Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) MaCS_70 válasza lipido (#19296) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg akkus kamera akár napelem nélkül is, pár havonta feltöltve.

A Xiaominak is van, jól működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19302) MaCS_70 válasza Ad@m (#19294) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha 802.3af, akkor eleve aktív PoE, aminek 57 volt a teteje, a csatlakoztatott eszköz meg jelzi a forrásnak, hogy mennyi kakaót kér. Így aztán nem kell foglalkozni a feszültségesés kérdésével, ha nem túl silány a kábel, bőven mehet a +100 m távolság.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19303) lipido válasza MaCS_70 (#19301) üzenetére


lipido
senior tag

Maga a solar panel nem egy nagy osszeg reolinkhez [link]

(#19304) Ad@m válasza lipido (#19299) üzenetére


Ad@m
tag

Elvileg lehetséges, hogy a tap poe-n megy és te meg wifin kuldod az adatot.
ha nem lehetséges osszekabelezni a garazst a hazzal akkor meg lehet iranyitott wifi antennaval is összekötni a két épületet. (bar a sima kabelezes a legolcsobb)

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#19305) MaCS_70 válasza lipido (#19303) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, én is napelempárti vagyok, de előfordulhatnak olyan esetek, amelyekben a pár havonkénti töltés az ésszerű megoldás a napelemmel szemben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19306) lipido válasza MaCS_70 (#19305) üzenetére


lipido
senior tag

Leven lakott csaladi hazrol van szo, elkepzelheto h surun kellene tolteni. Ezen ok miatt is kellene emberfelismeres funkcio is. Ez azert megdragitja az akkus reolink kamerakat. Ha az argus eco tudna, nem gondolkodnek a 35k/db aron, de azert a 75 kicsit sok. Ezert a dilemma :R

(#19307) lipido válasza lipido (#19296) üzenetére


lipido
senior tag

Azt hiszem marad a 2. lehetoseg. Wifi, dc hosszabbitas vagy dugalj kamera kozelebe vezetes.
Errol a kamerarol velemeny esetleg? [link]
Ezekbe ez a kartya jo lehet? [link]
Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#19308) lipido válasza Morris (#19298) üzenetére


lipido
senior tag

Meg ezzel [link] lehetne kivinni netet a switchez

(#19309) Morris válasza lipido (#19308) üzenetére


Morris
veterán

Ha ugyanazon hálózat megtalálható mindkét épületben akkor igen. Jó lehet, de ez azért nem ér fel egy közvetlen utp-s kapcsolattal.
Sok lehet a zavar a hálózaton.

(#19310) topi66 válasza lipido (#19287) üzenetére


topi66
aktív tag

Kisebb rack szekrény,bele a rögzítő,táp, switch stb...az a hő amit az eszközök termelnek már elég, ventillátor és egy egyszerű termosztát nyárra ha meleg van benne

(#19311) lipido válasza Morris (#19309) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom :R

Topi66, Neked is :R

(#19312) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Most kaptam új előfizetés miatt új router/modemet (Kaon CG3002) a Telekomtól, amit beüzemeltem. A beállításai között arra lettem figyelmes, hogy "Cable Modem Status" alatt ezeket írja:
Network Access : Allowed
Cable Modem IP Address : IPv4=10.229.65.72

Ez az IP cím egy helyi hálózati IP cím. Ez azt jelenti, hogy a lakásomnak már nincs publikus IP címe, lényegében egy LAN hálózatban vagyok? Duplán vagyok NAT-olva? Azért kérdezem, mert terveztem a közeljövőben internetről is elérhető kamerát venni, de az így nem fog menni ha jól tudom.

(#19313) markussandor válasza Sidorovich (#19312) üzenetére


markussandor
senior tag

Elvileg nem gond, ha van a kamerának felhős elérése.

(#19316) sambenez válasza Sidorovich (#19312) üzenetére


sambenez
addikt

Szólj a Telekomnak hogy vegyenek ki NAT-ból mert kamerád van otthon és nem éred el.

(#19317) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok, ismet en, ismet segitseget szeretnek kerni :)
Mit jelent ez a mondat?: Az IMOU sorozatú eszközök nem rendelkeznek WEB interfésszel.
koszi :R

(#19318) sambenez válasza lipido (#19317) üzenetére


sambenez
addikt

Az a tippem böngészővel nem tudsz csatlakozni hozzá.

