Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) sunnysys válasza benvolio (#17800) üzenetére


sunnysys
tag

köszi!
egy másik ilyen ajánlott programot (IObit Advanced SystemCare) már bevetettem, de nem javult sokat a helyzet...:( lassan hardveres problémára fogok gondolni. de ehhez meg főleg nem értek... :)

(#17802) Fandango


Fandango
veterán

LAV Filters 0.50.2

LAV Splitter
- Improved support for Playback Rates other then 1.0x
- Improved demuxing performance by implementing a custom Sample Allocator to avoid one extra memory copy

LAV Video
- Fixed a rare crash when using YV12 output on non-mod16 video
- Fixed excessive memory consumption with Haali Splitter and DXVA2-CB
- Fixed a deadlock on dynamic format changes with DXVA2 Native
- Added support for YV24 output

LAV Audio
- Improved support for Playback Rates other then 1.0x
- Support for ALAC and ALS with the MPC-HC MP4 splitter
- Improved A/V Sync on dynamic format changes
- Improved Auto A/V Sync Correction algorithm (lower threshold, faster reaction)
- Fixed audio pitch when bitstreaming 44.1KHz AC3/DTS

(#17803) Bombikabika


Bombikabika
csendes tag

Üdv nektek.

Van egy egyelőre megfejthetetlen problémám. Ha tudtok tanácsot adni, akkor megköszönöm nektek.
A probléma röviden. Bármilyen HD videót illetve DVD-t (HD minőségben konvertált) szemcsés élvezhetetlen SD minőségben jelenít meg a gépem. Elolvastam az eslő hozzászólást és többször ki is próbáltam de nem értem el semmit vele. A gond hogy pl egy HD minőségű kis teszt videót szemcsés életlen képben jelenít meg a számítógépem. Próbáltam lejátszani egy Blue Ray tartalmat és már majdnem elfogadható volt, de a kép egy blueray-hez képest még így is szemcsés volt.

Sorolom specifikációkat:

Processzor: Core i5-2500K (4,5-re húzva)
Ram mennyisége: 16 GB (4 modulban)
Videókártya: MSI GTX560 TI 1GB Hawk
Monitor: DELL U2312HM, 23"
A montort DVI-D kábellel csatlakoztattam a videokártyához.

Op rendszer: Win7, 64 bites.
DirectX:11.0
Nvidia Driver: ForceWare 301.24

Jelenleg a MPCHC-t használtam, mindent letöltöttem és frissítettem, illetve úgy állítottam be ahogy az első hozzászólásban szerepelt.
Jelenleg a képminőség borzalmas a videóknál, körülbelül egy jobb korát megélt SD szintjét hozza. Volt már Windows újratelepítés mindenféle codec nélkül, és így kezdtem el a fenti beállításokat de semmi eredménye. Egyszerűen nem hiszem el hogy a gépem teljesítményével lenne probléma de nem tudom mit kellene még ellenőriznem. Lehetséges hogy valami teljesen apró dolog.

(#17804) WonderCSabo válasza Bombikabika (#17803) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy screenshotot mutass léci.

(#17805) Bombikabika válasza WonderCSabo (#17804) üzenetére


Bombikabika
csendes tag

Csatoltam. Az első egy HD Sample, a második pedig egy saját gépen lejátszott x264 mkv video.

(#17806) WonderCSabo válasza Bombikabika (#17805) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A killa samplet ismerem, az kb így is néz ki, az első meg sötétben készült, akár rossz kamerával, még lehet ilyen. Erről csinálj egy screenshotot.

(#17807) Bombikabika válasza WonderCSabo (#17806) üzenetére


Bombikabika
csendes tag

Na ez szerintem már ok. Elképzelhető hogy HD-nak titulált de nem megfelelően konvertált videókat néztem eddig.

Valami ilyesminek kellene lennie. Igaz?

[ Szerkesztve ]

(#17808) Fandango válasza Bombikabika (#17807) üzenetére


Fandango
veterán

Kicsit nyujtott a kep, meg a szinek sem az igaziak, foleg az arcon latszik (bar lehet, hogy a szinek csak a beszurt kepen ilyenek). De legalabb nem zajos a kep ;]

Nekem ilyen

[ Szerkesztve ]

(#17809) Fandango válasza Fandango (#17808) üzenetére


Fandango
veterán

Lejart a szerk, az en linkelt kepem se olyan mint ahogy a lejatszoban a monitoron latom, kar, hogy nem adja vissza, ennek ellenere latszik a kulonbseg elegge.

(#17810) WonderCSabo válasza Bombikabika (#17807) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na ez szerintem már ok. Elképzelhető hogy HD-nak titulált de nem megfelelően konvertált videókat néztem eddig.

