Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy videosec pillanatnyilag 4 kamerás rendszer.Nvr szobában,így hdmi-n tv-n látom a képet.
Nappaliban is van egy lg okos tv,azon is jó lenne látni szükség esetén a kamerák képeit,de vezetékes megoldás nem jöhet szóba sajnos,csak wifi.
Kérdésem,hogy ha beruháznák még egy NVR-re,az wifin keresztül csatlakozva a hálózatra,hdmi-n keresztül akkor tudom a képet látni a tv-n?H265+ itt is jó lenne.
Ez így működőképes,vagy tudtok ajánlani egyszerűbb,jobb megoldást?Sajnos lg tv-re nem találtam olyan appot,ami tudja ezt a megoldást.
Előre is köszönöm a segítséget !!!

(#20852) topi66 válasza imrecs (#20851) üzenetére


topi66
aktív tag

Androidos tv okosító, legalább 2gb rammal

(#20853) motrola válasza imrecs (#20851) üzenetére


motrola
aktív tag

Tapasztalatom szerint az antenna kábel mellé be szokott férni 1 UTP kábel is. Újabban eleve ki is építik mivel a TV-k nagy része már okosnak mondott.
Nálam 1 antenna kábel, 1 műhold antenna kábel, a műhold antenna forgató vezérlő kábel, 1 UTP kábel, 1 riasztó kábel van behúzva, elég passzos már.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#20854) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Közeledik az Internet Explorer lelövésének határideje. Találtam az interneten egy módszert, hogyan lehet az Edge-el az ActivX-es kamerákat kezelni. A plugint ugyan úgy fel kell telepíteni, aztán az Edge-ben ezt be kell állítani:

Majd átkapcsolni IE üzemmódra:

Nekem a Provision NVR-el működik. A (szintén Provision) kamerákat külön nem próbáltam, de nem hiszem, hogy ne menne.
Bocs, ha volt már.

(#20855) imrecs válasza topi66 (#20852) üzenetére


imrecs
csendes tag

Próbaltam,6/64 Gb H96max típust,de meg se jelent a play áruházban a megfelelő alkalmazas :(
Nem tudom miért,de nem szerepeltek a letölthető appok között

(#20856) imrecs válasza motrola (#20853) üzenetére


imrecs
csendes tag

Sajnos mint írtam is,már nem tudok semmi kábeles megoldást alkalmazni,illetve a lehetősége aránytalanul nagy minkával járna,amire se időm,se energiám

(#20857) Minstrel válasza imrecs (#20855) üzenetére


Minstrel
senior tag

Lehet a rockchip proci miatt. Mi az alkalmazás? Megnézem majd amlogic box-al. Amúgy elég lenne egy olyan app is ami RTSP-t tud, beírod a linkeket és megy, de ilyenkor nem lehet videot visszanézni és értesítést kapni.

Szerk.

Esetleg töltsd le az apk-t és úgy próbáld telepíteni, lehet alapból csak telefonra engedi, de pl. Hik connect is fut android box-on.

[ Szerkesztve ]

(#20858) vacs válasza imrecs (#20851) üzenetére


vacs
Topikgazda

"beruháznák még egy NVR-re,az wifin keresztül csatlakozva a hálózatra,hdmi-n keresztül akkor tudom a képet látni"

Szerintem ez így nem fog működni.
Az Android box azért nem jó, mert nincsenek rá megírva a kamerás appok (pl nincs se Hikvision, se, Reolink, se Xmeye).
A legolcsóbban talán akkor jössz ki, ha veszel egy Windows mini pc-t (valami hasonlót), azon tudod futtatni a Videosec appot, esetleg egy laptop, vagy bármilyen ezer éves pc is megteszi.

(^)(>.<)(^)

(#20859) markussandor válasza vacs (#20858) üzenetére


markussandor
senior tag

Tudtommal két NVR is tudja ugyanazt a kamerát rögzíteni, egyszer már ki is próbáltam.

