalán külön telepíteni az AC3 filtert? Nem tartalmazza a program alapból?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18920) zka67 válasza KubanitoS (#18918) üzenetére


zka67
őstag

Neked csak a vízszintes sorok érdekesek, azokból is az L' és az R'. Ezek a kimeneteid. Remélem az Output format 2/0 - stereo-ra van állítva, mert ha nem, az is ezt csinálja. Először ezt nézd meg. Aztán ha nem javul, kiveszed a pipát az Auto matrix elől és megnézed, melyik csatornán beszélnek. A bal oldali hat oszlopban fognak ugrálni a jelszintek. Ha megvan, akkor megnézed a hozzá tartozó oszlopban, hogy menni az arány a kimenőhöz képest és ezt megemeled, pl. a duplájára.

Az L, C, R SL, SR, LFE a bemenetek, ezeket keverheted tetszés szerint bármelyik kimenetedre, ami az L' és az R'. Ha pl. az SL, SR-en jön a beszéd, akkor az SL és L' metszéspontjában, valamint az SR és R' metszésében levőket növeld meg. De ha a C-n beszélnek, akkor a C és L', valamint a C és R' metszésekben levőket növeld meg ugyanakkorára.

Ez az AC3 Filter beállítása volt.

Az MPC-t nem ismerem, én Zoom Playert használok, ha azzal kapcsolatban lesz kérdésed, szívesen segítek.

(#18921) cyber86


cyber86
őstag

Üdv. Olyan problémám van, hogy Powerdvd12-vel játszok le filmet egy Samsung UE46D6500VS tv-n ha 24hz-en hagyom hogy játsza le a filmet, akkor néha van egy pici akadás, de nagyon néha és kegyetlenül belassul az egér is, viszont ha 60hz-re rakom, akkor jobban akad a film, de viszont valamivel gyorsabban mozog az egér, viszont simán windows-ban jól mozog az egér. Beálítási probléma lehet a gond a gépen vagy a tv-n? a számítógép (proci: i5 2500 3,3ghz, vidi kártya: nvidia Geeforce gtx 660Ti, ram 4gb) Felbontás amin használom a tv-t a gépről 1920x1080. A hdmi kábel is vadonat új, ma vettem.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18922) #54715584 válasza zka67 (#18917) üzenetére


#54715584
törölt tag

Te meg ellentmondasz önmagadnak:

"A beszédhangokat a legtöbb filmben az SL és SR csatornákra teszik"

"Dehogy van így minden filmnél! A kérdezőnek is csak néhány filmmel van baja, nekem is csak párral volt"

:U

De ok, felesleges volt, nekem mindegy :)

(#18923) zka67 válasza #54715584 (#18922) üzenetére


zka67
őstag

Igazad van, nem a legtöbb filmet kellett volna írnom, hanem több filmet, vagy vannak olyan filmeket, esetleg sok, vagy néhány filmet.

Viszont nem értem ezt a kötözködést! Én segíteni próbálok valakinek, és ahelyett, hogy te is tanácsot adnál neki, hogy hogyan oldjon meg egy problémát, már a hatodik teljesen felesleges hozzászólást okozod ezzel az értelmetlen kötözködéseddel.

(#18924) #54715584 válasza zka67 (#18923) üzenetére


#54715584
törölt tag

Számold nyugodtan, ez lesz a hetedik felesleges hsz-em sőt, rohanhatsz a modikhoz is és nyugodtan informálj félre másokat is. Egy topicban pedig mindig is voltak, vannak és lesznek OFF hsz-ek, nyugodj ebbe bele...

Nem volt igazad, próbáltam rávilágítani erre, ahelyett, hogy még jobban összezavarnád őt. De persze ez neked kötözködés, de megoldást még mindig nem tudtál neki ajánlani.

