Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) lipido válasza bigrock (#19349) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Ha jol latom, ez jo lehet [link]

(#19352) lipido válasza bigrock (#19349) üzenetére


lipido
senior tag

Lehet h ezzel a mikrotik-el nagy faba vagtam a fejszem :) :DD

(#19353) bigrock válasza lipido (#19352) üzenetére


bigrock
Topikgazda

...viszont, ha sikerül jól beállítani, akkor lesz otthon egy (fél)professzionáls rooutered, amin, ha van időd, gyakorlatilag mindent is be tudsz állítani (fejlett tűzfal szabályok, VPN szerver, profi logolás, ésatöbbi). Én már SOHO routereket nem is telepítek jópár éve..

(#19354) lipido válasza bigrock (#19353) üzenetére


lipido
senior tag

Nagyon szepen koszonom, ez hatalmas segitseg. Esetleg nek turnal segiteni usb-s modem ugyben? T-s netem lenne. :R :R

(#19355) bigrock válasza lipido (#19354) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Megoldjuk :N

(#19356) lipido válasza bigrock (#19355) üzenetére


lipido
senior tag

Elore is nagyon koszonom :R :R

(#19357) <Adamsky> válasza vacs (#19343) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Tudja a B20(800MHz)-et ... "
Igen, ezt láttam én is, hogy a magyarországi 4G kompatibilitással nem lesz gond, viszont ez a "kábel rengeteg" egy kicsit engem is összezavar, nemhogy a cimborámat.
Ugye nekünk ez autóba kellene, a lehető legkisebb kábelezéssel, hogy ki-be lehessen tenni. Ez az RJ45-ös csati, a gomb (mire szolgál) és a külön táp (12V kell neki) nem a legideálisabb (ugye nekünk valami olyasmi kellene, amire rácsapunk egy powerbank-ot, aztán addig megy, míg ki nem fogy a tárhelyből, vagy le nem merül)

Egyszerűen nem találok olyat, ami:
• USB-ről kapja a tápot
• sd-kártyára rögzít elfogadható minőségben
• stabil(abb) szoftveres háttér
• 4G jó lenne, de ezt kezdem elengedni (ahogy az infrát is, pláne, hogy autóban úgysem lenne használható)

[ Szerkesztve ]

(#19358) lipido válasza <Adamsky> (#19357) üzenetére


lipido
senior tag

Csao. Esetleg egy akkus kamera?

(#19359) vacs válasza <Adamsky> (#19357) üzenetére


vacs
Topikgazda

Vegyél egy Xiaomi Mi Home Security Camera 1080p Magnetic Mount kamerát!
- pici
- megy power bankról
- sd kártyára rögzít
- ember felismerést is tud
- széles, 170°-os látószögű
- mágneses talpa van

Topikösszefoglalóban leírtam, hogy mik az előnyei és hátrányai a Xiaomi kameráknak, olvasd el!

(^)(>.<)(^)

(#19360) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Szeretnénk párommal venni egy 2 kamerás rendszert. Az udvart szeretnénk vele figyelni, mert sajnos a munka miatt (3 műszak) keveset vagyunk itthon. Sok érték van kint (3 motor, autó, tűzifa, fűnyírók, stb)A szembe szomszédba pedig beköltözött egy család (tesók), ahol a férfi rettentő enyveskezű hírében áll. A szomszédom beleegyezett, hogy az ő udvarát is láthatja a kamera (nem tudom, hogy erről kell-e valami írásbeli engedély a szomszédtól). 5 MP kellene, és olyan, hogy a munkahelyről is tudjam figyelni, ha itthon van valami történés, tehát nem hátrány, ha tudja azt is, hogy csak mozgás esetén kapcsoljon be, vagy jelezzen nekem telefonon. A keret olyan 70-75000 Ft lenne + a HDD. Illetve mennyire bonyolult ezeket magamnak összeszerelni? Valamit kell-e telepítenem a hdd-re? Bocsi, ha ilyen sokat kérdezek, csak nem szeretnék nagyon mellé nyúlni.
Előre is köszönöm a segítségeket :R
[link]
Ezt néztem ki.

[ Szerkesztve ]

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19361) snooze


snooze
veterán

üdv.adott egy ip kamera,de este sajnos nem kapcsol át éjszakai módba,viszont az infraledek meg müködnek..javithato?

GO Gunners!!!