(#20860) nihill válasza markussandor (#20859) üzenetére


nihill
őstag

ilyen én is próbáltam már, működik

(#20861) topi66


topi66
aktív tag

Egy móerahalmi ügyfélnél viseosec rendszer lett telepítve és ott a Guardviewer simán futott a boxon. Ugyanis a kedves delikvens utólag találta ki (rendszerátadáskor),hogy szeretné nézni egy másik helyen is a kamerákat. Egy olcsó kínai board (8-10 ezer)is lehet valóban alternatíva ha a költség számít.

(#20862) vacs válasza imrecs (#20851) üzenetére


vacs
Topikgazda

topi66: én megnéztem a Chromecast Google TV-men, de nem érhető el a Guard Viewer app.

imrecs:
Vegyél egy NVR Board-ot (9CH@4K), tedd a tv mellé és csak az élőkép funkciót használd, nem kell rákötni hdd-t se (tápegységet külön kell venned)! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20863) encoder válasza imrecs (#20851) üzenetére


encoder
tag

Nyugodtan rakhatsz a kameráid alá több NVR-t is, de ha azon is szeretnél felvételeket visszajátszani, akkor a 2. NVR-be is kell HDD.

Amúgy nem is értem, hogy az NVR-ekbe miért nem írnak olyan funkciót, amivel távoli megjelenítést és visszajátszást lehetne megoldani egy másik NVR-ből. Ha egy filléres androidos telefonnal megoldható, akkor valószínűleg az NVR is megbirkózna vele. Az élőkép sima ügy, de a visszajátszás már nem annyira (ill. csak kiegészítő HDD esetén az).

[ Szerkesztve ]

(#20864) encoder válasza TillaT (#20720) üzenetére


encoder
tag

A Hikvision szép és jó, de a videoanalitikia képességei finoman fogalmazva is csúnyán lemaradtak a többi gyártó AI-jától, ezért nyugodtan kijelenthető, hogy az AcuSense csak mókusvakítás! Amit a Hik embernek érzékel: nyúl, fácán, bogár, füst, autófényszóró, eső, stb... Mindezt úgy, hogy a kamerákban már 4 különböző területen (távolságtól függő) eltérő méretezésű és érzékenységű beállítások vannak. Több hónapnyi reszelgetés után is bőven előfordulnak téves riasztások, ezért én a Hiket nem tudom jószívvel ajánlani. A belépő szintű Dahua és Uniview kamerák analitikai képességei is fényévekkel járnak a Hikvision AcuSense előtt. Mindegyik gyártónak megvannak a saját erősségei és gyengeségei, ezért mindig a célnak megfelelő eszközt érdemes választani...

(#20865) bigrock válasza encoder (#20864) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Még ma felrakom a Jófogásra a HIK cuccaimat :DDD Egy ilyen ítélet után...

(#20866) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott az Annke H800-a rendszer, ami még időhiány miatt a dobozában pihen. A gépemre felraktam a Guarding Vision Client programot ami ugye az Annke programja, és mikor teszteltem a rendszert akkor azon keresztül flottul ment minden. Viszont próbáltam egy kalap alá venni a már meglévő Dahua prograjávaj a Smart PSS-el, de hiába írtam be manuálisan az IP címet és a port számot is amit az Annke programja is kiírt az aktív kapcsolat közben, a Smart PSS-ben offline-ként jelent meg az Annke rendszer. Én szúrtam el valamit, vagy a Dahua programja nem fogja megenni az Annke rendszert?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20867) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#20689) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Megérkezett végül a rögzítő új alaplapja az aliról. Látszólag szépen működik, a hiseeu logót leszámítva a szoftver az ikonok, a tört magyar nyelv full azonos a megfikkant hiseeuval, nem nagyon van új a nap alatt. A procin van egy hűtőradiátor, de ezzel együtt is elég forró, az ujjam nem sokáig tudom rajta tartani...na mindegy. A kérdésem az, hogy a régi alaplapon volt egy hosszú 10 pines csatlakozó 3 vezetékkel, ami egy kisebb 4 pinesben végződött, ez a vége ment bele a rögzítő házának elején található 4 led csatlakozójába (pwr, rec, net) amely ledek pirosan vagy zölden világítottak értelemszerűen attól függően, hogy pl. épp rögzít-e, vagy online-e a rögzítő vagy sem. A jelenlegi lap nem ilyen, viszont van rajta egy pici 10 pines csati pici pinekke, meg egy rendes 4 pines. Valamelyik ezek közül alkalmas arra, hogy a frontoldali 4 ledbe életet leheljen és üzemszerűen működjenek?
ilyen a régi:

