Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Kicsirics77 válasza Bodor (#17850) üzenetére


Kicsirics77
veterán

XMBC portable verzió még egy pendrive-ról is elfut
szóval semmi nem kell hozzá
van neki olyan verziója is amit mint rendszert tudsz gépre telepíteni ha jól emlékszem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17852) OddMan


OddMan
őstag

Az Atom N2600 integrált (GMA 3600) videochip-je képes FullHD filmeket lejátszani? :U
Az is érdekelne, hogy a VC1 kódolású filmeket is képes ez a chip gyorsítani (DXVA) a h264 mellett?
Főleg eredeti BD-ket néznék (pl.: Avatar) és néha mkv filmeket, amiknek a ref frame-je max 4-5 és a bitráta is általában 18Mb/s alatt van, bár a legtöbb inkább csak 10Mb/s-es.
Köszi!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#17853) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Ha VLC-ben bekapcsolom a GPU gyorsítást, akkor kockásodik a kép. Integrált X4500MHD, GM45 chipset. Lehet ezzel vmit kezdeni? Vagy próbálkozzak a MPC-al?

(#17854) Tomix24 válasza xcds (#17853) üzenetére


Tomix24
addikt

Splash Player Pro-t próbáld.

(#17855) xcds válasza Tomix24 (#17854) üzenetére


xcds
őstag

Ez most a legjobb lejátszó? Csak egy lejátszót szeretnék használni mindenre, ami tudja ezt a hardveres gyorsítást is.

(#17856) Tomix24 válasza xcds (#17855) üzenetére


Tomix24
addikt

igen , mindent tud, sőt.

(#17857) xcds válasza Tomix24 (#17856) üzenetére


xcds
őstag

Ok, akkor megpróbálkozok vele. Köszi!

Melyik a legfrissebb verzió? Ja, látom, 1.12.2.

[ Szerkesztve ]

(#17858) xcds válasza Tomix24 (#17856) üzenetére


xcds
őstag

Ez tényleg ott van a szeren. Működik, ahogy kell. :R

(#17859) Tomix24 válasza xcds (#17858) üzenetére


Tomix24
addikt

:)

(#17860) tzsolesz válasza Zirowe (#17849) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

thx mód? Nem is tudom van-e az enyémben. :U

(#17861) Zirowe válasza tzsolesz (#17860) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Biztos van, csak aktiválni kell. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17862) tzsolesz válasza Zirowe (#17861) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha haza megyek melóból megnézem. :)

(#17863) Fandango


Fandango
veterán

LAV Filters 0.50.3

LAV Splitter
- Fixed playback of raw PCM in AVI streams
- Fixed a rare misdetection of MPEG-2 as VC-1

LAV Video
- QuickSync: Fixed playback of some H.264 streams that would run out of sync on newer drivers
- Fixed a memory leak when playing H.264 RGB (and some other formats)
- Improved behaviour for H.264 and MPEG-2 on Live TV channel changes

LAV Audio
- Added support for Speex (via libspeex)
- Improved support for AMR-NB/WB (using OpenCore decoder)

(#17864) Fandango válasza Fandango (#17863) üzenetére


Fandango
veterán

LAV Filters 0.50.4

LAV Video
- Fixed seeking with QuickSync running in madVR Exclusive Mode

LAV Filters 0.50.5

LAV Video
- Fixed a crash in DXVA2-Native decoding (introduced in 0.50.4)

:C

(#17865) tdd587 válasza Fandango (#17864) üzenetére


tdd587
őstag

Már akartam kérdezni, hogy ezeket minek írod be ide? Az mpc-hc is frissül 1-2 naponta, de annak a change logja sincs itt. Pedig ismert bugok vannak ott is.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17866) Fandango válasza tdd587 (#17865) üzenetére


Fandango
veterán

Az MPC-HC nem 1-2 naponta frissul, hanem napi szinten tobbszor, amit tenyleg felesleges megemliteni. Ez viszont ritkan frissul (viszonylag), ezert aki hasznalja, de nem koveti napi szinten figyelemmel a fejleszteset annak lehet erdekes. Mellesleg jelenleg ez az egyik legjobb decoder/splitter kombo, ha nalunk nem is annyira ismert, kulfoldon es htpc korokben rohamosan terjed es szinte alap szoftver lett.

