Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) PH.User válasza Joshi (#18850) üzenetére


PH.User
tag

Értem.
Csak én már teljesen berezeltem,hogy mondom eddig tartott a lejátszó stb...,azt hittem túlmelegszik vagy valami baja van,de hála égnek akkor semmi!
Persze az volt legfurcsább,hogy lemezzel meg semmi gondja nem volt!
Na mind1 is :D

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#18852) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Mostanában kisérletezek HD filmekkel, hogy minél folyamatosabban játsza le őket mind az MPHC mind az új LED TV-m.
Csak az a baj, hogy gyors mozgásoknál, főleg oldalirányúaknál ha kinézek egy mozgó pontot, nem lehet követni élesen a pontot, mert darabosan megy.
Először arra gyanakodtam, hogy nem bírja a proci, de ezt csinálja a rossz felbontású xvid is, 720/1080 mkv-k is, szóval szinte minden.
Egy kivételével. Tegnap töltöttem le egy F1 versenyt 1440x1080 25fps .ts kiterjesztésű file-t, és ez gyönyörűen mozog!

Mi lehet a baj és hogy lehetne orvosolni, hogy mások is ilyen folyamatosan nézhetőek legyenek?

(#18853) Tomix24 válasza Melorin (#18852) üzenetére


Tomix24
addikt

Szerintem hagyd, a leírtak alapján a megoldáshoz soha nem jutnál el. Ha a felbontás alapján próbálod megtalálni a kép folyamatosságát, akkor meg főleg. ;)

Rövid út a sikerhez : szedd le a legfelsőt.
XBMC

1. System/Settings/Appearance/International - a nyelvet tedd Magyarra.
2. System/Settings/Video - így nézzen ki:

És, nézz filmet a programmal. Hát ennyi, minden szép é folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#18854) PuMbA válasza Melorin (#18852) üzenetére


PuMbA
titán

F1 azért folyamatos, mert az 25fps interlaced (hogy ez mit jelent azt megtalálod a wikipedian), tehát a géped 50fps-t csinál belőle.

(#18855) spiritex


spiritex
veterán

Nem tudom a filmek kódolásában otthon vagytok-e és ez-e a jó fórum a kérdésemre, de felteszem, hátha. Szóval szerintetek mi lehet az oka, hogy vannak filmek, amik a Venice v13 hd lejátszó -> Philips mcm3000 mikro hifi kombóval való lejátszás közben többször hanghibát produkálnak, tehát pici pattanások, rövid lehalkulások a filmben (természetesen leellenőrizve visszatekeréssel és mindig ugyanazokon a pontokon), ha viszont ugyanezeket a filmeket az adataim közt szereplő pc -> sony erősítő és sony hangfalak kombón játszom le akkor nem lehet észrevenni, vagyis hallani a fenti hibákat?
Mik lehetnek ezek a hibák a filmben (720p-s filmeknél még nem fordult elő csak sd felbontásúaknál) és miért lehet őket hallani az egyik rendszerben a másikban pedig nem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18856) Melorin válasza PuMbA (#18854) üzenetére


Melorin
addikt

Tehát azt mondod, hogy egy 25fps film sose lesz teljesen folyamatos?
Lehet kifejezetten interlaced filmekre rákeresni valahogy? Hogyan jelölik, és egyáltalán hogy jutottál arra a következtetésre, hogy az enyém ilyen film?

(#18857) ArGab válasza Melorin (#18856) üzenetére


ArGab
őstag

Azért nagy kérdés hogy mit is láttál, mert lehet hogy az zavart, hogy a 24p film esetén kevés a megjelenített képkocka, emiatt kicsit darabosnak, filmszerűnek hat a mozgás. De okozhatja az is, hogy 24p-s képet jelenítesz meg 50/60Hz képfrissítéssel, ekkor nem tud 1:1 szinkront tartani a lejátszás és a kijelző, ami miatt jitter, folyamatos akadozás látszódik. Pl 24p kép megjelenítése 60Hz-es képfrissítésen 3:2, tehát egyik képkocka háromszor, másik kétszer jelenik meg.

Interlaced filmeket nem igen fogsz találni, gyakorlatilag nem használják másra, mint élő tévéműsorok, sportesemények rögzítése (vagy olcsó sorozatok, szappanoperák). Filmeket szinte kizárólag p-s formában készítenek és adnak ki.

