Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) nimfas válasza jézusom (#19799) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm, megnézem a kalkulátort még. 🙂

(#19802) nimfas válasza jézusom (#19799) üzenetére


nimfas
addikt

Kéri a MP-t, a látószöget és a Képpontok száma méterekként (pixel per méter) ppm.... Ez utóbbit honnan tudom meg? [link] kalkulátor

(#19803) jézusom válasza nimfas (#19802) üzenetére


jézusom
addikt

Neked kell tudni hány pixelből ismersz fel egy autót, vagy embert. De el lehet engedni, nézhetsz másik kalkulátort. Tudni kellene mit is akarsz kiszámolni. Szerintem az a releváns, hogy mekkora látószöget igényelsz, mivel a felbontás az 4MP lesz (2MP már kezd régimódi lenni), hacsak nem sokat tudsz költeni valami 4k kamerára. A kapu szélessége, meg a kamera távolsága is adott.
Így az egyetlen változó a látószög, de ha nem bÍzol a számitásokban, meg nem is biztos hogy pont olyat találsz, vehetsz varifokális kamerát is.

Amúgy meg nem kell túl lihegni, nem minden kameránál tudsz másik optikát kérni, meg mivan akkor ha nincs kicentizve...

(#19804) Digger


Digger
senior tag

Sziasztok!
Kezdő kérdésem van.
Most ismerkedek egy Dahua IPC-HDW2231T-AS-0280B-S2 kamerával.
Csak egy rövid ideig tudtam tegnap foglalkozni vele. A helyi hálóm 192.168.2.x címen van. Próbáltam megtalálni a kamerát, előbb siker nélkül, már azt hittem, hogy rossz a vadonatúj kamera, végül a Smart pss alkalmazás meglátta. A MAC cím stimmel, az IP címe pedig 192.168.1.168 ha jól emlékszem az utolsó tagra. Pingelni, belépni nem tudtam.
Nagyjából eddig jutottam, majd estére tudom folytatni az ismerkedést.
Persze azóta is ezen pörgök és most esett le, hogy gondolom ez a cím van alapból beállítva rajta. Valamilyen módszerrel be kell rá lépni és átállítani a helyi hálóm címére.
Jól gondolom?
Bocsi, ha nagyon láma vagyok még! :)

(#19805) jézusom válasza Digger (#19804) üzenetére


jézusom
addikt

A saját hálózatod másik tartományban van (.2.) A legtöbb kameránál 0, vagy 1 a harmadik oktett.
Az alkalmazásból viszont igy is láthatod a kamerát és át tudod állÍtani a saját hálózatodra. (2-re állÍtod, ami 1)

(#19806) vacs válasza Digger (#19804) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A topik összefoglalóból:
IP kamera paraméterezése router nélkül, közvetlenül laptop-ra kötve.
A benne lévő videó véletlenül épp Dahua kamerákról szól.
:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19807) vacs válasza b1sti (#19793) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
"Mennyiben változtat az áron az emberi alak felismerés?"
Gyártótól függ, hogy mennyivel lesz drágább, de szerintem jobb ha tudja.
"A hozzá tartozó appok ingyenesen elérhetőek?"
Igen.
A max 15 méterhez elég lesz 4-5MP-es rendszer.
A közepes, jó ár/értékű kategóriából mi ezeket szoktuk ajánlani:
Reolink: 8 kamerát támogat a rögzítőjük, hozzá RLC-510A vagy 520A (ezekben van ember és gépjármű felismerés).
Annke: ez is jó és ajánlott, de én itt nem tudom, hogy melyik 4-5MP-es kamerák tudnak ember és gépjármű felismerés.
Nihill, Morris, Lógagéza stb talán adnak Annke tanácsot!

maglew:
"ha ennyire gagyi a szoftver része?"
Nem gagyi, szándékosan ilyen zárt!
Írtam, hogy Imou Ranger, ha nem tetszik akkor Reolink E1 széria, de vehetsz Hikvision-t is,

(^)(>.<)(^)

