Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Psych0


Psych0
őstag

Csak nálam szarakodik a google?

Nem enged csatolni semmit. 10 megás file 2 mp alatt felszalad 90 %ig aztán hibát ír. Párszor eljátszom és az egész google hóbelebanc be se jön fél órára. Se gmail se google se youtube. 3-4 perc után írja, hogy The connection has timed out. Tonline kábelnetem van.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2802) Psych0


Psych0
őstag

amikor elmegy a google mindent enged pingelni csak a googlet nem.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2803) localhost válasza Psych0 (#2802) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És Te a Google hibájának véled?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2804) Penge_4 válasza localhost (#2803) üzenetére


Penge_4
veterán

Már velem is előfordult egyszer, hogy semmilyen Google szolgáltatás nem ment, még a google.com sem. Minden más igen, aztán pár óra múlva magától megjavult.
Ha tudsz rá jobb magyarázatot, akkor ki vele. :)

(#2805) Psych0 válasza localhost (#2803) üzenetére


Psych0
őstag

nekem mindegy ki hibája csak menjen. új ip-ről, két különböztő gépről sem ment.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2806) localhost válasza Psych0 (#2805) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor másként kérdezem, de lényegében ugyanazt:
Nem lehet ez USER-ERROR vagy valamiféle kókányolt windows? Vagy a szolgáltatód hibás beállítása, vagy mittudomén?
Hogyhogy szinte (!) mindenki másnak megy? Írj egy kicsit bővebben és megfejtjük a rejtélyt, meglásd!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2807) MichaelSD válasza localhost (#2806) üzenetére


MichaelSD
őstag

A Google ma problémás, már több külföldi oldalon jelentetteték.

A probléma nagy részét már javították.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2808) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Az angol bejelentés.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2809) localhost válasza MichaelSD (#2808) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És a magyar a Zindexen

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2810) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Én használok gmail.com-os és postafiok.hu-s e-mail címet is, de utóbbival nem volt semmi gond, pedig szinte ugyanarra épül. :B

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#2811) Penge_4 válasza Timocicu (#2810) üzenetére


Penge_4
veterán

pedig szinte ugyanarra épül.

Pedig szinte igen, mivel Google Apps, csak a szerver nem ugyanaz. :))

(#2812) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az automatikus mentést ki lehet valahol kapcsolni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2813) attiati


attiati
veterán

törték már fel valakinek itt a g-mail fiókját, vagy hallottatok olyat?

(#2814) murdoc24


murdoc24
csendes tag

Hali

Valaki súgja meg kérem,hogy van e lehetőség arra,hogy találjak egy listát ahol az összes gmail.com-os email cím fel van sorolva.Isten őrizz hogy spamelés miatt,bár szerintem pont ezzel meg is válaszoltam a kérdésem :)

Van egy foszlányos mail címem és az összes lehetőséget kipróbáltam a kiegészítés terén,de ha lenne egy ilyen list vagy valami hasonló akkor könnyűszerrel rákeresnék és megtalálnám a címet.Irtam a címekre a de visszadobja őket

Azért ha még is van ilyen akkor valaki segítsen please,annyit azért mondok nő van a dologban,azért kellene (biztos érdekel bárkit :) )

Köszönöm a hozzá szólásokat

(#2815) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Mostanában krva sok spam levelet kapok, régebben alig volt 1-2, most meg napi 15-20.

Mit tudok tenni? :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2816) Penge_4 válasza runner 125 (#2815) üzenetére


Penge_4
veterán

(#2817) runner 125 válasza Penge_4 (#2816) üzenetére


runner 125
nagyúr

Menjenek a pcsába! :(((

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2818) odrif


odrif
MODERÁTOR

Két nagy hiányossága van a gmailnek:

1. nem lehet olvasási visszaigazolást kérni
2. jó lenne sms értesítés az újonnan beérkezett levelekröl.

20 éve a Prohardveren

(#2819) Troy.


Troy.
addikt

Miért nem küldi el az e-mail-t a freemail-re? :F

.

(#2820) localhost válasza odrif (#2818) üzenetére


localhost
Közösségépítő

1. nem lehet olvasási visszaigazolást kérni

A Webalapú levelezőkből ÁLTALÁBAN nem lehet, használj kliensprogramot, pl. Thunderbird és onnan már tudsz.

murdoc24 >>> Nincs ilyen lista!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2821) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Biztos jópárszor felmerűlt a kérdés: ha outlook-ra küldök levelet, az ékezetek helyén négyzetek jelennek meg... Van a gmailban állítási lehetőség a hiba elkerülésére?