(#18858) Tomix24 válasza spiritex (#18855) üzenetére


Tomix24
addikt

Mert a Venice v13 hd egy gagyi lejátszó. Próbálj firmware-t frissíteni, az segíthet, de szerintem nem fog.
A minimum egy WDTV live a Média Player szegmensben, Dune egyes modelljei, Popcorn, stb. Nagyon nem mindegy melyiket választod sajna. A PC-d ezerszer többet ér film lejátszás terén ahogy nézem.

(#18859) Tomix24 válasza Melorin (#18856) üzenetére


Tomix24
addikt

Mindegy milyen filmet nézel, 24p, 25/50 30/60Hz , a lényeg hogy a TV-t át kell váltsa a lejátszó program. Ezért írtam az XBMC-t pc-re mert ott ha beállítod, akkor minden folyamatos, és akadás mentes lesz, feltéve ha a TV-d is tudja normálisan gyárilag a felsorolt képfrissítéseket..

(#18860) Melorin válasza Tomix24 (#18859) üzenetére


Melorin
addikt

Igazából a TV saját médialejátszója is így jeleníti meg a filmeket pl USB-ről lejátszva.

(#18861) Tomix24 válasza Melorin (#18860) üzenetére


Tomix24
addikt

Igen, az LCD tv-k is tudnak frekit váltani, de elég siralmas amit a TV-k le tudnak játszani a HD filmek közül. Magasabb bitráta esetén halál, BD25/50, Lev 5.1, AVCHD, stb. Főleg az LG modellek gyenguszok. Ezért írtam a PC-s alternatívát, ott ilyen gond nincs egy alap hardver esetén már.

[ Szerkesztve ]

(#18862) spiritex válasza Tomix24 (#18858) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, de mik lehetnek ezek a pici hibák a filmben? Mert ha visszatekerve mindig ugyanazokon a helyeken jelentkeznek, akkor a filmben kell lenniük egyértelműen. Furcsa, mert régen ilyesmikkel nem találkoztam, és megvolt már a venice, csak akkor még nem a mikro hifi-re volt kötve, hanem egy Logitech X-230-ra. Lehet az nem nagyította fel annyira a venice hibáját, mint a hifi, és azért nem hallottam korábban. :F Vagy éppen a hifi óta fogok ki véletlenül ilyen filmeket..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18863) Tomix24 válasza spiritex (#18862) üzenetére


Tomix24
addikt

A filmnél kizárhatod egy másik release letöltésével. Csinálhatsz kábel cserét, frissíthetsz firmware-t, köthetnéd más erősítőre,hangfalakra. De ha PL kettőnél több filmnél van ez ,akkor nem a film hibája. A rossz releaseket már a film fórumába darabokra szedik :)

(#18864) spiritex válasza Tomix24 (#18863) üzenetére


spiritex
veterán

Hát már több mint kettő filmnél jelentkezett és eddig csak SD felbontásúaknál, 720p vagy 1080p-s mkv-knél még nem. De mondom, ha visszatekerem 2x, 5x, 10x, mindig századmásodpercre ugyanazo(ko)n a helye(ke)n fordulnak elő. Lehet, hogy ez a hármas: 1. film, 2. venice, 3. philips mikro hifi éppen szerencsétlenül nagyítja fel őket. Mert ha hazaviszem ugyanezeket a filmeket, akkor a pc-n lejátszva nem hallok semmit, esetleg, ha nagyon figyelek, akkor valami alig érzékelhető, szinte nem is létező döccenés mintha lenne a hangban..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18865) Tomix24 válasza spiritex (#18864) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor a hármas közül az egyik kiemelhet egy hangtartományt, és talán nem bír el vele. Főleg ha ugyanott van a hiba. Ki kell zárni mindegyiket egyesével.. :)

(#18866) benvolio válasza Melorin (#18860) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem a TV belső lejátszója nem tud 24p-s megjelenítést USB-n keresztül, legalábbis az LG-nél biztos, csak HDMI-n keresztül külső eszközről /pc, media lejátszó/.