(#19362) gozso válasza BLUE TORNADO (#19360) üzenetére


gozso
senior tag

az szerintem analóg rendszer :(

összefoglalóban megtalálodt az ajánlott márkákat :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#19363) BLUE TORNADO válasza gozso (#19362) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

És esetleg tudnál ajánlani valami konkrét szettet? Sajna nincs időm elolvasni, mert dolgozunk éppen. És szeretném még ma leadni a rendelést, hogy a hét elejére megérkezzen

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19364) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Van egy Imilab EC3 az udvaron, LAN-on lóg, a wifijét pedig az udvaron "élvezzük". Pár napja itt írtam, hogy a mozgásérzékelés riasztás, általában két, de inkább 3 perccel később, vagy nem is jön. De most nem is ez a kérdés.
A ház elejére most vásároltam egy Escam QF130-as napelemes wifis kamerát. A ház sarkára tenném, a fal szélétől kb 25 centire. Ma megnéztem a telefon wifi analyzer programjával, hogy az innen az 55-60cm-es vályogfalon, átlósan kb 6m-re (beltérben lévő) router jele, kb negyedével kevesebb, mint a fal síkjától kb 15m-el hátrafelé lévő Imilab által sugárzott jel, pedig ugye az is a 25 centis fal takarásában van.
Kérdésem, ha az Imilab wifijével "pároztatom" az Escamot, akkor annak a mozgásérzékelés riasztása is késhet emiatt? Vagy nincs összefüggés? Nem értek hozzá, ezért írtam regényt. Köszönöm!

(#19365) vacs válasza BLUE TORNADO (#19363) üzenetére


vacs
Topikgazda

" nincs időm elolvasni, és szeretném még ma leadni a rendelést, hogy a hét elejére megérkezzen "
Ez nem ilyen egyszerű! :U
Ha valós a lopás veszélye, akkor oda már komoly rendszer kell!
Ha csak simán bekapcsolsz egy mozgásérzékelést, akkor ha pl fújja a szél a faágat/bokrokat jelezni fog, ha ködszitálás van, akkor egész éjjel jelezni fog, ha elrepül egy madár, vagy egy méh a kamera előtt, akkor is jó eséllyel jelezni fog, ahogy kel fel/megy le a nap és mozdul az árnyák, erre is jó eséllyel jelezni fog!
Oda már "okos" rendszer kell: vonalátlépés, ember és gépjármű felismerés, arc felismerés, tárgyfigyelés stb, szigorúan vezetékes rendszerrel!
Tudni kéne, hogy milyen messzire kell élesen látni, enélkül nem lehet kijelenteni, hogy az 5MP kell neked (mint ahogy írtad)!

herrká: az Imilab kamerád wifi repeater-ként működik jelenleg!
Ha egyszerűbb routered van, akkor simán lehet, hogy a kamera erősebb jelet tol!
A telefonodra tegyél fel egy speedtest app-ot, csatlakozz rá külön a routerre és futtasd többször a tesztet, utána csatlakozz a telefonnal a kamerára és itt is futtasd többször a tesztet. Nézd meg a ping-et (a kevesebb a jó) és a sebességet (itt a több a jó :D ) és utána tudni fogod, hogy melyiket használd!
Nincs összefüggés a késő értesítésben!

(^)(>.<)(^)

(#19366) BLUE TORNADO válasza vacs (#19365) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Teljes mértékben igazad van. Akkor a mozgásérzékelő részét kilőném. A 20-25 méteres éleslátás már bőven elég lenne.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19367) herrká válasza vacs (#19365) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#19368) lipido válasza bigrock (#19355) üzenetére


lipido
senior tag

Csao. Tudnal akkor ajanlani vmi megoldast? :R :R

(#19369) nihill válasza BLUE TORNADO (#19366) üzenetére


nihill
őstag

20+ méter éleslátáshoz már a 4K kamerák is neccesek, ezzel nem árt tisztába lenni.
Ahogy vacs is írja, mindenképp jól fontold meg a döntést és járj utána, mert a gyorsba megvett rendszerrel szokott az lenni, hogy vagy csere az egész, vagy lesz egy csak félig-meddig használható cuccod. Mindenképp szánd rá az időt hogy tisztázd magaddal, pontosan mi is kell neked ha ennyire fontos az ügy, ne egy pár napon múljon, az időt egy rosszul kiválasztott rendszerrel is elbukod.
Pl. az újabb Annke C800-ak már tudnak smart felismerést, direkt ember alakra riaszt nem minden bemozduló falevélre. Én pont ezen a héten tervezem tesztelni az enyémet (mondjuk az NC800 de ugyanúgy smart) hogy mennyire hatékony az a valóságban.

