Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19852) nimfas válasza nihill (#18816) üzenetére


nimfas
addikt

Összeszedtem a rendelést (Annke)
Angol oldalon Dollárban: 575,94 USD 345,46 Ft-tal számolva: 198.964 Ft
DE oldalon Euroban: 638,94 Euro 381,31 Ft-tal számolva: 244.015 Ft

Akkor simán rendeljem a Dollárosról? Simán vám mentesen megjön és örülök hogy közel 50k-val olcsóbban vettem?

[ Szerkesztve ]

(#19854) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Vettem egy Hikvision DS-2CV2Q21FD-IW(2mm) tipusu kamerát és hozzá egy 128 Gb-os micro sd-t.Ma mikor beleakartam tenni a micro sd-t nem tudom,hogyan csináltam,de nem a kis sinbe ment a kártya hanem mellé -pontosabban a sin alá- és bele esett a kamera belsejébe.
Most ott kotyog benne. Vissza küldtem a boltnak,hogy szedjék ki,mert ha én szétszedtem volna akkor ugrik a gari.
Járt már ilyen szerencsétlenül valaki?

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#19855) nihill válasza nimfas (#19852) üzenetére


nihill
őstag

így van :) a saját elmondásuk szerint amennyiben meg engedi rendelni a webshop a címedre, az vám/áfa nélkül fog jönni .com esetén is

#19852
a +AI az már az új firmware, a Mic az pedig frissíthető rá

[ Szerkesztve ]

(#19856) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
kamerakép küldése emailcimre ki milyen smtp-t használ?sajnos ugy néz ki,a google ezt a kaput is bezárta,május30-ig lehet a gmail.com smtp-t használni,aki ilyet használ..

GO Gunners!!!

(#19857) a2d2 válasza snooze (#19856) üzenetére


a2d2
addikt

Ajaj én kettőnél ezt használom, köszi hogy szóltál!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19858) snooze válasza a2d2 (#19857) üzenetére


snooze
veterán

de akkor mit lehet majd használni?

GO Gunners!!!

(#19859) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Olyan beltéri kamerát keresek, amivel a lakás egy fix pontját tudom távolról is nézni telefonon keresztül. Lehetőleg tudjon kommunikálni 2 telefonnal is.
Ez alkalmas lehet rá?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19860) Pille99 válasza beci (#19859) üzenetére


Pille99
tag

Igen, nekem is ez van. Pc-n is tudom nézni

(#19861) beci válasza Pille99 (#19860) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.
Akkor én és a párom is tudjuk külön telóról nézni a kamera képét?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19862) Pille99 válasza beci (#19861) üzenetére


Pille99
tag

igen, mi kutyát nézünk vele, mindketten

(#19863) beci válasza Pille99 (#19862) üzenetére


beci
őstag

Arra kell nekem is. :)
Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19864) jézusom válasza beci (#19859) üzenetére


jézusom
addikt

Ezek ráadasul forgathatóak is :) plusz hang oda-vissza, szóval bele tudsz hallgatni, meg rászólni a kutyára ha épp szedi szét az ágyneműt :)

(#19865) faki_ válasza beci (#19861) üzenetére


faki_
senior tag

Megosztásra is van lehetőség a Tapo appban, de azt hiszem, ilyenkor kell a másiknak is regisztráció és nem fogja tudni kezelni a kamerát, pl. forgatni. Talán egyszerűbb ugyanavval az azonosítóval belépni a külön eszközökön.

