Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) concret_hp válasza rii (#2400) üzenetére


concret_hp
addikt

ha raksz fel google talkot, abban biztos be lehet állítani :U

már 3500mb :Y

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2402) qestion válasza rii (#2400) üzenetére


qestion
aktív tag

mit jelelnt a pittyegés? az a win hang és előre teszi az ablakot?

a pálya

(#2403) rii válasza qestion (#2402) üzenetére


rii
nagyúr

nem teszi előre ... csak jelez, ha új üzenet érkezett.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2404) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

A gmail jelzi valahogy ha becsatolta a fájlt?

mod: közben meglett :B

[ Szerkesztve ]

(#2405) fokukac


fokukac
nagyúr

már 4336 MB a tárhely...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2406) odrif


odrif
MODERÁTOR

IMAP- támogatás angol felületen a gmail-ben. Ez mit jelent? Mire jó ez a szolgáltatás?
Thx.

20 éve a Prohardveren

(#2407) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Vajh miért nem tudok power point prezentációt küldeni gmail-en keresztül? Tömörítve sem megy. :( :O

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2408) bnss


bnss
veterán

Olvastam valahol, hogy használható a levélfiók tárhelynek, FTP-vel fel lehet rá tölteni az adott dokumentumokat. Ha ez valóban így van, akkor egy FTP kliens beállításához mik az adatok (pl, kiszolgáló, port)? Köszi előre is. :R (Nem a Gmail Drive-ra gondolok)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2409) bnss válasza bnss (#2408) üzenetére


bnss
veterán

Megtaláltam: Gmail Space

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2410) vak egér


vak egér
csendes tag

szewasztok!

(#2411) koob válasza vak egér (#2410) üzenetére


koob
senior tag

üdv a fedélzeten! :C

(#2412) koob válasza fokukac (#2405) üzenetére


koob
senior tag

4820

(#2413) Owner2


Owner2
csendes tag

van valakinek otlete, hogyan tudom kiiktatni azt hogy mas belepjen a gmail cimemre, ha az en gepemet hasznalja. a sajat oldalat meg nem tudja megnyitni. Help!

(#2414) RAM válasza Owner2 (#2413) üzenetére


RAM
őstag

:F

Csak tisztán

(#2415) PazsitZ válasza Owner2 (#2413) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem cookie probléma lehet.
Próbáld meg üríteni a gyorsítótárat és törölni a cookie-kat.

- http://pazsitz.hu -

(#2416) 7 válasza odrif (#2406) üzenetére


7
addikt

Lényegében annyi, hogy nem kell felmászni a GMail honlapjára, hanem levelezőkliensből is kezelheted a mailjeidet (majdnem) ugyanúgy, mint a GMail-ből - ugyanúgy archiválhatod, törölheted, vagy amit akarsz, és ez nem is lokálisan megy, hanem magán a serveren. Ha akarod, a maileket nem is tárolja ilyenkor a gépen a program. Van, akinek kell.

(#2417) Integra


Integra
titán

hogy tudom megoldani gmailben hogy foldereket csináljon és abba rakjam az egy személyhez tartozó maileket?
van olyan aki mindig új levelet ír és képtelen felfogni hogy reply-t nyomjon a levélre, hogy nekem a főoldalon csak egy név és mögötte 50-es szám legyen, hogy nem 50 sorom legyen és vele legyen tele a főoldalam.... :(
illetve ha ilyet lehet csinálni, akkor utána ha outlookból letöltöm a mailjeimet, a foldereimből is letölti a küldött és fogadott leveleket? vagy azokat nem tekinti letöldendőnek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2418) 7 válasza Integra (#2417) üzenetére


7
addikt

Cimkezni lehet, avagy angol verzioban label.

Hogy automatizald a folyamatot, csinalj szuroket (filter), amik mondjuk adott cimrol erkezo leveleket automatikusan ellatjak adott cimkevel. Nekem igy van.

A dolognak az a hatranya, hogy igy tobblepcsos "konyvtarszerkezetet" NEM epithetsz fel.

Ha IMAPot hasznalsz, akkor a cimkeket konyvtarkent kezeli a levelezokliensed, es leszedi az ujabb leveleket ott is.

[ Szerkesztve ]

(#2419) tildy


tildy
nagyúr

Beállítottam outlookban imapot gmailnek, de az összes iso-8859-2 kakrakterkódolású levélnél kérdőjelek jelennek meg magyar karakterek helyén. Másnál is ez van?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2420) Integra válasza 7 (#2418) üzenetére


Integra
titán

csináltam cimkét megadtam neki a személy nevét
ha belemegyek az emailjeibe és beállítom a legördülő menüből a nevét mellé akkor a főoldalon most it ott marad a mail csak kírja elé a címke nevét
hogy lesz ebből egy folder?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2421) 7 válasza Integra (#2420) üzenetére


7
addikt

Ha Webes felületről beszélsz, akkor lejjebb görgetve a bal oldalon ott van egy Címkék nevezetű box, ott kattints az adott címkére, és listázza a hozzátartozó maileket.