Igen, ahogy sejtettem.

Valami ilyesminek kellene lennie. Igaz?

Ahogy a kolléga is írta, a kép nyújtott (bár ez valszeg csak mentési hiba), illetve a színek fakók. Az utóbbi pedig minden bizonnyal a színtér helytelen beállítása miatt van.

(#17811) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kérnék egy kis segítséget srácok ha nem nagy gond.

Vettem egy használt notit.

HP 6510b

A procija egy T8100as Core 2 Duo, a vga egy Intel X3100 VGA. Ez utóbbi ha jól tudom nem tud hardveres HD gyorsítást, ergó csak proci erejére támaszkodhatok HD lejátszás terén.

A gépet egy full hd-s külső monitorral használom.

Alapjában mindig is MPC-HC lejátszót használtam amíg megvolt asztali. Most hogy váltottam, mit ajánlotok mit kellene a programban beállítanom hogy a lehető legjobb legyen a HD film lejátszása? ELvileg 720p-t tudok nézni a géppel, ahhoz elég erős, az 1080p-vel nem tudom mi a helyzet. A lejátszót eddig soha nem piszkáltam, mindig úgy használtam ahogy leszedtem netről.

Vagy esetleg használjak másik lejátszót?

Az egész kérdés azért jött elő, mert valami miatt akadozott a 720p lejátszás amikor elsőnek toltam egy HD filmet a notin.

Live-Die-Respawn

(#17812) zoltanz válasza oriic (#17811) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Próbáld ki még az XBMC-t, mennie kéne simán a 720p-snek. Legújabb MPC-HC?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17813) oriic válasza zoltanz (#17812) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

XBMC-t nem ismerem, majd megnézem. És igen a MPC-ből a legújabb van feltéve.

XBMC-nél kell valamit állítani, vagy csak úgy használjam ahogy leszedem?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#17814) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Néhány filmnél megáll a lejátszás 1-2 perc után. Gomplayert és AC3Filtert használok. Ezt a kettőt frissítettem pár hete, de a jelenség már néhány filmnél előbb is jelentkezett.
MPC-HC-t nem szeretem, az XBMC pedig teljes képernyőben nyílik meg a monitoron, nem tudom áttenni a TV-re.
Ötletek? :)

(#17815) zoltanz válasza #54715584 (#17814) üzenetére


zoltanz
nagyúr

XBMC is megy ablakként a beállításokban megtalálod (olyanra méretezed amire akarod).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17816) #54715584 válasza zoltanz (#17815) üzenetére


#54715584
törölt tag

Meg is van, köszi :)

(#17817) #54715584


#54715584
törölt tag

Sajnos az XBMC nem jelenít meg képet a TV-n. :(
A lejátszót áttettem, de lejátszáskor sötét az egész.
A régi lejátszóval meg még mindig megakad a lejátszás :(

(#17818) zoltanz válasza #54715584 (#17817) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én még az SMPlayer -t és a VLC -t használom filmezéshez.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17819) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok, Vannak 720p filmjeim
és nem tudom lejátszani. KMPlayer használok
elindula film és pxeles kockás szakadozik a kép a hang stb. más nem játsza le. csak akpp de az is rosszul. vannak olyan filmek legyen 720p 1080p szépen lejátsza,de egy párat nem :( valami hiányzik a gépröl?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#17820) WonderCSabo válasza steve24 (#17819) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hszt nézted?

(#17821) Tomix24 válasza steve24 (#17819) üzenetére


Tomix24
addikt

Szedd le a Splash player Pro-t és menni fog minden.

(#17822) steve24 válasza WonderCSabo (#17820) üzenetére


steve24
aktív tag

Igen néztem , mitöl van az hogy egyik megy a másik meg szagatt? :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#17823) steve24 válasza Tomix24 (#17821) üzenetére


steve24
aktív tag

Most felraktam a K-lite codec pack ot kipipálva minden. ezzel tökéletesen megy :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#17824) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma megvettem ezt az olcsó kis masinát: Egreat EG-R6C.

A problémám a következő: rákötöm az lg 650gb-s külső vinyómat (2,5", nincs szüksége külső tápra, wii és lg tv-n is megy rendesen, sosem volt vele probléma), a vinyó elkezd kattogni (még nem hallottam tőle ilyet), a médiát nem látja rajta, ahhoz újra kell pásztáznom, filmet viszont már nem sikerül elindítanom róla, mert folyton I/O hibát ír ki+azt, hogy tár. kiadása nem biztonságos - usb, és megint eltűnik a filmek listája+a távirányító nem mindig érzékel elsőre.