Ez meg az új:

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20868) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#20867) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Még annyit, hogy a termékleírásban arra a pici 10 tűs csatira írja, hogy front panel, zölddel jelöltem a rajzon, de ehhez én hülye vagyok..

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20869) sambenez válasza szetcsuszott (#20868) üzenetére


sambenez
addikt

A régin is 10-es az a csati amibe a front ledek kábele be van dugva. Nem megy bele ebbe a lapba az a régi kábel? Ha nem, akkor keresd meg az 1-es lábat mind a kettőn és utána ugyanazokra a lábakra a kösd a kábelt ahogy a régin volt.

(#20870) szetcsuszott válasza sambenez (#20869) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ez egy sokkal kisebb 10 pines, mint a régi, kb 2/3 olyan hosszú csak, meg a tűk is kisebbek, közelebb vannak. És abban sem vagyok maradéktalanul biztos, hogy ha ugyanarra kötöm, ugyanaz lesz az eredmény, vagy igen? :F

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20871) sambenez válasza szetcsuszott (#20870) üzenetére


sambenez
addikt

Az van mellé írva, front ts. Gyanítom ugyanaz, de azért biztos nem vagyok benne.

(#20872) Laci60 válasza szetcsuszott (#20867) üzenetére


Laci60
csendes tag

Szia!
Lehet hogy ez: [link] szerencsésebb lett volna.

(#20873) szetcsuszott válasza Laci60 (#20872) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Miért?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20874) Laci60 válasza szetcsuszott (#20873) üzenetére


Laci60
csendes tag

Mert ez egy az egyben olyan mint Neked a régi. Így valószínűleg az előlapi konnektor is ugyan az a méretű. Viszont nincs hűtő a csipen :) .

[ Szerkesztve ]

(#20875) topi66 válasza szetcsuszott (#20868) üzenetére


topi66
aktív tag

A bekötése vélhetően azonos,csak a lábtávolság nem. Multiméterrel dióda mérés üzemmódban nézd meg,hogy az egyes vezetékre téve téve a piros kábelt, a feketét a kettesre, és amennyiben a bekapcsolás led világít akkor a fekete vezetékkel próbáld meg a 9es és 10es vezetékkel is. Ha azok a ledek világítanak (9 rec10 alarm) akkor csak csatlakozót kell szerezni és áthekkelni.
A 4 tűs csatlakozó az front usb

[ Szerkesztve ]

(#20876) topi66 válasza szetcsuszott (#20867) üzenetére


topi66
aktív tag

A borda normál esetben 40-45 fokos ezen a boardon, ha zavar,akkor tegyél rá egy ventillátort. a csatlakozói a hdd piros kábele melletti 2 forrfül

(#20877) Blackmate


Blackmate
senior tag

Van itt már tapasztalata valakinek a Reolink Dual Lenses kamerájával? Szükségem lenne ilyen nagy látószögre, viszont 4-5 méter magasra tudnám rakni (ház falára) és majdhogynem a kamera alatti részt kellene figyelnie olyan 20 méter hosszon. Mennyire életképes ötlet, mekkora lehet a lencse torzítása ilyen körülmények között?

(#20878) jézusom válasza Blackmate (#20877) üzenetére


jézusom
addikt

Ha jól gondolom az 150 fok 2x75 lesz, és önmagában a 75 nem sok. A két optikát meg a szoftver össze dolgozza.
De ezt csak én gyanÍtom :)
De persze biztos hogy lesz halszem effektus, de attól még az információ meg lesz. A biztonsági szempontból nem lényeges a torzulás, nem a natgeóra készül felvétel. Sokkal lényegesebb hogy mondjuk éjjel is jó legyen a felvétel stb...