(#19319) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy IP kamera rendszer Videosec NVR-el illetve 4db Videosec IRW-248IP kamerával. Minden rendben működött több éve, ám most az egyik kamera "elveszett" a hálózaton.
Az IP címeket korábban módosítottam 192.168.8.211; 212; 213 ill. 214-re. Az egy kamera kivételével az összes többit elérem böngészőből is.
A hibásnak vélt kamerán az infrák este világítanak, illetve a switch-en világít a led, ha csatlakoztatom a kábeljét, tehát elvileg a hálózati kábel is jó.
Advenced IP Scanner programot próbáltam, nem találtam meg vele.
Próbáltam azt is, hogy a kábelt a switch helyett a laptopba kötöttem, ám úgy a laptop nem jelzett csatlakozást (ezt kipróbáltam a többi kamerával is, és azokra sem reagált a laptop, lehet, hogy más fajta kábel kellene a laptop-kamera közvetlen kapcsolathoz? :F ).

Szóval lenne valami ötletetek, hogy hogyan tudnám újra működésre bírni? Van esetleg ezen valahol fizikai reset-gomb? Vagy bármi más ötlet? köszönöm! :R

(#19320) lipido válasza sambenez (#19318) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom szepen :R

(#19321) sambenez válasza Geri89 (#19319) üzenetére


sambenez
addikt

Nézd meg a hálózaton látszik-e a kamera. Fing - Network Tools

(#19322) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni kamera rendszer kiépítésében. Még nincs meg a ház (pár hónap), de szeretnék előre tervezni. Szerintetek ez jó megoldás lenne és elég lenne a 8db kamera és a szögek?

Milyen kamerákat válasszak (Hikvision) és hogyan kellene, milyen irányba beállítani, milyen NVR-t? Szerteném távolról is elérni, akár telefonról, jó lenne éjszakai mód is, Wifi nem fontos, mert még bárhova ki tudom húzni az UTP-t, fontos lenne a jó képminőség, de úgy érzem nem kell a 4K, csak felismerhető legyen pl. egy arc, ha talán illetéktelen bejönne, talán a POE is jól jönne :)

Fontos, hogy oldalsó szomszéd jelenleg még nincs, de valószínüleg nem is lesz, szemben és hátul van, a terasz után.

Előre is nagy köszönet.

irányok és kamera db számok:

üres rajz, ha valaki bejelölné rajta a megfelelő bármit is :) :

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#19323) gozso válasza lipido (#19317) üzenetére


gozso
senior tag

valóban nincs web-es elérése, de ezzell be tudod állítani, aktiválni

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#19324) Morris


Morris
veterán

Másnak is csinál 1 másodperces eseményrögzítést a kamera?
Az eseményt az appból nem tudom lejátszani, de ha rámegyek a kamerára, visszakeresem az időpontot akkor le tudom játszani.

[ Szerkesztve ]

(#19325) vacs válasza Morris (#19324) üzenetére


vacs
Topikgazda

Melyik kamera? :D

(^)(>.<)(^)

(#19326) Morris válasza vacs (#19325) üzenetére


Morris
veterán

Jah, bocsi Annke c800 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19327) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Nem tudom volt-e már róla szó (nekem új felfedezés), hogy van a IPVM-nek egy tök jó online rendszertervező oldala: [IPVM Camera Calculator].
Térkép alapján ki tudod választani, hogy hova tervezel kamerákat, be tudod rakosgatni őket, mintaképeken mutatja, hogy milyen távolságból nagyjából mit fog látni - éjjel/nappal, valamint, hogy mekkora szögben - ráadásul, ha van Street View adat, akkor valósan látod, hogy a választott kamera mit fog mutatni. Elég nagy adatbázisa van a forgalomban lévő kamerákról, de lehet sajátot is megadni.
Csak az ingyenest próbálgatom, de fizetősben akár alaprajzot is tudsz megadni, és azon berakosgatni a kamerákat.
Teljes leírás minden funkcióról itt található: [IPVM Camera Calculator User Manual / Guide]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19328) Minstrel


Minstrel
senior tag

Az Annke kamerák csak saját app-al működnek vagy a hik-connect-ben is?

