Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) sambenez válasza Primary92 (#20500) üzenetére


sambenez
addikt

Ha biztosra akarsz menni itt keresgélj.

(#20502) Z()L3 válasza axlfsi (#20498) üzenetére


Z()L3
tag

Azért, mert nekem semmit nem küld. :)) Használom 6 napja és még egyetlen egyet nem küldött a telefonra. Az alkamazásban ott vannak, de nem küldi. Már scene-t is állítottam, olyan feltétellel, hogy ha mozgást érzékel, küldjön értesítést, de semmi.

(#20503) axlfsi válasza Z()L3 (#20502) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem tudom mi lehet nálad, de biztosan nem a szolgáltatással (vagy a kamerával) van a gond...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20504) martonl válasza Z()L3 (#20502) üzenetére


martonl
senior tag

+1. Ott valami értesítéssel kapcsolatos gond lesz és/vagy akkuoptimalizálás stb. Én Xiaomi telefonokon kínlódok sokat ilyesmivel. Valószínűleg az én hozzá nem értésem miatt, nem a telefonokat akarom becsmérelni.

(#20505) vacs válasza martonl (#20504) üzenetére


vacs
Topikgazda

Pedig van baj a Xiaomi-n futó miui szoftverrel, az android alkalmazások topikban már többször volt téma, hogy a miui egy "külön állatfaj".
:))

(^)(>.<)(^)

(#20506) martonl válasza vacs (#20505) üzenetére


martonl
senior tag

Tudom, csak nem szeretném ebben a topikban ezzel piszkálni a Xiaomi tulajokat. :N

(#20507) Z()L3 válasza martonl (#20504) üzenetére


Z()L3
tag

A Miui részét nem is részletezem inkább... :))
Minden engedélyt megadtam, nincs energiatakarékos módban stb...érdekes...

(#20508) vacs válasza Z()L3 (#20502) üzenetére


vacs
Topikgazda

Működik ez, éppen most jelzett. :))

(^)(>.<)(^)

(#20509) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Egy kis helpre lenne szükségem,

van egy D-link IP kamera: DCS-4714E típusú.

Nem sikerül belépni sehogy sem, és a factory reset sem segít.

Mit lehet tenni szerintetek?

(#20510) bigrock válasza F4ther (#20509) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A gyári kábelen lévő reset gombot kell 5 mp-ig nyomva tartani.
Utána lehet neki adni új jelszót. (192.168.0.20 talán a gyári IP címe)

(#20511) martonl válasza Z()L3 (#20507) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor betaláltam? :K Automatikus indítás, egyéb engedélyek (az külön menü, ha jól emlékszem...) stb. még ezeket nézd át. Ha a telódnak van topikja, ott is nézz körül. De elképzelhető, hogy mindent beállítasz, és ma még működik, de holnap már nem fog. :W

[ Szerkesztve ]

(#20512) axlfsi válasza vacs (#20508) üzenetére


axlfsi
veterán

Melyik appot használjátok?
Én a Xiaomi Home-ot (ezt ajánlja a gyártó is a 360 2k-hoz).
Hibátlanul jelez, hónapok óta, sosem random, hanem stabilan megbízható. Így néz ki nálam:
link

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20513) F4ther válasza bigrock (#20510) üzenetére


F4ther
tag

Épp ez a baj, hiába nyomjuk azt a fránya reset gombot.... Újraindul, és utána sem kér új jelszót, belépni meg nem enged, hibás belépési adatok.... Se nem admin, se nem más. Se jelszó nélkül, semmivel sem.

(#20514) martonl válasza F4ther (#20513) üzenetére


martonl
senior tag

- Tartsd hosszabban nyomva a resetet (10mp.) hátha másképp számolsz. :)
- Húzd le a tápot és úgy dugd rá, hogy már nyomod a resetet (és tartsd is nyomva, miután ráadtad a tápot).
- Töröld a böngészési előzményeket (ha webes felületen lépsz be).