(#18867) Melorin válasza Tomix24 (#18861) üzenetére


Melorin
addikt

Ezt kapartam össze a kézikönyvből:
• Max. H.264, 4.1 szintet támogat.
• A H.264 FMO / ASO / RS, VC1 SP / MP / AP L4 és az AVCHD
nem támogatott.
• XVID, MPEG4 SP, ASP:
–– 1280 x 720 alatt: max. 60 képkocka
–– 1280 x 720 felett: max. 30 képkocka
• A GMC 2 fölötti verzió nem támogatott.

.avi/.mkv
DivX 3.11 / 4.x / 5.1 / 6.0 1920x1080 6 ~ 30
XviD 1920x1080 6 ~ 30
H.264 BP / MP / HP 1920x1080 6 ~ 30
MPEG4 SP / ASP 1920x1080 6 ~ 30
Motion JPEG 1920x1080 6 ~ 30

TS:
MPEG2 1920x1080 24 / 25 / 30
H.264 1920x1080 6 ~ 30
VC1 1920x1080 6 ~ 30

[ Szerkesztve ]

(#18868) multimelon


multimelon
tag

hello

Az a kérdésem, hogy tudom hdmi-n kersztül az erősítőre küldeni a hangot ac3, dts stb.

Eddig spdif en nv-vel gond nélkül ment csak most hdmi-n van csatl.
Most van egy amd hd7770-em hdmi vel csatl az erősítőre, kép van a tv-n erősítő átengedi, de hang nincs erősítő nem kap audiot a hdmi-n.

Milyen programmal, vagy milyen módszerrel lehet megoldani? mpc-hc val megoldható?

winxp32
mpc-hc+ac3 filter volt eddig.

(#18869) Joshi válasza multimelon (#18868) üzenetére


Joshi
titán

Ha még nincs akkor telepíteni kell az ATI Catalyst™ HDMI Audio Drivert, ezután engedélyezni kell(win7-nél) a Vezérlőpult-Hang lapon az alábbiak szerint.

Elvileg már lennie kell hangnak HDMI kimeneten. Még van egy olyan lehetőség is hogy a PC ne nyúljon a hanghoz vagyis Pass-Through módban tolja ki az erősítőnek. Ehhez telepíteni kell valamilyen Audio Decodert ami támogatja a Pass-Through-ot mint pl az FFDShow filter. Az ffdshow telepítésénél pipáld ki az alábbi részeket:

Ha meg van ezután be kell állítani az MPC-HC-ba az alábbi módon, fontos hogy a képen jobb szélen kiválaszd a használ opciót:

Az FFDShow Audio Decoderre két klikk majd az alábbi beállítást alkalmazni.

(#18870) bozig válasza Tomix24 (#18853) üzenetére


bozig
tag

Eddig ez a legjobb megoldás, majdnem teljesen röccenés mentes, viszont ez is csinál egy kis tearing-et néha, ez szerinted miért van?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18871) bozig válasza ArGab (#18857) üzenetére


bozig
tag

És erre mi a megoldás? 24p-s filmet 24 Hz-en érdemes lejátszani?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18872) Tomix24 válasza bozig (#18870) üzenetére


Tomix24
addikt

Elvben már nem szabadna, illetve a géped is elég erős úgy nézem.
Lehet a Catalyst szól bele, azt így állítsd be:


Ezeket tedd fel:
DirectX[link]
FFDSHOW:[link]
ezt szedd: Download [ FFDShow MPEG-4 Video Decoder 2012-09-20 - XhmikosR build ]
AMD Codecs: [link]
Ezt: AMD Media Codec 12.8 Win 8 | Win 7 | Vista (32-bit & 64-bit)

Felteszel mindent, restart. Nálam is AMD van, gond nélküli minden az álltalam leírt beállításokkal. Persze más kódek pakkok, és egyéb progik nincsenek fent, amik bezavarhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#18873) PH.User


PH.User
tag

Sziasztok!
Lehetséges az,hogy egy rossz HDMI kábel miatt fagy le az mkv lejátszás usb-ről egy Blu Ray lejátszón?
Furcsa mód másik kábellel nem csinálta,de ez a kábel mással meg tökéletes(ami a Blu Ray-nél rakoncátlan).
Nem értem én ezt.

