Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) bigrock válasza TillaT (#20592) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Pl.
- mozgásérzékelőket kötsz a bemenetre és ha PTZ kamerád van, azonnal odafordul, ahol a mozgás volt
- a térfigyelő kamera mozgás riasztása esetén a rögzítő a kimenetén szól a riasztó központnak
- rendszámfelismerő kamera érvényes rendszám olvasása esetén a rögzítő a kimenetén nyitja a sorompót
stb...
Otthonra nem érdemes venni - szerintem.

(#20602) topi66 válasza amargo (#20598) üzenetére


topi66
aktív tag

A kábel is lehet szar, amúgy gurigában hagytad,vagy sem?

(#20603) jozsi252 válasza bigrock (#20586) üzenetére


jozsi252
veterán

Ma volt hogy végre megjött minden. Sajnos Bullet 2e valószínű csak jövő héten lesz meg, de a kábelektől kezdve a Cruiser 4MP-en át minden kis biszbasz megjött.
Próbáltam ezt a fránya krimpelést, és tudom hogy a gyakorlatlanságomnak köszönhető hogy túl sokat nem krimpeltem, de egy csomót pöcsöltem vele hogy a sorrend jó legyen, a hossz jó legyen, a csatlakozás jó legyen..
Végül kipróbáltam a keystone csatlakozót és pikk pakk benne volt, 2db kis 25cm-es patch kábellel csináltam a teszteket és hibátlanul lement. Meg számomra sokkal könnyebb volt belerakni a kábeleket, úgyhogy inkább ennél a megoldásnál fogok maradni. Direkt azért rendeltem kicsi kábeleket hogy a keystone meg tápleválasztó között ne legyen túl hosszú kábel, mert úgyis kötődobozba megy minden.
Amúgy elsőre használtam ilyen keystone csatlakozót, de tényleg nagyon egyszerű használni.

iPhone 13 Pro Max

(#20604) TillaT válasza bigrock (#20601) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm. :R
A mozgásérzékelőkről jut eszembe.
Az is megoldható, hogy olyan PIR mozgásérzékelőket kötök rá, amik csak az emberi alakra reagálnak, és ezen mozgásérzékelőkkel vezérelem, hogy a riasztási bemenettel összehangolt csatornára kötött kamerától érkező jeleket mikor rögzítse a rögzítő? Azaz, hogy csak akkor rögzítse, ha a PIR mozgást érzékel.

Ha ez így működőképes lehet, akkor elvileg egy normál rögzítővel és normál kamerákkal is megoldható, hogy mégis részben intelligensen, téves riasztások nélkül, csak emberi alak észlelésére történjen a rögzítés és a riasztás. Ha valakinek ennyi intelligensség elég. :)
A legjobb az lenne, ha a PIR érzékelőt közvetlenül a kamerával lehetne összekötni, táp és jel tekintetében is.
Működhet ez, mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#20605) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Építkezésre szeretnék kitenni kamerát, hogy rögzítve legyen ha valaki bemenne elemelni valamit, akkor a rendőröknek fel tudjam mutatni.

Ehhez már vettem egy Dahua IPC-HFW1435S-W-S2 IP kamerát.

Szeretnék valami olcsóbb rögzítő eszközt, mert attól tartok, hogy ha a kamerát is meglovasítanák, akkor hiába rögzítem kártyára a felvételeket. Jó lenne használt NVR is, mert HDD t tudok bele rakni.

Van egy másik Ezviz C8C PTZ kamerám is, arra állítanék be mozgásérzékelést, hogy küldjön értesítést es azzal körül tudnék nézni. :R

Illetve segítsetek, hogy dahua ip kamerát nvr nélkül hogy tudok elérni távolról?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#20606) amargo válasza Balázzs (#20599) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm az infót.

Topi66, gurigaban van egy nagy része, lehet interferencia is?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20607) Balázzs válasza amargo (#20606) üzenetére


Balázzs
senior tag

Én amikor teszteltem, gurigában hagytam mind a négy kamera kábelét, akkor sem volt gond. Ha az összesnél jelentkezik a hiba, írj a supportnak, szerintem cserélik.

(#20608) bigrock válasza TillaT (#20604) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Olyan kamerára tudsz kötni mozgásérzékelőt, aminek van alarm bemenete.
Viszont tudomásom szerint nincs olyan PIR, ami kizárólag emberi alakra indul be. Erre való a megfelelő intelligenciával ellátott kamera.