(#2822) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az automatikus mentést ki lehet valahol kapcsolni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2823) Penge_4 válasza Winner_hun (#2822) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudok róla, hogy ki lehetne. Egyébként mi a baj vele? :)

(#2824) tothm


tothm
őstag

Ha, eddig citromom volt, de áttértem a gmail, és beállítom, hogy az ottani mailokat a g-hez is kapjam meg, akkor milyen gyorsan jön át onnan, illetve az hova rakja be? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2825) Sopi


Sopi
senior tag

Sziasztok!
Én Windows Mobile 6.5-ről szeretném elérni a gmail-es fiókomat, IMAP-pal.
Be is állítottam szépen, csatlakozik is, letölti a mappalistát, de a levelek közül csak a normál beérkezetteket tölti le, a címkézetteket (és ez által mappába kerülőket) nem. A címkézésnél nekem be lett állítva az azonnali archiválás, hogy ne kapjam meg gépen duplán a maileket, de így most mobilra nem kapom meg...
Mi lehet a megoldás?
Üdv: Sopi

(#2826) pampika válasza runner 125 (#2815) üzenetére


pampika
őstag

Ha alapból megy a spam mappába, akkor mindegy, nem?
Akkor zavaró, amikor még vmi új fajta jön és nem ismeri a szűrőjük, így az inboxban landol. De ez szerencsére nagyon ritka :)

(#2827) Sianis válasza _stick_ (#2821) üzenetére


Sianis
addikt

Nem azért van, mert nem kezeli az UTF-8-at az Outlook? Állítsd át a levelek karakterkódolását ISO-8859-2-re.

Sianis

(#2828) Winner_hun válasza Penge_4 (#2823) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valamiért kinyírja a böngészőmet, valamelyik kiterjesztéssel lehet összeakad. De lehet csak a Flash verzió miatt, HTML-nél pörög.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2830) Penge_4 válasza Winner_hun (#2828) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért, nem a legújabb Flash-t használod? Érdemes frissítgetni azt is, mert állítólag elég sok biztonsági rés van benne.

A kiterjesztéseknél pedig letiltod mindet, aztán egyenként elkezded engedélyezni. Én mondjuk első körben a Greasemonkey scriptek közül kezdenék válogatni, általában azzal szoktak hasonló gondok lenni.

(#2831) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok,
érdeklődnék, hogy hogyan lehet kiszedni gmailben a beállított tree theme-ből (amikor az időjáráshoz igazodik a háttér) a háttér képeket?
köszi!

One Ring to rule them all

(#2832) Winner_hun válasza Penge_4 (#2830) üzenetére


Winner_hun
félisten

De a legújabb van. Nem fogok az 50+ kiterjesztésemmel játszadozni mivel én nem webes felületről nézem a leveleimet. Csak van hogy anyukámnak kell írni valamit és amikor fél percre-perce befagy, levélküldés után meg teljesen (proci folyamatosan 100%-on) megáll a tudomány és csak a bezárás majd újraindítás segít a normális tempóban való böngészéshez akkor az egy kicsit idegesítő.
Greasemonkeyban csak egy oldalhoz van script, nem hiszem hogy az zavar be...

De az is megfelelő megoldás lenne ha alapból a HTML verzió indulna el, ott nincs semmi gond.

Ja igen, meg még valami: valahogy a csevegés rész letiltható? Ha be vagyok jelentkezve, a másik ne lásson.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2833) Penge_4 válasza Winner_hun (#2832) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez mindkét problémádat megoldja: http://mail.google.com/mail/?ui=1&disablechatbrowsercheck=1

Egyébként a Chat-re elég lett volna egy Invisible módot beállítanod, akkor nem lát senki, de írni viszont tudsz, akinek akarsz.

(#2834) LOTR válasza LOTR (#2831) üzenetére


LOTR
addikt

firefox-szal le tudtam menteni

One Ring to rule them all

(#2835) Winner_hun válasza Penge_4 (#2833) üzenetére


Winner_hun
félisten

Thx, le is cseréltem a kedvenceknél a linket:)
A beszélgetések beállításainál én nem látok ilyen módot, ezért kérdeztem hogy van-e rá lehetőség.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2836) Penge_4 válasza Winner_hun (#2835) üzenetére


Penge_4
veterán

Mert nem a chat beállításaiban van, hanem a Set status here legördülőmenüben.

Meg alul ott, ahol kiírja, hány megát/gigát foglaltál a max tárhelyből és ilyesmi, ott van egy olyan, hogy "turn off chat". :)

(#2837) PMT


PMT
csendes tag

Fos ez a Gmail.^^

Egy 145 megás zipet próbálnék mellékletben elküldeni, de a "Még dolgozunk..."-ra várok fél órája.
A feltöltési sebességem 1 MB/s, ezzel nem lehet gond.

Van valami méretkorlát a csatolmányokat illetően, amiről eddig nem tudtam?

Bár ha lenne sem hiszem, hogy így reagálná le, hogy áll és semmi...

(#2838) Sopi válasza PMT (#2837) üzenetére


Sopi
senior tag

145mb-s csatolmány elég durva.
Miért teszed fel inkább egy megosztott helyre?
Például SkyDrive, csak hogy a "konkurenciától" mondjak egy megoldást. Bár sajnos ott van egy max. 50MB/fájl korlát :( .

[ Szerkesztve ]

(#2839) PMT válasza Sopi (#2838) üzenetére


PMT
csendes tag

Azért nem teszem fel máshova helyekre, mert nem ismerem őket és ami fontosabb az az, hogy nem akarok azzal sz*rakodni, hogy regisztráljak egy vadi új helyen, megismerjem és a végén esetleg kiderüljön, hogy az sem felel meg.