[ Szerkesztve ]

(#2422) Integra válasza 7 (#2421) üzenetére


Integra
titán

ahaaaa
vagyis olyan viszont akkor nincsen, hogy a főoldalon csak egy egy név fog szerepelni az alá tartozó levelekkel:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2423) 7 válasza Integra (#2422) üzenetére


7
addikt

Nem,sajnos ennyire nem megy :)

(#2424) Gabás válasza tildy (#2419) üzenetére


Gabás
addikt

nekem pop3 van, és nincs ilyen problémám - az outlookban milyen beállítás van az Internarional options alatt?

(#2425) Gabás válasza tildy (#2419) üzenetére


Gabás
addikt

nekem pop3 van, és nincs ilyen problémám - az outlookban milyen beállítás van az Mail format/International options alatt?

(#2426) Templ@r válasza Integra (#2422) üzenetére


Templ@r
tag

Probáld meg inverzen csinálni a dolgot. Hozz létre egy cimkét, amibe az összes bejövő levelet "átirányítod", kivéve azt amit a kérdéses személy küld.

Bár lehet hogy félreértettem a dolgot és nem csak egy küldőre akarod alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#2427) Integra válasza 7 (#2423) üzenetére


Integra
titán

sikerült felcimkéznem a leveleim laza 4 óra alatt. az egyik fiókomban... :DDD
egész jól használható. csak az a lényeg, hogy az embernek ezt az elejétől fogva használni kéne, mert különben megőszül mire utólagosan befejezi a cimkézést.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2428) Integra válasza Templ@r (#2426) üzenetére


Integra
titán

úgy értem hogy jó lenne ha adott folderbe töltené azonnal a maileket a megadott paraméterek szerint. mintha kvázi egy online outlook lenne..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2429) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Olyankor mit lehet tenni ha létrehoztam egy gmail fiókot de véletlenül töröltem és szeretnék újra regisztrálni az előző nick-en? Ugye most már azt írja ki, hogy foglalt de nem lehet mert törölve lett, vajon mennyi idő alatt évül el a törölt nick?
Sajnos a másik nick nem jöhet szóba.

thx,
Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2430) Integra válasza Finwe (#2429) üzenetére


Integra
titán

a fene se tudja, ezt még nem próbáltam:))
póbálgasd naponta vagy két naponta, hátha..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2431) Finwe válasza Integra (#2430) üzenetére


Finwe
őstag

:DDD én sem viccből csináltam.
No, akkor majd csak felszabadul :(

köszi,
Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2432) Integra válasza Finwe (#2431) üzenetére


Integra
titán

de hogy a túrósban hoztad ezt össze?:DDD
azért a törlés nem egy klikkből áll...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2433) Finwe válasza Integra (#2432) üzenetére


Finwe
őstag

Volt vmi meghívó egy csoportba és azt jelöltem be, hogy a fiók a mailcímmel együtt legyen, de meggondoltam magam, és töröltem. Valahogy így sikerült.
Persze nem saját használatra lenne a cím, ott nem játszadozok csoporttal.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2434) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lehet, hogy nem pont ide illő a kérdés, de nem találtam rá jobb helyet.
Szóval, egy cég számára keresek email megoldást.
Elsőnek persze a sima tárhelyhez mellékelt email jött szóba, de a főnök, és sok alkalmazott gmail hívő (a beszélgetés-szerű rendezés miatt). A google apps szolgáltatás biztosít gmail fiókokat is saját domain név alá. Ezt én már használom egy ideje a sajátommal, és szuperul műxik.

Igen ám, de itt egy nagyobb cégről van szó, ahol nagyon fontos az adatvédelem. Kérdésem arra irányul, hogy szerintetek a gugli mennyire tartja biztonságban az email-eken küldött adatokat? Tutira indexeli őket, a reklámok miatt. Szerintetek egy cég - aminek nemzetközi ügyfelei vannak - levelezhet egy ingyenes szolgáltatás keretein belül?