(#20609) X2 válasza martonl (#20596) üzenetére


X2
csendes tag

az Iphone-s kollega szintén Telenoros

(#20610) wreakz


wreakz
tag

Sziasztok,

Szükségessé vált egy új IP kamera vásárlása.
Viszont nagyon nagy jelenleg a kínálat, és szeretném a legjobbat megkapni a pénzemért :D
Eddig főleg Imilab-okat nézztem, de az akkumlátoros verzióktól félek. EC5-el szemeztem, de nem láttam még róla érdemi tesztet.
Nagyon nagy előny lenne hogy végig felvenne, nem csak ha mozgást érzékel.
Külső vevő nem szükséges mert olyan helyen van amit nem valószínű hogy elérnének.
40e forint körül nézzelődök.
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#20611) martonl válasza X2 (#20609) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor amit írtam, nézd meg, nincs-e az applikációnak korlátozva a mobilnet elérése.

(#20612) amargo válasza Balázzs (#20607) üzenetére


amargo
addikt

Két kábel tekercset vettem a másik tökéletes (igaz másik kamerával is használom), csinálok majd másik kábelt hozzá, mert ezt már újra kimpeltem, vágtam is belőle, de bizonyos időközönként szétesik a kép:

Az már csak extra, hogy az NVR-en keresztül nem mutat semmit a live view alatt (web-en!), pedig amikor itt voltak a teszt padon szépen látszott. Igaz én balga rövidebb kábellel néztem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20613) jozsi252


jozsi252
veterán

Mivel a kamera nem POE képes így lesz előtte egy tápleválasztó. A kérdésem az lenne hogy a kötődobozba azt is bele lehet rakni, nem fog túlmelegedni hogy levegő nem éri? Vagy kültéren ha már kell splitter akkor hogy helyeznétek el? Tudna esetleg ebbe valaki segíteni?
Mivel POE Switch van ezért az áramerősség nem nagy, így esélyes hogy nem lesz a melegedéssel gond?

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#20614) Balázzs válasza amargo (#20612) üzenetére


Balázzs
senior tag

Emberek készítik, hibázhatnak Ők is. írj a support-nak, szerintem küldenek egy másikat.

(#20615) vacs válasza jozsi252 (#20613) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én azt nem értem, hogy miért PoE switchet vettél, ha sima (értsd: nem PoE) kameráid vannak. A sima olcsóbb is lett volna.

(^)(>.<)(^)

(#20616) jozsi252 válasza vacs (#20615) üzenetére


jozsi252
veterán

Mert a kameráknak nehéz lett volna megoldani az áramellátását azokon a helyeken ahol fel lesznek rakva. Plusz az egyik helyen nincs is wifi jel, és alapból is kábellel kötöttem volna össze őket a switch-csel. Így meg akkor kézenfekvő volt számomra hogyha így is úgy is kell utp-t húzni akkor arról kapják a tápot is. Nem szerettem volna külön áramot vinni arra a 2 helyre. Ez sokkal jobb és egyszerűbb számomra.
Tudom hogy van POE Injektor de akkor meg 2 olyat kellett volna vennem ami ráadja a 48V-ot az utp-re hogy távol is legyen megfelelő feszültsége a kameráknak.
Ha olyan helyen lennének a kamerák ahol van áram akkor nem lenne gond, de így számomra sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20617) CragON


CragON
aktív tag

4 mp 2,8-as ip kamera képemet szeretném összehasonlítani.
Tud valaki küldeni linket (yt, stb) amin ilyen kamerakép van?

(#20618) amargo válasza Balázzs (#20614) üzenetére


amargo
addikt

Nem hibáztatás miatt kérdezem, hanem, mert furcsa a jelenség. Viszont nem a kábel volt a gond, kicserélem a kábelt jobb lett (talán), de esett szét a kép továbbra is. Nyomtam a kamerának egy reset-et, de az sem hatotta meg. Egy másik kamera alapján mindent default-ra raktam, azóta jó a stream (elfelejtettem leírni, hogy a stream-el volt a gond, amikor másik program feldolgozta volna). Így arra jutottam, hogy amikor ismerkedtem vele, akkor mint egy féleszű valami olyasmit állítottam be, ami sok volt szerintem az NVR-nek.

De még ismerkedtem vele én is.

Az NVR-t szerintem elfogom adni, mert a Frigate mindent tud.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20619) Balázzs válasza amargo (#20618) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ok, értem, azt hittem biztos voltál benne, hogy kábel a ludas.
A lényeg, hogy tudod használni úgy, ahogyan Te szeretnéd.