[ Szerkesztve ]

(#20515) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Reolink cloud szolgáltatás mostantól magyarországon is elérhető.
[link]

#20433vacs :R

Egyébként tönkrement a Reolink Argus Eco kamerám, írtam a supportnak, azt válaszolták, hogy alapesetben el kéne postáznom nekik a kamerát, aztán ha jogos a panasz, akkor küldenek helyette egy újat.
Viszont ha gondolom, akkor ettől a procedúrától eltekintenek, ha utalok 13 eurót, és már küldik is a csere kamerát.
Szerintem korrekt. Ezt az összeget így is kifizetném a visszaküldésre, és legalább biztosan kapok egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#20516) bigrock válasza TillaT (#20479) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Hagyományos, képtartalom változáson alapuló mozgásérzékelés (pixel válltozásra ugrik)

(#20517) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok olyan kültéri wifi-s kamerát javasolni, amihez nem kell utp kábel?
A másik kritérium az lenne, hogy 1080p-nél jobb legyen a felbontása.

(#20518) TillaT válasza bigrock (#20516) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm. Ez már nem annyira jó hír, mint amit korábban írtál. :)
Így, ha maximálisan ki akarom használni egy ilyen Hikvision TurboHD rögzítő intelligens funkcióit, akkor azt leginkább úgy tehetem meg, hogy az emberi alakok felismerésén és a vonalátlépésen, területre behatoláson alapuló mozgásérzékeléseket az analóg csatornákon használom, s az IP csatornákra meg olyan -SD kártyás- smart IP kamerákat csatlakoztatok, amik önmagukban is képesek intelligens mozgásérzékelésen alapuló rögzítést és riasztást végezni.
Helytálló a gondolatom? Jól látom a lehetőségeket?

(#20519) beers válasza Amilo02 (#20517) üzenetére


beers
addikt

Pl: [link]

M&N

(#20520) Amilo02 válasza beers (#20519) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!
Köszi :) Korábban néztem ennek a gyártónak a 4K-s verzióját. Azt hittem ezeknek kell külön utp kábel.

(#20521) beers válasza Amilo02 (#20520) üzenetére


beers
addikt

Kábelre is köthető, de nekem is wifi-n megy!

M&N

(#20522) Amilo02 válasza beers (#20521) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Értem, az jó :)
[Ez] és [ez] is működne UTP kábel nélkül?

(#20523) vacs válasza Amilo02 (#20522) üzenetére


vacs
Topikgazda

Csak a wifi képes kamerák működnek kábel nélkül, ezek nem tudnak wifi-t, tehát nem! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20524) Amilo02 válasza vacs (#20523) üzenetére


Amilo02
aktív tag

És wifi képesben létezik 4K-s?

(#20525) Z()L3 válasza martonl (#20511) üzenetére


Z()L3
tag

Mindent megengedtem neki, csak értesítsen. :DD
A régiót átállítva németországra, legalább annyit ír már, hogy closing notification shades. :))
Xiaomi Home appal persze. Mással nem is hiszem hogy működne a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#20526) martonl válasza Z()L3 (#20525) üzenetére


martonl
senior tag

Ok, remélem javul akkor a helyzet. Hogy Viktor0610 aláírását idézzem:
"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait!" :K

[ Szerkesztve ]

(#20527) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ma szeretném megrendelni a 2 kamerát (Bullet 2E vagy 2, illetve Cruiser 4MP) meg van már minden hogy miből mi kell és mennyi, meg van a POE Switch is, plusz a tápleválasztók is. Viszont a kábelekkel még mindig tanácstalan vagyok. Írtátok hogy inkább tömör kábelt érdemes használni kamerákhoz. Találtam egy céget ahol Dahua kábelt aránylag jó áron lehet venni méterre.
A kérdésem az lenne hogy a kábelek végére rakjak keystone modulokat, és mind2 végéhez vegyek mondjuk 1m-es sima sodort készre szerelt kábeleket? Egyik vége ugye a switch-el lenne összekötve, másik vége pedig a kamerával .
Vagy pedig vegyek elvileg tömör kábelre való cat5e csatit és krimpeljem rá? Van teszterem meg krimpelőm is szóval azt nem kell vennem.

Nekem egyszerűbb lenne készre szerelt sodrott kábelt venni, illetve olcsóbb is lenne, de mondtátok hogy az nem annyira ajánlott több 10m-es távon, inkább a tömörnél maradjak. Így akkor amellett döntök.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#20528) Z()L3 válasza martonl (#20526) üzenetére


Z()L3
tag

Ha konkrétan nem is értesít, nem túlzott nagy baj. Ha volt gond, az alkalmazásban vissza tudom nézni hogy mikor és utána könnyen kikeresem az sd kártyáról azaktuális videót.
Csak kéne egy nagyobb... :U
Meg teszek ki táblát hogy kamerával megfigyelt terület, meg esetleg látják hogy opp kamera van fent....az is elég elrettentő lehet.

