Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) bigrock válasza Atomgeszi (#19396) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Attól függ, hány mp-es kamerád van.
Egyébként szerintem nem.

(#19402) nihill válasza Atomgeszi (#19396) üzenetére


nihill
őstag

Igen, a kisebb részletek is jobb minőségűek lesznek.
Pont ezt is teszteltem az Annke NVR-el kapcsolatban, majd lesznek róla összehasonlító képek is.

(#19403) nihill válasza nihill (#19386) üzenetére


nihill
őstag

Az Annke válasza: A H800 kétkamerás szettben is az újabb, emberfelismerős smart kamerák vannak.

(#19404) Atomgeszi válasza bigrock (#19401) üzenetére


Atomgeszi
veterán

8MP

(#19405) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sziasztok, újként itt!
nemrég szereztem első ip kamerámat egy ezviz c3n.
hátha van valakinek ötlete arra hogy wifi-n csatlakozok és az adat átvitel sokszor átlag 30kb/s, ha telefonról, laptopról stb. akarom nézni az élő képet, és a rögzített felvételt vissza. ez fhd képnél mondanom se kell mit eredményez, nézhetetlen. maga a kamera jól rögzít, csak a kommunikáció a kamera-router-telefon között lassú sokszor, és azért nem mindig mert máskor meg tökéletesen gyors, és minden jó, pedig semmit nem változtattam, ezért se értem mi okozza a problémát.
ötlet hogy mit tudnék megpróbálni, esetleg a routerben valami konfiguráció, stb? köszi

[ Szerkesztve ]

(#19406) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Volna egy PNI márkájú 4 csatornás POE táplálású ip kamera rendszer. [link]

Pár hónapja működik is rendesen, a felhasználó megkért, hogy a rácsatlakoztatott TV-n kívül ő szeretné látni a kamera képeit laptopon és okos eszközön is. Házon belül, tehát nem szükséges külső hálózati elérés.

Hátulra az UP LINK lan csatlakozóba direktbe rádugott laptop sehogy nem akarja elérni az adott kamerákat ip alapján. Erre alkalmas windowsos programot tudnátok ajánlani, és hogy milyen hálózati beállításokkal induljak el?

Belsős netet majd kapni fog hálózati elosztón keresztül,l de gondoltam első körban rádugom a lapotopot (LAN-on)

(#19407) topi66 válasza tomi5244 (#19406) üzenetére


topi66
aktív tag

[link] letöltöd,telepíted,eszközként (rendszer-eszközkezelő- terület-eszköz hozzáadása-ip keresés(onvif legyen bekapcsolva)- jelszó-ok) és a monitor fülön látod,megnyitod és örömködsz

(#19408) Csabex válasza topi66 (#19407) üzenetére


Csabex
őstag

Okos eszköz esetén pedig ezt tölti le és a bekarikázott + jelre bök, majd megadja az eszköz sorozatszámát, vagy még könnyebb, ha beszkenneli a kamera rendszer menüjében (látom egy Fisotech rendszer) lévő Verzió résznél a QR kódot. Alant pár hirtelen screenshot...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19409) topi66 válasza Csabex (#19408) üzenetére


topi66
aktív tag

pc/laptop verzióra reagáltam, te pedig kiegészítetted :)

(#19410) Csabex válasza topi66 (#19409) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, mert okostelefonra ugye nincs cms, de nem is lenne értelme, tök jó az Xmeye.
Telefonról is lehet csak lokálba nézni és még jobb is ugye, mert ha hirtelen akar valamit nézni lényegesen gyorsabb, mert mire a laptop betölt addig már lehet nincs is mit nézni :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19411) conexke


conexke
tag

Sziasztok!
Remélem, hogy nem tévedtem nagyon el. Szeretnék segítséget, tanácsot kérni, otthoni kültéri udvar, lakás figyelésére IP kamera vásárlásához.
Olyan érdekelne, ami:
- 1 db kültéri kamera
- Éjellátó
- 120 - 140° -os látómező
- IP65 víz-és porállóság
- MicroSD támogatás
- WIFI 802.11b/g/n 2.4 GHz
- Akumulátoros nagyobb üzemidővel, 3-4-5 nap vagy táp
- Android alkalmazás
- HD felontás 720p, 1080p (tű éles képet NEM!)
- 20-25 méter távolságon belül bármiféle mozgás van rögzítse
- vagy opció legyen, hogy csak mozgásra rögzit vagy folyamatos rögzités

olyan 20-30 közötti árba
Köszönöm :R

(#19412) tomi5244 válasza Csabex (#19408) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszönöm! és topi66 kollégának is! :)