(#20879) vacs válasza Blackmate (#20877) üzenetére


vacs
Topikgazda

MaCS_70-nek van Reolink Duo-ja: [link]

(^)(>.<)(^)

(#20880) szetcsuszott válasza topi66 (#20875) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Muchas gracias! :R

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20881) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#17316) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Csak mondom, ha már szét kellett szednem a rendszert, betettem egy külső házba a Toshiba P300 vinyót, ami kb. kerek egy év 0-24 rögzítés után 100/100 a hd sentinel szerint.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20882) topi66 válasza szetcsuszott (#20880) üzenetére


topi66
aktív tag

Szívesen. Jut eszembe a boardhoz nem kaptál egy kétoldali ragasztós kb processzor méretű ragacsot? Mert azt a bordon a proci alá kell tenni és maga a doboz is hűt.

(#20883) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Elnézést, hogy ha nem elég összeszedett lesz a kérdésem, de igyekszem összefoglalni.
A hálózat 30Mb/s sebességű. Feltöltés passz. Két IP kamera kellene. A nehezítés az lenne, hogy nem memóriakártyára, hanem valami felhős vagy hálózati megoldás kellene. Gondolom a tárhelyszolgáltatás fizetős lenne, de hátha van valami baráti árú megoldás. A kamerák házon belül lennének elhelyezve.
Ársávban csak tipp, de ha megúszható 40-50-ből, akkor örülnék, de ha több, akkor persze mérlegelünk. De 200 már eléggé húzós lenne.....

A sztori, az ok: szülők hosszú időre el kell, hogy utazzanak a külföldi unokákra felügyelni és a portára 2 kamerát tennék, ami akár push üzenetben értesít, ha mozgás van.

Mess with the best / Die like the rest

(#20884) markussandor válasza Louro (#20883) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,
pont az ismeretlen paraméter a legfontosabb, a feltöltési sebesség. Ha a kamerák a felhőbe töltenek fel, akkor a 30 Mb/s letöltés senkit sem érdekel. Ennek járj utána előbb. Amúgy menni fog a dolog, legfeljebb nem max bitrátára kell a kamerákat állítani.

Anyámnál annyira puding a feltöltés (talán 0,5 Mb/s), hogy nem is lehet folyamatos videót streamelni, ezért én FTP szerverre küldök állóképeket 10 másodpercenként. A másodlagos streamet néha szoktam nézni, az még belefér szaggatás nélkül.

Most vettem az apósnak egy Hikvision IP kamerát (később talán lesz még egy), még nincs bekötve az Internet, szóval nem szereltem fel, de az a terv, hogy az itthoni NVR-emre fogom rögzíteni, így betörés esetén nem tudják a helyi rögzítőt ellopni, mert nincs. Ez a kamera PoE táppal együtt 31e Ft volt.

(#20885) Louro válasza markussandor (#20884) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

sajna a mobil feltöltést nem mért. Éreztem ,hogy ez kellene.... Most távolról átvéve, a router mellett 3-ból 3x 5Mb/s volt a feltöltés. Úgy érzem 4-gyel biztos lehet számolni.

2 kamera már sok lenne vagy ez még beleférhet?

Mess with the best / Die like the rest

(#20886) markussandor válasza Louro (#20885) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,

ha abból indulunk ki, hogy a távollétükben nem lesz más hálózati forgalom, és H.265+ képes kamerákat veszel, és nem maxra csavarod a minőséget, akkor szerintem bele fog férni ebbe a feltöltésbe.

(#20887) Louro válasza markussandor (#20886) üzenetére


Louro
őstag

Esetleg még abban kérhetek segítséget, hogy van olyan kamera, amivel ez megoldható? És amivel az is megoldható, hogy valami hálózati tárhelyre töltsön fel? Ezutóbbi kapcsán lövésem sincs, hogy hogyan kellene. Gondolom Google drive nem megoldás (, ezért írtam korábban, hogy akár fizetős megoldásra is nyitott vagyok).