(#20529) F4ther válasza martonl (#20514) üzenetére


F4ther
tag

Megpróbáltok így is, többször is, a helyzet változatlan.

(#20530) martonl válasza Z()L3 (#20528) üzenetére


martonl
senior tag

Én egy Hikvision kaputelefon + miau felállással szenvedtem sokat, ott gond lett volna, ha nem értesít. Azért ne add fel, hozd ki belőle, amit tud a rendszered. Most eszembe jutott, hogy mintha az akkuoptimalizálást is két helyen lehetne állítani. Van valami háttéradat használat is, de most nincs nálam Xiaomi teló. Meg verziótól is függhet a dolog.

F4ther: akkor részemről többet nem tudok, lehet, hogy hibás a cucc. Esetleg ha van benne memóriakártya, vedd ki és úgy próbáljad.

[ Szerkesztve ]

(#20531) nimfas


nimfas
addikt

Ma kaptam e-mail-t az ANNKE-től, lesz május 1 akció... 15% mindenre. Kupon a levélben. :D

(#20532) F4ther válasza martonl (#20530) üzenetére


F4ther
tag

Megpróbáljuk még ezt..

De cserés lesz akkor, viszont ez már a 2. csere :D

(#20533) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Régebben vettem pár darab hikvision ds-2cd2042wd-i kamerát.
Az lenne a kérdésem hogy miért van az 5 kamera fel szerelve kap mind 12V és lan hálózatot is. De csak 2db működik az is sokszor offline módba kapcsol.
Mikor telefonról el kezdem a QR kód alapján installálni a kamerát 90%-nál kapcsolati hibát ír. Meg folyamatosan dobálja hogy instabil a hálózat.
Switch-en keresztül vannak oszta RJ45 vezetékek tesztelve, 12V vezeték tesztelve.
Most az ugrott be hogy esetleg hiába kap 12v-ot kell neki az aktív switch? 🤔
Segítsen valaki mert megbolondulok.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#20534) sambenez válasza dewil666 (#20533) üzenetére


sambenez
addikt

Milyen hosszúak a 12V-os vezetékek? Esetleg mérd meg mekkora fesz van a kamera végi oldalon.

(#20535) bigrock válasza dewil666 (#20533) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Elsőnek kapcsold be a helyesírás-ellenőrzést a beviteli eszközödön. :DDD
Utána próbáld meg egyenként feléleszteni a kamerákat, kezdve a legközelebbivel, felvenni a Hik-Connect-be, majd egyre tovább haladva. A helyi hálózatban pingethetők csomagvesztés nélkül a kamerák IP címei ?

(#20536) axlfsi válasza bigrock (#20535) üzenetére


axlfsi
veterán

* pingeLhetőt írunk, mert pingeLünk és nem pingeTünk valamint mondatvégi írásjelek elé (kérdőjel) sem teszünk szóközt (ha már grammarnacziskodunk :P ;] :DDD )
[kép]

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20537) TillaT válasza axlfsi (#20536) üzenetére


TillaT
junior tag

... és a "valamint" kötőszó elé is vesszőt teszünk. Mindig. :)
Könnyebb mások írásában észrevenni a hibákat, mint a saját szösszeneteinkben. Utólag szinte mindig felfedezek valami oda nem illőt a saját hozzászólásaimban is, pedig mindig nyugodt körülmények között, asztali gépről írok, és igyekszem figyelni a helyesírásra is.
Szerintem itt a fórumon (is) sokan vannak, akik telefonról kapcsolódnak, és/vagy sietnek, ....
A kölkeim, amikor megkritizálom a nekem írt üzeneteiket, azzal tesznek helyre, hogy "Tök fölöslegesek az ékezetes betűk, meg az írásjelek, meg a ..."
Még szoknom kell. :)

"grammarnacziskodunk" :C
Nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#20538) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
kamerák email küldéséhez tudna valaki ajánlani ingyenes smtp szervert a gmailen kivül,mivel junius 1töl ezt a google kilövi a 3.féltöl származó programokra.. köszönöm!

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#20539) axlfsi válasza TillaT (#20537) üzenetére


axlfsi
veterán

"Tök fölöslegesek az ékezetes betűk, meg az írásjelek, meg a ..."