(#19413) Bl.Gyo. válasza conexke (#19411) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ilyesmit vettem 2 hete 18e-ért, igaz nem akkus. minden mást tud amit leírtál, még többet is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19414) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Xiaomi Mi Home Security Camera 360 kamerának van hasonló áron (11000-13000 forint) jobb alternatívája?
Betéren a "bébikamera" lenne.

(#19415) conexke válasza Bl.Gyo. (#19413) üzenetére


conexke
tag

Merre vásárolható meg a termék ? :C

(#19416) Bl.Gyo. válasza conexke (#19415) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

alza (innen vettem), emag. de máshol is ha googleba rákeresel a típusra.

[ Szerkesztve ]

(#19417) nihill


nihill
őstag

Egy kis érdekesség :)

(#19418) Atomgeszi válasza nihill (#19417) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jól meg van telve már ez a pattanás, ki kéne nyomnod. :DDD ;]

(#19419) torkis


torkis
csendes tag

A Reolink január 20-án kiadott az RLC-810A kamerákhoz egy új firmware-t. Bár nekem auto update-re vannak kapcsolva a kamerák, de nem frissítették maguktól, kézzel kellett. Van pár újdonság benne, pl. az AI-nál állítólag megoldották hogy a hóesés ne detektálódjon mozgásnak meg hasonló. Aki esetleg Home Assistant integrációval használja: a kommunikációs portokat (pl. RTSP és ONVIF) külön kell mostantól engedélyezni és alapból kikapcsolva van, szóval be kelle ezeket kapcsolni hogy működjön vele az integráció és mozgás szenzorként integrálható legyen a HA-ba.

(#19420) r6man123 válasza r6man123 (#19414) üzenetére


r6man123
senior tag

Erre valaki? Elég vegyesek a visszajelzések

(#19421) nihill válasza Atomgeszi (#19418) üzenetére


nihill
őstag

Vigyázni kell mert itt már a pattanásnak is szeme van :D

(#19422) faki_ válasza r6man123 (#19420) üzenetére


faki_
senior tag

3 db TP-Link Tapo C200-at használok több, mint egy éve. Egyiket garanciában (3 év) cserélték az első hónapokban, azóta ezzel, ill. a másik kettővel sincs semmi problémám. Non-stop mennek, ONVIF-ot elméletileg tudja, az iOS alkalmazás korrekt. A videó minősége gyengébb mint a Xiaominál megadott, ezen kívül elég hasonlónak tűnnek.

(#19423) Bullitt


Bullitt
csendes tag

Sziasztok!
Nagyszüleim házára szeretnénk valamilyen kamerarendszert kiépíteni, a probléma kapásból ott kezdődik, hogy nincs náluk internet és mivel nyugdíjasok nem is nagyon van erre mód. Van bármi olyan ami ilyenkor szóba jöhet? Nyilván kapásból nincs szükség neten nézhető élő képre és nagy csilivili dolgokra.

Köszi előre is :)

(#19424) jézusom válasza Bullitt (#19423) üzenetére


jézusom
addikt

Rendes rendszerhez nem kell semmi internet, vagy felhő. Vannak kamerák, amik csakis felhőben működnek, nem olyat kell választani. Nyilván net nélkül nem lesz távoli élő kép, hacsak nem átlövöd a hálózatot illetve az adat folyamot, de nem olcsó. LEsz egy rögzÍtőd, amit vissza tudsz majd nézni, nem tudom ennek vane értelme.

(#19425) varmi2 válasza Bullitt (#19423) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor mire van szükség? CSak arra, hogy a nagyszüleid otthon nézhessék? Akkor ip kamera+ egy router, net nélkül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19426) jézusom válasza varmi2 (#19425) üzenetére


jézusom
addikt

igazábol router se kell, elég egy switch.