Örülnék annak is, ha elkalauzoltok jobb topikba, vagy linkeltek valami idevágót.
Köszi szépen!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2435) Snoop-y válasza Pubszon (#2393) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azért fizetős megoldásban vannak nála mérföldekkel jobbak is :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2436) Snoop-y válasza Bici (#2434) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hát arra nincs garancia, hogy jobban őrzik.Mivel a google vastagon abból él amit írtál.
Eléggé fél még tőle sok nagy cég.Mármint attól ,hogy a cégen kívül tároljanak bizalmas adatokat.Véleményem szerint mivel túl nagy cég, fikarcnyi rálátásod sincs ,hogy ki hogyan kezel náluk bármilyen adatot. Rendelkezésre állásban tuti befutók az biztos :)
Egy nagyobb cég szerintem nyugodtan megengedhet magának egy saját levelező ( csoportmunka ) kiszolgálót.Azt úgy konfigoltatjátok ahogy jólesik ebből kifolyólag sokkal rugalmasabb és hatékonyabb rendszert kaphattok.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2437) Bici válasza Snoop-y (#2436) üzenetére


Bici
félisten

Ebben mind igazad van, de én a gmail-en kívül nem ismerek olyan levelező klienst (akár webes, akár asztali), ami úgy tudná kezelni a beszélgetéseket, mint a gmail. Ehhez ragaszkodnak.
Ha ilyen funkcióval tudsz másikat, akkor meg vagyok győzve, sőt jobb is lenne, ha lenne ilyen, mert én sem szívesen javaslok ilyen szolgáltatást egy cégnek.
Én már kerestem, de hiába.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2438) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Van nekem egy The Bat!-es backupom régi levelekről, még egy freemailes fiókból.
Most hogy lett IMAP támogatás Gmailben, megtudom oldani, hogy azt a kb. 2000 levelet felnyomjam a Gmailes tárhelyemre?
Minél több helyen van meg annál jobb, nem szeretném ha elvesznének.

(#2439) birno válasza Bici (#2437) üzenetére


birno
addikt

Linux alatt Claws-Mail, ugyanúgy beszélgetésekbe szedi és rak mellé egy kis lenyítható nyilacskát. :)

(#2440) Bici válasza birno (#2439) üzenetére


Bici
félisten

Ok, kipróbálom, de gyanítom, hogy ez is olyasmi lesz, mint a Thunderbird-ben a thread view... :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2441) birno válasza Bici (#2440) üzenetére


birno
addikt

Valszeg tényleg az lesz.

(#2442) Bici válasza birno (#2441) üzenetére


Bici
félisten

Na, kipróbáltam a windows-os változatot, és télleg az.
Nem rossz ez sem, de pont a lényeg hiányzik belőle:

Elsősorban a levél olvasásánál fontos a beszélgetés szerű rendezés, és az, hogy az előző levélből idézett szövegrészt elrejtse automatikusan.

"Sajnos", ezek a funkciók annyira hasznosak, hogy érdemes ezek alapján is megválasztani a klienst.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2443) birno válasza birno (#2438) üzenetére


birno
addikt

Megpróbáltam feltölteni a leveleket a következő módszerrel.
Létrehoztam egy könyvtárat a kliensben, ami a webes felületen ugye egy cimkének felel meg, majd áthelyeztem a 2073 darab levelet abba a mappába, el is kezdte feltöltögetni és miután végzett a kliensben 1804 új levél látszódott.
Ez töb mint 200 elveszett levél, azonban a webes felületen az adott címke alatt csak 788 levél van és az összes levél résznél is csak 895.
Akkor ez most hogy a csodában van?

(#2444) Bici válasza Finwe (#2429) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Úgy emlékszem, hogy 90 nap a frissítés e téren. A yahoo-nál is 90 napot írnak, és kerek 111 nap múlva sikerült ugyanezt megtennem. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2445) birno válasza birno (#2443) üzenetére


birno
addikt

Senki nem pakolt még fel leveleket imapon keresztül?

(#2446) Bici válasza birno (#2445) üzenetére


Bici
félisten

Ha lesz időm a héten, kipróbálom neked a dolgot.
Nálam 3Giga levélről van szó, kivi vagyok mit szól hozzá. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2447) birno válasza Bici (#2446) üzenetére


birno
addikt

WOW, az nem gyenge! :D
Erre én is kíváncsi leszek.

(#2448) Bici válasza birno (#2447) üzenetére


Bici
félisten

Na, most beszéltem a haverommal, akinek a melóhelyén 10MBites dedikált szimmetrikus vonal van, úgyhogy majd egyik éjjel bemegyünk a melóhelyre, amikor szabad a sávszél, és feltoljuk.
Itthon húzós lenne a 192Kbit-el feltölteni... Annyi idő alatt úgyis szakadna min. egyszer, pláne, ha terhelve van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2449) lorcsi


lorcsi
veterán

ha keresni akarok a levelek között és egy csatolot doc is olyan néven van mi a fenhééert nem dobja ki :((

[ Szerkesztve ]

(#2450) Snoop-y válasza Bici (#2448) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem 56 ezer levelem van rajta és az a tapasztalat, hogy kibaszott lassan szinkronizál :(
100Mbit/s nemzetközivel :O
jahm amúgy a normál gmail fiókokon mikor lesz imap?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.