Pendriveról meg minden rendesen.

Mi lehet a probléma, hibás darabot fogtam ki?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17825) ozzy711 válasza Zirowe (#17824) üzenetére


ozzy711
őstag

Nekem is volt már hasonló bajom. Nem tudom milyen hosszú kábellel használod a hdd-t, de ha lehet minél rövidebb összekötő usb kábelt használj, vagy extra minőségi darabot!

(#17826) Zirowe válasza ozzy711 (#17825) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, a rövidebb kábel megoldotta a problémát.

Viszont, úgy vettem észre, mintha gyengébb lenne a megalkotott kép a lejátszón keresztül, mint ha a tv beépített lejátszójával nézném, még pixelesnek is mondanám.
1080p és 24hz-re van állítva, minőségi hdmi kábel, jóféle 1080p anyag.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17827) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

P4 630 (3Ghz), ATI 9600Pro, 1GB DDR esetében melyik a legoptimálisabb lejátszó full HD tartalmak lejátszásához?
A VLC-vel néha meg meg röccen. :(
A 720p az megy.

[ Szerkesztve ]

(#17828) zoltanz válasza tzsolesz (#17827) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elég határeset így, kicsi tuninggal talán menne. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17829) tzsolesz válasza zoltanz (#17828) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Az érdekesség még, hogy amíg az Asrock P4i65-ben volt a cucc addig simán ment (3.2Ghz, na meg dual chanel), most hogy egy másik MSI lapban van (no tuning, és no DC) már nem.
Azért ez gáz. SIS chipkészlet pedig nem volt rossz régen. :(
De ezek szerint egy 865+PAT lelövi.....

(#17830) zoltanz válasza tzsolesz (#17829) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A P4-es rendszer nagyon megérzi ha nincs alatta DC. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17831) tzsolesz válasza zoltanz (#17830) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, ez súlyosan csökkentette a teljesítményt ebben az esetben.
Nem gondoltam volna. De hát a lap meghalt, így lett a csere.

(#17832) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Sziasztok!

MPC-HC-ban játszok le MKV videót, 5.1 és DTS hangsávokkal, a gép optikai kábelen van összekötve a hangkeltőkkel (Z906).
AC3 filter működik, abban bekapcsolom az SPDIF Passthrough-t, de a magas hangok nem jönnek ki a hangszórón, illetve hallani, de nagyon halkan.
Mi lehet a gond? Gondolom valami beállítás...
A segítséget előre is köszönöm!

(#17833) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Átálltam BSPlayerre + CoreAVC.
Beállítottam audio kimeneti eszköznek a rendszer alapértelmezettet, AC3 dekódernél beállítottam az AC3Filtert.
Viszont kicsit, mintha másképpen szólna a házimozi, nincsen annyira térhatás szerű érzésem, pedig mind az 5 hangszóró dolgozik, de mintha minden kicsit a centerből szólna.
Gomplayernél eddig nem volt ilyen gondom, MPC-HC-nél sem, sőt, az volt a legjobb hangzásilag.
Egy másik dolog, hogy van olyan beállítás, hogy belső vorbis dekóder használata, ha innen kiszedem a pipát, akkor nincsen hang, és ha bezárom a playert, akkor csak zúg a rendszer hangosan, bár nem minden esetben.
Másik dolog, hogy egyik percről a másikra a 768-as DTS hangot akadozva játssza le a gép.
Per pillanat ez tűnik most nekem a legjobb lejátszónak, egyelőre nem szeretnék váltani, de vannak dolgok, amik zavarnak.
Tippek, ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#17834) Tomix24 válasza #54715584 (#17833) üzenetére


Tomix24
addikt

Szedd le a Splash Player Pro-t, és pipáld be a hardveres gyorsítást, majd a hang részen a kívánt hangokat. Ennyi, nem lesz akadozás meg probléma ;)

(#17835) #54715584 válasza Tomix24 (#17834) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sajnos az a program már ott lefagy, hogy megnyitok egy filet.

(#17836) Tomix24 válasza #54715584 (#17835) üzenetére


Tomix24
addikt

Nálad szoftveres gondok vannak keményen.. :DDD

(#17837) #54715584 válasza Tomix24 (#17836) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, sajnos valószínű, de most még egy darabig nem tudom újratelepíteni a gépet :( :)

(#17838) Tomix24 válasza #54715584 (#17837) üzenetére


Tomix24
addikt

Hát ja, lehet csak az segít majd :(((

(#17839) benvolio


benvolio
őstag

Szépen ment nálam az XBMC 11.0 de a jövőre gondolva feltettem a +HD audio edenfinal verziót. Nahát ez gyorsítva játssza a filmeket. Korábban más is írt ilyen problémáról, úgy néz ki, hogy ez bug-os vagy nem tudom. Valakinél megy ez a verzió simán? Egyenlőre nincs rá szükségem így visszatettem a 11.0-át, mert az jól megy, de kíváncsi lennék másnál milyen ez a +HD-s.
Üdv!

