Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) OddMan válasza Valdez (#18648) üzenetére


OddMan
őstag

Az alábbi beállítással most jónak tűnik. Olyan mintha a fekete szintet rosszul illesztették volna a készítők. :F :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18652) MasterMark válasza ozzy711 (#18649) üzenetére


MasterMark
titán

Analógnál tudja majd használni az AC3 bass reditcretionizéjét is.

Switch Tax

(#18653) #54715584 válasza ozzy711 (#18649) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ahhoz sajnos nincsen kábelem, hogy analóg módon összekössem :(
Valahogy meg kellene oldanom a távirányító kérdést :)

Gombinyó: ez egy Kenwood KRF-V5050D erősítő :)

(#18654) MasterMark válasza #54715584 (#18653) üzenetére


MasterMark
titán

3 RCA-Jack kábel kell csak, pár ezerből kijön.

Switch Tax

(#18655) #54715584 válasza MasterMark (#18654) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, tudom, úgy értettem most nincsen nálam :)
1 db talán van valahol, de az is rövid lenne... :)

(#18656) OddMan válasza OddMan (#18651) üzenetére


OddMan
őstag

Azt had kérdezzem meg, hogy tapasztaltatok már olyat egy filmnél, hogy a fekete túl világos, szinte szürke, olyan mintha rosszul lenne beállítva a feketeszint (Y: 16-235)? :F :U
Most hirtelen az alábbi realasek jutnak eszembe, amiknél nálam gond volt a fekete szinttel.
Amúgy ezeken kívül nagyon sok filmem van még, amik meg tökéletesek ilyen szempontból.
A hiba monitoron nem nagyon látható, viszont amikor projival vetítek, akkor nagyon durván észrevehető. :U

- Ultramarines 720p.mkv

- Starship Troopers Invasion 2012 BluRay REMUX 1080p AVC DTS-HD MA 5.1-LEGi0N.mkv

- Cargo.2009.720p.BluRay.DTS.x264-DON.mkv

- Sunshine.2007.BD25.1080p.AVC.x264.DTS-HD.MA.HUN-Mont

- Sunshine.2007.BluRay.CEE.1080p.AVC.DTS-HD.MA-Gazdi (Ez megvan nekem eredeti BD lemezen és az is hibás. Az amerikai BD viszont rendben van.)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18657) tdd587 válasza OddMan (#18656) üzenetére


tdd587
őstag

Érdekes, ezeket mind láttam és mind rendben volt. Próbáld meg más (megbízható) csapattól leszedni a ripet.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18658) #54715584 válasza OddMan (#18656) üzenetére


#54715584
törölt tag

YCbCr - RGB konverzió rendben van?

(#18659) OddMan válasza #54715584 (#18658) üzenetére


OddMan
őstag

A filmek 90%-ával nincs probléma, szóval a beállítások szvsz. rendben vannak.
Megemlítetném még egyszer, hogy számítógép monitoron nem igazán észrevehető ez a jelenség, akkor látom csak, ha a vetítőmet használom és akkor is csak ennél a néhány filmnél.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18660) PonPon


PonPon
senior tag

filmezik valamelyikőtök sandy/ivy bridge -es IGP-n?

(#18661) spiritex válasza OddMan (#18659) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáltad azt, amiről az (#17481)-ben írtam? Sry, nem tudok linkelni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18662) OddMan válasza spiritex (#18661) üzenetére


OddMan
őstag

Igen ezeket már próbáltam, de már fentebb is írtam, hogy a filmek 90-95%-a rendben van.
Ha ezek a beállítások rossz helyen lennének, akkor az összes film feketéje szürkés lenne.
Amúgy ha itt mondjuk RGB-t állítok be YCbCr444 helyett, akkor egyértelműen látszik, hogy világosabb a fekete, mint kellene, a fentebb felsorolt realase-eknél pedig a fekete még világosabb lesz. :D
A content type nálam nem befolyásol semmit, hiába kapcsolgatom.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#18663) Gombinyó válasza #54715584 (#18653) üzenetére


Gombinyó
őstag

Támogatja.

(#18664) #54715584 válasza Gombinyó (#18663) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

(#18665) bozig


bozig
tag

Sziasztok!
A következő a gondom: Adott egy i5 - 2500K processzor, valamint egy Sapphire Radeon HD6870 Flex videokártya, és egy LG 42LV4500-as TV. Kipróbáltam nagyon sok lejátszót, Splash Pro-t, XBMC-t, Media playert a leírtak szerint, Bsplayert és VLC-t is. Ezek a lejátszók csíkozták a képet szépen, amúgy alapvetően KMPlayer használó vagyok, ami nem csíkoz, de néha belassul, meg-meg akad a kép. Kipróbáltam a KMPlayer alá a CoreAVC-t, azzal szembesültem, hogy belassult az egész lejátszás. Biztos, hogy valami beállítási hibát vétek, mert a vasnak vinnie kellene a filmeket mindenféle gond nélkül, a filmekkel sem lehet baj, mert pendrive-ról a TV-n gyönyörűen mennek.
Valami ötlet? Előre is köszi.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18666) MasterMark válasza bozig (#18665) üzenetére


MasterMark
titán

VGA Driver hozzá való, legfrisebb?