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#18874) Tomix24 válasza PH.User (#18873) üzenetére


Tomix24
addikt

Kábel nem okoz ilyet. Mást zárj ki a rendszerből. Főleg a lejátszó egységet

(#18875) stuka2012 válasza Tomix24 (#18874) üzenetére


stuka2012
csendes tag

Sziasztok, nem rég vetünk egy samsung FullHD LED TV (82cm) és szeretnék rajta HD filmet nézni az a kérdésem, hogy 720p vagy 1024p felbontású filmet nézek rajta melyik a jobb és mi a különbség köztük, minőségileg mert nézetem, hogy 720p filmeket többen szedik, mint a 1024p filmeket.

(#18876) spiritex válasza PH.User (#18873) üzenetére


spiritex
veterán

Amikor én tettem fel ugyanezt a kérdést 1-2 éve, akkor velem az történt, hogy szerencsétlenül éppen akkor cseréltem kábelt, amikor olyan filmeket akartam megnézni, amik lefagyasztották a kütyümet. Tehát anno a filmekkel volt gond. Valamiért nem szerette a lejátszóm, pont azokat és pont akkor.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18877) Fandango válasza stuka2012 (#18875) üzenetére


Fandango
veterán

Olyan nincs hogy 1024p, viszont van 1080p. A nagyobb jobb elven az 1080p szebb kepet adhat elvileg, bar a forras minosege nagyban befolyasolja, hiszen lehet hogy egy penge minosegu 720p jobban fog kinezni a tvn mint egy rossz 1080p (javasolt az 1080p ha birod tarhellyel, foleg azert is mert akkor nem kell felskalazni a filmet, mert ugye 720p-nel kell)

[ Szerkesztve ]

(#18878) stuka2012 válasza Fandango (#18877) üzenetére


stuka2012
csendes tag

Oké átírtam

Sziasztok, nem rég vetünk egy samsung FullHD LED TV (82cm) és szeretnék rajta HD filmet nézni az a kérdésem, hogy 720p vagy 1080p felbontású filmet nézek rajta melyik a jobb és mi a különbség köztük, minőségileg mert nézetem, hogy 720p filmeket többen szedik, mint a 1080p filmeket.

(#18879) Tomix24 válasza stuka2012 (#18878) üzenetére


Tomix24
addikt

Szedd le a sample-kat és meglátod..

(#18880) Fandango válasza stuka2012 (#18878) üzenetére


Fandango
veterán

A kulonbseg a felbontas merete: 720p (1280*720) 1080p (1920*1080p) ez a standard 16:9 keparanyu, a felbontas magassaga valtozhat ha a keparany mas, de a szelesseg fix.

(#18881) multimelon válasza Joshi (#18869) üzenetére


multimelon
tag

köszi a segítséget, kipróbálom aztán hátha jó lesz.
A 12.8 as catalyst nál oda van írva az amd oldalán, hogy amd hdmi audio driver és telepíti is a driverrel együtt, eszközkezelőben is ott van de mégsem megy, úgyhogy kipróbálom amit írtál.

(#18882) multimelon válasza Joshi (#18869) üzenetére


multimelon
tag

Megcsináltam a beállításokat ffdshow val, tökéletesen megy a hdmi-n az audio pass-through. thx mester :R

A probléma az volt, hogy az amd driverrel együtt felmegy a hdmi audio driver is, de nekem valamiért fennt volt ez:
High definition audio driver package KB835221 MS driver win xp

Na ez összeveszett az amd vel, ezt uninstall és ok lett.

még egy kérdés, az ffdshow audio dec ban az output formatnál csak a 24-bit integert érdemes bejelölni az talán a dts, a többi mire való?

[ Szerkesztve ]

(#18883) Joshi válasza multimelon (#18882) üzenetére


Joshi
titán

Örülök hogy sikerült. A bejelölt 24bit csak a szemléltetés kedvéért történt gyakorlatilag nem volt tudatos, már régóta asztali BD lejátszót használok PC helyett. :B

(#18884) PH.User válasza spiritex (#18876) üzenetére


PH.User
tag

Az a furcsa,ezzel a kábellel minden lefagy,másik hdmivel nem.Más tv-nél bezzeg nincs ilyen gond.
Hát ez érdekes...

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#18885) multimelon válasza Joshi (#18883) üzenetére


multimelon
tag

Ja értem, okés.