(#19866) Ghoost1


Ghoost1
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. 2 hete nem várt vendégem/vendégek voltak nálunk, amíg nem voltunk itthon. A rendőrségi helyszinelő egyből azzal a kérdéssel kezdte, van-e megfigyelő kamera. A válaszom, sajnos még nincs. A nyomozó azt mondta, szereltessek fel egyet, mert a statisztikák szerint, általában mindig visszatérnek újból a helyszinre az elkövetők vagy jöhetnek újak is.
Most viszont szeretnék ezek után egy megbízható rendszert felszerelni a jövő héten, ami egyből riaszt telefonon, ha emberi mozgást észlel és rögzit is minden eseményt. Eddigi olvasások alapján a Hikvision rendszer felé húzok, de nem tudok dönteni ezen belül.
Megfigyelt terület:
Udvarra 2 db kamerában gondolkodom, kocsi beálló kb. 12m hosszú és 4m széles, ide egy kamera, a kapura néző kamerának egy 5x3 területet kellene belátnia, folyosó, nappali, konyha szintén 1-1 kamera.
Kritériumok:
- egyből kapjunk riasztást telefonra
- ha lehet ne csendes felugró push üzenet legyen, hanem erős/folyamatos riasztás kapjunk, hogy felébredjünk, ha alszunk is. (Kamionozunk, így van sokszor, hogy nappal pihenünk, alszunk.)
- bogarakra, szálló szöszmöszökre ne riasszon
- felismerhető legyen/legyenek sötétben is az emberek

Az eddigi kiszemelteim amik közül nem tudok dönteni:
NVR:
- Hikvision DS-7608NI-K2 8 csatornás NVR
- Hikvision DS-7616NI-K1 (C) 16 csatornás NVR
Bár jelenleg csak 5 kamerában gondolkodom indulásnak, lehet később bővíteni fogom majd.
A két NVR közül nem tudom, hogy melyik a jobb/megbízhatóbb, melyik a nagyobb tudású, melyikkel járnék jobban.
POE switch:
- Hikvision DS-3E0106HP-E POE switch (4+2 port, 60W)
Kamerák:
- Hikvision DS-2CD2046G2-IU (C) cső IP kamera
- Hikvision DS-2CD1023G0-IUF-C cső IP kamera
- Hikvision DS-2CD1323G0-IUF (C) dóm IP kamera
- Hikvision DS-2CD1327G0-L dóm IP kamera
- Hikvision DS-2DE2A404IW-DE3 (C0) (S6) forgatható IP kamera
- Hikvision DS-2CV2Q21FD-IW-W forgatható IP kamera
HDD:
- 4TB WD 3.5" Purple SATAIII 64MB cache winchester (WD40PURZ)
microSD kártya:
- Western Digital WD Purple microSD kártya 128GB
- SAMSUNG PRO Endurance microSD kártya – 128GB (MB-MJ128GA/EU)
Kábel:
- UTP100 Dahua rézkábel CAT-5E

Kérdéseim:
Az lehetséges, hogy az sd kártyára és az NVR-re is vesz fel egyszerre a rendszer vagy csak az egyik vagy másik vesz fel?
Más gyártó kameráját is kezeli a Hikvision NVR? Gondolok itt pl. az IMOU by Dahua CRUISER 4 forgatható IP kamerára.
Bocsi a hosszú hsz miatt, de próbáltam mindent leírni. Biztos lesz még kérdésem a későbbiekben is.
Előre is köszönöm a segítséget, válaszokat :R

(#19867) bogabi válasza Ghoost1 (#19866) üzenetére


bogabi
senior tag

Az én véleményem az, hogy inkább szereltess a házba/lakásba valami normális riasztórendszert, és köss rá valamelyik szolgáltatóval 7/24-es diszpécser szolgáltatást. Csak a kamerarendszer önmagában ezt nem fogja megoldani. Kiegészítésnek jó lehet, de én még nem láttam olyan kamerarendszert (consumer szinten), ami ezt tökéletesen tudná.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19868) Ghoost1 válasza bogabi (#19867) üzenetére


Ghoost1
csendes tag

Köszi, én is így gondoltam, ezért jövő héten jön a riasztó szerelő és beüzemel egy komplett AJAX HUB 2 Plus riasztó rendszert. Ez mellé lenne a kamera rendszer még, csak nem tudok dönteni a NVR-ben, a kamerákban illetve az sd kártyákban.