[ Szerkesztve ]

(#17867) tdd587 válasza Fandango (#17866) üzenetére


tdd587
őstag

Azt értem, de miért copy-paste ide? Mit keres a fórumban a change logja egy szoftvernek?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17868) Fandango válasza tdd587 (#17867) üzenetére


Fandango
veterán

Talan hozza tartozik a temahoz, HD filmek lejatszasa tudod.
Mas topikokba is beszoktak masolni egy szoftver change logjat, hogy lasd mi valtozott.

(#17869) Valed


Valed
tag

Adott egy 1080i m1-ről felvett tartalom. Ha mpc-hc -val játszom le megy a dvxa, de kicsit remeg kép, elsőre nem is tűnt fel. Ha vlc.vel játszom le akkor a kép időnként kicsit recés. Feltettem a splash pro-t, ha bekapcsolom benne a váltósoros üzemmódot akkor olyan kép mint mpc-hc-ban, mikor kikapcsolom meg mint a vlc-ben.
A gépem: ati hd3470, win7 64bit.
A neten olyanokat találtam, hogy valamilyen képjavító cuccosokat kéne bekapcsolni, de gondolom ilyenekhez gyenge a videokártyám.
Vagyis számomra felejtős az 1080i-s tartalmak tökéletes lejátszása?

(#17870) tdd587 válasza Fandango (#17868) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem ez csak a hozzászólásaid számának növelésére jó. Így nem teszel hozzá semmit a topikhoz, csak copy-paste. De mindegy, nem vagyok én modi, csak mostanában egyre több az olyan hozzászólás, amit kapásból görgetni kell.

Hogy konkrét legyek, sokáig hibás volt a VC1 dekódolása bizonyos filmeknél mpc-hc internal filters-el (elég zavaró bug, mert azt hiszed jó a film, de rendszertelenül beakad pillanatokra). Na amikor ezt javították és ezt valaki megemlíti, az értékes hozzászólás, hogy itt az idő frissíteni - másnak is.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17871) Fandango válasza tdd587 (#17870) üzenetére


Fandango
veterán

Nem szandekozom a hozzaszolasaim szamat szaporitani feleslegesen, mert minek tennem?
Ha teged nem erdekel a dolog akkor ne olvasd, lepj tovabb, en is ezt teszem. Amig nem szolnak, hogy ilyet ne, addig be fogom masolni ide. Reszemrol a dolog lezarva, tovabbi jo forumozast neked.

[ Szerkesztve ]

(#17872) PonPon válasza Fandango (#17871) üzenetére


PonPon
senior tag

én támogatlak!

(#17873) tpeter77


tpeter77
addikt

lassan itt is takarítani fognak ha folytatjátok...

(#17874) tdd587 válasza Fandango (#17871) üzenetére


tdd587
őstag

Igen, ezt teszem már egy ideje az ilyen hozzászólásokkal.

rokafiu77: ennyiért még nem. Ennél sokkal jobban zavar, ami az ünnepek környékén szokott menni...

Btw, ki fogom próbálni én is a LAV filters audio részét, mivel úgy látom a DTS-HD MA decoding csak ennél megoldott. Aztán lehet tévedek, de máshol nem láttam még ezt az opciót.

Szerk: van esetleg itt valaki, aki használt asus xonar kártyát? MPC-HC alól meg lehet neki adni az analóg 7.1 kimenetet gond nélkül ugye? Gondolkodom rajta, hogy beruházok egyre, de fura dolgokat olvastam driver ügyben, idézem: "locked for Total Media Theatre". Remélem ez nem azt jelenti, hogy ha szoftveresen megoldom a lossless sávok dekódolását, akkor azt megakadályozza valami az analóg outputra jutásban...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17875) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Épp nézem, xvideo-n megint megállt a frissítés?