(#19808) nihill válasza b1sti (#19793) üzenetére


nihill
őstag

Annke-ből az 5MP 4 kamerás szett 316$, a 4K szett emberfelismeréssel + jobb NVR-el 383$, egyértelműen a 4k szett éri meg. Plusz kamerának (6-ot írtál esetlegesen) pedig vehetsz NC400-at amit írtál is, nagyon jó kiegészítő kamera, éjjel infra nélkül lát a sötétben ráadásul színesben (csodát persze nem kell várni tőle de nagyon jó cucc), emiatt akár rejtett kamerának is jó ha feketére fested és úgy tudod elhelyezni. (az NC800 pedig a full extra kategória, jelenleg egy késő délutáninak megfelelő színes képet ad a kertemről, bármilyen segédfény nélkül, miközben kinn koromsötét van. Az 50m-re lévő kerítést szemmel nem is látom, (igazából már 20-re se látok semmit) ezzel meg meg tudom számolni rajta a deszkákat. Hihetetlen. Pár nap és kész róla a tesztem, csak megvártam hogy hold nélküli éjszakák legyenek, úgy még ütősebb lesz az eredmény)

[ Szerkesztve ]

(#19809) nimfas válasza nihill (#19808) üzenetére


nimfas
addikt

NC800 azért 90eFt, biztos szuper, de ez 153eFt-ért bíztató (Komplett rendszer). [link]
Én Hikvision-t néztem itthonra, 280eFt lenne a jobbik felvevővel a 4 kamerás 4MP ColorVu-s rendszer 1TB Hdd-vel. Ha fele ennyiből is kijön egy közel olyan minőségű éjjel is színesben látó én nem vagyok az elrontója semminek. :DDD

(#19810) nimfas válasza nihill (#19808) üzenetére


nimfas
addikt

Na találtam egy jó részletes összehasonlító videót... 10 féle éjjel színesben látó kamera tesztje. Hátha más is bajban van a választással. :)

[link] 10 Color Night Vision Cameras TESTED - Hikvision, Dahua, Reolink, Lorex, Amcrest, Annke

Final Rankings:
#1 Hikvision ColorVu 4mp (2.8mm)
#2 Annke NC800
#3 Amcrest 4mp
#4 Annke 4mp
#5 Lorex Nocturnal
#6 Dahua 4mp Turret
#7 Reolink RLC811A
#8 Uniview 4K Lighthunter
#9 VikViz 8mp
#10 Dahua 4K Dome

Kár hogy az Annke NC800 2x annyiba kerül mint a Hikv... igaz az 8MP-eles. :)

(#19811) b1sti


b1sti
senior tag

Nagyon szépen köszönöm Nektek!!! :R :R

(#19812) b1sti


b1sti
senior tag

Viszont felmerült bennem egy kérdés. Bár valószínű nem kivitelezhető a dolog, de azért megkérdezem. Amennyiben NAS-ra szeretném a rögzítést, akkor is kell a recevier? :F Elnézést ha hülye kérdés. :U

(#19813) nimfas válasza nimfas (#19810) üzenetére


nimfas
addikt

Egy ilyen cirka 500 USD-s rendszerre mennyi plusz költség rakódik még rá? Áfa és postai ügyintézés? 160eFt*1,27+400 Ft= 203-204eFt ? Vagy van EU lerakat is? :F

(#19814) nimfas válasza b1sti (#19812) üzenetére


nimfas
addikt

Ha ONVIF-es a kamera és a NAS tudja kezelni (Synology-k többségében igen) akkor nem kell rögzítő. De úgy tudom, hogy a Synology-n 2 vagy 4 kamera felett fizetős a program.

(#19815) nimfas válasza nimfas (#19813) üzenetére


nimfas
addikt

Hmm.... megtaláltam a tutit?

[link] Alis csomag Spanyolországból.... 167,929 HUF?

(#19816) nihill válasza nimfas (#19815) üzenetére


nihill
őstag

az Annke.com-ról kicsit olcsóbb ennél, és azt is EU raktárból küldik, nincs plusz költség rajta

(#19817) Zoly75


Zoly75
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Annke C800-as kamerát. Ha kültérben a ház falára szeretném felszerelni, akkor ahhoz kell kötődoboz, vagy csak esztétikusabb?
Ezek a kötődobozok univerzálisak, vagy csak a gyári jó hozzá?