(#19370) bogabi válasza vacs (#19365) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha valós a lopásveszély, akkor oda akármilyen rendszert rak fel, attól még be fognak menni. Esetleg utólag bizonyításhoz jó lehet, ha a betörőnek nincs esze (pl. kapucni, maszk...). Én egy (vagy több) jó nagy kutyát tartanék ilyen esetben. Kamerát meg ezek mellé is lehet telepíteni :-)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19371) herrká


herrká
senior tag

Újabb segítség kérés! Az Escam QF130 napelemes, wifis kamerához sehol nem írja a manual, hogy milyen formátumra kell formázni az SD kártyát? Csak annyit, hogy behelyezés előtt, meg kell formázni PC-n. Valaki esetleg tudja, hogy ezek melyik formázási módot szeretik? Az Imilab FAT32-t kért, ha jól emlékszem. De ott írta a manual. Köszi

(#19372) vacs válasza herrká (#19371) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem kell előre bántani, tedd bele a kamerába és utána a kamerához való appban a Storage menüben formázd meg! :K

(^)(>.<)(^)

(#19373) herrká válasza vacs (#19372) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi! Akkor megpróbálom. Csak a fentieket írta a manulja, hogy előtte formázni kell.

(#19374) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Esetleg valaki tud ajánlani konkrét rendszert?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19375) nihill válasza BLUE TORNADO (#19374) üzenetére


nihill
őstag

Saját tapasztalatom (illetve többeknek is van innen a topicból) alapján a fentebb is írt Annke C800-al biztos nem lősz mellé.
70-75k-t írtál, abból kijön 2 ilyen kamera, hozzá SD kártya, bele kell kábelezni egy POE switchbe, és már nézheted is telefonon akár.

[ Szerkesztve ]

(#19376) BLUE TORNADO válasza nihill (#19375) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Csak sajnos azt itthon nem lehet kapni

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19377) nihill válasza BLUE TORNADO (#19376) üzenetére


nihill
őstag

Az miért lényeg? EU raktárból kb. 1 hét alatt megjön.

(#19378) BLUE TORNADO válasza nihill (#19377) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Nagyon nem szeretnék előre utalni, bármennyire is megbízható cég. Ezért is perferálnám az itthoni oldalakat

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19379) nihill válasza BLUE TORNADO (#19378) üzenetére


nihill
őstag

kb mindenki így vásárol itt, de te tudod, itthon is biztos vannak jó cuccok csak tényleg tájékozódj előtte róla, mit veszel, mert könnyű bele futni egy "tuti" ajánlatba

(#19380) BLUE TORNADO válasza nihill (#19379) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Rendben, legyen. Csak akkor valakitől pm-ben kérnék egy kis segítséget a rendeléshez

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19381) BLUE TORNADO válasza BLUE TORNADO (#19380) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

[link]
Konkrétan ezt néztem ki

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19382) vacs válasza BLUE TORNADO (#19381) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ember felismeréses kamerát vegyél szerintem.
Most dolgozom, de holnap délelőtt adok Reolink és Annke linket.
Itthonról 75-ért nem igazán kapsz olyat, amit keresel.
Nem az ördögtől való a külföldi rendelés, nem kell félni tőle!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19383) BLUE TORNADO válasza vacs (#19382) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Nem is a külföldi rendeléstől féle, hanem attól, hogy előre kell utalni, ráadásul dollárban, amit még soha nem csináltam :DDD

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19384) Morris válasza BLUE TORNADO (#19383) üzenetére


Morris
veterán

Megbízható cég.
Otthagytam már náluk több mint 200k-t. Ne félj tőlük. Nagyon korrektek.
Olyan mint egy kártyás vásárlás. Átváltja a bank a megfelelő devizába. Neked semmi teendőd nincs vele.
Nálad forintban jelenik meg a vásárlás, ők meg megkapják dollárban vagy amiben akarják.

[ Szerkesztve ]

(#19385) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok!
Ki szeretném kérni a véleményeteket. Átrágtam magam a téma összefoglalón, sok okosságot tanultam, de... Nem sok kedvem van kísérletezgetni, és egy komplett rendszert vennék inkább, amit kis configolás után már használhatok is.
Nem tudom, h mennyire jó/olcsó-drága/használható ez a márka, de a Fisotechnél ( [link] ) találtam ilyen csomagokat. 2-3 éve használom a lakásunkban a gsm riasztórendszerüket, elvagyok azzal is.
Most arra gondoltam, h számomra elég jónak tűnik a kamerarendszer megoldásuk, ügyfélszolgálat rendben hívható, elmagyarázzák magyarul mit hogy csináljak, meg videók is vannak a beállításokról youtubeon. (ezek miatt gondoltam, h nekem megfelelne a családi házunkba)