Elvártam volna a gmail-től, hogy tudjon kezelni ekkora fájlokat.

Nevetséges, hogy 7 gigás a fiók tárhelye, de 100 megás fájllal már gondja van.

(#2840) localhost válasza PMT (#2837) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én azt mondom, hogy nem fos, hanem az a cél sz@r, amire használni akarod!
Aki ekkora filet e-mailben, csatolmányként akar küldeni az meg egy ------------------- (kisípolva).
:W

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2841) Penge_4 válasza PMT (#2839) üzenetére


Penge_4
veterán

RapidShare és egyéb megfelelői (ahova nem kell regisztrálni)?

Egyébként meg gondolkozz már. Becsatolok 200 megát, megadok 99999999999 címzettet, aztán meg befosajtom az egész rendszert. Az e-mail nem erre való. A Magyar Postát miért nem szidod, hogy nem fér bele a borítékba a szekrény és csomagként kell feladnod? :DDD

(#2842) Winner_hun válasza Penge_4 (#2836) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez az alsó megoldás jobb mint a könyvjelzőben átrakás (azt meg el is felejtettem megcsinálni:DDD)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2843) PMT válasza localhost (#2840) üzenetére


PMT
csendes tag

Szerintem nem vagy te akkora tekintély, hogy ekkora pofával osszad az észt, ez az egyik.
A másik meg az, hogy nem rajtam múlott a dolog, hanem a címzetten, mivel ő nem ért a gépekhez, kb. csak az emailt ismeri.

A cél pedig nem lehet szar, mert az a célom, hogy elküldjek valakinek valamit.
Az eszközválasztás a szar, legfeljebb, de egy gmailnek ezt is meg kellene tudni oldani, a miérteket, meg a hátteret leszarom.
Mi a fasznak adnak 7 giga tárhelyet? Mit gondolnak, hogy majd szöveges mailekkel fogják az emberek kihasználni?
Így csak ócska parasztvakítás az egész olyanoknak, akiknek nagy számokra áll fel a bráner.

Mellesleg egy másik email szolgáltató, ami biztos, hogy milliomod akkora táborral és ismertséggel bír, mint a nagytestvér, meg tudja oldalni ugyanezt. Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#2844) Sopi válasza PMT (#2843) üzenetére


Sopi
senior tag

Szerintem ne keverjük a szezont a fazonnal...
A nagy tárhely nem csak arra jó, hogy hatalmas fájlokat csatolhassál, hanem arra, hogy tárolhasd a maileket, akár törlés nélkül, így sok idő után is visszakereshető. Aki naponta százával kapja a maileket, mert például több levelezőlista tagja, annak hasznos.
Ne degradáljunk le egy remek szolgáltatást és ne nevezzük szarnak, csak azért, mert nem lehet egy brutál nagy csatolmányt küldeni.
Vannak technikai korlátok és vannak olyan korlátok, amiket be kell vezetni a megbízhatóbb működésért, ez van. Nem értem miért kell ezért rögtön káromkodni és mindenkit hülyének nézni.
Azért, mert van egy kis szolgáltató, akiknél, mivel nincs nagy forgalom, nem okoz gondot, az más kérdés.

A lényeg: mindenre megvan a megfelelő eszköz. Ha az ismerősöd nem ismer mást, akkor bemásolsz neki a levélbe egy linket, amire rá tud kattintani és kész...

(#2845) localhost válasza PMT (#2843) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Itt nem tekintélyről van szó: van olyan protokoll, mint PÉLDÁUL az FTP amit kifejejezetten file-ok átvitelére hoztak létre, az e-mialt meg üzenetek küldésére. Meg kell értened, el kell fogadnod, hogy nem erre való. Nem azért, hogy oszthassam az észt, hanem mert nem a vágyaid szerint működik. Nem azért mert én mondom, hanem azért mert így van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2846) gYaLo válasza PMT (#2837) üzenetére


gYaLo
őstag

Mammut mail !? :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2847) MichaelSD válasza localhost (#2845) üzenetére


MichaelSD
őstag

Teljesen igaza van localhostnak.

A Gmail abból indul ki, hogy szöveges mailt használsz. Dokumentumokra ott a GDocs, képekre Picasa stb. Szinte mindent meg tudsz osztani. Ez a Google logikája.
Az egy más kérdés, hogy használod vagy nem.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2848) Pheadar


Pheadar
tag

Helló!
Lehet hogy láma a kérdés, de valahogy meg lehet oldani, hogy a Gmail-es chat-ből tudjak beszélgetni a Messengeres ismerőseimmel?
Köszi

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#2849) Pheadar válasza PMT (#2839) üzenetére


Pheadar
tag

Ezzel próbálkozz:
http://www.toldacuccot.hu/
itt elég nagy fájlokat lehet küldeni úgy, hogy feltöltöd tárhelyre, és elküld levélben egy linket amire kattintva letölthető a fájl

nem tudom mekkora a méretkorlát, de azért elég nagy, ez még menni fog szerintem

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#2850) attiati


attiati
veterán

lol

a gmail.hu-nak és a gmail.com-nak semmi köze egymáshoz?

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.