Köszi.
Zoli

(#19818) tmindegyi válasza tmindegyi (#19797) üzenetére


tmindegyi
csendes tag

Válaszolok magamnak, jól jöhet másnak is ;)

Az ok, hogy külön user van létrehozva a távoli nézegetéshez. Amikor az új usert megkreáljuk, és ptz kamerához is van joga, akkor a ptz bepipálásakor be kell x-elni, mely kamerákhoz van joga mozgatni. Ha akkor van a user megkreálva, amikor még nincs meg az adott kamera, mint az én esetemben, akkor ahhoz nem lesz joga. Bölcs módon az ivms nem azt mondja, hogy a kamera mozgatásához nincs jog, hanem fekete kép. Mert logikus ;)

Lényeg, user újra kreálása megoldja.

Hogy lokálban, azonos subnetből mért megy, azt döntse el, aki ért hozzá ;) lényeg, megy már távolról is.

(#19819) b1sti válasza nimfas (#19814) üzenetére


b1sti
senior tag

Most mondanám, hogy értem, de nem :DDD Mi az az ONVIF? :U :F
szerk.: Elméletileg, ha jól láttam akkor az NC400-as az ONVIF-es.

[ Szerkesztve ]

(#19820) nimfas válasza b1sti (#19819) üzenetére


nimfas
addikt

Kis segítség. 🙂
[link]

(#19821) nimfas


nimfas
addikt

Ha megveszem a 8 kamerás Annke rögzítőt 4db Annke kamerával, azt a későbbiekben csak Annke márkájú vagy tetszőleges IP kamerával bővíthetem?

Továbbá ha egy belső hálózatra lesz kötve, de egy másik helyen egy Switch-en keresztül attól még megtalálja vajon a DVR a hálózaton? Tehát nem szükséges direkben bedugni a hátuljába?

(#19822) Morris válasza nimfas (#19821) üzenetére


Morris
veterán

A reolink-et felismeri a rögzítő, az tuti. A többit ki kell próbálni.
De arra készülj fel, hogy az eltérő márkájú kamerák képességeit valószínűleg nem fogod tudni elérni.

Ja DVR? Akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#19823) nimfas válasza Morris (#19822) üzenetére


nimfas
addikt

NVR bocsánat....

(#19824) nihill válasza nimfas (#19823) üzenetére


nihill
őstag

1. Az Annke NVR nem zárt rendszer, sokféle protokollt ismer, nagy az esélye hogy tudja rögzíteni más gyártó kameráját is. (a gyártó függő extra funkciók kezelése, ahogy Morris is írta, persze kérdéses, de ez kb. minden más rendszerrel is így van szerintem)
2. semmmi gond a külső switch használatával, akár az összeset is lehet abba dugni és az NVRbe egyet sem, ugyan úgy működni fog.

Nemrég írtam itt egy Annke NVR tesztet, ott van az összefoglalóban is, abban mindez benne is van.

Kicsit vissza olvasva látom NC400-as rendszert szeretnél? Nem lebeszélni akarlak róla mert jó cucc, de én magamnak biztosan C800-ból építeném ki a rendszeremet és az NC400 csak plusz kamera lenne ahova még kell.

[ Szerkesztve ]

(#19825) nimfas válasza nihill (#19824) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm a választ!

"1. Az Annke NVR nem zárt rendszer, sokféle protokollt ismer, nagy az esélye hogy tudja rögzíteni más gyártó kameráját is."
Maximum Hikvision kamera lenne mellé telepítve, csak nem vesznek össze a "tesók".

"2. semmmi gond a külső switch használatával, akár az összeset is lehet abba dugni és az NVRbe egyet sem, ugyan úgy működni fog."
Tehát akár a kamerák lehetnek egy switch-en ami a routerbe van dugva és a rögítő egy másik kábelen lóg ami szintén a routerből indul. Ha jól értem a lényeg, hogy egyazon belső hálózaton lógjon mindegyik eszköz?

Nekem az éjszakai színes kép tetszik pont azért néztem ki az NC400-as kamerákat. :-)
Vagy túl van hypeolva a dolog szerinted?

Kérdés, hogy a jóval nagyobb képfelbontáshoz társított nem sokkal nagyobb érzékelő milyen képet ad nappal és éjjel?