De ha csak az utolsó szóra vágysz, meghagyom neked a lehetőséget, és már nem fogok reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#18925) Fandango válasza KubanitoS (#18912) üzenetére


Fandango
veterán

Nem ertem mi lehet a gond nalad, en mindig is stereo fejhallgatoval neztem filmeket. Regen hasznaltam az AC3 filtert, minden kulonosebb beallitas (pl. matrix) modositasa nelkul minden jol szolt. Jelenleg LAV Filterst hasznalok es ennel sincs gond azzal, hogy a beszed halk vagy egyes hangok tul hangosak.
Tehat ha be van allitva, hogy a tobbcsatornas hangot lekeverje sztereora jol kellene szolnia.
Jatszhatsz meg a DRC beallitassal vagy a normalizalassal, ha vegkepp nem megy.
Ha vagod az angolt akkor az AC3 filter oldalan szepen le van irva milyen beallitas mire jo csak olvasd at.

De mindenek elott a hangkartya drivernel allitsd be, hogy az output 2.0 legyen, es szerintem meg is oldodott a problemad, a hangkarytanak siman le kell kevernie a hangot es nem kell szoftverben szorakozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#18926) #54715584 válasza KubanitoS (#18919) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha jól értem a helyzetet, mindenképpen TV-n szeretnéd a hangot is, HDMI kábellel, ugye?

Milyen Windowst használsz? A TV-d biztosan tudja dekódolni a Dolby és DTS formátumot? (Elvileg igen, ha már szól rajta valami) Nézd meg a TV beállításait is.

Próbáld ki, hogy leszeded az AC3Filtert.
A vezérlőpult - hangbeállításoknál válaszd ki a HDMI-t. A lejátszó programban szintén.

Ha gondolod kipróbálhatod a BSPlayert vagy a Gomplayert is ugyanezekkel a beállításokkal.

Ha így sem működik, akkor használd az AC3filtert, és használd a sztereót vagy az SPDIF-et ha engedi beállítani - HDMI-nél nem tudom hogy működik. A HDMI is kódolatlanul viszi át a jelet, mint SPDIF is.

Ha így sem működik, akkor próbálkozhatsz a lejátszók filtereiben a beállításokkal.

Nincsen időm sajnos guglizni, de itt a topicban is rákereshetsz a HDMI szóra, hátha kidobja a megoldást. Keress és/vagy próbálj minden létező beállítást, előbb-utóbb csak meg lesz a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#18927) KubanitoS válasza #54715584 (#18926) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Win 7-em van, egy egyszerű HDMI kábelem, egy laptop és egy TV. :) A hangot és a videót is a tévén szeretném élvezni, nincsenek extra igényeim.

Először a VLC médialejátszót próbáltam használni, teljesen alap beállítással, semmiféle extra cuccot nem raktam fel hozzá és magán a gépemen sincs semmiféle külső codek feltelepítve. Teljesen jó volt a hang, olyan, amilyennek lennie kellett.

Aztán szerettem volna egy 16 gigás HD filmet is lejátszani, de ez bizony valamiért elég csúnyán beszaggatott, pedig általában a HD filmekkel sincs probléma a laptopomnak (C2D 2.2 GHz, 3gb DDR II, GT240m vga).

Régebbről emlékeztem erre a topikra, főleg az első hozzászólásra, ahol szépen le van írva a DXVA beállítási módja, amivel a videókártyára lehet terhelni a HD filmek kódolását, hogy ne a procit foglalja le.

Ezt a leírást kezdtem el csinálni, felraktam a MPC HC-t és az AC3 filtert. Teljes mértékben nem tudtam végigkövetni a leírást, mivel az 2009-ből való és az új MPC HC már más menüszerkezetű. Mondjuk igazából lényegtelen is a dolog, mert a DXVA ment, a problémás film nem szaggatott, csak "cserébe" a hang volt problémás a fent leírt módon.