Mess with the best / Die like the rest

(#20888) Suineg


Suineg
senior tag

Hello. Tudtok olyan elérhető árú Ip kamerát ami ismeri az arcfelismerést, mondjuk azt kínai nvr-en lehetne értelmesen használni, illetve valahogy okosotthonos Home assistantba integrálva lehetne használni. Mondjuk felismerne engem, családtagokat, illetve idegent.

[ Szerkesztve ]

(#20889) szetcsuszott válasza topi66 (#20882) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

De! Ott van a lomok közt valahol, nem tudtam, hogy mi az :DDD :DDD Akkor szétszedem és alárakom! Köszi! :R

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#20890) topi66 válasza Suineg (#20888) üzenetére


topi66
aktív tag

[link] Kínai nvr-en az 5 megással megy az arcfelismerés. A másik kritériumaidnak megfelelőt nem ebben a szegmensben kell keresned.

(#20891) jézusom válasza Suineg (#20888) üzenetére


jézusom
addikt

Tudtommal HA-ban csak mjpeg videok működnek, vagy rtsp stream. Kicsi esélyét látom az analitikának, de ne legyen igazam. Nálam is van HA, de eszembe se jutott még azzal videozni :)

(#20892) sambenez válasza jézusom (#20891) üzenetére


sambenez
addikt

Videózni nekem sem, de az egyik kamerám be van rakva HA alá.

(#20893) Suineg válasza sambenez (#20892) üzenetére


Suineg
senior tag

És tud pillanatkép ez továbbítani, látod a live-ot,..mit tudna még? Köszöntő szöveget szeretnék lejátszani ha alatt, amikor hazaérek, vagy a családtagok, esetleg olyan valaki jön aki nem minden nap (idegen) akkor kellenne egy érzékelő ami ezt érzékeli. Arcfelismerő rendszerre gondoltam 😁 Álom?

(#20894) fo_di válasza Suineg (#20893) üzenetére


fo_di
őstag

kell a home assistant mögé valami képfelismerő, mint deepstack vagy frigate, az kielemzi a fejet, küldi az infót a home assistantnak, az pedig tud üdvözlést játszani
pl

(#20895) sambenez válasza Suineg (#20893) üzenetére


sambenez
addikt

Én ezt biztosan nem kamera képpel oldanám meg.
Jelenlét érzékelés +ajtó nyitás, vagy valami hasonlóval.

(#20896) Suineg válasza sambenez (#20895) üzenetére


Suineg
senior tag

Tudod..mint a Vissza a jövőbe c. filmben. ..."Megjött a ház ura..Itt a család feje" Nem mindenki telefonja van online mindig. Akkor hogy érzékelem a jelenlétet?
fo_di példája viszont elég közel áll a valósághoz, így el is indulok azon az úton. A videót még nem néztem végig, gondolom kell egy arcfelismerő kamera hozzá. Talán.

(#20897) inteltunder


inteltunder
tag

Sziasztok!

Kamcsit keresnék egy szobába, szekrény tetején lenne, sok elvárás nem lenne csak mozgásra vegyen fel kártyára, meg ugyanezt este sötétben, netre nem lesz kötve, értesítés nem kell (másnap lesz megnézve kártya) szóval kb ennyi :DDD megbízhatóan vegyen fel mozgásra, olvasgattam xiamiaú meg tp link kis ari bigyójukról de nem győztek meg :( köty

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#20898) sambenez válasza Suineg (#20896) üzenetére


sambenez
addikt

Telefonra gondoltam, ha rajta lóg a wifin akkor jelen van. De ha ez nem mindig teljesül akkor persze nem jó ötlet.

(#20899) fo_di válasza Suineg (#20896) üzenetére


fo_di
őstag

sima kamera kell, amit a szoftver fog kielemezni, először arra, hogy személy, majd melléköt egy arcot az adatbázisból

(#20900) Suineg válasza sambenez (#20898) üzenetére


Suineg
senior tag

DE az ötlet nem annyira rossz. Viszont az idegenekkel van probléma, azokat hogy tudnám Üdvözlő hanggal fogadni. Ha már valóban okosotthonunk lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.