(#18886) bozig válasza Tomix24 (#18872) üzenetére


bozig
tag

A feltelepített cuccoknál kell valamit külön beállítani? Most azt tapasztalom, hogy eléggé ritkán de van 1-1 röccenés és utána egy kis tearing.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18887) Tomix24 válasza bozig (#18886) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem kell. Ha még így is van akadás, az már nekem is rejtély :) Nem szabadna na..

(#18888) bozig válasza Tomix24 (#18887) üzenetére


bozig
tag

Az miért van, hogy program indulásnál elsötétíti a többi képernyőt?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18889) Tomix24 válasza bozig (#18888) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez ki be kapcsolható a rendszer fülön belül. Ha most az XBMC-ről van szó. Megjegyzem, hardveres gyorsítást ne is próbálj szerintem a fő monitoron kívül, ott nem szokott az menni, így akadhat a film.

(#18890) bozig válasza Tomix24 (#18889) üzenetére


bozig
tag

Igen az XBMC-ről, és nem úgy értettem, hogy teljesen elsötétíti, hanem hogy villan mind a kettő. Az az érdekes, hogy a monitorokon nem csinálja ezt a tearing-et, csak ha kirakom a tv-re. Ha az az elsődleges, akkor is.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18891) Tomix24 válasza bozig (#18890) üzenetére


Tomix24
addikt

Hát ha a Catalyst-ben ez be van állítva:

És a TV-d tud mindent, főleg a 24Hz-et , akkor elvben nem lehet tearing. Valami nem 100-as az összetevőid közül. A Monitor tudja a dolgát az akkor látszik. És ha hibamentes ott, akkor a PC is, és a szoftverek is. TV? :)

(#18892) bozig válasza Tomix24 (#18891) üzenetére


bozig
tag

A tv-men fogalmam nincs hol lehet 24 Hz-et állítani. Elvileg van ilyen valósághű mozi beállítás, ami ezeknél az LG-knél a 24p, de HDMI-nél ez szürke.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18893) Tomix24 válasza bozig (#18892) üzenetére


Tomix24
addikt

42LV4500? PC- módba állítottad a TV-t? HDMI 1.3c a kábel?

(#18894) bozig válasza Tomix24 (#18891) üzenetére


bozig
tag

Közben megtaláltam, a tv is gyönyörűen 24 Hz-en üzemel, XBMC beállította magának.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18895) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Létezik olyan külső erősítő aminek SPDIF-en kiküldöm a digitális jelet, és onnan továbbítja analóg (jack) hangfalakba? Vagy ez így baromság? :)

Van egy 2.1-es hangfalszettem amit házilag felkókányoltam még plusz 2db hangfallal amit a mélynyomó "mély" vonalára kötöttem rá, van benne külön erősítő. A plusz 2db hangfal régi 4ohm-os ellenállású, elég jól szólnak. Itt lenne értelme egyáltalán a digitális hangnak?

És ha nem, akkor milyen esetekben érdemes külső erősítőt használni?:)

(#18896) bozig válasza Tomix24 (#18893) üzenetére


bozig
tag

Mit értesz PC mód alatt? És honnan tudom egy HDMI kábelről, hogy 1.3c-e?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18897) Tomix24 válasza bozig (#18896) üzenetére


Tomix24
addikt

Megnyomod a TV távon, ha LG-d van tényleg az Input gombot. És a bemenet cimkéjét PC-re(laptopra állítod). A Kábelra elvben fel van írva, de ha azzal kötöd össze a monitort is és jó, akkor az sem lehet szűk keresztmeccet.

(#18898) bozig válasza Tomix24 (#18897) üzenetére


bozig
tag

Miért írnám, ha nem az lenne?:) Csak nem ismertem ezt a cimke dolgot. A HDMI kábel sem lehet hibás, mert kipróbáltam monitorral.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#18899) Tomix24 válasza bozig (#18898) üzenetére


Tomix24
addikt

Ja, bocs nem láttam a márkát :)

(#18900) Gallac


Gallac
senior tag

Samsung 244t TFT-t használok egy MSI 9600 Geforce kártyával, Win 7 Prof 64bit HU oprendszer alatt,
legujabb 306-os Forcewareval, Hd video alatt néha végigfut a képen vízszintesen csikban a kép,
utánaolvastam azt írják Vsync hiba lehet, 1680x1050-es febontás van beállítva 60 Hz képfrissítés mellett.

Ötlete valakinek? lejátszonak Splash Prot használok.

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.