Enyémek ugyan alapvetően odafigyelnek, de már közel sem az a Világ van, mint régen; minden el van "kapkodva", rövidítve, szlengesítve vagy egyszerűen ki sem írva végig a szó, csak abból pár mássalhangzóval odaböfögve, hogy aztán majd "találd ki magadnak".

Nem feltétlenül már csak az "egyén hibája", valóban erre tart a Világ...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#20540) dewil666 válasza sambenez (#20534) üzenetére


dewil666
őstag

Le van mérve 12v kimegy a kamerához.
A legtávolabbi 8m maximum. De ha 1m-es adaptert használok is ugyan ez a helyzet.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#20541) dewil666 válasza bigrock (#20535) üzenetére


dewil666
őstag

"A helyi hálózatban pingethetők csomagvesztés nélkül a kamerák IP címei ?"
Na ehhez teljesen hülye vagyok!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#20542) vacs válasza Chesterfield (#20515) üzenetére


vacs
Topikgazda

A Reolink kamerám tökéletesen működik Chromecast TV-n böngészővel belépve, látom az élőképet, elérem a beállításokat is! :Y

Köszönjük a Reolink cloud infót!

(^)(>.<)(^)

(#20543) TillaT


TillaT
junior tag

Ismertek olyan videót, amiben -akár egymás mellé téve- a különböző felbontásokban rögzített felvételeket hasonlítják össze?
Olyan videókat keresnék, amikben pl. a
- 2MP vs. 2MP Lite,
- 4MP vs. 4MP Lite,
- 5MP vs. 5MP Lite,
- 8MP vs. 8MP Lite felbontásokat hasonlítják össze.
Azonos felszerelési hely, azonos fókusz, azonos beállítások, azonos fényviszonyok, ... esetén.
Az ismert videómegosztón keresgélek, de ebben a témában eddig nem jártam sikerrel.

(#20544) P11


P11
csendes tag

Sziasztok!
Élőkép megjelenítésre használ valaki kis monitort? (10” körül) Ha igen milyet?

(#20545) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

A 2MP-es kültéri Hikvision - DS-2CD1123G0E-I (2.8mm) kamerából tervezek 4db a házunkhoz a kert és bejárat megfigyeléséhez.

Valójában a legolcsóbb megbízható IP kamerát keresem, ami dóm. Ez jó választás lehet 30k körül /db?

Ha ezekhez veszek még egy Hikvision NVR rögzítő – DS-7104NI-Q1/4P-t, amiben van poe switch, meg teszek bele HDD-t, akkor más nem is nagyon kell h működjön a rendszer? (Kábelek már a falban, azt villanyszerelő építkezés közben megcsinálta.)

(#20546) bigrock válasza dabgergo (#20545) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha elég a 2 mp, akkor ezekkel nem lősz mellé. Router kell még, ha távolről akarod nézegetni a kamerákat.

(#20547) dabgergo válasza bigrock (#20546) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm szépen!

Mennyire szokott elég lenni a 2MP? Nincs tapasztalatom. Mondjuk ha rá akarok kicsit nagyítani h ki csöngetett be, oda kéne inkább a 4-5MP?

Ha maradnék a 2MP-nél, akkor az 1TB-os HDD hány nap rögzítésére elegendő?

Egy ilyen szettel jobban járnék sokkal, vagy ez rizikósabb opció?
https://www.annke.com/products/h500-8ch-4-cam-system?variant=42311487357178

[ Szerkesztve ]

(#20548) sambenez válasza dabgergo (#20547) üzenetére


sambenez
addikt

Én az annke-t választanám.

(#20549) Marci112233 válasza dabgergo (#20547) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha már Annke akkor inkább ezt. Minimálissal drágább, de 8MP, ráadás jobb NVR-el. HDD-t meg vehetsz bele itthon is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20550) Z()L3 válasza martonl (#20530) üzenetére


Z()L3
tag

Meg van neki adva az összes létező engedély, korlátozás nincs rajta...mindegy is, hozzászoktam...van hogy messenger is van hogy másnap jelez hogy írtak...mikor megnyitom :DD Mindegy is, nem megyek bele a Redmibe...maga a kamera hogy kiraktam, tök szép képet ad, éjjel is tökéletes, panaszom nem igazán lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.