(#20620) sambenez válasza jozsi252 (#20616) üzenetére


sambenez
addikt

Ezt rosszul látod, 12V-ot is tudsz vinni UTP-n, ehhez nem kell feltétlen POE. Bár lehet költséghatékonyabb egy POE switch és minden kamerához egy POE leválasztó, mint egy akkora táp ami minden kamerát kiszolgál, és tápfeladó pár.

(#20621) jozsi252 válasza sambenez (#20620) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom hogy van ilyen lehetőség is, elviekben ez a passzív POE. Egy sima kb 1k-s kábelpárt kell venni, egyik tápfeladó másik tápvevő feladatot látja el, és tudom használni a kamerához kapott saját tápot. Ez olcsóbb megoldás, viszont nem tudom hogy 50-60m-en a 12V 1A-ből hány V lenne 60m-el arrébb. Ezért nem szerettem volna kockáztatni, inkább költöttem többet, de biztosra szerettem volna menni.
Plusz még akkor későbbiekben 2 kamerát rá tudok kötni erre a switchre.

iPhone 13 Pro Max

(#20622) topi66 válasza jozsi252 (#20621) üzenetére


topi66
aktív tag

[link] utp tápfesz kalkulátor

(#20623) 4marul4


4marul4
tag

Sziasztok, a TP-Link Vigi sorozataval van mar valakinek tapasztalata? Eleg jokat tud a papir/gyari videok szerint, de rendes tesztet meg nem talaltam rola.

https://www.youtube.com/watch?v=0iPQwo8e8Z0

(#20624) jozsi252 válasza topi66 (#20622) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm a linket! 12V 0.5A-nél 60m utp-n 9.5V van meg kb. Az nem tudom hogy elég-e a kamerának de szerintem nem.

iPhone 13 Pro Max

(#20625) TillaT


TillaT
junior tag

Szép napot ma is Mindenkinek!
Inkább optikai a kérdésem, de biztosan tudtok segíteni. :)

Ha ugyanabból a felszerelési pontból készítünk felvételt két, minden paraméterében azonos, de eltérő fókusztávolságú (2,8mm és 6mm) lencsékkel szerelt kamerákkal, akkor a térben ugyanott lévő tárgy a nagyobb (6mm) fókuszú kamerával készített felvételen nagyobbnak fog látszani. Úgymond a nagyobb fókuszú kamera közelebb hozza a tárgyat a felvételen.
- Ebből adódóan a tárgy képe élesebb és pontosabb is a nagyobb fókuszú lencsével készült felvételen? (Internetes videókat nézve nekem ez a benyomásom.)
- Utólagosan jobban bele lehet nagyítani egy 6mm-es fókuszú lencsével készített 5MP-s képbe, mint egy 2,8mm-es lencsével készített 5MP-s képbe? ("Igen" választ feltételezek.)

A kérdéseim hátterében az a főkérdés áll, hogy:
- Ha egy helyre megfelelő egy szűkebb látószögű (pl. 6mm) kamera, akkor oda érdemesebb eleve ezt tenni, mint egy nagyobb teret megfigyelni képes 2,8 mm-es lencséjű kamerát, mert az utólagos kiértékelés szempontjából is részletgazdagabb képet biztosít? (Itt is "igen" választ feltételezek, de érdekelne a véleményetek, tapasztalataitok.)

[ Szerkesztve ]

(#20626) sambenez válasza TillaT (#20625) üzenetére


sambenez
addikt

Igen nagyobbnak fog látszani, de sokkal kisebb területet fogsz látni.
Ugyanazon a távolságon kevesebb mint 3-ad akkora szélességet látsz.

Ez a kép elég jól szemlélteti.

(#20627) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

A H800-as rendszerek kell fix IP címet adnom a routerben ha távolról akarom elérni. mert ugye a saját Windows programjában IP alapján van felvéve a rögzítő.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20628) sambenez válasza Marci112233 (#20627) üzenetére


sambenez
addikt

Mindenképpen jobb ha adsz neki, ha nem akarod elérni távolról akkor is.

(#20629) Marci112233 válasza sambenez (#20628) üzenetére


Marci112233
őstag

Már megtörtént.

Másik kérdésem az volna, hogy most egy ideje megy mind a 4 kamera. Ugyan oda kell majd kötnöm őket a helyén is mint ahogy most van, vagy mindegy melyik kamera melyik csatlakozóba fog menni?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20630) sambenez válasza Marci112233 (#20629) üzenetére


sambenez
addikt

Mindegy.

(#20631) Marci112233 válasza sambenez (#20630) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ!