1.6.2.4360 az utolsó, viszont xhmikos oldalán van 1.6.2.4713 is.

Véleményem szubjektív...

(#17876) Fandango válasza hackeeeee (#17875) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom mi lehet az xvideoval, de mar egy ideje atalltam az xhmikosr oldalra, mert azt tudom, hogy napra kesz.

(#17877) hackeeeee válasza Fandango (#17876) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy az ottani verziók ugyan azok, mint amik xvideo-n is szoktak lenni?

Véleményem szubjektív...

(#17878) Fandango válasza hackeeeee (#17877) üzenetére


Fandango
veterán

Ugyan az, lenyegeben meg a building environment is egyforma.

(#17879) hackeeeee válasza Fandango (#17878) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, értem. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#17880) Bodor válasza Bodor (#17850) üzenetére


Bodor
veterán

Mivel érdemi választ nem kaptam, a beállítások bugyraiból visszatérvén válaszolnék is a kérdéseimre, hátha tanul belőle még valaki...

"XMBC-nek szüksége van arra, hogy fent legyen a gépen más szoftver is vagy teljesen önállóan elvan magában? Pontosan az a kérdés, hogy letörölhetem-e MPC-HC-t, AC3Filtert és az ArcSoft MediaPlayert, vagy maradjanak fent a kodekek miatt?"

Minden más programot le lehet szedni, nincs szüksége semmire, önállóan is jól végzi a dolgát.

"Be lehet-e úgy állítani az XMBC-t, hogy miközben a TV-n megy a videolejátszás, a számítógépen lehessen dolgozni? A KMplayer tudja ezt, de az XMBC-nél ha a TV-n megy a film és közben elindítok bármit a számítógépen, a tálcára ugrik a lejátszó."

Igen, be lehet állítani, mégpedig a következő módon: Rendszer/Beállítások/Képkimenet/Maximált ablak használata, igazi teljesképernyős-mód helyett :K

Üdv mindenkinek!

(#17881) Tomix24 válasza Bodor (#17880) üzenetére


Tomix24
addikt

:D

[ Szerkesztve ]

(#17882) tdd587


tdd587
őstag

Kipróbáltam a LAV audio filters-t, a DTS-HD MA-t nagyon szépen dekódolja, viszont semmilyen beállítást nem látok, így ha nagyon bele kell piszkálni (az analóg hangba muszáj ugye, mivel az előfok már nem csinál vele semmit) akkor utána kell kötni az AC3 filtert is. Amiből az új 2.0-ás verzió viszont már mindent tud, szóval cool.

Már csak valami rendes hangkártya kellene tesztelni, hogy mit tud az egész az SPDIF DTS core ellenében.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17884) MasterMark


MasterMark
titán

NTSC DVD-t hogy tudok lejátszani?

Switch Tax

(#17885) gulyasa válasza MasterMark (#17884) üzenetére


gulyasa
őstag

DVD lejátszóba betesz - Play ???

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#17886) ozzy711 válasza gulyasa (#17885) üzenetére


ozzy711
őstag

:C :D

(#17887) Nova96


Nova96
őstag

Üdv Ubuntu alat olyat csinál az SMPlayer ,hogy elején megy szépen és 21 perc körül kép belassul a kép, de a hang megy tovább. Ez a gyenge hardver okozza mert az ubuntu 11.10 megfogja szerintem, más ubuntu megoldja vagy felesleges újra rakni?

(#17888) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, beszereztem egy második asrock ion 330-as nettopot.

Az elsőt lassan másfél éve édesanyám nyúzza nagy megelégedéssel, ő vegyesen használja mediaplayer és pc-ként.

Ez a második már az enyém lesz, és a fő felhasználása mediaplayer lesz, néha talán némi böngészés is lesz firefoxxal, de az nagyon ritkán.

Win 7et raknék rá és mpc-hc-vel használnám (másik gépen ez a bevált kombó), és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám a lehető legkisebbre venni a gép fogyasztását?
Esetleg win 7 felesleges funkcióinak kiiktatása, proci alulfeszelése (kétmagos atom), vagy bmi más?