(#19869) motrola válasza Ghoost1 (#19868) üzenetére


motrola
aktív tag

Ne gondolkozz más kamerában csak a saját kameráit kezeli szerintem, külső gyártókét nem igen. Inkább érdeklődj még kamera ügyben riasztó vásárlás előtt.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#19870) bogabi válasza motrola (#19869) üzenetére


bogabi
senior tag

Aztat írják az Ajaxhoz, hogy a népszerű kamerákat kezeli... Na de mi a népszerű? :)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19871) Ghoost1 válasza bogabi (#19870) üzenetére


Ghoost1
csendes tag

A Hub 2 Plus 100 IP kamerát vagy rögzítőt kezel jelenleg.
Ezek vannak jelenleg integrálva a riasztóhoz: Ezviz by Hikvision, Hikvision, Safire, Dahua és Uniview.

(#19872) jézusom válasza Ghoost1 (#19866) üzenetére


jézusom
addikt

Szia!
CCTV meg riasztó két külön dolog. A rögzÍtést 0/24-be állitsd, max ha mozgás. vagy esemény van azt az idő vonalon jelzi, könnyebb lesz oda tekerni, de kamerára nem bÍznék riasztást. SD kártyát felejtsd el, a WD purple HDD jó.

(#19873) Ghoost1 válasza jézusom (#19872) üzenetére


Ghoost1
csendes tag

Szia! Köszönöm, megfogadom a tanácsod :R

(#19874) a2d2 válasza snooze (#19858) üzenetére


a2d2
addikt

Azt nem tudom de engem is érdekelne a megoldás mert ezeken kívül Xiaomi kamerám van, annak meg van saját tárhelye. Szóval semmiképp sem állítanék be helyi rögzítést.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19875) amargo válasza snooze (#19858) üzenetére


amargo
addikt

azért még elég sok smtp létezik.
SendGrid pl 100 email/nap esetén jó vagy: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19876) snooze válasza amargo (#19875) üzenetére


snooze
veterán

köszönöm,kiprobálom..

GO Gunners!!!

(#19877) TillaT


TillaT
junior tag

Sziasztok!
Korábban már kérdeztelek benneteket AHD rendszerrel kapcsolatban, s akkor többen az IP rendszer kiépítése irányában tereltetek. Azóta olvasgatva a topikot, elindult bennem (is) a bogár. Rengeteg kérdésem van, amikre az "Összefoglalóban" sem találtam választ, de nem akarom egyben rátok zúdítani. Hozzászólásonként egy-két kérdést feltéve terhelnélek csak benneteket. Kezdem is mindjárt. :)
- Egy családi ház (kültéri) IP megfigyelőrendszerének kiépítéséhez (kamerák+switch+NVR+kábelezés) és működtetéséhez az internet csak a távoli elérés (kamerák önállóan és az NVR) miatt szükséges. Hanem akarom távolról elérni az eszközöket -csak az NVR mellől vagy a szomszédos szobában lévő laptopról- akkor ehhez nem kell internet. Jól gondolom?

(#19878) nihill válasza TillaT (#19877) üzenetére


nihill
őstag

jól gondolod

(#19879) vacs válasza TillaT (#19877) üzenetére


vacs
Topikgazda

Igen jól gondolod.
De, nyugodtan írj le egyben mindent (pontokba szedve pl) és igyekszünk válaszolni.

(^)(>.<)(^)

(#19881) snooze válasza amargo (#19875) üzenetére


snooze
veterán

ez nem jo,mert valami vállalati informáciokat kér..

GO Gunners!!!