A kérdésem a következő:
- mennyire jól használható, ha a fentebb leírt módon, és okok miatt választanám ezt a komplett rendszert?
- poe típust néztem, így elég a "verébdeszkába" egy akkora lyukat csinálnom a kamerához, amin átmegy az UTP kábel.
- náluk csak ezek a csőkamerák, amik elvileg tudják a POE-t.
- Sima, vagy verifokális lencsét ajánlanátok (talán jobb lenne a nagyobb látószög)?
- A lentebbi kép alapján hány db kamerát raknátok, és hova + merre nézzen majd?
(én 6-8 db-ra gondoltam, elég új környék, kint van nagyon a város szélén és félek, h ha az egyiket "kilövik", akkor még a másik mondjuk felvegye kicsit azt az irányt)

A telek (900 m2) és a ház (130 m2) formája ilyen: [link]

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#19386) nihill válasza BLUE TORNADO (#19383) üzenetére


nihill
őstag

Semmit nem kell utalni, az a világ már régen volt. :) Megadod a bankkártyád adatait és ennyi, a többit ők intézik, részedről ugyanúgy fog látszani a számlaegyenlegeden mintha a sarki pékségben vásároltál volna egy kiflit.
Amit linkeltél H500 az sem rossz, csak ott az NVR is egy alapabb verzió, és a későbbi bővíthetőség miatt is szerintem jobban járnál a H800-al, mert abban a szettben a kamerák is és az NVR is 4K-képes. A 20m+ távolságokra amit írtál, egyértelműen ez lenne a legjobb választás. Kb egy bő tizessel több mint amit rá akarsz szánni, de kapsz is pluszt a pénzedért.
Az hogy ez a szett tudja-e az ember felismerést, megkérdeztem a supporttól, majd berakom mit válaszoltak.

(#19387) Dolphine válasza lipido (#19317) üzenetére


Dolphine
addikt

Mármint nem mindegyik, de valamelyik még igen! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#19388) vacs


vacs
Topikgazda

BLUE TORNADO: nem feltétlenül kell neked egy komplett rendszer ha csak 2 kamerát akarsz! Ha van otthon NAS-od arra is tud menteni, illetve sd kártyára is.
Ha olyan helyre tudod tenni a kamerát ami nehéz észrevenni, esetleg védett a rongálástól, akkor sd kárty is jó lehet.
Nekem egy Reolink kamerám (is) van, ez tud ember és gépjármű felismerést, ami elég hatékonyan működik! Autót kb 45 méterről is felismeri, az embert kb 25 méterről!
Nekem a telefonos appban be van kapcsolva a push értesítés úgy, hogy csak akkor jelezzen ha embert vagy autót érzékel (minden mozgást rögzít, de csak emberre vagy autótóra küldd értesítést)! Itt egy saját videóm, ahol bb 40-45 mérerről simán felismerte az autót és küldte a telefonra az értesítést a Reolink! :K
Szóval Reolink-ból RLC-820A vagy RLC-810A, ezek 8 MP-es, ember és gépjármű felismeréses kamerák, hangot is rögzítenek.
Annke-ból csak a 8 MP-es C800 tud ember és gépjármű felismerést (elvileg, de majd nihill válaszol), I91BL01-V3 vagy I91BM01-V3.
A fizetés részét nihill leírta.

Mauddip: nem voltál kellően alapos, ugyanis az összefoglalóban van Fisotech rész, ebben leírtam, hogy "tőlük csak kamerát ajánlott venni és hozzá egy Hikvison NVR-t (akár a legolcsóbb is megfelel) és így lesz egy remek rendszered, korrekt áron!" :K
Hopp, most nézem, hogy töröltek pár dolgot, ezért linkelem most újra: a normál 2 MP-es és 4 MP-es kamerájuk tudja a PoE-t és h265-öt is (a kamera leírásuk szándékosan hibás, mert a rögzítőjük csak h264-et tud, és nem poe switchet adnak)!
Variofokális kamera a legtöbb esetben teljesen felesleges, valószínűleg neked is!
A alaprajzod jó, csak a lényeg hiányzik róla ... a távolságok, hogy a kerítés/kapu hány méterre van, illetve hogy mennyi pénzt szánsz rá! :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19389) BLUE TORNADO válasza nihill (#19386) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Na, meg szerettem volna rendelni a H800-ast, de a kártyát elutasítja folyamatosan az oldal. OTP-s vaghyok, Maestro kártyám van

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19390) vacs válasza BLUE TORNADO (#19389) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem meglepő, az Annke oldal alján is látszik, hogy Mastercard, Visa vagy PayPal amit elfogad, Maestro-t nem!
Ha de te már meg rendelted volna az Annke H800-at, akkor én miért írtam neked a választ háromnegyed óráig... :U