(#19329) Morris válasza Minstrel (#19328) üzenetére


Morris
veterán

Annke sight, Guarding vision tuti.

(#19330) lipido válasza gozso (#19323) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom. Szted, sztetek mennyi eszkozon lehet egy ugyanazon rendszerhez/kamerahoz alkalmazas?
Magyarul, ha veszek 1 kamerat (mondjuk imou dahua), akkor a csaladban mindenki le tudja tolteni az imou alkalmazast, es mindenki lathatja a kamerat, vagy van valamifele korlat erre? :R

(#19331) Geri89 válasza sambenez (#19321) üzenetére


Geri89
aktív tag

Kipróbáltam, de sajnos nem látja a hálózaton. "Tiszta" környezetet teremtettem a kamerának: Egy router, amihez vezetékkel kapcsolódik a kamera, illetve a laptop. A másik kamera azzal az utp kábellel megy, tehát kábel hiba kizárva. A router-ben próbáltam, hogy a DHCP-nél állítgattam a címeket. Próbáltam a 192.168.0.X tartományt, 1.X; 2.X illetve 8.X tartományt. (A többi kamera a 8.X tartományban van, ez is azon működött korábban).

Szóval valahogy egy reset kellene neki szerintem..Van-e valami ötlet, hogy hogyan lehet ezt a Videosec IRW-248IP kamerát alaphelyzetbe állítani úgy, hogy nem sikerül géppel összehoznom? :R

(#19332) sambenez válasza Geri89 (#19331) üzenetére


sambenez
addikt

Van valami videosec Device Management Software, ennek a manualja szerint a 192.168.251.x tartományban van alapból a kamera. Nézd meg hátha resetelődött és visszaállt oda.

(#19333) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Nézem épp az összefoglalót, de addig is, hátha tudna valaki adni vm. "tuti tippet" ...
Szóval egy havernak keresek olyan "diszkrét" (értsd: kicsi, és/vagy fekete → ne látszódjon) kamerát, ami az autó belső terében elhelyezve, éjszaka, rossz látási körülmények között (infra led gondolom előny) is tud jó minőségű (emberi arc felismerhető legyen) felvételt készíteni.
Egy "vicceskedő" szomszédot kellene lefülelni ...
Fontos még a hosszú - 6+ órás folyamatos - felvételi lehetőség (mondjuk egy nagy powerbank-al). "Nice to have": 4G-s kapcsolat.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#19334) markussandor


markussandor
senior tag

Mióta felszereltem (kb 3 éve), nem volt takarítva az egyik eresz alatti kamerám. A képén van egy foltos rész, gondoltam, hogy pókhálós. Ma lőttem róla az alábbi fotót, nem tudom, mi az a sok áttetsző pöttyös izé rajta, de egy alapos tisztítást megérdemelne, csak hideg van a létrán álldogálni :-)

(#19335) markussandor válasza <Adamsky> (#19333) üzenetére


markussandor
senior tag

Hirtelen ezek ugrottak be: [link] [link] [link] [link]

(#19336) vacs válasza atti1848 (#19322) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Az oldal tetején mindenképpen olvasd át az összefoglalót. Ott a topológiai kialakítás résznél le van írva, hogy wifi, poe, milyen kábel stb!
Tudni kéne a távolságokat, hogy 5 vagy 8 MP kell!
Az alaprajzból nem derül ki, hogy milyen messze van a kerítés, mekkora az udvar, kell-e a 8 kamera!
Ha 8 kamerás Hikvision rendszert szeretnél az drága lesz, bár nem írtad, hogy mennyi a keret!
Én legalább a bejárathoz és hátra emberfelismeréses kamerát tennék.

lipido: regisztrálsz egy pl imou fiókot és azt annyi ember használja akinek megadod a belépési adatokat (biztos van valami korlát, de ezt átlag ember nem éri el).

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19337) <Adamsky> válasza markussandor (#19335) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi a gyors választ!
GUUDGO A9-et - vagy valami hasonlót - én is találtam. Egyébként a bőség zavar van ilyen mini kamerák szintjén, csak az nem világos, hogy melyik az, ami tényleg használható.
Az összefoglalóban pl. az van, hogy olyat érdemes venni, ami az XMEye vagy iCSee app-okat támogatja.
Neked van bármelyikkel személyes tapasztalatod?