Ezen a téren nem nagyon vagyok járatos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17889) MasterMark válasza gulyasa (#17885) üzenetére


MasterMark
titán

PC-n. MPC-HC azt írja nem jó neki a régió. A DVD-re az van ráírva ALL NTSC Worldwide.

Switch Tax

(#17890) PuMbA válasza Nova96 (#17887) üzenetére


PuMbA
titán

SMPlayer-t szedd le, Mplayer2 és UMPlayer PPA-t add hozzá a rendszerhez. Update, Umplayer install, audio kimenet: pulse, video kimenet: xv overlay, ha nincs akkor xv textured. Így jó?

(#17891) Nova96 válasza PuMbA (#17890) üzenetére


Nova96
őstag

Ezeket hogyan szedjem ,kicsit vak vagyok. :DDD

(#17892) PuMbA válasza PuMbA (#17890) üzenetére


PuMbA
titán

sudo add-apt-repository ppa:ripps818/coreavc
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/umplayer
Mindig a félkövér részt kell beírni az add-apt-repository után :) Ezután frissítesz és bekerülnek ezek a tárolók a rendszerbe.

(#17893) zoltanz válasza Zirowe (#17888) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Enged egyáltalán aulfeszelni a deszka? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17894) Zirowe válasza zoltanz (#17893) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fogalmam sincs, ezért kérdezem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17895) warezxts


warezxts
senior tag

Nekem nagyon bejott a XBMC. Ha filmet kotok ki geprol TVre a legjobb.
Konkretan megoldotta a judleres problemamat is, azokkal a beallitasokkal, amit elotte kepben kozoltetek!
A sok pluginen kivul van meg valami okossag hozza? a napokban talaltam pl. a chrome bongeszohoz olyan plugint hogy ha XBMC-vel csinalod a DLNA szervert akkor youtube videot direktbe tud kuldeni.
Nem mintha menne az XBMC mediaszervere (azzal van valami gondja, egyszeruen nem latja a TVm), de ilyenekre gondoltam. Vagy erdemes (must need) plugin hozza?

(#17896) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. A következő lenne a kérdésem, beszereztem egy AV erősítőt ami tudja a DTS-HD MA és Dolby TrueHD hangokat kezelni viszont PC-én keresztül csak a sima DTS és Dolby hang megy át az erősítőbe HDMI kábelen. Mit kell beállítani hogy az erősítő megkapja a HD hangokat? AC3Filter fent van esetleg még valami kell?

(#17897) WonderCSabo válasza Joshi (#17896) üzenetére


WonderCSabo
félisten

AC3Filter nem elég. Pl. FFDShow Audio Filter tud HD passthrought.

[ Szerkesztve ]

(#17898) ozzy711 válasza WonderCSabo (#17897) üzenetére


ozzy711
őstag

Ezt már kipróbáltad? Csak azért kérdezem, mert a digitális kimeneten keresztül nem nagyon szokták "engedni" a sokcsatornás nagy felbontású ( 24 bit /96 khz. stb. ) hangsávokat ( pl. DVD audio, SACD ), csak sztereó módban. Márpedig a Dts-Hd Master audio ugyanez a kategória.
Sokcsatornás módban elvileg csak analóg kimeneten keresztül ( belső hangkártya kimenetei ) működik a dolog, de lehet, hogy már változott a helyzet?
Bár, ha sztereó módban sem megy akkor más gond is van...

[ Szerkesztve ]

(#17899) spiritex válasza Tomix24 (#17757) üzenetére


spiritex
veterán

Hi, még egyszer megpróbálom :)
Hogy ha a hang a vga kártyám hdmi kimenetén megy a TV-be, a TV-ből pedig 2 rca-n az erősítőbe akkor a HD hang-al bővített verzió kell nekem vagy elég a HD hang nélküli is?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17900) WonderCSabo válasza ozzy711 (#17898) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A HDMI pont arra lett kitalálva, hogy a DTS-MAt és Dolby TrueHD-t továbbítani tudja. (1.3 verzió óta)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.