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#19391) BLUE TORNADO válasza vacs (#19390) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Most nézem és Mastercard van nekem is. Piros és sárga pötty van a kártya alján

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#19392) vacs válasza BLUE TORNADO (#19391) üzenetére


vacs
Topikgazda

Akkor valami online vásárlási limit lesz vagy hasonló! :K

(^)(>.<)(^)

(#19393) Mauddip válasza vacs (#19388) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Igen, azt a részt is olvastam, de akkor nem volt benne minden, bocsi! :)

Ezt kérdeztem én is tőlük, h nem lenne jobb, h ha POE switchel megoldanám a táp kötözgetés helyett? - Azt mondták így van csomagban. Az mindegy, h én hogy oldom meg otthon.

A telek mérete 50*18 m, a ház 18 méter hosszú, 11,5 m széles. Balra 3 méteres elhagyással, jobbra 3.5 méter elhagyással (ha a ház elejénél nézzük). A első kerítéstől 5 méter van elhagyva (hülye szabályok...).
Azért gondoltam a nagylátószögűt, mert hátha nagyobb területet lát, és kevesebb kell belőle, de akkor meg ugrik az az elméletem, h "redundáns" legyen valamilyen szinten.

Ezzel a megoldással, h Hikvision NVR-rel kapcsolom össze, ugyanúgy irányítható és loggolható telefonról, mint a Fisotech opciója szerint? Rendben együttműködik a kamera a fő egységgel? Tehát nekem fontos lenne az is, ha hazamegyünk szülőkhöz pár napra, akkor onnan is tudjak nézelődni, és érkezzen a riasztás, ha bármi van.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#19394) teppik_amon válasza BLUE TORNADO (#19360) üzenetére


teppik_amon
tag

Esetleg hívj fel egy távfelügyeletes céget, hogy ők mit ajánlanak, mit tudnak biztosítani.
Rendben van, hogy látod a lopást, illetéktelen behatolást a munkahelyedről. ÉS? Mit tudsz tenni? Küldöd a rendőröket és indulsz haza?
Távfelügyeletes biztonsági szolgálat éjjel-nappal indul és felhív hogy riasztás van és valós lehet-e. Ha találnak valakit a helyszinen, megfogják és átadják a yardnak.
Havi 6K körül van, akik nekünk vannak. Nekem megér annyit a ház biztonsága. Riszató+kamera rendszert is telepítenek. De körül kell nézni a piacon, melyik cég mit vállal.

(#19395) buca84


buca84
őstag

A két kamera közül melyiket ajánlanátok jobban?
1 vs 2

Elolvastam a teszteket, de teljesen laikus vagyok.
Egy kb 20m-es utat illetve egy beállót szeretnék figyelni vele.
Ház sarkán lenne, ahonnan az út is, a beálló is látható lenne, illetve a ház bejárata.

Köszi!

(#19396) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha megemelem a bitrátát a gyári ~6k környékről, akkor miben lesz jobb a kép?

Jobban olvasható a rendszám esetleg mozgó autón??

(#19397) jézusom válasza buca84 (#19395) üzenetére


jézusom
addikt

Mindkettő forog, de az első gyengébb kép minőségben és zoom sincs rajta. Gyakorlatilag nem PTZ kamera, csak PT. Árban 3x a különbség.

(#19398) buca84 válasza jézusom (#19397) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

Ha jól értettem, akkor nem kell wifi-n csatlakoztatni, lehet utp-n is, ugye?

(#19399) faki_ válasza buca84 (#19395) üzenetére


faki_
senior tag

A Hiseeu nekem problémás, ill. más is tapasztalta már innen, hogy pl. áramkimaradás miatti újraindulás után van, hogy lefagy, csak ismételt újraindítás segít. A kisebbik baja (mert távolról is orvosolható), hogy az eltárolt pozíciókat általában elfelejti és máshogyan is áll be, mint volt.

Újabban jelentkező anomália nálam, hogy eltűnik a hálózatról. A fix IP-je nem él, megszűnik, az appok (iCSee, XMEye) és a Shinobi sem látják, csak az újraindítás segít. A kamera ennek ellenére működik, rögzíti a felvételt SD kártyára akkor is, amikor elérhetetlen. Mellékelhettek volna hozzá egy okos konnektort...

Hogy pozitívumot is írjak róla, az idő kijelzése megjavult, nem kell állandóan kézzel szinkronizálni.

(#19400) jézusom válasza buca84 (#19398) üzenetére


jézusom
addikt

igen, én se használom a wifit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.