Időközben beiktattam a két CPE210-et is a hálózatba, így az 1043ND V4 először az AP-ba rakot 210-nek adja netet míg másik kliensbe állítva fogja annak jelét, és adja kábelen az NVR-nek. Így simán elérem már asztali gépről és laptopról is. A telefonos app használata van már csak hátra, illetve a rendszer helyére tétele. :C

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20632) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Véletlenül vettem egy ilyen ótvar hulladék kamerát (nem röhög) tényleg véletlenül vettem, a telefonnal valahogy aliexpress appjában kotorásztam, aztán egyszer csak köszi a rendelést :D de úgy hogy az opciókat ki se választottam, a sima 2MP verzió no zoom, meg valami ausztrál adapterrel :D a revo kártyámnál lemondtam a rendelést, de reggelre mégis levonta pénzt :(

Egyébként a kÍnai nvr boardommal szépen megy. Egyetlen probléma, hogy a weben explorerrel rohadtul nem tudok belépni, pedig pár dolgot be kéne állÍtani. A PC-s VMS is viszi, de pl a BLC-t meg WDR-t ha egyáltalán tudja, nem tudom bekonfigolni.
Nincs erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#20633) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok.

Köszönöm az eddigi segítséget. Megérkezett a c500-as, rögzítő nélkül szeretném használni az egyik udvaron, de valamit tuti nem jól gondolok. Azt hittem ha adok tápot és rádugom egy routerre akkor látni fogok egy IP címet amit majd le kell fixálnom, hogy ne változó legyen és be tudom állítani a kamerát. A valóság az, hogy bedugás után 5mp-el kialszanak a piros LEDek és soha az életben nem láttam a hálózaton semmilyen címen. Próbáltam resetelni de semmi reakció egy LED sem világít rajta hiába resetelem.

Mit gondolok rosszul?

(#20634) Dzsolo válasza Dzsolo (#20633) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Meg van a hiba! 100 alatti ip-t adott neki nekem pedig csak 100 feletti tartományom volt.

(#20635) Dzsolo válasza Dzsolo (#20634) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Sikerült beállítanom szinte mindent. Az lenne a kérdéssem, hogy ugyebár manapság már a routerek a 192.168.100.x tartományt használják. A kamera IP címét nem tudtam átvinni a 100-as tartományba így mindent vissza kellett állítanom 1.1-be. Időnként a szolgáltató reseteli a routerem (Digi), utána megint nem lesz elérhető. Tudom tegyem vissza a saját routerem és rakassam passzívba a szolgáltató egységét de ez itt nem játszik.
Erre van megoldás?

(#20636) vacs


vacs
Topikgazda

4marul4: leírások és videó alapján korrektnek tűnik a TP-Link Vigi, de ez egy "csak" 3 MP-es kamera (ez 4:3-as képarányt jelent), ha te 16:9 képarány szeretnél, akkor vissza kell állítanod 2MP-re.
A hivatalos oldalon elég vicces a 3 MP Ultra-High Definition szöveg, pláne, ahogy alatta a 2 vs 3 MP közti különbséget szemléltetik > kép

TillaT: "Utólagosan jobban bele lehet nagyítani ..."
Nem, hiszen mindkét kamera 5MP-es!
"Ha egy helyre megfelelő egy szűkebb látószögű ..."
Nem, hiszen a figyelni kívánt terület mérete, a tárgyak és a kerítés távolsága határozza meg, hogy 2,8 vagy 6 mm-es lencse ajánlott.

jézusom: a leírása szerint van webes felülete
"revo kártyámnál lemondtam a rendelést" ez volt a hiba, mert az Aliexpress-en van Cancel Order gomb, ezzel tudtad volna törölni a rendelést x ideig.

(^)(>.<)(^)

(#20637) sambenez válasza Dzsolo (#20635) üzenetére


sambenez
addikt

Miért nem tudtad 100-as tartományba tenni?

(#20638) topi66 válasza Dzsolo (#20635) üzenetére


topi66
aktív tag

[link] ezzel menni fog az átállítás, utána webes felületen min dent be tudsz állítani. Tegyél bele memóriakártyát és az eseményeket is vissza tudod nézni.

(#20639) TillaT válasza sambenez (#20626) üzenetére


TillaT
junior tag

sambenez:
Köszönöm, a kép tényleg szemléletes, bár be kell valljam, hogy nem értek belőle mindent.
Az világos, hogy a kisebb fókuszhoz, nagyobb látószög társul.
Az is világos, hogy a nagyobb fókuszú, kisebb látószögű kamera messzebb lát.
A kép alján lévő "Javasolt megfigyelési távolság" feliratú vonalzó, felette az ember alakokkal és a látószegek összefüggéseit valószínűleg nem jól értelmezem.
Ezek azt akarják szemléltetni, hogy pl.:
- Egy 6 mm-es fókuszú kamerát akkor ajánlott használni, ha az az elvárás, hogy max 10 m távolságból már egyértelműen meg lehessen ismerni/különböztetni egy emberi alakot?

vacs (#20636):
Köszönöm a válaszodat.
Engedd meg, hogy kicsit lovagoljak még a témán, mert talán pontatlanul fogalmaztam.