Magyarán elképzelhető, hogy az MPC HC és az AC3 filter nincs rendesen belőve egymással, tekintettel arra, hogy a VLC-vel ok volt a hang. Csak a DXVA miatt kényszerültem váltani.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18928) #54715584 válasza KubanitoS (#18927) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban valószínű, hogy az MPC-HC + AC3Filter valahogy nem igazán van jól beállítva, de ebben a párosban én nem vagyok okos, főleg HDMI téren.
Viszont ha visszaolvasol pár oldalt vagy használod a keresőt, biztosan találsz megoldást a problémára. :)

[ Szerkesztve ]

(#18929) cyber86 válasza cyber86 (#18921) üzenetére


cyber86
őstag

Senki nem tud segíteni? apró akadások vannak a filmben az mitől lehet (powerdvd12 legfrissebb és Windvd-ben is ugyan ez a probléma) :( az egér lassulás nem érdekel, mert a film jól megy csak ne akadozna :(

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#18930) KubanitoS válasza cyber86 (#18929) üzenetére


KubanitoS
veterán

Miért nem használod a már sokat emlegetett Media Player Home Cinemát vagy a VLC Media Playert. Nem kell hozzájuk semmi codec vagy bármi, egyszerűen felrakod és bármelyiket és nézed a filmet.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#18931) Valed válasza Fandango (#18925) üzenetére


Valed
tag

Hogy kell beállítani a lav audio decodert hogy jó legyen a hang stereora lekeverve? Eddig bárhogy próbáltam állítani a beszédhang mindig halk volt az effektek meg túl hangosak. AC3-nál nincs ilyen gondom.

(#18932) kalmanchris válasza kalmanchris (#18909) üzenetére


kalmanchris
tag

Erre valaki tud megoldást?:

Sziasztok!
Mkv file-ok lejátszásával kapcsolatban kérdeznék.
Adott egy laptop, mellyel az MPCHC-vel játszom le a filmeket a TV-n. Na most ugye a filmek többsége 24p-s frekvencián megy. Ha átállítom a laptopon a grafikus tulajdonságokban a frekvenciát 24Hz-re akkor néha megakad a kép mozgás közben. Amikor 60Hz-re állítom, akkor nincs akadás, viszont a mozgó kép sem olyan sima, hanem szaggatottabb.
Van erre valami megoldás és jól gondolom, hogy így kéne lejátszani ezeket a fájlokat?

(#18933) tdd587 válasza Valed (#18931) üzenetére


tdd587
őstag

A sztereó lekeverésről mindig annyit kell tudni, hogy a szoftver az inputhoz rendel egy mátrixot és aszerint előáll az output. Tehát semmi mágia nincsen benne, minden csatorna valamilyen arányban (ez lehet persze 0 is) megjelenik a kimenetben. Ha halknak találod a beszédet, az azért lehet, mert számodra nem megfelelő ez a mátrix, azaz a center csatorna arányát feljebb kell állítanod. Ezt megteheted az ac3 filterben vagy az mpc-hc-ben is. A LAV filters-ben nincs még ilyen opció.

Amúgy ahogy azt jeleztem már korábban, a LAV filters használata nem zárja ki az ac3filter-t, tehát ha úgy gondolod, hogy az ac3 filterben jó, akkor tedd a LAV filters után a külső filterek között és működni fog. (Ilyenkor az ac3filter mindig PCM jelet fog kapni, mivel a LAV filter már dekódolta addigra tömörített hangsávot.)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18934) tdd587 válasza kalmanchris (#18932) üzenetére


tdd587
őstag

A 24 a blu-ray esetén általában 24/1.001, ezért fog megakadni a kép rendszerek időközönként. Gondolom inteles laptopról beszélünk, ami nem tudja a 23.976Hz-et, tehát alapvetően öt megoldás létezik:

1. 60Hz-en hajtod és elfogadod a judder-t. Szerintem zavaró nagyon.
2. 24Hz-en hajtod és elfogadod, hogy pár percenként meg fog röccenni. EVR-nél szintén inteles laptopnál elég zavaró volt nekem is.
3. MadVR rendert használsz, elvileg az is megröccen, de valamiért ez jobban kezeli és alig venni észre. (Egyébként kikalkulálja neked a röccenések gyakoriságát.) Én ezt használom, ha laptopon kell filmet nézni.
4. ReClock-ot használsz, ami felgyorsítja a filmet 24Hz-re és az már illeszkedni fog a 24Hz-es megjelenítéshez. Ez csomó egyéb problémát vezet be, inkább nem mennék bele, de lehet vele játszani és működni fog.
5. Interpolálást választasz, ami 60Hz-re gyorsítja fel a filmet, ezzel szappanoperát csinálva minden mozifilmből. Viszont télen jól jön, mert cserébe akármilyen gépet hősugárzóvá változtat (CPU 100%...).