Switch Tax

(#18667) bozig válasza MasterMark (#18666) üzenetére


bozig
tag

Igen, AMD oldaláról a legújabb.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18668) MasterMark válasza bozig (#18667) üzenetére


MasterMark
titán

Operációs rendszer?
DirectX a legfrissebb?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#18669) bozig válasza MasterMark (#18668) üzenetére


bozig
tag

Win7 64 bit SP1, igen DirectX is friss.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18670) MasterMark válasza bozig (#18669) üzenetére


MasterMark
titán

MPC-HC-ban mindent jól állítottál be a leírás alapján? A DXVA fut?

Switch Tax

(#18671) bozig válasza MasterMark (#18670) üzenetére


bozig
tag

Igen, megnéztem fut.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18672) MasterMark válasza bozig (#18671) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan mit értesz az alatt, hogy "csíkoz"?

Switch Tax

(#18673) bozig válasza MasterMark (#18672) üzenetére


bozig
tag

A hirtelen kamera váltásoknál illetve gyors jeleneteknél van egy elcsúszás vízszintesen keresztben.

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18674) MasterMark válasza bozig (#18673) üzenetére


MasterMark
titán

Jaaaaa, én tök másra gondoltam, ezt inkább kép szétesésnek mondják talán.

Próbáld meg, MPC-HC-ben: Nézet - Videó átalakító beállítások - Függőleges szinkronizáció -> itt a két felsőnek kell bekapcsolva lennie, ha be volt, akkor az Alternatív függőleges szinkronizációt is kapcsold be.
A képfrissítést pedig a tévédhez állítsd be.
(Esetleg próbáld meg csak a TV-n megjeleníteni. Win gomb + P - Csak kivetítő)

Switch Tax

(#18675) spiritex válasza bozig (#18673) üzenetére


spiritex
veterán

Elvileg ezt hívják "tearing"-nek.. Ha a "Renderer Settings / Presentation / Disable desktop composition" be van kapcsolva, akkor kapcsold ki, illetve ha nem használsz Aero-t akkor próbáld ki Aero-val, és a fenti beállítás mellett természetesen ne legyen pipa.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18676) PuMbA válasza bozig (#18673) üzenetére


PuMbA
titán

CCC-ben a videó beállításoknál kapcsold be a folyamatos videó blabla akármit az ilyen korrekciókat meg színjavítást meg ki :)

(#18677) bozig válasza MasterMark (#18674) üzenetére


bozig
tag

Bocsi, rosszul fogalmaztam, de az alternatív függőleges szinkronizáció megoldotta az életemet, szóval köszi. A KMPlayerrel szerintetek tudok valamit kezdeni, vagy örüljek, hogy ez megy normálisan?:)

[ Szerkesztve ]

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18678) allein


allein
addikt

Hali. Milyen lemezre lehet kiírni az mkv formátumú filmeket? Méretre általában akkora mint a dvd, de nem tudom kiírni sima dvd-re.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18679) WonderCSabo válasza allein (#18678) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bmilyen lemezre ki lehet írni, nincs összefüggés. Csak férjen rá.

(#18680) allein válasza WonderCSabo (#18679) üzenetére


allein
addikt

Értem. Az a a baj, hogy nem bírom hozzáadni az mkvt a nerohoz :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18681) tdd587 válasza allein (#18680) üzenetére


tdd587
őstag

Szerintem te DVD-Video formátumban akarod kiírni, amihez konvertálni kell a filmet valami bloatware szoftverrel. A nero mondjuk pont ilyen rondaság, csodálkozom is, ha nem tudja egyedül megcsinálni.

Ha mégsem (azaz megtartanád az mkv-t), akkor UDF-re kell állítani a lemezt, az tudja kezelni a nagy (>1GB) fájlokat is.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18682) Kicsirics77 válasza allein (#18680) üzenetére


Kicsirics77
veterán

mi lenne ha sima adat dvd-ként próbálnád a lemezre írni?
csak egy kérdés

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18683) allein


allein
addikt

UDF-ként sikerült hozzáadni. Éppen írom ki, kíváncsian várom a végeredményt, lejátsza majd a dvd lejátszó vagy sem :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18684) PuMbA válasza allein (#18683) üzenetére


PuMbA
titán

Azt várhatod... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18685) Kicsirics77 válasza allein (#18683) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sima dvd lejátszó szerintem kizárt,hogy lejátsza,hacsak nem valami über király minden lemezt lejátszok fajta
nem tudok érdemben erről nyilatkozni mert O!play-em van

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18686) allein válasza PuMbA (#18684) üzenetére


allein
addikt

DVD-RW lemezkre szoktam kiírni filmeket, és ezeket viszi a dvd lejátszó :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18687) Kicsirics77 válasza allein (#18686) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja avi-t meg divx-et max :DDD
mkv-t nem fogja :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18688) allein válasza Kicsirics77 (#18687) üzenetére


allein
addikt

8X sebességen írtam ki. Dvd lejátszó fel sem ismeri azt a lemezt amit korábban felismert. Nem szoktam avit kiírni, csak DVD HUNt. Most írom 3X-on, meglátjuk mi lesz :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18689) PuMbA válasza allein (#18688) üzenetére


PuMbA
titán

Ne írd :D MKV-t nem játszik le egy DVD lejátszó.