C800:
Image Sensor1/2.5" (0,4" átmérő)
Video Resolution8MP (3840 X 2160@15 fps)

NC400:
Image Sensor 1/2.7" (0,37" átmérő)
Video Resolution4MP (2560 X 1440@20 fps)

Egyébként maga a terület keskeny, hosszúkás, max a telek hátsó részére lenne jó a 4K kamera, mert ott nagyobb a terület, a többi helyen 3-5 méter szélességet kell lefedni, madj dobok fel egy skiccet a helyszínről. :D

(#19826) Morris válasza nimfas (#19825) üzenetére


Morris
veterán

Az Annke = Hikvision! Semmi gond nem lesz.

2: Így van! Nálam 4 kamera a rögzítőn , 2 a switch-en lóg! Mindent lát a rögzítő!

(#19827) nihill válasza nimfas (#19825) üzenetére


nihill
őstag

Az NC kamerák éjjel is színes képe jó és hasznos dolog, nem véletlenül van nekem is 2 ilyenem. + nappal is tud még javítani a helyzeten ha borongós sötétes az idő.
Viszont a C800-nak annyira tűéles a képe, hogy (szerintem!) az minden más előnynél hasznosabb.
De az NC-vel sem fogsz mellé nyúlni nem azt mondom, 3-5m-en annyira nem is mérvadó a különbség. De pl. 10+m-en már nagyon megveri a C800.

(#19828) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Ez a tapfelado eleg jo aron van. Lehet ebben valami turpissag? Koszi :R

(#19829) nimfas válasza nihill (#16984) üzenetére


nimfas
addikt

Olvastam a cikket az NC400-asról, [link]
Esetleg egy Hikvision DS-2CD1047G0-L (1/2,8" lapka) kamerával kéne összehasonlítani. 🙂 Igaz az 40-43eFt jelenleg.

#19827: köszönöm, mérlegelek. 😁

[ Szerkesztve ]

(#19830) gozso válasza lipido (#19828) üzenetére


gozso
senior tag

ha pár/400ft jó ár.
ha db/400ft akkor átlagos :)

végigolvastam: 1pár 400ft. az jó ár :)

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#19831) nihill válasza nimfas (#19829) üzenetére


nihill
őstag

Mivel az Annke az Hikvision OEM partner, ezért az említett kamera szerintem teljesen ugyanaz csak a felirat más rajta.

(#19832) vacs válasza nihill (#19831) üzenetére


vacs
Topikgazda

az fps szám is kérdéses ... :D

Tényleg, az NC400 és NC800 hány fps-t tudnak?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19833) nimfas válasza nihill (#19831) üzenetére


nimfas
addikt

[link] ezen videó alapján max unokatesók, nem ikertesok. 😁
Benn van a 8MP(4K), 4MP Hikvision és Annke is. Érdemes megnézni.

(#19834) nimfas válasza vacs (#19832) üzenetére


nimfas
addikt

NC800:

CameraI Image Sensor: 1/1.2" Progressive Scan CMOS
Video Resolution
50 Hz: 20 fps (3840 X 2160, 3072 X 1728)
25 fps (2688 X 1520, 1920 X 1080, 1280 X 720)
60 Hz: 20 fps (3840 X 2160, 3072 X 1728)
30 fps (2688 X 1520, 1920 X 1080, 1280 X 720)

NC400:
Image Sensor 1/2.7" Progressive Scan CMOS
Video Resolution
4MP (2560 X 1440@20 fps)

(#19835) nihill válasza vacs (#19832) üzenetére


nihill
őstag

Értem ám a kérdést :DDD :DDD :DDD

NC400 4MP/25FPS
NC800 8MP/22FPS

(tudom a doksikban nem ennyik vannak, de ez a valósan beállítható, saját NVR-el legalábbis)

[ Szerkesztve ]

(#19836) nimfas válasza nihill (#19827) üzenetére


nimfas
addikt

Csináltam egy nem szép, ellenben még csak nem is méretarányos rajzot a "terepről" hátul a kert felé van szép nagy terület, oda tennék egy 4K-C800 kamerát, meg esetleg a ház elejéhez ami kékkel van jelölve, ott a kerítés kb. 15 méterre van. A rajzon a méterek stimmelnek.
A műhelyek közt át tudom vinni a Cat5e kábelt, a házból viszont lehet hogy 240V hálózaton vinném ki a netet (adó vevő eszközzel). A házon lévő kamera a házban lévő routerben, vagy Switch-en lesz dugva, a rögzítő a műhelyben lesz.
De ha meglátásod szerint mashova kéne tenni a kamerát.... Ötleteket elfogadok. 😁

(#19837) sambenez válasza nimfas (#19836) üzenetére


sambenez
addikt

A ház előtt a teljes kerítést látni akarod, és az milyen széles?