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18935) bozig válasza Tomix24 (#18899) üzenetére


bozig
tag

Csak leírom a tapasztalataimat, hátha valaki másnak is segít. Nekem úgy tűnik a végső megoldást a KMPlayer hozta, bár tudom ezekben a berkekben annyira nem kedvelt lejátszó:) De a TV 24Hz-en (képernyő felbontásnál beállítva), és a KMPlayer nagy sebességű lejátszás (videó/haladó) páros azt eredményezte, hogy még plafon TruMotion-nél sem találok a filmek lejátszása közben röccenést, pedig ennyi variálás után rááll a szemem, elhihetitek:)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18936) Fandango válasza Valed (#18931) üzenetére


Fandango
veterán

Igazsag szerint en nem hasznalom az LAV Audio mixing funkciojat, nekem az SB X-FI vezerlo pultjaban be van allitva, hogy a kimenet fejhallgato, be van kapcsolva a 3D hangzas mod es igy akar zenet hallgatok (ami stereo vagy 5.1), akar filmet nezek 5.1 hanggal tokeletesen szol minden.

(#18937) kalmanchris válasza tdd587 (#18934) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen Inteles a laptop. Akkor nincs mese kell egy médiajátékos. Köszi az infót! :R
Más:
Nagy fájl méretű m2ts formátumú film letöltésénél hogy találom meg MPCHC-vel a magyar nyelvű elérhetőséget?
Ugyebár letöltöttem a filmet, 80 valahány fájlt tartalmaz, de a lejátszó csak azt az egy fájlt ismeri, ami maga a film angol nyelven. :F

(#18938) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Mi az a DTS Header Stripping?

Megnéztem 2 film tulajdonságait.
Ahol sima DTS van, ott simán viszi az AC3Filter 2.5b verzió.
Ahol DTS Header Stripping van, ott a 2.5b nem működik, viszont az 1.63a igen.

Ezért most mindenre 1.63a-t használok.

Van erre valami megoldás vagy miért van ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#18939) aceeq


aceeq
csendes tag

Az lenne a problémám, hogy vettem egy 750es WD My Passport külső hdd-t.. felmásoltam rá egy 1080p filmet..
Felismeri a TV, rendesen lejátsza nem akadozik. de hangja nincs..
Ezt írja ki" Az audioformátum nem támogatott"
Talán a Tv-re kellene valami firmware frissítés ? Volt valakinek hasonló problémája?

(#18940) Valdez válasza kalmanchris (#18937) üzenetére


Valdez
őstag

Navigálás -> Audió nyelv

szerk: a legtöbb blu ray film 1 db nagyméretü m2ts fájlban van tokkal vonóval. Értem ez alatt, ez az m2ts tartalmazza a képet, az összes hangot és az összes feliratot is. A többi kisebb méretü m2ts fájl a menü, illetve - ha van - az extrák.

[ Szerkesztve ]

(#18941) Joshi válasza aceeq (#18939) üzenetére


Joshi
titán

Töltsd le PC-re a Mediainfo progit és nyisd meg vele a szóban forgó filmet, az alábbi kép alapján nézd meg hogy milyen hangformátummal készült a film. Ha ez meg van akkor a TV fórumában kérdezz utána hogy miért nem ismeri fel a hangformátumot. Ennyi.

(#18942) kalmanchris válasza Valdez (#18940) üzenetére


kalmanchris
tag

Hogy ezt nem találtam... Köszi a segítséget! :R

(#18943) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Esetleg valaki tudna abban segíteni, hogy milyen min gép kell egy fullhd/hd film lejátszásához?
pl. lenne egy HP 6910P laptop, amin sima D-SUB kimenet van, T7300-as procival(2.2GHz, 4MB L2), intel GMA x3100 integrált vga.