(#18690) Kicsirics77 válasza allein (#18688) üzenetére


Kicsirics77
veterán

görcsölj nyugodtan,a dvd lejátszód akkor sem fogja lejátszani,teljesen mindegy,hogy hányszoros sebességgel írod ki a lemezt,mkv-t akkor sem fog lejátszani ha fejreállsz :DDD
de én nem papolok,tapasztald meg saját magad ha nekem nem hiszed el...

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18691) allein válasza PuMbA (#18689) üzenetére


allein
addikt

:R Rendben van, ezzel kellett volna kezdeni :K Gondolom akkor ahhoz, hogy mkvt lejátszak asztalin az bluray lejátszó lesz :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18692) Kicsirics77 válasza allein (#18691) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sima mkv-file-t az sem fog lejátszani hacsak azt írod a lemezre ha jól tudom.
alapvetően a dvd illetve a blu-ray lemeznek is van egy strukturája amit nem árt követni és betartani
a dvd lemezen szerepelni kell az audio_ts illetve a video_ts könyvtárnak,hogy a sima asztali lejátszó megegye
a blu-ray már több ilyen könyvtárat tartalmaz és ott a stream könyvtárban kell lennie a .mkv vagy .mov kiterjesztésű állománynak ha jól tudom,ha nem így lenne akkor aki okosabb nálam javítson ki...

Minden lemeztípusnak - VCD, SVCD, DVD - megvan a maga fájlstruktúrája. A DVD-Video lemezek struktúrája szemléletes példáját adja a multiplexelésnek és a szabványosított digitális videoműsor tárolásnak. Ismerete azért lényeges mert a DVD szerkesztő (authoring) szoftverek tulajdonképpen azt a struktúrát hozzák létre.

Ha egy DVD fájlstruktúráját egy számítógép böngészőprogramjával megnézzük, azt látjuk, hogy a gyökérkönyvtárban legalább két további mappát (foldert) találunk, amelyek neve AUDIO_TS, és VIDEO_TS.

Az AUDIO_TS a DVD-Audio fájljainak elhelyezésére szolgál. A VIDEO_TS tárolja a videofilm adatait .vob, .ifo, és .bup kiterjesztésü fájlokban. Előfordulhatnak más könyvtárak is, ebben DVD-ROM-ként olvasható segédprogramok, webes anyagok képek stb. helyezkedhetnek el, amelyeket azonban csak számítógéppel tudunk használni.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18693) allein válasza Kicsirics77 (#18692) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen. Amikor bluray lejátszóra gondoltam akkor nem a DVD lemezre értettem, hanem bluray lemezre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18694) Kicsirics77 válasza allein (#18693) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a blu-ray lemez struktúra meg ilyen

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18695) allein válasza Kicsirics77 (#18694) üzenetére


allein
addikt

Nagyon köszönöm az infókat :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18696) Joshi válasza allein (#18691) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy asztali LG BD660-as 3D Blu-Ray lejátszóm van ami az ISO, MOV és FLAC formátumokon kívül mindent visz még Blu-Ray lemezről is. Pl azt is próbáltam hogy a VOB kiterjesztéssel mit kezd de gyönyörűen vitte ahogy az MKV, TS, M2TS fájlokat is még hálózaton keresztül is. :K
Az LG újabb LG BP420 lejátszója már boldogulnak a FLAC-al is, a MOV és az ISO szerintem még mindig felejtős. Viszont nagyon olcsó!

Ja és lejátssza az MKV 5.1-es profillal készült filmeket is amit ugye a Samsungok nem. Természetesen 3D-és filmeket is próbáltam ami szintén hibátlanul ment Blu-Ray lemezről(Hugo BD-RE 50Gb-os lemezre írva).

[ Szerkesztve ]

(#18697) allein válasza Joshi (#18696) üzenetére


allein
addikt

:C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18698) Joshi válasza allein (#18697) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként van DVD-DL(8.5Gb) lemezem is amin 720p MKV filmek vannak, természetesen arról is viszi szépen ahogy kell. :K

(#18699) PuMbA


PuMbA
titán

Az MPC-HC nem akart rendesen lejátszani egy ts fájlt, amiben h264 és aac volt, mert az aac-t nem ismerte fel. Tettem fel LAV Splittert és azzal jó is lett, de valaki írta, hogy van már olyan, hogy MPC-BE és azzal is megy, szóval egyszer majd lehet, hogy a BE jobb lesz, mint a HC :DDD

(#18700) WonderCSabo válasza PuMbA (#18699) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A BE az MPC-HCn alapul, pontosabb neve: MPC-HC BE (Black Edition).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.