(#19427) varmi2 válasza jézusom (#19426) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem nem elég, a swich az nem oszt ip-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19428) Csabex válasza varmi2 (#19427) üzenetére


Csabex
őstag

Nem is kell osszon senki, be tudod állítani a fix ip-t a kamerakereső soft segítségével.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19429) jézusom válasza varmi2 (#19427) üzenetére


jézusom
addikt

Nálam minden fix ip-n van... Persze van routerem a wifi miatt.

(#19430) helkin11


helkin11
csendes újonc

Sziasztok,adott egy Reolink RLN8-410 NVR és hozzá Reolink RLC-410-5MP kamerák,a készülékek újak,az nvr a kamerát/kamerákat felismeri de képet az istenért sem ad,valakinek valami ötlet? :R

email:helkin@gmail.hu

(#19431) Atomgeszi válasza helkin11 (#19430) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez egy kicsit kevés infó.. mit hova hogy dugtál?

Nekem az első összeszereléskor kicsit lassabban töltötte be a képet és idő kellett amíg élesedett a rendszer, de az első után a többi is plug and play működött.

(#19432) helkin11 válasza Atomgeszi (#19431) üzenetére


helkin11
csendes újonc

A kábelek jó helyen vannak(Cat6 utpvel van összedugva),a kamerák terén gyér a tudásom de az alapok azért megvannak az informatikai ismeretek révén,végignéztem az összes videót erről a készülékről,mindenhol már beüzemelés/konfigurálás előtt/közben ad képet,én azóta lefrissítettem a hivatalos reolink supportból az nvrt,ez sikeres is volt,a kamerának felismeri még a típusát is,ha másik kamerát dugok rá annak is kiírja a típusát de akármilyen beállítást eszközölök Video Loss van :(

email:helkin@gmail.hu

(#19433) sambenez válasza helkin11 (#19432) üzenetére


sambenez
addikt

Esetleg nem kell user/pass-t beírni a hozzáféréshez?

(#19434) amdxp2


amdxp2
tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyen vagyok e, de talán lesz aki tud segíteni. Olyan problémám/kérdésem van, hogy van egy Telenor otthon net előfizetésem amiben van egy Alcatel HH71VM router. Kerdésem a következő, hogyan tudom elérni ezt a routert én távolról? Egyáltalán van erre lehetőségem? Valószínűleg volt egy áramszünet és azóta nem tudnak a kamerák felcstlakozni a routeremre mivel be kellene jelentkeznem és beírni a pin kódot. Ezt távolról meg tudom tenni? :F Annyira nem vagyok otthon a témában, köszi a segítséget előre is. :R

(#19435) helkin11 válasza sambenez (#19433) üzenetére


helkin11
csendes újonc

De,de amikor beírom akkor sem jön be a kép,alapból jelszóval lépek be a menübe,azon belül pedig van lehetőség kameránként is beírni a jelszót,beírom,nyugtázza de nem történik semmi.

email:helkin@gmail.hu

(#19436) vacs válasza amdxp2 (#19434) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Távolról nem fog menni!
Én nem tudom hova kell pin kód, de enélkül már működne a rendszer.
A rögzítő úgy is jelszót kér, a kamerák is.

(^)(>.<)(^)

(#19437) amdxp2 válasza vacs (#19436) üzenetére


amdxp2
tag

Azt hittem ip cím alapján valahogy be lehet lépni a routerbe, de akkor nem, azért köszi. Ez egy 4G-s, sim kártyás router, az ip cím megadását követően egy jelszót kell megadni ami beenged a beallításokhoz és itt kell egy +pin kódot beírni. De ez csak akkor működik ha router saját wifijére csatlakozik az ember... :W Ha ez megvan a kameràk is tudnak csatlakozni.

(#19438) vacs válasza amdxp2 (#19437) üzenetére


vacs
Topikgazda

Van otthoni hálózat topik, kérdezz rá, hátha.

(^)(>.<)(^)

(#19439) MascarpHone


MascarpHone
csendes tag

Sziasztok. Meg tudná nekem valaki mondani, hogy miért válhatott egyik percről a másikra mindkét működő kameránk offline.ra?
Próbáltam törölni, újra hozzáadni, de úgy is offline maradt.
A törlés, hozzáadás sikerült. Kóddal adtam hozzá.
Ilyen kameráról van szó ha minden igaz: [link]
Icsee appal használom.
Köszönöm.