Jelenleg egy HD tv-m van és oda szeretném továbbítani a képet akadás mentesen.

:R

(#18944) tdd587 válasza #54715584 (#18938) üzenetére


tdd587
őstag

Ez nem a film tulajdonsága, hanem az mkv konténerben (v2-től) lehet így is (=kicsit helytakarékosabban) tárolni bizonyos hang- és képsávokat. Tipikusan az asztali lejátszók nem szokták ezeket tudni, nem véletlenül van azokkal csak a probléma...

Az ac3filter-nek természetesen ehhez semmi köze, ő ebből nem lát semmit. Az internal filters/audio switchers alatt be kell pipálni az enable built-in audio switcher filter checkbox-ot, utána mennie kell.

Más megoldás: mkvmerge-el remuxolod az mkv-t és a tömörítést none-ra állítod minden sávra. (Ez azoknak kötelező, akik asztali media lejátszót használnak és szívnak ha kell, ha nem...)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18945) Johnny Cage válasza tdd587 (#18944) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"tipikusan az asztali lejátszók nem szokták ezeket tudni, nem véletlenül van azokkal csak a probléma..."

fura ez a megjegyzésed, mert én ezt épp ellenkezőleg tapasztaltam: amikor kikötöttem a PC-met plazmára, folyamatosan szenvedtem vele (lejátszó- és driver bug-ok, szenvedés a beállításokkal, szenvedés a képfrissítéssel; ha egyszer sikerült normális 24p lejátszást kicsikarnom, akkor a 25fps anyagok ricegtek, bármit állítottam be stb. stb), amióta viszont média lejátszót (is) használok, minden pöpec.

[ Szerkesztve ]

(#18946) #54715584 válasza tdd587 (#18944) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt gondoltam, hogy AC3Filterrel lehet valami gond, mert a régi verzióval szól minden rendesen, az újjal meg nem.
De megtaláltam a megoldást a problémámra :)
SPDIFER
Nekem ennél több nem is kell :)

(#18947) tdd587 válasza Johnny Cage (#18945) üzenetére


tdd587
őstag

Ha valami nem megy az asztali lejátszón, ha valamit elfelejtettek megemlíteni a kedves gyártók, ha valami csak az apróbetűben szerepel: akkor már is így jártál. PC-n viszont mindenre van megoldás, csak a google-t kell használni hozzá. Meg az mpc-hc-t persze, amiben minden cserélhető, belegózható. PC-n ugye minden frissül, az egy éves asztali lejátszón meg csak a por, de inkább az is csak visszaszáll rá.

A 24p-vel amúgy én is szívtam régen, csak mióta madvr-t használok, azóta nem.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18948) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Mostmár biztos hogy tuning miatt van a probléma, de hátha meglehet oldani. Ugyanis ha az alap CPU frekvencia 333MHz akkor XDVA lejátszású film rendben megy, de ha húzom (lent leírtak miatt), akkor zöld képernyőt kapok, csak a hang szól.

Alaplapom P5B Premium
A RAM (DDR2-800 húzhatatlan noname) miatt
a CPU (E8500) frekit 400-ra raktam (333 helyett), hogy ne menjen kevesebben a RAM, a CPUnál a szorzó 8x
így most a proci 3.2Ghz-en megy amit bír szerintem, viszont
a proci voltot 1.3-ra húztam kereken (egyébként auton összevissza csipogott és visszaállt defaultra)

Előre is kösz MINDENKINEK!

[ Szerkesztve ]

(#18949) Joshi válasza warezxts (#18948) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom a tuning csak játéknál kell, nem lehet megoldani hogy az Idle órajelek alacsonyabbak legyenek? Én AMD-és vagyok ezért nem tudom hogy az Intelnél hogy van ez. :U

(#18950) KubanitoS válasza Joshi (#18949) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én sem értek annyira hozzá, de ha jól emlékszem, a frekvencia emelésével automatikusan kikapcsol az a funkció, amely a proci órajelét alaposan visszaveszi, ha nem kell a kraft.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.