- "Utólagosan jobban bele lehet nagyítani ..."
Abból indultam ki, hogy mindkét kép 5MP-s, de mivel az egyik kép nagyobb fókuszú lencsével készült, azon ugyanaz a tárgy nagyobbnak látszik és ebből adódóan több képpontból is áll. Ha pedig több képpontból áll, akkor részletgazdagabb és jobban nagyítható torzulás nélkül.

- "Ha egy helyre megfelelő egy szűkebb látószögű ..."
Itt abból indultam ki, hogy ha az általad is felsorolt kiválasztási szempontok alapján egy helyre megfelelő a szűkebb látószögű kamera, akkor oda érdemesebb eleve ezt tenni, mint egy nagyobb teret megfigyelni képes 2,8 mm-es lencséjű kamerát, mert az utólagos kiértékelés szempontjából is részletgazdagabb képet biztosít ugyanarról a tárgyról. Hiszen az a tárgy, a fentebb írtak/gondoltak miatt nagyobbnak látszik, több képpontból áll.

[ Szerkesztve ]

(#20640) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok! Van valami bevált akkus kültéri wifi kamera, amihez nem kell külön bázis? Wyze kameraim vannak, de ott ahogy látom a kültérinél kell külön gateway is, xiaomi is ilyen.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#20641) sambenez válasza Bdanyy (#20640) üzenetére


sambenez
addikt

Ha valakit érdekel és nem vette észre annke.com-on anyák napi kuponnal 15% kedvezmény van.
Nem tudom meddig, mert nem írják, de a tippem a ma éjfél.

[ Szerkesztve ]

(#20642) xxxx.x válasza sambenez (#20641) üzenetére


xxxx.x
tag

Mar csak ez maradt
E200 – 15% Huge Saving on 1080p Full HD Wired CCTV System
$152.99



:W

(#20643) nihill válasza xxxx.x (#20642) üzenetére


nihill
őstag

Ha vásárolni akarsz nem kell aggódni, mert ahogy látható kb. minden alkalmat megragadnak az akciózásra, lesz még itt bőven alkalom ezután is. Ha más nem úgy, hogy amit beleraksz a kosaradba de nem veszed meg, pár nap és lehet küldenek rá egy kedvezmény kupont. Volt már erre is példa itt ^^

(#20644) sambenez válasza nihill (#20643) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem most úgy is küldtek 5% kupont a bent maradt kamerára, hogy futott ez az anyák napi, de persze a kettőt együtt nem engedte. :D

(#20645) Vyndree


Vyndree
őstag

Hátha valaki pont ilyet keres, kárusítás! [link]

Hiseeu biztonsági kamera rendszer vevő egységgel és 4 db wifis kamerával, bel- és kültérre, most 49.200 Ft a A1D791BDFEA8 kuponnal EU raktárról gyors szállítással.

Link

(#20646) beers válasza Vyndree (#20645) üzenetére


beers
addikt

Egész jó, kár hogy only wifi!

M&N

(#20647) Dzsolo válasza topi66 (#20638) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm, este akkor vissza állítok mindent a 100-as tartományba :D
Terveim szerint holnap kötöm be a tervezett helyére, memória kártya már benne van, szépen üzemel.

(#20648) jozsi252


jozsi252
veterán

Aki hasonlóan sokat agyalt a kábelezésen mint én annak maximálisan tudom ajánlani a Dahua cat5e kábelét, illetve a digitus dn-93502 típusú keystone csatit. Nagyon egyszerű a tömör kábel végére rárakni.
DAHUA UTP CAT5E RÉZ KÁBEL 305M
Keystone [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#20649) #46824192 válasza jozsi252 (#20648) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ebbe a kötésbe mért kell egy kis darab lan ,meg egy +csatlakozó?

Upt végére egy csatlakozó krimpelése és kész. Szerintem így fölösleges kiadást és hibalehetőséget vittél a bekötésbe. De há kinek mi :)

Persze úgy megértem ha nincs szerszám hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#20650) vacs válasza #46824192 (#20649) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ránézésre a PoE táp elválasztó miatt.

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.