(#19440) hzsolee válasza helkin11 (#19435) üzenetére


hzsolee
őstag

Szerintem add vissza a Vikusznak, kenje a hajára :D
A kamerák azért nem újak, emlékszem mikor vette... ;) Ha az appban külön hozzáadod a kamerákat gondolom jók. Meg olyan nincs, hogy mindegyik rossz lesz egyszerre...
Én arra gondolok, hogy az nvr elhasalt...
Mindent fullra lenulláztál? Kezd tiszta lappal

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#19441) helkin11 válasza hzsolee (#19440) üzenetére


helkin11
csendes újonc

Igen már kezdtük nulláról is nem is 1x,igazából én is arra gondolok mert még képet nem adott 1x sem soha az nvr,csak biztosra akarok menni mielőtt kidobatom vele :DD

email:helkin@gmail.hu

(#19442) hzsolee válasza helkin11 (#19441) üzenetére


hzsolee
őstag

Mond neki, hogy egy nagy milkáért átveszem :D Nagy a nyomás mi? Különben nem lesz kerítés :D :DD
Azt nem mondtad hogyan kezdődött...már jó ideje ment neki minden gond nélkül.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#19443) amdxp2 válasza vacs (#19438) üzenetére


amdxp2
tag

Rendben. Köszi

(#19444) topi66 válasza MascarpHone (#19439) üzenetére


topi66
aktív tag

Futtass le egy ip scannert,azon látszanak-e , ha igen akkor bongészőben nézz rá ip alapján,illetve ha a reset gombot megnyomod kétszer egymás után akkor AP módba kellene lépnie,ott a wifiben kellene megjelennie.

(#19445) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok! XMeye app felületén hol találni az Auto Track funkciót? ICSee felületén megvan és működik is. Ilyen camera: [link] Plusz a kettő alkalmazásban, vagy egy másikban van mód beállítani, hogy adott időközönként, mondjuk naponta 10-szer csináljon egy "őrjáratot" megadott pontok vonalán? Mellékelt VMS pc alkalmazásban van Cruise mód ahol szintén lehet hasonlót, de időzíteni nem tudom.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#19446) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Tegnap este a szomszéd felszereltetett egy kamerát a háza sarkára, ami telibe látja direktben az udvaromat. Nyilvános wifin van a kamera. Rá tudok csatlakozni valahogy, mielőtt ordenáré módon elkezdek vele veszekedni?

[ Szerkesztve ]

(#19447) Csabex válasza csƵ (#19446) üzenetére


Csabex
őstag

Ez kényes dolog... Engedélyed kellett volna kérje, ez tény, de a rácsatlakozás szerintem akkor is szabálytalanság ha nyilvános a wifi, mert nem egy kávézó vagy reptér vagy hasonló, de lehet a többi topiktárs kijavít majd, mert nem tudom biztosra. Próbálj meg beszélni kulturáltan vele és kérd, hogy mutassa meg mit lát a kamera, mert az is lehet, hogy ki van maszkolva az udvarod a felvételen. Ha mégis rácsatlakozol, akkor egy sima ip scanner alkalmazással megtalálhatod a kamerát, de a felh./jelszó páros hiányában nem sokat tudnál kezdeni amúgysem...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#19448) hzsolee válasza csƵ (#19446) üzenetére


hzsolee
őstag

Az nem jelent semmit, hogy a wifi nyilvános. Attól még a kamerába nem tudsz belépni. Pillanatnyilag (még) jóban vagytok?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#19449) csƵ válasza Csabex (#19447) üzenetére


csƵ
őstag

Konkrétan csak az udvaromat veszi. Az udvar közepén állok és szemben van velem a lencse.

(#19450) sambenez válasza csƵ (#19449) üzenetére


sambenez
addikt

Az hogy a lencse szemben van veled nem azt jelenti hogy "csak" az udvarodat veszi. Ha meg kimaszkolta azt a területet akkor nem is látja, de ezt csak akkor tudod meg ha beszélsz vele. Persze nem azonnal ordenáré módon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.