(#19882) amargo válasza snooze (#19881) üzenetére


amargo
addikt

Mondjuk én pont cégként vagyok oda regisztrálva, de persze van simán "mezei" felhasználóm is, de az is céges adatokkal ez igaz (amúgy a kutya nem nézi). Mindenesetre gondolatévesztőként írtam, hogy vannak megoldások még. A legtöbb nagyobb hosting cégnek vannak erre megoldásai (de ott kapásból kell kártyát is regisztrálni, hiába férsz bele az ingyenes részbe).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#19883) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani éjjel jól látó,
továbbiakban más, normális körülmények között használatos kamerákat?

- wifis és utp egyaránt kellene.
- tudjon hálón belül külső eszközre rögzíteni, FTP szerver
- homebridgen vagy natívban lehessen HomeKitbe importálni őket (vagy kommunikáljon z wave vagy zigbeen - mert ezeket bridgen keresztül tudom homekitbe importálni)

Jelenlegi netatmo presencek mellé keresnék jól látó éjjeli alternatívákat, illetve normál látási viszonyok mellett jól működőeket.

előre is köszönöm!
:R

markbellus.hu 

(#19884) jézusom válasza TBMC (#19883) üzenetére


jézusom
addikt

Szia!
Mit értesz kommunikáció alatt? A videófolyam biztos hogy nem fog átmenni zigbeen, de még a wifit se ajánlanám.

(#19885) TBMC válasza jézusom (#19884) üzenetére


TBMC
addikt

Szia szia!
Igen a videófolyamra gondoltam, vannak külön direct zigbees vagy zwaves kamerák is, és tök stabilak, de nagyrésze mind beltéri. és nem valami jó éjjellátók.
A wifis netatmo presence is tökéletesen üzemel ha van egy stabil hálózat.

markbellus.hu 

(#19886) jézusom válasza TBMC (#19885) üzenetére


jézusom
addikt

Milyen sávszélességet tud egy zigbee hálózat?

(#19887) TBMC válasza jézusom (#19886) üzenetére


TBMC
addikt

Az nem erre van kitalálva véleményem szerint wifin megy át ilyen esetben is, csak az integráció történik zigbeen keresztül. (tudomásom szerint 250kbps a plafon limit, de lehet butagásot mondok :B )

markbellus.hu 

(#19888) jézusom válasza TBMC (#19887) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem is...

(#19889) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mitől lehet, hogy ez egyik kamerám offline? Nincs kihúzva a konnektorból és a szél sem fújta le a ház faláról. Resetet ajánl, de nem tudok most lemenni oda. Lehet tönkrement vagy van ilyen, hogy egyszer csak leáll a kamera?

(#19890) motrola válasza pinnacle (#19889) üzenetére


motrola
aktív tag

Áramszünetre újraindul.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#19891) vacs válasza pinnacle (#19889) üzenetére


vacs
Topikgazda

A xiaomi és az almárkái is zárt rendszerben működnek, ennek egyik hátránya, ha szerver hiba van, akkor leáll a kamera!
Ha wifin használod, akkor a gyenge jel is okozhat ilyet!
Illetve az áram szünet is megzavarhatja, bár illene neki újra csatlakozni!
Áramtalanítsd, ettől újraindul és simán lehet, hogy nincs is baja.

(^)(>.<)(^)

(#19892) pinnacle válasza motrola (#19890) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi motrola, vacs! Én is újraindításra gondoltam, csak idős ember lakik ott, és nem tudja kihúzni a konnektorból a jó masszív kültéri elosztó dugóját. Remélhetőleg ettől majd megjavul, azért ez szívás, ha áramszünet után leáll a kamera.