(#17840) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Egy E6850 -es procinak WMV3 vagy a WVC1-es (720p) anyagnál (sajna nem tudom kikapcsoni az energiagazdálkodást) 20-30% között van a kihasználtsága, nagyritkán felkacsol teljesen.
1080i -s h.264 videónál maxon megy, 70-80%-körűli ez az érték.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17841) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Mit raknak a mostani LCD TV-kbe hogy szinte minden formátumot lejátszanak lag mentesen?
Lehet az 1080p, 1080i, mkv, H.264 stb...........
Jóh, értem hogy célhardver, de akkor sem lehet semmi.
Vettem egy LG 42LK430-at, és USB-ről bármit lejátszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#17842) Tomix24 válasza tzsolesz (#17841) üzenetére


Tomix24
addikt

Nekem is LG van, és siralmas hogy semmit nem játszik le, csak pár Avi-t, és néhány alúl bitrátázott HD filmet. :DDD

(#17843) tzsolesz válasza Tomix24 (#17842) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mi a típusa? :F

(#17844) Tomix24 válasza tzsolesz (#17843) üzenetére


Tomix24
addikt

42LW4500

(#17845) Zirowe válasza tzsolesz (#17841) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért mindent nem, várd meg, míg dts hangsávba futsz, illetve 20gb feletti fileba. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17846) tzsolesz válasza Zirowe (#17845) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

20GB felettit úgy is PC-ről fogok nézni. na meg persze a DTS-t is. nem szólnak ezek a TV-k olyan jól, hogy ezeket a minőségi cuccokat a TV-vel, és annak hangszóróján játsszam le. :DDD :N

(#17847) Zirowe válasza tzsolesz (#17846) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na igen, de ha lejátszaná a 20gb felettit, meg legalább ki tudná küldeni érintetlenül erősítőnek, akkor tökéletesek lennének. :)

Elvileg samukkal nincs ilyen baj, de én meg azoktól irtózom.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17848) tzsolesz válasza Zirowe (#17847) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mondjuk ezért nem vennék ekkora pendrive-ot sem. Na meg ezért másolgatni gépről ekkora file-okat, pffff. Jobb ezt PC-ről lejátszani szerintem.
Az alap 720p-s filmeket (BDRIP, stb...) és a DIVX-eket pedig lejátssza, ami nekem elég. Nem kell hozzá PC-t kapcsolni. De mondom, ha nagyobb filmről van szó, azt úgy is PC-ről játszom.

Neked milyen TV-éd van?

[ Szerkesztve ]

(#17849) Zirowe válasza tzsolesz (#17848) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hdd-ről is megy simán, elvileg az usb hubokat is elfogadják.

ha már lg tv és divx lejátszás, akkor érdemes a thx képmódot is bekapcsolni a menüben, bár ez itt már nagyon off. :)

Van egy 60ld550 (háló), egy 47ld750 (nappali) és egy 32ld550 (kis szoba). :)

Középsőt egy asrock ion 330-as nettop hajtja ki, a gép megvan már lassan 2 éve (előtte egy 42lg5500 volt a 47-es helyett), a 60-asra pedig múlt pénteken vettem egy egreat r6c mediaplayert, de nem nagyon vagyok megelégedve a képével, szeretnék a helyére egy másik ion 330-ast beszerezni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17850) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
BD filmek mappából vagy ISO-ból, számítógépen való lejátszásához sok program kipróbálása után végül is sikerült az XMBC-t úgy konfigurálnom, hogy még 24p-ben is tökéletes, szaggatásmentes képet kapok a TV-n, és a DTS-HD hang is rendben van.
A kérdésem az, hogy az XMBC-nek szüksége van arra, hogy fent legyen a gépen más szoftver is vagy teljesen önállóan elvan magában? Pontosan az a kérdés, hogy letörölhetem-e MPC-HC-t, AC3Filtert és az ArcSoft MediaPlayert, vagy maradjanak fent a kodekek miatt?
A másik kérdés pedig arról szólna, hogy be lehet-e úgy állítani az XMBC-t, hogy miközben a TV-n megy a videolejátszás, a számítógépen lehessen dolgozni? A KMplayer tudja ezt, de az XMBC-nél ha a TV-n megy a film és közben elindítok bármit a számítógépen, a tálcára ugrik a lejátszó.
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.