(#19338) sambenez válasza <Adamsky> (#19333) üzenetére


sambenez
addikt

Csaxólok az infra tükröződni fog az üveg felületeken, és semmit nem fogtok látni abból ami kint történik.

(#19339) vacs válasza <Adamsky> (#19337) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én javasolni akartam, hogy az autós kamera topikban talán több segítséget kapsz, pláne, hogy sambenez ott a topikgazda! :))

(^)(>.<)(^)

(#19340) <Adamsky> válasza sambenez (#19338) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az infra tükröződni fog az üveg felületeken ... " - értem, köszi!
Akkor ezt elengedjük. Viszont ez esetben még fontosabb lenne az alacsony fényviszonyok melletti képminőség.

#19339 vacs
Ezen én is filóztam, hogy melyik lenne a megfelelő topic, de az infra és a 4G kapcsolódási lehetőség. valamint a 6+ órás folyamatos felvételi igény miatt úgy gondoltam ez inkább ide való kérdés.

Most egyébként itt és itt nézelődök. Egész elfogadható a felhozatal és - elsőre legalábbis úgy tűnik - a szoftveres oldal is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#19341) sambenez válasza <Adamsky> (#19340) üzenetére


sambenez
addikt

Megoldhatatlan az autót kívülről megfigyelni? Mert azt gondolom nem lesz olyan ami infra nélkül értékelhető képet adna ha nincs elég fény.

(#19342) <Adamsky> válasza sambenez (#19341) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt a kérdést én is felvetettem. A válasz: max. a másik kocsiból (két autója van az ismerősnek) ... szóval, nem igazán.

Közben találtam egy ilyet: EU 3G 4G Lte Portable Mini 4G Camera

(#19343) vacs válasza <Adamsky> (#19342) üzenetére


vacs
Topikgazda

Tudja a B20(800MHz)-et, működni fog itthon a 4G.

(^)(>.<)(^)

(#19344) markussandor válasza <Adamsky> (#19337) üzenetére


markussandor
senior tag

Nincs tapasztalatom az ajánlott kamerákkal. Autós kamerám van két fajta is, de azokban nincs IR, így, ha nincs megfelelő közvilágítás, akkor semmit se fognak látni. Pedig azok is működhetnek powerbankról, sőt, saját akkujuk is van.

(#19345) lipido válasza vacs (#19336) üzenetére


lipido
senior tag

Koszonom szepen :R

(#19346) Geri89 válasza sambenez (#19332) üzenetére


Geri89
aktív tag

Sajnos nem sikerült, ebben a tartományban sem találom meg.. :( Esetleg más ötlet? Vagy valami reset lehetőség ennél a kameránál? Egyszerűen már tanácstalan vagyok.. köszönöm! :R

(#19347) topi66 válasza Geri89 (#19346) üzenetére


topi66
aktív tag

Videosec support munkaidőben:
Molnar (millerson) Peter
Műszaki támogatás és fejlesztés
E-mail: millerson@videosec.com
E-mail: support@videosec.com
Mobil: +36-70/850-5800
nagyon jó fej

(#19348) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Lassan kezd összeállni a történet (legalább is szerintem. Ebben kérném a segítségeteket. Erősítsetek meg, vagy javítsatok ki, ha ez így bődületes ökörség)

Szóval, fűtetlen garázsban, mobil nettel (usb-s 4g modem) táplálnám meg ezt a [routert] . (ez a router bírja a hideget)
A router lan portjaiba [tápfeladó] , amibe [utp] és a kamera tápja.
A [kamera1 és a [kamera 2 oldalon a tápleválasztójával szétszedem az adatot és áramot az utp-ről.

Ez így vállalható? Köszi előre is :R

(#19349) bigrock válasza lipido (#19348) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Jó megoldás lehet.
Azért majd nézz utána, hogy a Mikrotik milyen stickeket támogat, mert lehet szívni vele erősen…

(#19350) LógaGéza válasza lipido (#19348) üzenetére


LógaGéza
addikt

... valamint a Mikrotik konfigurálásának is, mert nem katt-katt-finish szint :N

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.