Van valami fejlemény a Xiaomi nem működő kétlépcsős azonosításával? Nekem még nem jeleztek vissza. Ez hihetetlen biztonsági gond, hogy bárki be tud lépni a Xiaomi illetve MiHome fiókunkba, semmi értesítést nem kapunk róla. Nem is értem, hogy ez idáig nem derült ki és nem reklamálnak miatta.
Kérdeztem kínai szomszédomtól melyik a legjobb telefon márka náluk azt mondta a Xiaomi. És autóban melyik a legjobb? Azt válaszolta egyik sem, a német autó. Úgy látszik ezt még nem sikerült lemásolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19893) sambenez válasza pinnacle (#19892) üzenetére


sambenez
addikt

Már készül a xiaomi autó. :D

(#19894) pinnacle válasza sambenez (#19893) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azt mondják japánok is ezt csinálták, megvették, szétszedték, megcsinálták jobbra. Lehet a kínaiak ez újra meg tudják csinálni nagyban. Mondjuk nem tudom, hogy a kommunizmusban ugyanúgy működik, mint a demokráciában. Lehet ha ott valami probléma van, soha nem derül ki. Lásd simán be lehet lépni a fiókba, mégsem történik semmi.

(#19895) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Van egy Provision ISR kamera szettem. Szeretnék telefonnal rácsatlakozni, de sajnos nem akarja megtalálni a kamerát. A hálózati beállításoknál a DHCP-nek engedélyezve kellene lennie, de tiltáson van. A TCP/IP fülnél kellene szerkeszteni, de ott nincs rá lehetőség. Akkor szerintetek hol lehetne?
Csatlakoztatáskor a telefon azt írja, hogy nem egy hálózaton van a telefon és a kamera. Pedig ugyanazon vannak

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19896) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Hikvision rendszerem van itthon, de most építkezés miatt kiegészíteném 2 kamerával ami figyeli az építőanyagokat. Hikvisiont vennék és látom van már colorvu is belőle. Ez jobb éjszaka, vagy maradjak a régi megoldásnál?

Köszi!

(#19897) nihill válasza pityaa23 (#19896) üzenetére


nihill
őstag

mennyire van ott fény éjjel?
milyen távolságra kellene látniuk?

(#19898) pityaa23 válasza nihill (#19897) üzenetére


pityaa23
senior tag

Az egyik az utcára néző kerítéssel kb párhuzamosan nézne, de a közvilágítás a túloldalon van, a másik meg a kert végébe világít, ahol kb semmi fény, max ami a szomszédok házából beszűrődhet, de azt inkább nem is számolnám bele. Távolság olyan 20-30 méter amit látniuk kellene.
Tervben van, hogy mozgásérzékelős lámpát is teszek oda, talán az is visszatartó erejű.

(#19899) Mark001


Mark001
tag

Sziasztok,
Abszolút laikusként kamera témában szeretnék segítséget kérni.

Szükség lenne egy kültéri IP kamerára, ami képes h264-re (szeretnénk ha időképre is felkerülne). A keret olyan 30e Ft maximum.
Különösen nagy igény nincs, egy repülőtérre kerülne, talán egy nagyobb látószög jól jöhet :)Áram, Wifi és ethernet is elérhető.
Én sajnos elvesztem a kínálatban...
Tudnátok ajánlani egy típust kérlek?

(#19900) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Dahua imou rendszer tapasztalatot szeretnek megosztani veletek. A rendszerben van 1 cruiser 1 bullet 2 , es 2 bullet 2 c kamera,. A kamerak sandisk kartyakra rogzitenek, elo kepet pedig egy [imou nvr] -en keresztul kerul megjelenitesre. Azt kell mondjam, minden elvarasomnak megfelel. Az elo kep/rogzitett visszanezes az imou appal telorol tokeletesen uzemel. Mobilneten (telenor) lognak. Atom stabil. Nem csak net felol, hanem a sajat halozatban is. Se ujraindulas, se jelvesztes. Kep gyonyoru, (ejjel a bullet 2 c kepe is jol lathato, lampa nelkul ) riasztas/ertesites is rendben van. Egy szoval tokeletes. Ajanlom az imou cuccait
Koszonom mindenkinek a segitseget, akar direktben, akar az osszefoglalo miatt. :R :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.