(#19838) nimfas válasza sambenez (#19837) üzenetére


nimfas
addikt

Olyan 15 méter széles a telek. 2,8mm kamera szerintem befogja az egészet a szög alapján legalábbis. N fontos az egész, bal oldala ahol a kocsik vannak a lényegesebb, de ha látszik az egész az sem baj. A szűkebb hátsó részekre gondoltam 4 mm-es kamerát, de színes éjszakaiból Annke nincs (Hikvision van, 40eFt) 🙂

(#19839) nihill válasza nimfas (#19836) üzenetére


nihill
őstag

csak egy ötlet

(#19840) sambenez válasza nimfas (#19838) üzenetére


sambenez
addikt

Igen a 2,8-as jó lesz előre.

(#19841) nimfas válasza nihill (#19839) üzenetére


nimfas
addikt

Jó elképzelés, balról a 2. Kamera kivételével. Nem jelöltem, de ott a házhoz építve van egy külső tároló az totál holttér lenne miatta. De a többi erősen megfontolandó. Az első kerti kamerát csak azért tettem a másik sarokra mert abban a szobában van a router, nas is. 😁 Köszönöm az ötletet! A szögekből 90 fokra tippelek, 2,8-as mindenhová?

(#19842) nihill válasza nimfas (#19841) üzenetére


nihill
őstag

a 90 fokokat csak úgy odaraktam, de az NC400 egyébként is kb. ennyit lát

(#19843) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Arrol van valakinek tapasztalata, h imou kamerak mukodnek-e nem markaazonos nvr-el? Koszi :R

(#19844) vacs válasza lipido (#19843) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A Dahua nvr 99% hogy megfelelően kezeli (ha mégsem, akkor 14 napon belül visszaküldöd).
Egyéb nvr is kezeli, csak az extra funkciók (pl emberfelismerés) működése nem garantált.

Nálam az olcsó nvr board is kezeli a Reolink kamerámat, mozgásérzékelés, terület kijelölés működik, csak az emberfelismerés nem, emiatt tettem vissza az sd kártyát!

(^)(>.<)(^)

(#19845) lipido válasza vacs (#19844) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Igazabol csak megjelenites miatt hasznalnam az nvr-t (ez tunik a legolcsobb megoldasnak, kvazi kaputelefon helyett). Meg tudom azt csinalni, h az nvr-en nezem a kepet, viszont sd kartyara rogzit? Koszi :R

(#19846) vacs válasza lipido (#19845) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem írtad a kamera típusát, de ha tudja az onvif-et, akkor igen lehet az élőképet nézni bármilyen nvr-en keresztül, közben pedig sd kártyára rögzít!
Viszont ilyenkor a felvételt visszanézni az nvr-en keresztül nem lehet, csak a saját imou app-on fogod látni!

(^)(>.<)(^)

(#19847) lipido válasza vacs (#19846) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Bullet 2 es Cruiser kamerak vegyesen Switch osztja a kameraknak a netet. Jol gondolom, h az nvr-t eleg betennem a halozatba es megtalalja a kamerakat? Mmint bem kell, h közvetlen ossze legyen kotve a kamera az nvr-el?! :R

(#19848) vacs válasza lipido (#19847) üzenetére


vacs
Topikgazda

Igen, jól gondolod!
Az IP rendszer egyik előnye, hogy a kamerát nem kötelező elhúzni a rögzítőig, elég ha egy hálózaton (egy IP tartományban) vannak és látni fogják egymást!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19849) lipido válasza vacs (#19848) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom a segitseget :R

(#19850) nimfas


nimfas
addikt

Annke : [link] I91BL01-V3 (Mic+AI) Ez alapból tudja már a kocsi és ember felismerést ha jól gondolom. Jól gondolom? Olvastam hogy a sima Mic-es változatnál FW csere volt szükséges, de akkor alapból ezt rendelném már. Leírásában nem láttam sajnos azért kérdezem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.